Samochodem do Gruzji przez Ukrainę

Wszystko co związane z podróżami po Kaukazie
guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber » pt 19 maja, 2017 09:23

A ja się zastanawiam jaki w ogóle jest sens jechać tam samochodem ? To strasznie męcząca i kosztowna trasa. Doliczcie jeszcze koszty łapówek dla rosyjskich policjantów, godziny stania na granicach wizy itp. Ja też lubię jeździć autem i pokonałem dziesiątki tysięcy km przez różne kraje ale do Gruzji bym nie jechał. Przecież są super połączenia lotnicze. Ja kiedyś Wizzarem leciałem do Kutaisi i z powrotem za 100 zł. Teraz za tyle nie kupisz biletu ale za około 400 bez problemu. Za resztę kasy wynajmujesz w Gruzji samochód jak chcesz tam pojeździć. To chyba najlepszy wariant.

Stasiu47
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Stasiu47 » pt 19 maja, 2017 13:32

Ja jednak chciałbym tam pojechać swoim autem. Tak po prostu przywykłem. Mam w nim wszystko co potrzebne w podróży, od chusteczek do twarzy do papieru do d..y. Jadąc autem coś się zobaczy, na postojach porozmawia z ludźmi, spróbuje lokalnych potraw itd. Argumenty >grubera< są raczej natury ekonomicznej. Z łapówkami w Rosji nie jest tak źle, kolejki na granicach jeżeli ponad 2-3 godziny to rzeczywiście problem - szczególnie w moim przypadku bo jeżdżę sam i wówczas ani spania (bo objadą) ani jazdy. To co mnie jednak zniechęca do jazdy do Gruzji to styl jazdy tubylców i fakt, że nie ma tam żadnego ubezpieczenia. Jeśli posiada się auto o pewnej wartości to może być problem. Jak czytałem tam policjant zabiera sprawcy szkody prawo jazdy na czas do kiedy ten nie usunie szkody. A jak nie będzie miał kasy? Jak się później z nim sądzić? Mam o czym myśleć do końca sierpnia.
Stasiu47

meter30
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: meter30 » ndz 21 maja, 2017 09:19

Aldona- kiedy jedziecie? My startujemy 7 lipca. Czemu przez Serbię? Bo to najszybsza droga, właściwie przez cały kraj masz autostradę. Zrezygnowaliśmy z przejazdu prze Ukrainę ze względu na konieczność ominięcia Donbasu i korki na granicach. A Wy którędy jedziecie? Ja chyba nie zdecydowałbym się na przejazd przez tak ciepłe kraje autem bez klimy.
Guber- za 400zł można zarezerwować bilety do Kutaisi na listopad. Skończyły się propocje gdzie fajne na fajne wakacje można było polecieć za 200zł. Znajomi wyczaili 'okazję' i zarezerwowali w lipcu oferte przelotu w 2 strony dla 2 osób za 1500zł mając już wcześniej Wizz discount club. Twierdzą, że drugiego dnia ten sam lot kosztowałby ich ponad 2 tysiące. Poza tym tak jak napisał Stasiu- chęć poznawania innych krajów, widoków na trasie, innych ludzi, lokalnych potraw, możliwość zabrania ze sobą wielu rzeczy właściwie bez ograniczeń- to powody dla których decydujemy się na samochód

Rycerz_Ni
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Rycerz_Ni » ndz 21 maja, 2017 17:59

Aldona wbij w googlowych mapach trasę do Gruzji i pokieruje cię przez Serbię. Tak jak pisał meter30 to najlepsza opcja. A co do jazdy polonezem bez klimy i to jeszcze z dziećmi to odradzam, chyba że lubicie ekstremalne rozrywki:) Jak pisałem, ja jechałem 3 dni dobrej klasy, prawie nowym samochodem, wam zajmie to co najmniej 4. W Turcji w interiorze nie ma nawet kawałka cienia, przy drodze nie rośnie nic. Po dojechaniu do celu będziecie się czuli jakbyście jechali 2 tygodnie, no i w Gruzji też zimno nie jest. Jak już to przemyślcie założenie szyberdachu:)

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » ndz 21 maja, 2017 19:52

aldona_ch12 pisze: Zastanawia mnie jeden fakt o którym piszecie, dlaczego jeździcie przez Serbie?
Bo to optymalna trasa :D.

dżeferson
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: dżeferson » śr 24 maja, 2017 16:49

Aldona, jesli nie masz spiny czasowej mozesz pojechac tez przez Rumunie. Widokowo ciekawiej. Prawie po drodze do wyboru jedna z "TRANStras".

ODPOWIEDZ