cieple zrodla kolo Oni (Gruzja)

Wszystko co związane z podróżami po Kaukazie
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » ndz 17 sty, 2016 20:04

Gdzies slyszalam ze w Raczy, w Oni i w okolicy jest sporo cieplych zrodel i czesto opuszczonych po ostatniej wojnie sanatoriow i basenow. Gdzie konkretnie ich szukac?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » pn 18 sty, 2016 13:32

Moze nie w Raczy, tylko w Imeretii (tez blisko ;) ) cos chyba jest, jakies opuszczone uzdrowisko: http://nawschod.blox.pl/2013/12/Jaskini ... orach.html podobmo poradzieckie klimaty. Co do Oni, internety chyba milcza... :|

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » wt 19 sty, 2016 11:27

dzieki! brzmi dobrze! :mrgreen:

w Raczy tez cos na bank jest, ktos mi kiedys opowiadal albo czytalam, tego jestem pewna, ale wydlubac teraz tego nie moge, i polski i rosyjski internet milczy (a w gruzinskim nie poszukam ;)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » wt 19 sty, 2016 12:23

buba pisze:dzieki! brzmi dobrze! :mrgreen:

w Raczy tez cos na bank jest, ktos mi kiedys opowiadal albo czytalam, tego jestem pewna, ale wydlubac teraz tego nie moge, i polski i rosyjski internet milczy (a w gruzinskim nie poszukam ;)
Chyba, ze by sie poszukalo na czuja. Albo mozna dowiedziec sie od miejscowych. Najwiekszy urok maja nieuwzglednione wczesniej w planie miejsca ;) (dlatego tez nie robie dokladnego na tip-top planu na Kaukaz, tylko liste miejsc). Zazwyczaj oprocz tych miejsc z listy jest cos ciekawego :)

(swoja droga, nie lubie robic wyjazdu na tip-top. Tylko mniej wiecej miejsca, ktore sie odwiedzi i trasa (chociaz nasza tradycja jest taka, ze nie jestesmy jej wierni, ale robie ja... jakos tak. Czesc miejsc na niej ogladamy, a reszta... to 20 modyfikacji w trasie :mrgreen: )

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » wt 19 sty, 2016 13:34

Jak nic nie znajde wczesniej to po prostu pojade do Oni i bedziemy rozpytywac na miejscu. Jesli chodzi o wschod to nic na tip top nie zaplanujesz, tam wszystko zyje wlasnym zyciem. A planu nie zaszkodzi miec- zawsze potem mozna go zmienic :)

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » wt 19 sty, 2016 16:31

No wiem! Plany "tip-top" sa dobre dla biur turystycznych. Dlatego na wschodzie dobrze znac jak najwiecej atrakcji kraju, bo wtedy najlepiej zmienic plany... aczkolwiek jak bylismy na Balkanach, to o niektorych miejscach wiedzialem niewiele i tez bylo fajnie ;)

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Elwood » wt 12 kwie, 2016 18:19

Dołączam się do pytania. Udało Ci się coś poza tym buba namierzyć?
A może coś z Armenii byś przy okazji podrzuciła?

edycja:
Doczytałem w necie, że źródeł w Gruzji jest ponad... 130!

Znalazłem tuż koło Wardzi - 3lari/osoba ale skoro tyle tego tam jest, to miejscowi będą wstanie chyba podpowiedzieć, gdzie się f-cznie kąpią. Łaźni w Tbilisi nie biorę pod uwagę.

Trafiliście na jakieś inne...?
Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Elwood » czw 14 kwie, 2016 08:44

F-cznie jest tego sporo. W Armenii również. Wystarczy język za przewodnika.
Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pt 22 kwie, 2016 12:33

Elwood pisze:Dołączam się do pytania. Udało Ci się coś poza tym buba namierzyć?
A może coś z Armenii byś przy okazji podrzuciła?
W Armenii to z cieplych zrodel znam te w Dzermuku
Obrazek

oraz z Czarciego Mostu- podziemne
Obrazek
Obrazek

i naziemne
Obrazek

znalazlam tez ze sa jeszcze cieple zrodla niedaleko Sisian, w dolinie rzeki Worotan, za Worotnawankiem, ale jeszcze tam nie bylam- mam nadzieje ze w tym roku dotre

Jeszcze bardzo zrodlowy jest oczywiscie Kelbadzar- doliny rzek Tartar i Tuthun:

Z tych bardziej znanych to Istisu
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i Zuar
Obrazek
Obrazek

acz kupa tego jest tez po drodze tam w rejonie
Obrazek
Obrazek

W Gruzji to bylismy tylko w tych w Wardzi, przy kempingu pod samym skalnym miastem
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ponoc jak minac skalne miasto to najbardziej znane i wpakowac sie dalej w doline to jest tam wiecej zrodel i takich fajniejszych bardziej dzikich

Slyszalam ze sa tez gdzies w rejonie Nokalevi (niedaleko Kutaisi) oraz to w centrum Oni. Poki co w rejonie Oni nie udalo mi sie zdobyc informacji i namiarow o innych zrodlach- tylko wiadomosci ze "jest ich tam duzo".

ODPOWIEDZ