e-visa Azerbejdżan

Wszystko co związane z podróżami po Kaukazie
nasiol
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

e-visa Azerbejdżan

Post autor: nasiol » wt 22 sty, 2013 22:34

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów wyrabiał wizę do Azerbejdżanu wg. nowych zasad, które weszły od 12 grudnia 2012 r?

Na stronie ambasady AZ w Warszawie jest odnośnik do:

http://evisa.mfa.gov.az/

Jak to wygląda w praktyce obecnie? Czy stosowane są nowe zasady, czy jest po staremu?

Na http://azerbaijan24.com/azerbaijan-visa-support.html piszą coś o 10 dniowych e-visach.

Czy ktoś coś wie na ten temat?

TOMEK

poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec » śr 23 sty, 2013 08:58

próbowałeś dzwonić do ambasady? Chętnie bym się czegoś dowiedział na ten temat

Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zeus » śr 23 sty, 2013 11:59

i tak muszimy miec zaproszenia/voucher z Azerbajdzanu ;/

nasiol
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: nasiol » pt 19 kwie, 2013 14:08

Jestem świeżo po wyrobieniu wizy do AZ w Warszawie.

Póki co nie ma czegoś takiego jak e-visy.

W Warszawie do ubiegania się o wizę koniecznie należy przedstawić:

-wypełnioną ankietę na stronie http://evisa.mfa.gov.az/
- ksero paszportu
- 1 zdjęcie
- zaświadczenie z miejsca pracy o zatrudnieniu/legitymację studencką/legitymację emerycką lub dla rencistów/ oświadczenie o samozatrudnieniu
- rezerwację hotelu
- bilet lotniczy
- upoważnienie do złożenia dokumentów oraz upoważnienie do ich odbioru, w przypadku, gdy będziemy załatwiać wizy za kogoś.
- dowód wpłaty opłaty konsularnej (60 euro)
- nie ma konieczności przedstawiania zaproszenia z AZ

ogólnie w konsulacie pracownicy są średnio sympatyczni

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » pt 19 kwie, 2013 15:58

Takie dwa pytania:
- bilet w dwie strony czy tylko w jedną (z brakiem zaproszenia to się trochę zdziwiłem),
- rezerwację hotelu otrzymałeś/aś faksem z hotelu?

Dla zainteresowanych: Wizzair uruchamia linię Budapeszt-Baku. Ceny biletów na lipiec w jedną stronę oscylują w granicach 250 PLN w jedną stronę. Pierwszy lot w czerwcu.

nasiol
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: nasiol » pn 20 maja, 2013 07:30

bilet w dwie strony: z tym że ja miałem przylot do Baku a wylot z Erywania:))

rezerwacja przysłana e-mailem na mój adres

o zaproszenie nikt w konsulacie nie pytał się

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » pt 24 maja, 2013 23:08

ok
czy może mi ktoś powiedzieć, czy warto płaćić 2 i pół stówy za wizę do AZ?

Awatar użytkownika
pepson
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: pepson » pt 31 maja, 2013 11:48

kunek pisze:ok
czy może mi ktoś powiedzieć, czy warto płaćić 2 i pół stówy za wizę do AZ?
:) dobre pytanie :) juz sie wywróciłem i leze :)

a ile dasz za te wize?

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » wt 04 cze, 2013 12:19

stówke mogę dać;)
ale jakoś wyjazd do AZ niespecjalnie mnie kusi...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 04 cze, 2013 17:30

Azerbajdźan to na pewno ciekawy kraj, samo Baku wydaje mi się (choć tam nie byłem) jedenym z najładniejszych i najciekawszych miast b. ZSRR. Dlatego dla jakiegoś dogłębniejszego zwiedzania na pewno warto zainwestować te 60 EUR. Z drugiej strony, jeśli wybierać między Azerbejdżanem a bezwizowymi Gruzją i Armenią, to może lepiej na początek wybrać te ostatnie

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » wt 25 cze, 2013 21:06

Chciałbym powiadomić, iż zmieniły się zasady wydawania wiz turystycznych do Azerbejdżanu. Obecnie należy skontaktować się z jedną z firm turystycznych w tym kraju, która złoży wniosek do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Baku. Owo ministerstwo wydaje (bądź nie) wizę, która nie jest już wklejana w paszport, a ma formę pliku przesyłanego na maila. Z wydrukiem należy pojawić się na granicy i na jego podstawie otrzymuje się pieczątkę wjazdową.

Problem w tym - z tego, co zdążyłem się zorientować, że firmy turystyczne wyczuły pismo nosem i obecnie sytuacja zaczyna przypominać tę z Turkmenistanu, tj. dokumenty na wizę zostaną złożone, ale pod warunkiem zaklepania całej wycieczki po Azerbejdżanie z danym biurem podróży. Nie wiem, jak duża jest tego skala, ale, czytając różne fora, spotkałem się z opisem takiego postępowania.

Wszystko opisane jest na stronie Ambasady. Tam też znajduje się lista firm z adresami internetowymi. Nie wszystkie strony działają, na niektórych nie ma też informacji, że dana agencja zajmuje się składaniem wniosków wizowych. Gdyby ktoś chciał pojechać do Azerbejdżanu, to myślę, że wszyscy bylibyśmy wdzięczni za podzielenie się z nami doświadczeniami.

Awatar użytkownika
hOMER
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: hOMER » śr 30 paź, 2013 17:22

Dracid, do mnei też dotarły te informacje. Nie jest zatem dobrze ale mimo to starajcie się :) Ja na szczęście zdążyłem przed tymi zmianami ale mimo to też musiałem (2012r) zarezerwować hotel na cały pobyt robiąc przelew. Na szczęście załatwiał to pośrednik który później anulował rezerwację. Dziś już takie numery zdaje się nie przechodzą.
Reasumując... jest coraz gorzej się tam dostać.
Najpierw znieśli opcję zakupu wizy na lotnisku, a teraz znieśli możliwość łatwego dostania wizy po drodze w Tbilisi... eh

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

e-visa Azerbejdżan

Post autor: nrb » pt 03 cze, 2016 09:47

http://eurasnews.ru/iran/asan-visa-%D0% ... 5%D1%80-2/

Nie bardzo jestem w temacie, czy to jakieś faktyczne ułatwienie, bo nie próbowałem nigdy wcześniej się tam dostać, ale może kogoś zainteresuje ;)

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

e-visa Azerbejdżan

Post autor: Simon » pt 03 cze, 2016 14:50

podobno ten system [wydawania wiz] ma wejsc w zycie 1 wrzesnia tego roku... a nam sie nie uda skorzystac, nie zalapiemy sie na najblizszym wyjezdzie, bo na poczatku wrzesnia trzeba bedzie wracac do PL :(

pietia
Kanclerz
Kanclerz

e-visa Azerbejdżan

Post autor: pietia » pt 03 cze, 2016 17:10

Czy obywateli RP ta uproszczona procedura też ma dotyczyć? Domyslam się, że tak, ale w podanym linku żadnych konkretnych państw nie wymieniono, wspomniano jedynie o jakiejś liście, zatwierdzonej przez MSZ

stelmach33
Nadworny Radca
Nadworny Radca

e-visa Azerbejdżan

Post autor: stelmach33 » wt 10 sty, 2017 12:51

kamilos893
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

e-visa Azerbejdżan

Post autor: kamilos893 » ndz 02 lip, 2017 03:06

Wybieram się z Budapesztu do Baku we wrześniu lub październiku tego roku. Jak wygląda obecnie sprawa wiz? Dokładnie chodzi mi o kwestie podania adresu przebywania w systemie elektronicznym.
Jako że nie posiadamy zbyt wielu środków pieniężnych jako nieopierzeni 20 latkowie, chcielibyśmy zarezerwować najtańszy hostel w booking.com I nie wiem czy takie rezerwacje są akceptowane, czy może musi to być hotel zamiast hostelu?
I czy jezeli mamy wylot o 6 I z racji konieczności pojawienia się na lotnisku o 4 nie chcielibysmy brac noclegu tego dnia to rezerwacja moze obejmowac takowy brak?
Można ewentualnie zarezerwowac hotel I po otrxymaniu wizy bez konsekwencji anulowac go I zamienic na hostel?

Dziękuję za odpowiedzi

emto
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

e-visa Azerbejdżan

Post autor: emto » śr 05 lip, 2017 20:50

Cześć! Właśnie otrzymałem wizy dla mnie i dla żony. Jako adres pobytu wskazałem jeden z tańszych noclegów w Baku, który zarezerwowałem na Booking.com. Tak więc wygląda na to, że nikt na to raczej nie zwraca uwagi, bylebyś wpisał dokładny adres hostelu.

Mnie natomiast ciekawi kwestia rejestracji pobytu w przypadku gdy wizyta w Azerbejdżanie wyniesie powyżej 10 dni. Jak to wygląda w praktyce? Planujemy podróżować po całym kraju, więc nie będziemy mieć możliwości wskazania dokładnego miejsca zakwaterowania. Ktoś to przerabiał?

ODPOWIEDZ