imprezy, swieta w Armenii i Gruzji

Wszystko co związane z podróżami po Kaukazie
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » czw 22 paź, 2015 14:15

Byc moze bedziemy w przyszla wiosne/lato w Gruzji i Armenii dluzszy czas. I by nam zalezalo aby zajrzec w odpowiednie miejsca w odpowiednim czasie. Moze ktos wie w jakich regionach w jakich datach sa jakies swieta, festyny, winobrania itp. Moze przy jakims kosciolku spiewy czy biesiady z okazji dnia patrona? (np. wyczytalam ze w wawozie Pankisi warto byc w sierpniu bo wtedy sa swieta gdy miejscowi Czeczeni skladaja ofiary w gorskich miejscach poganskich kultow)

Nie wiem calkiem gdzie szukac takich informacji
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Alberto » śr 11 lis, 2015 00:59

Skontaktuj sie Wojciechem Goreckim. Pracuje w OSW Bbardzo przyzwoity czlowiek, który na pewno zna odpowiedz na Twoje pytania

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » czw 12 lis, 2015 15:15

Orientujesz sie jak mozna nawiazac z nim kontakt?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » czw 12 lis, 2015 19:05

Dołączam się do pytania ;)
buba pisze:Byc moze bedziemy w przyszla wiosne/lato w Gruzji i Armenii dluzszy czas. (...)
@buba - a 2. połowę sierpnia też planujecie na Kaukazie?

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » ndz 15 lis, 2015 18:21

jak wszystko wypali to tak

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » pn 16 lis, 2015 15:33

buba pisze:jak wszystko wypali to tak
pytam sie dlatego, ze my wlasnie planujemy tam byc w 2. polowie sierpnia, pewnie poczatkiem wrzesnia powrot przez Turcje do PL :) (ale tu troche odchodzimy od tematu)

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » śr 18 lis, 2015 21:43

Simon pisze:
buba pisze:jak wszystko wypali to tak
pytam sie dlatego, ze my wlasnie planujemy tam byc w 2. polowie sierpnia, pewnie poczatkiem wrzesnia powrot przez Turcje do PL :) (ale tu troche odchodzimy od tematu)
to moze sie gdzies spotkamy! :mrgreen:

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » czw 19 lis, 2015 17:33

buba pisze:(...)
to moze sie gdzies spotkamy! :mrgreen:
W sumie nawet jest na to spora szansa, bo o ile wiem, jedziemy w dosc podobnym stylu (tj. autem z PL i bez spania w hotelach) :mrgreen: a planujecie tez Azerbejdzan? :)

(w sumie robi sie troche offtop)

a on-topic: na temat gruzinskich festiwali wiem, ze winobranie w Kachetii zaczyna sie od 2polowy sierpnia i trwa mniej wiecej do polowy pazdziernika ;)

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » czw 19 lis, 2015 20:29

Simon pisze: W sumie nawet jest na to spora szansa, bo o ile wiem, jedziemy w dosc podobnym stylu (tj. autem z PL i bez spania w hotelach) :mrgreen: a planujecie tez Azerbejdzan? :)
Fajnie by bylo gdzies wspolny biwak zapodac :mrgreen: Nad Azerbejdzanem jeszcze pomyslimy - na razie jest plan Ukraina-prom-Gruzja-Armenia-Karabach
Simon pisze:ze winobranie w Kachetii zaczyna sie od 2polowy sierpnia i trwa mniej wiecej do polowy pazdziernika ;)
Do Kachetii napewno zajrzymy bo jeszcze tam nie bylismy!

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » pt 20 lis, 2015 16:59

buba pisze:
Simon pisze: W sumie nawet jest na to spora szansa, bo o ile wiem, jedziemy w dosc podobnym stylu (tj. autem z PL i bez spania w hotelach) :mrgreen: a planujecie tez Azerbejdzan? :)
Fajnie by bylo gdzies wspolny biwak zapodac :mrgreen: Nad Azerbejdzanem jeszcze pomyslimy - na razie jest plan Ukraina-prom-Gruzja-Armenia-Karabach
Simon pisze:ze winobranie w Kachetii zaczyna sie od 2polowy sierpnia i trwa mniej wiecej do polowy pazdziernika ;)
Do Kachetii napewno zajrzymy bo jeszcze tam nie bylismy!
:mrgreen: tylko pamietajcie o wizie do AZ! turystyczna to sporo cyrku, a tranzytowa... jest na tranzyt i wymaga wizy nastepnego kraju/biletow do kraju docelowego (czyli Iranu/Kazachstanu/Turkmenistanu) :!: ale jak to mowia - pasmatrim uwidim ;)

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » pt 20 lis, 2015 19:49

Przestań straszyć ludzi cyrkami z azerską wizą turystyczną. Pośrednik zrobi ją w 2 tygodnie za 330 PLN. Twój udział to wysłanie przelewu i skanów paszportu i zdjęcia paszportowego.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » sob 21 lis, 2015 20:38

Dracid pisze:Przestań straszyć ludzi cyrkami z azerską wizą turystyczną. Pośrednik zrobi ją w 2 tygodnie za 330 PLN. Twój udział to wysłanie przelewu i skanów paszportu i zdjęcia paszportowego.
Dracid, no wlasnie, za 330 pln. Ja mowie o tanszej wersji (po co przeplacac, jak mozna oszczedzic 80pln? zadna kasa piechota nie chodzi), czyli 250 pln/60 eur przez azerska agencje geotravel (zdjecie 3x4cm (jak do paszportu), skany paszportu i biletu wjazdowego, oczywiscie wniosek wizowy, potwierdzenie dokonania przelewu i list potwierdzajacy oplacenie i dokonanie rezerwacji). Ta ostatnia rzecz moze byc wykonana np. przez HRS, bo dopuszcza mozliwosc zwrotu calej kwoty po zaplaceniu.

Poza tym nie robie turystycznej azerskiej ze wzgledu na stosunek cena/dlugosc pobytu - niestety, nie mozemy byc na samym Kaukazie dluzej niz ok. 16 dni, wiec robienie turystycznej jest z lekka bez sensu, jak w AZ nie bedziemy zbyt dlugo (IMO to sie oplaca powyzej 5 dni). Moim zdaniem tranzytowka wystarczy, zreszta kosztuje mniej, bo tylko 20usd/80pln. Zreszta cyrk z turystyczna jest gorszy niz z tranzytowa, o to mi chodzilo

Oprocz tego jedziemy autem z PL, wiec biletu nie mozemy przedstawic

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » wt 24 lis, 2015 08:37

80 PLN przy kosztach całej wyprawy odgrywa jakąś rolę? Naprawdę? Dla mnie to szukanie dziury w całym. Jeśli dopuszczasz możliwość, że wizy nie dostaniesz, to już Twoja sprawa. Dla mnie spokój ma cenę nawet większą niż 80 PLN.

Skanów biletów nie miałem, e-wizy nie są ograniczone dla podróżujących drogą lotniczą. Tak powiedzieli Ci w Geotravel?

Druga sprawa: przelew. Nie wiem, jakie koszty prowizji doliczasz za tę czynność, ale może się okazać, że z 80 PLN różnicy zrobi się trochę mniej. Mam konto w BZ WBK i same 60 EUR przy dzisiejszym kursie to już nie 250, a ponad 260 PLN.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » wt 24 lis, 2015 14:46

Dracid pisze:80 PLN przy kosztach całej wyprawy odgrywa jakąś rolę? Naprawdę? Dla mnie to szukanie dziury w całym. Jeśli dopuszczasz możliwość, że wizy nie dostaniesz, to już Twoja sprawa. Dla mnie spokój ma cenę nawet większą niż 80 PLN.

Skanów biletów nie miałem, e-wizy nie są ograniczone dla podróżujących drogą lotniczą. Tak powiedzieli Ci w Geotravel?

Druga sprawa: przelew. Nie wiem, jakie koszty prowizji doliczasz za tę czynność, ale może się okazać, że z 80 PLN różnicy zrobi się trochę mniej. Mam konto w BZ WBK i same 60 EUR przy dzisiejszym kursie to już nie 250, a ponad 260 PLN.
1. Mnie pokazuje, że 60EUR to 255 PLN... (a prowizja to pewnie z 10 pln, więc 70 pln różnicy, piechotą też nie chodzi)

2. Prowizja dla polskiego biura turystycznego to jakieś 80-100 PLN. Podróż ma być chociaż w jakimś stopniu przygodą ;) (tym bardziej, że nie wiem, czy nie skoczymy na chwilę też do Iranu, ale ta część wyjazdu jest bardzo słabo zaplanowana, więc #niepotwierdzoneinfo)

3. nie udaję się na Kaukaz drogą lotniczą, nie rozumiem, co to ma do rzeczy

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » pt 27 lis, 2015 19:31

Simon pisze:czyli 250 pln/60 eur przez azerska agencje geotravel (zdjecie 3x4cm (jak do paszportu), skany paszportu i biletu wjazdowego
O ten fragment mi chodzi, gdy piszę o biletach. Gdybyś się zdecydował na turystykę (a ja dostałem 30-dniową, więc elastyczny mogłem być aż do przesady), to musisz je przedstawić w Geotravel?

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » sob 28 lis, 2015 12:25

Dracid pisze: O ten fragment mi chodzi, gdy piszę o biletach. Gdybyś się zdecydował na turystykę (a ja dostałem 30-dniową, więc elastyczny mogłem być aż do przesady), to musisz je przedstawić w Geotravel?
O ile wiem, musze.

BTW, chyba wyrobie sobie dwukrotna tranzytowke azerska, bo bierzemy pod uwage jeszcze Iran, a azerskiej turystycznej IMHO nie ma co, bo jak bedziemy 2 razy po 2-3 dni, to troche bez sensu

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » sob 28 lis, 2015 14:13

To lipa z biletami. Tym bardziej się cieszę z tego pośrednika. Mogłem spokojnie przejechać przez Rosję i lądem wjechać, zawsze jakieś wrażenia niezapomniane i przynajmniej sprawdziłem granicę z Rosją (że otwarta).

Daj znać, jak poszło z tymi tranzytówkami.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » sob 28 lis, 2015 15:41

Dracid pisze:To lipa z biletami. Tym bardziej się cieszę z tego pośrednika. Mogłem spokojnie przejechać przez Rosję i lądem wjechać, zawsze jakieś wrażenia niezapomniane i przynajmniej sprawdziłem granicę z Rosją (że otwarta).

Daj znać, jak poszło z tymi tranzytówkami.
to dopiero za ponad pol roku, pewnie wtedy sie zacznie latanie po ambasadach ;)

ODPOWIEDZ