Rezerwacja bilerów na pociąg Lwów - Symferopol

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
widmo_user
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Rezerwacja bilerów na pocię…g Lwów - Symferopol

Postautor: widmo_user » śr 04 wrz, 2013 00:23

Witam,

mam dość spory problem, próbowałam kupić bilety na stronie: http://booking.uz.gov.ua/en/ i nie byłoby problemu gdyby nie fakt, że nie posiadam karty kredytowej - jedynie debetową. Boję się, że w sobotę (bo wtedy mam jechać) nie będzie już biletów na stacji..) Mam pytanie czy da sie jakoś zarezerwować nie używając karty kresytowej? Jeśli tak..to gdzie je potem odebrać..?

i pytanie na marginesie...czy w pociagach są gniazdka? W niektórych polskich pociągach nie ma..więc nie zdziwiłabym się jakby tam ich też nie było..:)

art72
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Postautor: art72 » śr 04 wrz, 2013 07:07

w nowych wagonach prąd w gniazdkach jest, co do biletów... myślę, że spokojnie kupisz przed odjazdem bo u nich jak u nas już jest po sezonie i tłoku nie ma :)

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Postautor: Yakin » śr 04 wrz, 2013 07:12

Kartą debetową posiadającą kod ccv2 (trzycyfrowy na odwrocie karty, karta tzw. wypukła) można płacić na tej stronie bez żadnego problemu. Trzeba wydrukować potwierdzenie zakupu otrzymane mailem i na jego podstawie odbiera się bilet w kasie. Jeśli zamierzasz jechać plackartą, to na żadne gniazdka nie masz co liczyć. jeśli kupe,to zależy na jaki wagon trafisz, ale na ogół gniazdek również nie ma (działających). I z zakupem biletów jeśli chcesz jechać rannym pociągiem radziłbym się pośpieszyć, bo miejsc zostało niewiele. Na popołudniowy powinny być bilety w kasie do dostania, ale po co ryzykować.

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Postautor: Yakin » śr 04 wrz, 2013 07:17

art72 pisze:w nowych wagonach prąd w gniazdkach jest, :)

Wybaczcie post pod postem, ale nie mogę edytować poprzedniego (tak na marginesie ktoś z adminów mógłby naprawić tą funkcję). Jechałem w tym roku cztery razy na tej trasie i cztery razy złaziłem cały pociąg w poszukiwaniu działającego gniazdka, za każdym razem bezskutecznie. Trzeba mieć dużo szczęścia, żeby trafić na wagon w którym działa chociaż jedno :).

LordSlimak
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Postautor: LordSlimak » śr 04 wrz, 2013 09:55

Czasem działają te gniazdka nad koszem na śmieci obok toalety przy ostatnim kupe albo wsamej toalecie. W jednym wagonie był cennik przy samowarze i była tam usługa ładowania u prowadnika (cena chyba 4UAH czy coś koło tego)

widmo_user
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Postautor: widmo_user » śr 04 wrz, 2013 10:01

art72 pisze:w nowych wagonach prąd w gniazdkach jest, co do biletów... myślę, że spokojnie kupisz przed odjazdem bo u nich jak u nas już jest po sezonie i tłoku nie ma :)

No właśnie niestety mimo wszystko bilety już sie kończą..a kartę debetową posiadam zwykłą.. będę musiała najwyraźniej kogoś ze znajomych poprosić. Dziękuję za pomoc. Rozumiem, że nie nastawiać się na gniazdka..po co się denerwować niepotrzebnie:) Powiedzci mi tylko jeszcze jak wygląda kwestia przechowywania bagaży? Trochę się nasłuchałam, że niekoniecznie jest tam bezpiecznie jeśli chodzi o kradzieże i zastanawiam się czy będę miała gdzie położyc 2 spore plecaki. Ze zdjęć wynika, że nie bardzo..

LordSlimak
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Postautor: LordSlimak » śr 04 wrz, 2013 10:09

Plecaki wkłądasz do kufra pod łóżkiem i nic im się nie stanie... a szczerze to o kradzież bym się mniej obawiał niż w PKP. W Polsce ludzie kręcą się po wagonach a tam praktycznie cały czas siedzisz/leżysz w swoim. Z kartą sprawdź czy nie masz trzech cyferek na odwrocie obok miejsca na podpis. Teraz praktycznie wszystkie karty to mają. Sam kupowałem debetową z mbanku... tylko jeszcze jest inna rzecz, w ustawieniach konta musisz mieć odblokowane transakcje internetowe

widmo_user
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Postautor: widmo_user » śr 04 wrz, 2013 10:22

Dziękuję za rady.. spróbuję w takim razie zapłacić tą kartą.

widmo_user
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Postautor: widmo_user » śr 04 wrz, 2013 11:31

Przy okazji jeszcze jedno pytanie.. czy pociągi faktycznie jeżdżą wg. tych godzin które są podane na stronie czy są akieś większe opóźnienia? Zaraz po przyjeździe mamy jakieś 3 godziny co prawda do następnej przesiadki..ale mimo wszystko w Polsce zdarzały mi się opóźnienia rzędu 5 - 6 godzin...jak to wyglada na Ukrainie?

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Postautor: nrb » śr 04 wrz, 2013 12:10

widmo_user pisze:jak to wyglada na Ukrainie?

Z mojego doświadczenia, tylko jeden jedyny raz pociąg się opóźnił, był to pociąg relacji Mińsk - Czerniowce a związane to było z tym, że było to zaraz po zmianie czasu i wymyślili tak, że zamiast przyjazdu godzinę wcześniej pociąg po prostu stał godzinę przed granicą białorusko-ukraińską, swoją droga niezła logika :lol: Przez to tam jakieś kalkulacje im nie wyszły i opóźnienie było z 45 minutowe. Na ogół, na jakieś kilkadziesiąt godzin oczekiwań na dworcach nie spotkałem się z opóźnieniami, większymi niż to wynika z tego jak kto ma ustawiony zegarek, kilka minut w tą czy w tamtą :wink:

widmo_user
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Postautor: widmo_user » śr 04 wrz, 2013 14:40

O to dobrze, nie będę się bała że mi transport przepadnie:) jeszcze raz (wiem, ze już trzeci) dziękuję za rady, udało sie kupić faktycznie moją najzwyklejszą kartą.. musiałam się tylko trochę pogimnastykować z jakimś ichniejszym systemem ochrony płatności.. ale mam bilety i jadę:)

widmo_user
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Postautor: widmo_user » śr 04 wrz, 2013 14:45

(czemu nie da się edytować?) rozumiem ze z tym wydrukiem muszę iśćdo obojętnie jakiej kasy biletowej i wymienić to na bilet? pytam tak dla 100% pewności:)

gadzillak
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Postautor: gadzillak » śr 04 wrz, 2013 15:54

tak. wydrukuj sobie to potwierdzenie, i do kasy. my jak byliśmy miesiąc temu to podeszliśmy do razu do kasy gdzie była najmniejsza kolejka i pani nam wydrukowała w obie strony od razu. tak przynajmniej we Lwowie zrobiliśmy.

jest sporo miejsca w kufrze pod łóżkiem. jeden plecak się śmiało zmieści. drugi możecie dać nad łóżko tam jest taka wnęka gdzie są trzymane koce.

gniazdka były sprawne w tym pociągu którym jechaliśmy:)
napewno to przy śmieciach, trzeba popróbować:)

miłego pobytu:)

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Postautor: kunek » czw 05 wrz, 2013 14:31

można też naładować sprzęt w przedziale prowadnika - u nich prawie zawsze jest prąd:)

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: roberT/TANAIS » ndz 05 sty, 2014 13:05

Przejazdy na określonych trasach są tak skorelowane / czyt. wydłużone / żeby nie było opóźnień. Podczas moich wyjazdów tylko raz zdarzyło się 1 godzinne oóźnienie na trasie Simferopol - Odessa
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert