Krym 2014 z wizą czy bez...

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 26 gru, 2014 15:52

Tymczasem od jutra nie wjedziemy na Krym pociągiem
http://www.segodnya.ua/economics/transp ... 80482.html

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » pt 26 gru, 2014 19:08

I nie zapłacimy kartą, nie wypłacimy pieniędzy z bankomatu, itd. Coraz gorzej to wygląda :( .

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,171 ... xSlotI3img

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » sob 27 gru, 2014 09:43

Autobusowe połączenia z Krymem ponoć również zawieszono

Dawid1989
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Dawid1989 » ndz 28 gru, 2014 10:51

Jak tak dalej pójdzie, z rozwijającego się i coraz bardziej otwartego na turystów Krymu zrobi się pustynia turystyczna..

zemanek30
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: zemanek30 » śr 04 lut, 2015 18:01

:) Powiem krótko. Krym jest przepiekny :!: Byłem tam kiedyś :!:

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » wt 24 lut, 2015 10:25

Na długie lata zapomnijcie o podróżach na Krym.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 24 lut, 2015 20:38

Piszesz to z powodu jakichś osobistych doświadczeń z ostatniego czasu?

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » czw 26 lut, 2015 12:15

roberT/TANAIS pisze:Na długie lata zapomnijcie o podróżach na Krym.
Moze jakos rozwiniesz temat?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Piotr Janusz
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Piotr Janusz » czw 26 lut, 2015 12:25

Moje dziecko jeździło na Krym na Nowy 2015 rok i później na ferie zimowe. Na samym Krymie jest bezpiecznie i ...tanio dla Polaków. Wszystko za sprawą słabego rubla. Podróż jest również bardzo tania. Najtańszy bilet kolejowy z Lwowa do Novooleksjevki kosztuje wciąż około 160 hrywien co w przeliczeniu na złotówki daje niecałe 20złotych. Pociąg z Lwowa przyjeżdża do Novooleksjevki około godziny 9 rano. Potem faktycznie jest trochę problem. Regularnych przewozów na Krym nie ma. Trzeba się trochę "pokręcić", rozejrzeć i poszukać, porozmawiać jeszcze w pociągu ze współtowarzyszami podróży. W praktyce spokojnie w ciągu godziny można znaleźć jakiś transport do Simferopola ( taxi, marszrutka). Kosztuje to około 10dolarów. Na samym Krymie wszystko działa w miarę normalnie. Jest co jeść i czym się leczyć. Transport działa normalnie. Na pewno nie można używać naszych kart bankomatowych - trzeba zabrać gotówkę. Powrót wygląda podobnie. Najpierw w Simferopolu trzeba znaleźć jakiś nieoficjalny transport przez granicę do Novooleksjevki. Faktycznie dla osób mało doświadczonych w podróżowaniu może to być trudne. Nie jest to tak, że idzie się do kasy i kupuje bilet. Przydaje się znajomość języka lub znajomi do pomocy. Pociąg z Novooleksjevki odjeżdża wieczorem. Jeśli rano wyjedziemy z Simferopola to spokojnie zdążamy. Bilety z Lwowa do Novooleksjevki i powrotny najlepiej kupić odpowiednio wcześniej przez internet. Trzeba pamiętać, że ograniczono ilość pociągów - teraz kursują na tej trasie co drugi dzień. Tak więc dla "poszukiwaczy przygód" podróż na Krym jest jak najbardziej możliwa. Pozostaje kwestia wizy. Ja w ubiegłym roku jeździłem kilka razy na podstawie właśnie wizy uzyskanej na podstawie zaproszenia od osoby mieszkającej na Krymie. Podobno od tego roku wizę turystyczną można uzyskać po przyjeździe na Krym - na granicy lub w Simferopolu. Tego nie potrafię powiedzieć na pewno. Córka nie potrzebowała wizy, a ja wybieram się na Krym dopiero w maju.
Piotr

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » czw 26 lut, 2015 13:13

Piotr Janusz pisze:Podobno od tego roku wizę turystyczną można uzyskać po przyjeździe na Krym - na granicy lub w Simferopolu. Tego nie potrafię powiedzieć na pewno. Córka nie potrzebowała wizy, a ja wybieram się na Krym dopiero w maju.
To mam nadzieje ze po powrocie podzielisz sie z nami informacjami odnosnie tej wizy pozyskiwanej na granicy lub w Symferopolu.
Bo na razie udalo mi sie jedynie uzyskac informacje ze "ktos slyszal ze podobno juz niedlugo bedzie taka mozliwosc o ile sie nic nie zmieni" ale raczej zadnych konkretow
Piotr Janusz pisze:Regularnych przewozów na Krym nie ma. Trzeba się trochę "pokręcić", rozejrzeć i poszukać, porozmawiać jeszcze w pociągu ze współtowarzyszami podróży. W praktyce spokojnie w ciągu godziny można znaleźć jakiś transport do Simferopola ( taxi, marszrutka). Kosztuje to około 10dolarów
Czyli z tego wynika ze auta z Ukrainy moga bez problemu wjezdzac na Krym przez drogowe przejscia a ruch na nich odbywa sie normalnie?
A czy orientujesz sie czy polskie auto moze przez ta granice przejechac czy sa jakies ograniczenia? (oprocz wizy oczywiscie...)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

Piotr Janusz
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Piotr Janusz » czw 26 lut, 2015 16:28

Nie zawsze udaje mi się zalogować na forum. Zapomniałem hasła, a nie każda moja przeglądarka je pamięta :( .
Planuję sobie spędzić cały maj na Krymie i jak wrócę w czerwcu to postaram się coś napisać ( jeśli będzie co :) ).
Wszystkich stęsknionych za Krymem przypominam o naszym blogu: nakrym.bloog.pl. Nasza aktywność na nim ostatnio jest bardzo symboliczna. Tematów politycznych staramy się unikać, a turyści z Polski z wiadomych powodów ostatnio na Krym praktycznie nie jeżdżą :( . Mimo to od czasu do czasu pojawiają się nowe wpisy. Ostatnio np. z nudów wyszukuję w necie najpiękniejsze fotografie pejzaży krymskich. Docelowo ma być ich 1001 :D .
Wracając do Twojego drugiego pytania, ruch samochodowy ( samochody prywatne i ciężarówki) odbywa się w miarę normalnie. Było kilka dni z jakimiś ograniczeniami, ale to były dosłownie 2-3 dni. W ubiegłym roku (2014) pod koniec maja wyjeżdżałem z Krymu samochodem na polskich numerach - bez problemów. Potem na początku lipca wjeżdżałem na Krym - podobnie bez problemów. Pod koniec sierpnia wracaliśmy z córką do Polski - również bez problemów. Cały czas na polskich numerach. Nie trzeba było niczego wypełniać - normalna kontrola graniczna.
Po rosyjskiej stronie mają już dość dobrze wyposażone przejście, zadaszone, oświetlone. Potem jest 2-3 km ziemi niczyjej ( nie wiem jak teraz ale jeszcze w ubiegłym roku działała na tym odcinku ukraińska chyba ( bo ceny były w hrywnach) stacja benzynowa. Ukraiński punkt graniczny wygląda bardzo skromnie - w pośpiechu postawiono kilka baraków. Ukraińcy bardzo dokładnie sprawdzają dokumenty. Interesuje ich przede wszystkim sposób wjazdu na Krym. Na Krym legalnie według nich można wjechać tylko od strony Ukrainy. Jeśli ktoś wjechał na Krym od strony Rosji to również w ten sam sposób powinien Krym opuścić - droga przez Ukrainę jest dla takiej osoby zamknięta. Mimo drobiazgowej kontroli ukraińscy pogranicznicy nie stawiają w paszporcie żadnych pieczątek - ani wyjazdowych z Ukrainy, ani wjazdowych na Ukrainę. Rosyjscy pogranicznicy pracowali bardzo szybko. Ukraińcy już tak się nie śpieszą. Czeka się minimum 2 godziny lub nawet dłużej, ale oczywiście jak to na przejściu granicznym reguły nie ma. Cały ten opis dotyczy przejścia drogowego na drodze Chersoń - Dżankoje. Córka przekraczała granicę na trasie Novooleksjejevka - Dżankoje. To jest najbliższe przejście dla osób jadących pociągiem z Lwowa. Z opowiadań wygląda ono podobnie: najpierw tymczasowe baraki Ukraińskich pograniczników, dosyć długi pas ziemi niczyjej i trochę lepiej wyposażony punkt rosyjskich pograniczników.
Piotr

Piotr Janusz
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Piotr Janusz » pn 02 mar, 2015 13:19

Dokładny opis ( ceny, czas, odległości) przekraczania granicy z Krymem - w języku rosyjskim niestety. Niestety nie mam czasu, żeby to ładnie przetłumaczyć, ale myślę, że "tłumacz" google powinien sobie z tym poradzić. Autor jest krymskim dziennikarzem. W końcówce tekstu pisze o możliwym przywróceniu bezpośredniego połączenia kolejowego z Simferopolem od 15 marca.
Piotr

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » śr 04 mar, 2015 11:22

Pomocny tekst odnosnie transportu. Dzieki!

Ale nie ma ni slowa o tych wizach do kupienia na granicy co niby ktos gdzies wspominal ze od 2015 roku beda dostepne? :cry: :(

Piotr Janusz
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Piotr Janusz » śr 04 mar, 2015 19:55

Mam nadzieję, że wkrótce ten wątek o problemach z dojazdem na Krym i wizach przejdzie do historii i można będzie go zamknąć :) . Równie dobrze może być niestety jednak inaczej. Pojawiające się tu i ówdzie plotki o wznowieniu połączenia kolejowego z Simferopolem zostały dziś zdementowane przez Ukrzaliznicę :( .
Jeśli chodzi o wizy to według rosyjskiego Centrum Wizowego przy Konsulacie w Warszawie, żadne wizy na granicy, ani w Simferopolu nie są wydawane. Trochę to dziwne bo na początku roku był na rosyjskich stronach internetowych wyraźny komunikat o tego typu ułatwieniach. Jak to często bywa komunikat sobie, a życie sobie. Może w wakacje.
Kolejną złą wiadomością jest to, wizy prywatne do Rosji zdrożały ze 180 chyba do 231 złotych :? . Trochę lepszą wiadomością jest taka, że według wspomnianego już wcześniej Centrum Wizowego można wyjechać na Krym na podstawie wizy turystycznej. Koszt takiej wizy to 151 złotych ( sama wiza). Wizę taką można uzyskać na podstawie vouchera. Skąd wziąć voucher dokładnie nie wiadomo. Podobno wydają go już wybrane, wpisane na specjalną listę krymskie organizacje turystyczne. Polacy pewno będą zdani na pośrednictwo naszych biur podróży i pozostaje mieć nadzieję, że taki voucher nie będzie kosztował więcej niż 80-100 złotych co i tak wg mnie jest o te 80-100zł za dużo :) .
Ps
Kontakt mailowy i telefoniczny z Centrum Wizowym przy Rosyjskim Konsulacie w Warszawie oceniam na 5+.
Piotr

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » czw 05 mar, 2015 21:02

A ten komunikat o wydawaniu wiz na granicy Krymu był na stronach jakichś oficjalnych instytucji, czy po prostu na portalach informacyjnych? Bo jeśli to drugie, to tam już różne plotki sie pojawiały. Podobnie rzecz się ma z rzekomym przywróceniem połączeń kolejowych: stosownej informacji nie widziałem nie tylko na stronie UZ, ale też na żadnym z ukraińskich portali czy kanałów telewozyjnych. Inna rzecz, że info o zawieszeniu połączeń też pojawiła się właściwie z dnia na dzień

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » pt 06 mar, 2015 12:14

A nie uważacie, że pozwolenie sobie na wklejenie do paszportu wizy, wydanej przez władze Rosji (okupanta) przy wjeździe na Krym, z którego powrót możliwy jest tylko przez terytorium Ukrainy, jest co najmniej ryzykowne?
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 06 mar, 2015 19:48

Niekoniecznie trzeba wracać przez Ukrainę. Są chyba połączenia lotnicze z Krymu do Rosji właściwej, więc, o ile taka wiza nie byłaby ograniczona terytorialnie tylko do Krymu, można by wracać np. przez Moskwę. Choć oczywiście to mniej wygodne, także cenowo

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » pt 06 mar, 2015 20:45

Nie no, ja sobie zdaję sprawę z tego, że można samolotem do Rosji, ale prędzej czy później będzie się chciało pojechać na Ukrainę, a wtedy może być bardzo różnie z taką wizą w paszporcie...
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » pt 13 mar, 2015 15:55

pietia pisze:A ten komunikat o wydawaniu wiz na granicy Krymu był na stronach jakichś oficjalnych instytucji, czy po prostu na portalach informacyjnych?
Z tego co wiem to informacje o specjalnym trybie wydawania wiz pojawiły się wraz z kolejnymi wersjami projektu ustawy "O rozwoju Krymu i specjalnej strefy ekonomicznej na Krymie". Ustawa ta weszła w życie z dniem 1 stycznia 2015 roku. To co nas interesuje nabrało następującego brzmienia:
Для въезда в Республику Крым и город федерального значения Севастополь иностранных граждан, прибывающих в туристических целях, Правительством Российской Федерации может быть установлен упрощенный порядок оформления виз, предусматривающий возможность оформления обыкновенных однократных туристических виз указанным иностранным гражданам непосредственно в пункте пропуска через Государственную границу Российской Федерации при въезде в Республику Крым и город федерального значения Севастополь на срок, не превышающий тридцати дней. Данное оформление проводится находящимся в пункте пропуска через Государственную границу Российской Федерации представительством федерального органа исполнительной власти, ведающего вопросами иностранных дел.
Czyli:
- może zostać wprowadzony uproszczony tryb wydawania wiz turystycznych na granicy (czy i kiedy zostanie wprowadzony nic minie wiadomo)
- wizy takie obowiązywałyby na okres 30 dni
- wizy takie pozwalałyby tylko na pobyt na terenie Krymu (wraz z Sewastopolem)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 13 mar, 2015 19:47

Kluczowe słowa: może (может быть). Czyli zostawiono pewną furtkę dla uproszczenia, ale kiedy i czy w ogóle zostanie to wprowadzone-nie wiadomo. Nie wiadomo też, czy wizy te wydawanoby tak, jak do niedawna wizy tureckie, czy też wymaganoby jakichś dokumantów, np. potwierdzenia noclegu w jakimś krymskim hotelu. Cóż, pożyjemy-zobaczymy

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » pt 13 mar, 2015 20:00

Dokładnie. Ustawa umożliwia wprowadzenie takiego trybu lecz wprowadzić go może dopiero osobne rozporządzenie. Co gorsza, od czasu wprowadzenia tejże ustawy słuch po ew. uproszczeniu wydawania krymskich wiz zaginął. Znając jednak Rosję może się okazać, że jednego dnia taki tryb zostanie wprowadzony alb nie wprowadzony nigdy.
Prawdę mówiąc, nie sądzę by ktokolwiek zaprzątał sobie teraz głowę tym problemem. Wprowadzenie łatwych wiz na Krym miałoby głównie znaczenie wizerunkowe ("otwieramy się na świat", "wspieramy turystykę"). Osób potrzebujących rosyjską wizę chętnych do odpoczynku na Krymie byłoby i tak niewiele. Ruch z PL i EU to w najlepszym wypadku byłby 1/10 tego co przed 2014. A i tak to Rosjanie, Ukraińcy i Białorusini stanowili pewnie jakieś 90% wszystkich turystów na Krymie przed zawieruchą.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pn 16 mar, 2015 20:13

rozwieję wątpliwości.Póki co jest dużo planów i rozmów ale o wydawaniu wiz na granicy póki co nie ma mowy.Konsulaty również o takowych planach nic nie wiedzą.A trzepią kasę na każdym papierku.
Wjazd dla obcokrajowców na Krym za wizą po stronie FR,zezwolenia od UA póki co nie trzeba.Warunek:wjazd i wyjazd na Krym tylko tą samą drogą.Po stronie UA tylko rejestracja bez pieczątek w paszporcie-bez żadnych karteczek.Za to po stronie Rosji obowiązkowo Kartka migracyjna,paszport z wizą.Sama granica rosyjska o normalnym standarcie(dawny post DAI),pogranicznicy fachowi ale i kulturalni.Oczywiście posiadając kpl. dokumentów nikt nie robi problemu jadąc autem na tablicach PL.
Na początku kwietnia podam więcej szczegółów z przekraczania przejścia w Armiańsku,będę mieć tę przyjemność,pozdrawiam

Piotr Janusz
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Piotr Janusz » pt 10 kwie, 2015 13:35

Tak mniej więcej od 1 kwietnia ( i nie jest to prima aprilis) ambasada RF nie wydaje już wiz prywatnych na podstawie "odręcznie" napisanego zaproszenia przez osobę na stałe zameldowaną na Krymie. Teraz jest już potrzebne "prawdziwe" zaproszenie na "urzędowym" druku. Prywatna wiza zresztą zdrożała i kosztuje teraz o ile dobrze pamiętam 231pln.
Wydawane są już natomiast wizy turystyczne na podstawie vouchera na tej samej zasadzie jak do pozostałych regionów RF. Są w Polsce co najmniej dwa biura, które podejmą się wyrobienia takiej wizy : "Wilejka" z Łodzi i znane tutaj wszystkim na forum "Wadi". Komplet dokumentów na 30 dniowy wyjazd kosztuje lekko ponad 500pln. Na 14 dni jest trochę taniej bo mniej płaci się za ubezpieczenie.
No i pozostaje kwestia dotarcia na Krym. Z ominięciem Ukrainy wychodzi bardzo drogo. Przez Ukrainę na razie podobno wciąż jeszcze można, ale coraz częściej słyszy się o wprowadzenie jakichś specjalnych zezwoleń na wjazd na Krym.
Póki chętnych ( obcokrajowców) na taki wjazd jest mało to i utrudnień nie ma, ale jak pojadą autokary :D to pewnie jakieś utrudnienie trzeba będzie wymyślić. Ciężki jest los turysty na "wschodzie"... .
Piotr

Złydobrodziej
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Złydobrodziej » pn 04 maja, 2015 01:55

Dzień dobry. Planuję wybrać się do znajomych na Krymie w lipcu lub sierpniu. Mam w związku z tym kilka pytań, na które mam nadzieję, zna ktoś z Was już odpowiedź, a mianowicie:

- czy wystarczy zaproszenie napisane odręcznie przez osobę zameldowaną na półwyspie, czy tak jak przedmówca pisze, potrzeba "prawdziwego" i co kryje się za tym terminem?
- czy mogę pieszo przekroczyć granicę z terytorium Ukrainy czy tak jak sugerują niektóre głosy trzeba jechać od strony FR lub drogą powietrzną?

Przepraszam, jeżeli dubluję niektóre pytania, ale po zapoznaniu się z tematem nie potrafię znaleźć na nie klarownych odpowiedzi.

Pozdrawiam, Piotr

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pn 04 maja, 2015 09:45

potrzebne "prawdziwe"zaproszenie.Notarialne lub odręczne tylko w kolejności od członków rodziny-od współmałżonka lub dziecka.Niestety dalej są kolejki w urzędach więc Twoi znajomi będą musieli wykazać się cierpliwością i postać,oczywiście również zapłacić.
Dostać możesz się pociągiem do Chersona,dalej marszrutką do granicy w Armiańsku lub Nowoalieksiejewka,potem Czongar.Droga powrotna absolutnie tym samym przejściem(Ukraińcy tego wymagają).Pozostałe przejścia są tylko dla obywateli UA-FR.Ukraińcy nie wymagają póki co żadnych dodatkowych pozwoleń na przekroczenie granicy,w FR standartowo,powodzenia i przeczytaj pozostałe moje posty z ostatnich dni dotyczących przekraczania jednej ze wspomnianych granic i kilka drobnych porad zwiazanych z pobytem na Krymie,powodzenia

Złydobrodziej
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Złydobrodziej » pn 04 maja, 2015 12:47

Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » pn 08 cze, 2015 13:52

Kabinet Ministrów Ukrainy przyjął nowe zasady przekraczania granicy i wjazdu na okupowany Krym.

Правительство утвердило порядок пересечения админграницы с оккупированным РФ Крымом
Кабинет Министров утвердил порядок пересечения административной границы с аннексированным Россией Крымом.

Для иностранцев и лиц без гражданства пересечение осуществляется на основании паспортных документов и специального разрешения, которое выдает Государственная миграционная служба.

Специальное разрешение выдается в случае: проживания на временно оккупированной территории близких родственников или членов семьи иностранца или лица без гражданства, расположения на территории Крыма места захоронения близких родственников или членов семьи, смерти близких родственников или членов семьи, что подтверждается документами, выданными уполномоченными государственными органами Украины.

Также основанием для получения специального разрешения на пересечение границы с Крымом для иностранцев является наличие права собственности на объекты недвижимости, расположенные в Крыму, необходимость участия в обеспечении защиты национальных интересов Украины с целью мирного урегулирования конфликта, освобождения территории Украины от оккупации или в вопросах гуманитарной политики (исключительно по ходатайству или согласованию с Министерством внутренних дел).
http://censor.net.ua/news/339190/pravit ... _rf_krymom

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » pn 08 cze, 2015 18:47

arko pisze:Kabinet Ministrów Ukrainy przyjął nowe zasady przekraczania granicy i wjazdu na okupowany Krym.
Czyli dla większości osób koniec z lądowym przekroczeniem granicy Ukrainy i Krymu...

Sylwiab
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Sylwiab » czw 16 lip, 2015 09:07

Kto wie co to są i gdzie się znajdują Ukraińskie Służby Migracyjne? No i jakie dokumenty należy pokazać, by udowodnić, ze ma się rodzinę na Krymie?

http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/ ... ystow.html

Hmm, a może, próbować przez Bulgarie przedostać sie promem?

Pozdrawiam
S.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pt 17 lip, 2015 08:43

a o jakiej rodzinie Ty piszesz??????jaki masz interes prawny lub inny(istotny)aby tam podróżować?????bo powoływanie się na rodzinę i wyjazd w celach turystycznych z góry skazany jest na niepowodzenie.Wyjazdy do rodziny służby migracyjne rozumieją przez wydanie zezwolenia dla męża,żony,dzieci,na groby najbliższych,dla posiadacza nieruchomości na podstawie ukraińskich dokumentów.Oczywiście ustawa przewiduje jeszcze inne możliwości,ale w praktyce trudne do realizacji.Dokumenty?:z reguły oryginały ukraińskie łącznie z meldunkiem na Krymie,ewentualnie tłumaczenia z notarialnym poświadczeniem wyłącznie na Ukrainie.
Gdzie Migracyjna?,np. we Lvovie na Slowianskowo(w budynku poczty),tel podałem w innych postach,info możesz również zasięgnąć dzwoniąc do Kijowa na centrum obsługi Migracyjnej,tel też znajdziesz w postach.
Hmm,dostać też można się z Niemcami,Brytyjczykami.Turcy też tam pływają,a i Chińczycy ponoć ostatnio mają ochotę wydać swoje $ na Krymie.Jak widzisz możliwości jest wiele.

ODPOWIEDZ