Krym 2014 z wizą czy bez...

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Re: Krym 2014 z wizą czy bez...

Postautor: Kwiatkowski11 » pn 05 maja, 2014 16:07

Gazeta,podala:
„Ze względu na pogarszającą się sytuację w Autonomicznej Republice Krymu i agresji Federacji Rosyjskiej, rząd zdecydował się tymczasowo zamknąć przejścia graniczne i punkty kontrolne”
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Postautor: sprat » pn 05 maja, 2014 17:17

@pepson - o wycieczce na Krym już teraz można zappomniec :D

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: pietia » pn 05 maja, 2014 21:46

Kwiatkowski11 pisze:Gazeta,podala:
„Ze względu na pogarszającą się sytuację w Autonomicznej Republice Krymu i agresji Federacji Rosyjskiej, rząd zdecydował się tymczasowo zamknąć przejścia graniczne i punkty kontrolne”

Ale o które przejścia chodzi? Bo kilka dni temu było takie info na ukraińskich portalach, ale okazało się że chodzi o... morskie przejścia graniczne na Krymie, nad którymi Kijów stracił kontrolę już 2 miesiące temu
P.S. Wczoraj na Interze był reportaż z Krymu podczas tegorocznej majówki. Pustki generalnie mówiąc. Wprawdzie ludzików zielonych za bardzo dziennikarze nie widzeli, ale turystów, nawet z Rosji, też mało, jakoś Rosjanie, wbrew szumnym zapowoedziom Putina, nie walą tłumnie na odzyskany półwysep

Szulik
Administrator

Postautor: Szulik » wt 06 maja, 2014 08:05

pietia pisze:urystów, nawet z Rosji, też mało, jakoś Rosjanie, wbrew szumnym zapowiedziom Putina, nie walą tłumnie na odzyskany półwysep

bo nawet rosyjska majówka jest za krótka by pojechać na Krym - trzeba teraz brać ze 3 tygodnie urlopu by tam dotrzeć i jeszcze zdążyć wypocząć :)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: pietia » wt 06 maja, 2014 21:07

Biorąc 4 dni urlopu, można mieć wolne od 1 do 11 maja, a to spokojnie zwykle wystarczało na podróż i odpoczynek na Krymie czy w Odessie. Owszem, dojazd lądowy na Krym nieco się wydłużył, ale zwiększono ponoć liczbę połączeń lotniczych do Symferopola

monit
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Postautor: monit » śr 07 maja, 2014 12:56

I co wy się chcecie tam teraz wybrać? jest to bezpieczne?

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Postautor: Kwiatkowski11 » śr 07 maja, 2014 13:13

monit pisze:I co wy się chcecie tam teraz wybrać? jest to bezpieczne?

Chyba zauwazyles, ze tylko teoretyzuja.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: pietia » śr 07 maja, 2014 22:05

nie żebym się akurat wybierał, ale wydaje mi się, ze jesłi Putin rzeczywiście chwyci Krymaczan za pysk, to paradoksalnie może tam być wkrótce bezpieczniej niż na właściwej Ukrainie. Podobnie, jak bezpieczniej jest w "ostatniej dyktaturze Europy", czyli na Białorusi

art72
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Postautor: art72 » czw 08 maja, 2014 07:26

sugerujesz, że trzymanie "za pysk" jest ok, bo wtedy jest bezpieczniej?? Niebezpieczny tok rozumowania.

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Postautor: Kwiatkowski11 » czw 08 maja, 2014 07:43

pietia pisze:

nie żebym się akurat wybierał, ale wydaje mi się, ze jesłi Putin rzeczywiście chwyci Krymaczan za pysk, to paradoksalnie może tam być wkrótce bezpieczniej niż na właściwej Ukrainie. Podobnie, jak bezpieczniej jest w "ostatniej dyktaturze Europy", czyli na Białorusi

Zakladajac ten temat nie myslalem o jakims ogolnym bezpieczenstwie a naszym- obywateli RP. Polska dla niektorych jest wrogiem i z tego tytulu miejscowi moga sie tak do nas odnosic.

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontaktowanie:

Postautor: djds » śr 28 maja, 2014 18:24

Dobra, minęło trochę czasu - jak wygląda obecnie sytuacja? Mam na myśli pociągi z Krymu na Ukrainę. UZ wznowiła sprzedaż biletów, więc połączenia są. Orientuje się ktoś może jak to wygląda realnie? Może ktoś był bądź się wybiera?
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: pietia » czw 29 maja, 2014 20:29

Укрзализныця сокращает количество поездов в Крым и Россию
«Укрзализныця» с введением нового графика движения поездов на 2014-2015 годы намерена сократить количество поездов в направлении аннексированного Крымского полуострова и России в связи с падением пассажиропотока.
Об этом на брифинге сообщил начальник главного пассажирского управления «Укрзализныци» Игорь Бреус.
В частности, в направлении стран СНГ в апреле-мае текущего года пассажиропоток уменьшился в среднем на 40%. В этой связи в действующем графике «Укрзализныця» уже отменила поезд №4/3 Киев - Москва, а в новом графике отменит 9 пар поездов в направлении России, из них 3 пары поездов формирования «Укрзализныци», 6 пар поездов Российских железных дорог. Также с 1 июня 5 пар поездов будут курсировать через день вместо ежедневного курсирования: №90/89 Жмеринка - Москва, №78/77 Ковель - Москва, №6/5 Киев - Москва, №78/77 Мариуполь - Москва, №33/34 Москва - Одесса.
Кроме того, в новом графике «Укрзализныця» предусмотрела курсирование 48 пар поездов в сообщении с Крымом. Из них 21 пара поездов формирования украинских железных дорог, 8 пар - Белорусских железных дорог, 19 пар - Российских железных дорог.
«По отношению к прошлому графику отменены 54 пары поездов в Крым, это формирования «Укрзализныци» - 32 пары, формирования СНГ - 22 пары в связи с отсутствием пасссажиропотока и технических возможностей в связи с введением контрольных операций по станции Джанкой и по станции Мелитополь», - сообщил Бреус.
Кроме того, по его словам, было принято решение сократить количество вагонов в поездах в Крымском направлении в среднем на 5 вагонов - до 13 вагонов.
В целом в новом графике «Укрзализныця» предусмотрела курсирование 246 пар пассажирских поездов, что на 39 пар меньше, чем было предусмотрено в графике движения на 2013-2014 годы. В частности, это 159 пар круглогодичных поездов (на 5 пар меньше); 31 пара сезонных поездов (на 56 пар меньше), а также 56 пар поездов при необходимости.
Также предусмотрено курсирование 70 пар поездов формирования стран СНГ, что на 23 пары меньше показателя прошлого года, из них 27 пар круглогодичных поездов, 16 сезонных поездов и 27 пар поездов по указанию.

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Postautor: Kwiatkowski11 » sob 31 maja, 2014 14:36

Wlasnie media podaly, ze od lipca, rubel bedzie jedyna obowiazujaca waluta.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: pietia » sob 31 maja, 2014 20:01

Ponoć już teraz przelicznik hrywny jest tak niekorzystny, że dużo bardziej opłaca się płacić rublami

Szulik
Administrator

Postautor: Szulik » ndz 01 cze, 2014 17:17

Kwiatkowski11 pisze:Wlasnie media podaly, ze od lipca, rubel bedzie jedyna obowiazujaca waluta.

Z tego co czytałem to nie od lipca a od dzisiaj rubel stał się jedyną walutą na Krymie.

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Postautor: Kwiatkowski11 » ndz 01 cze, 2014 20:04

Stasiu47
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: Stasiu47 » pt 06 cze, 2014 14:37

Do tej pory nie udało mi się dowiedzieć czy na Krym można wjechać samochodem z Ukrainy. Pytałem ambasadę rosyjską o możliwość wjazdu samochodem od strony Ukrainy i możliwość przeprawy promem Port Krym - port Kaukaz odpowiedziani mi, że przeprawa pracuje normalnie, a o możliwość wjazdu na Krym mam się dowiadywać w ambasadzie ukraińskiej. Czyli dalej nic nie wiadomo. Normalnie dla ruskich czy też innostrańców? Gdzieś widziałem olbrzymie kolejki TIRów oczkujących na wjazd na Krym spowodowane drobiazgowymi kontrolami rosyjskich celników, ale nie mogłem zdobyć informacji, czy jest odrębny pas dla aut osobowych.
Stasiu47

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Postautor: zeneczek » ndz 08 cze, 2014 10:07

Ukraińcy wypuszczają bez zwracania uwagi na posiadaną wizę.Oczywiście Rosjanie nie wpuszczą bez takowej.Konsulaty Rosji nie wydają wiz turystycznych na Krym,tylko prywatne na indywidualne zaproszenie.Problem polega na tym że na miejscu brak jeszcze organizacji w celu rejestracji takich zaproszeń i w konsekwencji nikt ich nie robi.Koło się zamknęło.
Przejście samochodowe funkcjonuje w Armiańsku(jadąc od Chersonu),szczegóły <kolejkowe> podam w lipcu jak zobaczę na własne oczy,pozdr

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: pietia » ndz 08 cze, 2014 20:57

Jechałem dziś autobusem relacji Czerniowce-Sewastopol (na odcinku Kamieniec Pod. - Humań), a więc komunikacja nie tylko kolejowa, ale i autobusowa z półwyspem działa bez większych zmian. Inna rzecz, że przynajmniej na "moim" odcinku chyba nikt z pasażerów nie jechał na Krym, z tego co zauważyłem, to najdalej jechali do Chersonia

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontaktowanie:

Postautor: gorodok » pn 09 cze, 2014 13:42

Ukraina jednak nie zaleca i wszelkimi sposobami utrudnia dojazd na Krym. Naprzykład bilety na posiągi w kierunku krmskim w przedsprzedaży są tylko maksymalnie 10 dni do przodu. Poza tym uprzedzam, że jeśli ktoś wjedzie na Krym od strony Rosji i będzie potem chciał wjechać na Ukrainę to może dostać zakaz wjazdu terminem na 10 lat lub nawet pójść do więzienia na 3 lata...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

kniazix
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: kniazix » pn 09 cze, 2014 18:10

A możesz Borys nieco rozwinąć temat z tym wjazdem od strony Rosji skąd takie informacje i 'nagrody" dla jadących z tamtego kierunku? I czy dla wszystkich czy tylko dla Rosjan?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: pietia » pn 09 cze, 2014 19:40

Teoretycznie chyba dla wszystkich, bo to tak jakby nielegalne przekroczenie granicy Ukrainy. Podobnie Gruzja traktowała (w zasadzie chyba nadal traktuje) wjazd do Abchazji od strony Rosji

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontaktowanie:

Postautor: gorodok » pn 09 cze, 2014 20:22

kniazix pisze:A możesz Borys nieco rozwinąć temat z tym wjazdem od strony Rosji skąd takie informacje i 'nagrody" dla jadących z tamtego kierunku? I czy dla wszystkich czy tylko dla Rosjan?

Dla wszystkich - informacja pochodzi od ambasady ukraińskiej w Polsce.

pietia pisze:Teoretycznie chyba dla wszystkich, bo to tak jakby nielegalne przekroczenie granicy Ukrainy. Podobnie Gruzja traktowała (w zasadzie chyba nadal traktuje) wjazd do Abchazji od strony Rosji

Dokładnie bo zresztą parlament ukraiński prawdopodobnie wziął gruzińską ustawę i ją adaptowal oraz udoskonalił...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontaktowanie:

Postautor: gorodok » wt 10 cze, 2014 10:06

natomiast mieszkańcy Krymu którzy otrzymali paszporty rosyjskie przy próbie wjazdu na Ukrainę po prostu otrzymują odmowę wjazdu
Obrazek
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: pietia » wt 10 cze, 2014 19:37

I jeszcze słyszałem, ze konfiskują samochody z rosyjskimi rejestracjami Krymu i Sewastopola (numery 91 i 92). Strona ukraińska takie pojazdy traktuje tak, jakby w ogóle nie były zarejestrowane

Szulik
Administrator

Postautor: Szulik » wt 10 cze, 2014 20:04

pietia pisze:I jeszcze słyszałem, ze konfiskują samochody z rosyjskimi rejestracjami Krymu i Sewastopola (numery 91 i 92). Strona ukraińska takie pojazdy traktuje tak, jakby w ogóle nie były zarejestrowane

To z pewnością zostanie przywitane przez mieszkańców Krymu jako zachęta do powrotu Krymu do Ukrainy :)

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: buba » śr 11 cze, 2014 07:18

gorodok pisze:Poza tym uprzedzam, że jeśli ktoś wjedzie na Krym od strony Rosji i będzie potem chciał wjechać na Ukrainę to może dostać zakaz wjazdu terminem na 10 lat lub nawet pójść do więzienia na 3 lata...

Wlasnie, bo ja jakos nie rozumiem jak to dziala. Powiedzmy ze wybieram sie na Krym od strony Rosji. Mam w paszporcie rosyjska wize i pieczatki wjazdu do Rosji. Rozumiem ze Krym stanowi teraz jednosc z Rosja wiec po drodze nie ma zadnej granicy. Wiec jak nie ma granicy to i nie ma sladu w paszporcie. Jade, wracam i sladu nie ma. Zatem skad potem na Ukrainie maja wiedziec ze bylam na Krymie "nielegalnie"?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: pietia » śr 11 cze, 2014 08:05

Jeśli wjedziesz na Krym od strony Rosji, i tak samo z niego wyjedziesz, to faktycznie śladu w paszporcie być nie powinno (chyba, że w wizie jako strona przyjmująca będzie wpisana jakiś krymski podmiot). Tu bardziej chodziło o sytuację, gdy ktoś wjeżdża na półwysep promem do Kerczu, a potem wyjeżdża bezpośrednio na Ukrainę, przez Perekop. W takiej sytuacji Ukraińcy potraktują to jako nielegalny wjazd , bo w paszporcie nie będzie pieczątki wjazdowej na Ukrainę (np. z Kerczu)

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: buba » śr 11 cze, 2014 18:07

pietia pisze:Jeśli wjedziesz na Krym od strony Rosji, i tak samo z niego wyjedziesz, to faktycznie śladu w paszporcie być nie powinno (chyba, że w wizie jako strona przyjmująca będzie wpisana jakiś krymski podmiot). Tu bardziej chodziło o sytuację, gdy ktoś wjeżdża na półwysep promem do Kerczu, a potem wyjeżdża bezpośrednio na Ukrainę, przez Perekop. W takiej sytuacji Ukraińcy potraktują to jako nielegalny wjazd , bo w paszporcie nie będzie pieczątki wjazdowej na Ukrainę (np. z Kerczu)

Juz rozumiem, dzieki!!!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Postautor: zeneczek » śr 11 cze, 2014 19:12

a ja jestem ciekaw kolego <gorodok> co to za paszport w którym jest wbita odmowa wjazdu,krajowy czy zagraniczny?