Podróż dookoła Morza Czarnego

Wszystko co związane z podróżami po Kaukazie
Awatar użytkownika
bober41
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: bober41 » ndz 31 sty, 2016 16:14

Witam!

We wrześniu wybieram się na wycieczkę dookoła Morza Czarnego, własnym samochodem. Dokładnie to przez Europę do Istambułu, dalej Gruzja, z Gruzji do Armenii, następnie Azerbejdżan i tam przez Machaczkałę, Grozny, Władykaukaz chcę dostać się do Soczi a potem na Krym. Chciałbym prosić o jakieś porady, na co zwrócić uwagę itd. Przepisy ogólne wjazdowe do krajów już kojarzę, głównie ze strony MSZ. Nie do końca orientuję się, jak jest z wjazdami samochodem. Podróż na pewno będzie długa i męcząca, więc warto wiedzieć jak najwięcej.

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » ndz 31 sty, 2016 20:17

Jeśli chcesz w ramach tego wyjazdu odwiedzić Krym, to wyjechać z niego musisz z powrotem do Rosji właściwej. Wyjazd przez Ukrainę nie wchodzi w grę, gdyż Ukraińcy potraktują to (wjazd na półwysep od strony FR) jako nielegalne przekroczenie granicy. Chyba, że do września coś się zmieni w przepisach

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » ndz 31 sty, 2016 23:11

tylko jak chcesz odwiedzic Azerbejdzan, to nie mozesz miec wizy Karabachu, bo Cie nie wpuszcza. Poza tym nie mozesz przejechac granicy rosyjsko-ukrainskiej na znacznej dlugosci [Krym i ukrainskie obwody doniecki i luganski], mozna to zrobic najnizej w okolicach Kharkiva/Belgorodu.

a, zalecalbym posiadanie miedzynarodowego prawa jazdy [sa sprzeczne zrodla, czy w Armenii trzeba czy nie trzeba go miec], ale lepiej miec, tym bardziej, ze to niewiele formalnosci.

Co do trasy 'przez Europe' - czyli jak? Ja bym jechal przez Rumunie, bo mozna tam troche ;) zobaczyc. Poza tym to tez kraj nad Morzem Czarnym, wiec pasowaloby troche zwiedzic i nie traktowac akurat tego kraju jako przejezdnego

Awatar użytkownika
bober41
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: bober41 » pn 01 lut, 2016 13:26

O Karabachu wiem, o Krymie nie widziałem, nieco to komplikuje sprawę... Ktoś orientuje się, są promy np z Krymu do Rumunii? :)

A zwiedzanie Rumunii planuję jako osobną wycieczkę :)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 01 lut, 2016 20:26

bober41 pisze:O Karabachu wiem, o Krymie nie widziałem, nieco to komplikuje sprawę... Ktoś orientuje się, są promy np z Krymu do Rumunii? :)
Do Rumunii raczej na pewno nie, przynajmniej jeśli chodzi o regularne promy. Do niedawna było jakieś połączenie z Turcją, ale zlikwidowano w ramach obrażania się Rosji na Turcję

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » pn 01 lut, 2016 20:46

aktualnie Ukrferry (http://www.ukrferry.com/eng/schedules/ilyichevsk-varna) zlikwidowalo polaczenia z Krymu i Rosji (a nic nie wiem, zeby byl inny przewoznik po Morzu Czarnym). Poza tym jakbys mial promowa rosyjska pieczatke z Krymu, to mogliby Cie pozniej nie wpuscic na Ukraine [Ukraina nie uznaje tego, ze Krym jest de facto rosyjski]. Wiec na chwile obecna zostaje nadlozenie drogi przez polnocna Ukraine (zeby ominac Donbas) i potem np. na wybrzeze , albo cofniecie sie do Gruzji przez Gruzinska Droge Wojenna. Tyle ze w tym ostatnim przypadku to juz nie bedzie "dookola Morza Czarnego"

Awatar użytkownika
bober41
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: bober41 » pn 23 maja, 2016 14:50

Czy ktoś płynął promem z Rosji kontynentalnej na Krym (będę potrzebował przetransportować samochód)? Jakaś podpowiedź jak wygląda z biletami itd?

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » sob 18 cze, 2016 22:50

ODPOWIEDZ