Krym 2014 z wizą czy bez...

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Re: Krym 2014 z wizą czy bez...

Post autor: gorodok » śr 11 cze, 2014 20:13

zeneczek pisze:a ja jestem ciekaw kolego <gorodok> co to za paszport w którym jest wbita odmowa wjazdu,krajowy czy zagraniczny?
prawdopodobnie rosyjski paszport zagraniczny
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » śr 11 cze, 2014 21:15

napiszę tak,DRODZY FORUMOWICZE.Proszę posługujcie się sprawdzonymi informacjami.PROPOGANDA,do prowokacji włącznie po stronie Ukraińców jest nie mniejsza jak za wschodnią ich granicą.
Wyrobiłem sobie opinię jak ówczesny jeszcze kandydat na głowę państwa będąc w PL publicznie wypowiadał się o prawie głodujących Krymczanach i planach wprowadzenia KARTEK ŻYWNOŚCIOWYCH.A to wszystko w odwecie za załamanie dostaw wyrobów czekoladowych właśnie na Krym.O kim mowa?tak,tak.O obecnej głowie państwa,niestety.
To tylko jeden z wielu przykładów które można by mnożyć.

Ów paszport to wewnętrzy rosyjski-sprawdziłem.Mój poprzednik tego nie zrobił.
Mnożą się pytania,kolejna prowokacja?,no bo jaki idiota mając paszport wew. UA pokazuje FR?,jaki zakaz wjazdu????swojemu obywatelowi który pewnie posiada i tak paszport UA i musi być wpuszczony na swoje terytorium,tak stanowi każde prawo w cywilizowanym świecie.A UA przecież aspiruje do takowego.
Na pewno znacie przypadki prowokatorów ze wschodu,być może to kolejna wersja którą można rozważyć.Jak i kilkanaście innych wersji.
Tylko po co do diaska pisać że to kolejny zwykły śmiertelnik z Krymu który padł ofiarą porachunków UA-FR.
Przecież oni wszyscy znają i tak prawdę jak jest z tymi paszportami,bez przyczyny takiej pieczątki nie wbili-choć ja twierdzę że to MOŻE być taki,jak to łagodnie nazwać?,żart?.Chociaż tym którzy nie wiedzą jak jest włos na głowie się jeży oczywiście.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » śr 11 cze, 2014 21:31

a teraz trochę jak jest:obcokrajowiec posiadający prawo wjazdu do UA w ruchu bezwizowym może wjechać na Krym bez specjalnego zezwolenia.W innym przypadku wiza plus zezwolenie specjalne wyłącznie na Krym.
Przejścia,trochę takie nieformalne,funkcjonują jednak i Ukraińcy pociągami-autobusami-samochodami normalnie funkcjonują.I pewnie długo tak pozostanie.
Niestety dalej za strefą graniczną UA jest i FR.A tam od Polaków wymagają wiz.Koniec i kropka.Obecnie funkcjonują tylko prywatne.Oczywiście można i od strony Kerczu próbować na turystyczną,pewnie z wielkim powodzeniem.Byłbym zapomniał-dla niektórych zainteresowanych-Ukraińcy zabraniają tranzytu przez Krym dla obcokrajowców.W Kerczu promów przybyło więc częstotliwość ruchu większa.
Turystyka?nie jest tak pusto jak to pokazują fotki w prasie UA.
W czerwcu zawsze było pusto,a miałem okazję często być więc wiem co piszę.
A na moment pisania postu plaże zaczynają się zapełniać.I sezon pewnie i tak nie będzie tak zły jak będzie głosić propaganda.
Ukraińcy i tak w przeważającej większości zawsze stanowili tę część turystów o najmniejszym jednostkowym przychodzie.Strata więc będzie,ale nie tak oszałamiająca jak się tu i ówdzie przebąkuje.
Sorry,trochę się rozpisałem.Ale może otworzyłem oczy zainteresowanym,pozdr.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » śr 11 cze, 2014 23:49

Kolego powiem tak - dużo słów a mało sensu. Powiem tylko tyle - nie wszyscy krymczanie, którzy już otrzymali rosyjskie paszporty byli na tyle mądrzy żeby zostawić nienawistny im paszport ukraiński - część spaliła lub podarła nawet chwaląc się tym na youtube. Więc nie obwiniaj od razu kogoś w propagandzie - bo nigdzie nie napisałem że wszyscy masowo dostają odmowę wjazdu i takie pieczątki. Odnośnie podróży Polaków na Krym od strony Kerczu - myślę że trzeba naprawdę być zapatrzonym w tym półwyspie żeby aż tak się męczyć - będą to raczej przypadki jednostkowe. Poza tym większość odpoczywających na Krymie od kilkunastu lat stanowili ukraińcy więc w tym roku turystów na pewno będzie mniej...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » czw 12 cze, 2014 09:15

sens jest,trzeba tylko czytać ze zrozumieniem.
Przez ostatnie dwadzieścia kilka lat niepodległości za dużo łączy Krymczan z UA aby palić paszporty(rodziny,interesy i inne)-kolejna internetowa propaganda,jednostkowe przypadki na 1,5mln obywateli(odjąłem już mniejszości) to niemierzalny margines.
Pieczątka w paszporcie?uważam że jej wogóle nie było,w najgorszym wypadku dotyczy separatysty.Tylko wklejając takie wpisy-zdjęcia poniekąd bierze za za to odpowiedzialność.Jaka ona była można wywnioskować z postów wyżej.
Odnosząc się do wjazdu od strony Kerczu tylko potwierdziłem tę możliwość,takie wątki pojawiały się wcześniej i zostały tylko potwierdzone.
No i ta nonszalancja godna prawdziwego Ukraińca,upadek turystyki krymskiej bez Ukraińców.Ilościowo-o tak,kwotowo????????zacytuję słowa miejscowych-даже картофель свой привозят.Vot prawda o kwotach zostawianych na Krymie przez Ukraińców.

<Gorodok>,nie jest moim celem <zła> polemika i wytykanie błędów.Piszmy obiektywnie będąc neutralnym w tym bądź co bądź nieprzyjemnym klimacie stworzonym przez politykę próbując jednocześnie rozgraniczyć prawdę od tego co pokazują media.One w większości szukają zbytu i możliwości utrzymania się na rynku.Napiszą wszystko co chcemy usłyszeć.A czas na to jest doskonały.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » czw 12 cze, 2014 09:55

Skoro sprawdziłeś informacje odnośnie tego zdjęcia z pieczątką - to czemu nie piszesz, że przypadek dotyczył dwóch młodych chłopaków, którzy przy wjeździe okazali paszporty ukraińskie, jednak przy dokładnym zbadaniu bagaży znaleziono owe wewnętrzne paszporty rosyjskie z zameldowaniem w "obwodzie krymskim Federacji Rosyjskiej". Takie paszporty Ukraina traktuje jako podróbkę, pomijając już fakt że podwójne obywatelstwo w UA jest niedozwolone. Co prawda żadnych konsekwencji prawnych z tytułu ujawnienia posiadania innego jak na razie nie było. Ale zgodnie z ustawą o terytorium okupowanym młodzieńcy dostali zakaz wjazdu. Prawdopodobnie chcieli jechać do RF przez Ukrainę, dlatego wzięli ze sobą owe nowonabyte paszporty...

Odnośnie zarzutu, że miejscowi nie zarabiali fortuny na turystach z Ukrainy to już w ogóle nie chce mi się gadać. Kartofel przywożą? No niestety ale w tym roku prawdopodobnie zabraknie nawet kartofli na Krymie... Pewnie teraz bogaci Rosjanie przywiozą... Ktoś w ogóle zapomniał czym kierowali się w swoim czasie dygnitarzy partyjni w 54 roku przyłączając Krym do Ukraińskiej republiki radzieckiej... Pewnie to byli ukryci banderowcy :lol: Po prostu zobaczymy co będzie na koniec sezonu i już!
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » czw 12 cze, 2014 11:00

gorodok pisze:Takie paszporty Ukraina traktuje jako podróbkę, pomijając już fakt że podwójne obywatelstwo w UA jest niedozwolone.
Ale to chyba takie troche martwe prawo bylo... Sporo ludzi na wschodniej i poludniowej Ukrainie (a nawet widzialam na Zakarpaciu) ma podwojne paszporty jako ze jakis czas temu Rosja chetnie rozdawala swoje paszporty. Wielu miejscowych pokazywalo nam co trzymaja w szufladzie i co pomaga im w wyjazdach np. do sezonowych prac za wschodnia granice. Ciekawe czy teraz takich ludzi z Odessy czy innego Doniecka beda sie czepiac na granicy jak im znajda w torbie drugi paszport? I co- wbija im zakaz wjazdu na Ukraine - czyli do miejsca gdzie mieszkaja na stale??
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » czw 12 cze, 2014 11:08

buba pisze:
gorodok pisze:Takie paszporty Ukraina traktuje jako podróbkę, pomijając już fakt że podwójne obywatelstwo w UA jest niedozwolone.
Ale to chyba takie troche martwe prawo bylo... Sporo ludzi na wschodniej i poludniowej Ukrainie (a nawet widzialam na Zakarpaciu) ma podwojne paszporty jako ze jakis czas temu Rosja chetnie rozdawala swoje paszporty. Wielu miejscowych pokazywalo nam co trzymaja w szufladzie i co pomaga im w wyjazdach np. do sezonowych prac za wschodnia granice. Ciekawe czy teraz takich ludzi z Odessy czy innego Doniecka beda sie czepiac na granicy jak im znajda w torbie drugi paszport? I co- wbija im zakaz wjazdu na Ukraine - czyli do miejsca gdzie mieszkaja na stale??
Zgadza się i ja o tym napisałem. W tym przypadku jest inaczej, bo po prostu sprawdzają zameldowanie i jeżeli jest napisane Krymskaja obłast, to paszport właśnie jest traktowany jako podróbka w świetle prawa ukraińskiego. Reasumując - w tej chwili jest podstawa prawna do robienia problemów wjazdu zarówno osobom z tzw. "krymskimi" rosyjskimi paszportami oraz osobom jadącym tzw. "nielegalnym" tranzytem przez Krym i myślę że prawdopodobnie nikt nikogo od razu nie wsadzi do więzienia ale zakaz wjazdu lub (jak to na Ukrainie) w zamian za przymknięcie oczu chęć zarobienia dużej kwoty pieniędzy (początkowo pisali o 2000 hrywien) z tego powodu na pewno będzie...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » czw 12 cze, 2014 15:31

No i proszę para emerytów z Belgii stoi w samochodzie już dobę na wyjeździe z Krymu - Ukraińcy nie wpuszczają, ciekawe czym to się skończy...

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/rolling_ ... rder.shtml
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » czw 12 cze, 2014 20:33

gorodok pisze:Skoro sprawdziłeś informacje odnośnie tego zdjęcia z pieczątką - to czemu nie piszesz, że przypadek dotyczył dwóch młodych chłopaków, którzy przy wjeździe okazali paszporty ukraińskie, jednak przy dokładnym zbadaniu bagaży znaleziono owe wewnętrzne paszporty rosyjskie z zameldowaniem w "obwodzie krymskim Federacji Rosyjskiej". Takie paszporty Ukraina traktuje jako podróbkę, pomijając już fakt że podwójne obywatelstwo w UA jest niedozwolone. Co prawda żadnych konsekwencji prawnych z tytułu ujawnienia posiadania innego jak na razie nie było. Ale zgodnie z ustawą o terytorium okupowanym młodzieńcy dostali zakaz wjazdu. Prawdopodobnie chcieli jechać do RF przez Ukrainę, dlatego wzięli ze sobą owe nowonabyte paszporty...
Ale skoro okazali oni paszporty ukraińskie (zakładam, ze nie były podróbkami), to chyba ukraińskie służby nie miały prawa nie wpuścic ich na swoje terytorium. Tym bardziej, ze Kijów traktuje takei osoby wciąż jako swoich obywateli. Co najwyżej mogli zatrzymać ich pod zarzutem posługiwania się fałszywywmi dokumentami, do wyjaśnienia sprawy

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pt 13 cze, 2014 08:24

pietia pisze:
gorodok pisze:Skoro sprawdziłeś informacje odnośnie tego zdjęcia z pieczątką - to czemu nie piszesz, że przypadek dotyczył dwóch młodych chłopaków, którzy przy wjeździe okazali paszporty ukraińskie, jednak przy dokładnym zbadaniu bagaży znaleziono owe wewnętrzne paszporty rosyjskie z zameldowaniem w "obwodzie krymskim Federacji Rosyjskiej". Takie paszporty Ukraina traktuje jako podróbkę, pomijając już fakt że podwójne obywatelstwo w UA jest niedozwolone. Co prawda żadnych konsekwencji prawnych z tytułu ujawnienia posiadania innego jak na razie nie było. Ale zgodnie z ustawą o terytorium okupowanym młodzieńcy dostali zakaz wjazdu. Prawdopodobnie chcieli jechać do RF przez Ukrainę, dlatego wzięli ze sobą owe nowonabyte paszporty...
Ale skoro okazali oni paszporty ukraińskie (zakładam, ze nie były podróbkami), to chyba ukraińskie służby nie miały prawa nie wpuścic ich na swoje terytorium. Tym bardziej, ze Kijów traktuje takei osoby wciąż jako swoich obywateli. Co najwyżej mogli zatrzymać ich pod zarzutem posługiwania się fałszywywmi dokumentami, do wyjaśnienia sprawy
A dlaczego ma traktować jako swoich obywateli? Raczej służby graniczne potraktowały takie osoby, jako obywateli Rosji, którzy w nielegalny sposób dostali się na terytorium okupowane...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 13 cze, 2014 19:56

Daltego, że mieli paszporty ukraińskie. Poza tym mieszkali na Krymie, a ten traktowany jest przez Kijów jako terytorium ukraińskie

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pt 13 cze, 2014 20:16

pietia pisze:Daltego, że mieli paszporty ukraińskie. Poza tym mieszkali na Krymie, a ten traktowany jest przez Kijów jako terytorium ukraińskie
No tak ale mieli też nowonabyte paszporty rosyjskie więc zostali potraktowani jako zwykli zdrajcy...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » pt 13 cze, 2014 20:23

gorodok pisze:
pietia pisze:Daltego, że mieli paszporty ukraińskie. Poza tym mieszkali na Krymie, a ten traktowany jest przez Kijów jako terytorium ukraińskie
No tak ale mieli też nowonabyte paszporty rosyjskie więc zostali potraktowani jako zwykli zdrajcy...
Sorry, ale takie slownictwo razi mnie. Jacy zdrajcy, chyba tylko w baderowskiej optyce!
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pt 13 cze, 2014 20:51

Kwiatkowski11 pisze:
gorodok pisze:
Sorry, ale takie slownictwo razi mnie. Jacy zdrajcy, chyba tylko w baderowskiej optyce!
:shock: Znowu benderowcy? A może wizytówka Jarosza? :lol: Konstytucja Ukrainy nie zezwala podwójnego obywatelstwa więc użyłem takiego sformułowania.
Tak w ogóle nie rozumiem po co mamy ciągnąć ten wątek tutaj. Obcokrajowców w tej chwili Ukraina przepuści na Krym tylko w uzasadnionych przypadkach więc lepiej po prostu tam się nie pchać...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » sob 14 cze, 2014 08:57

Nawet gdyby posiadanie drugiego obywatelstw potraktować jako "zdradę" (też nie lubię takich sformulowań), to konsekwencją powinna być co najwyżej odpowiedzialność karna za naruszenie konkretnych przepisów.W myśl ukraińskiego prawodawstwa mieszkańcy Krymu są nadal obywatelami Ukrainy (chyba że sami zrzekli się tego obywatelstwa), w związku z tym mają prawo podróżować swobodnie po terytorium tego kraju.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » sob 14 cze, 2014 12:53

Podejrzewam, że straż graniczna zrobiła propozycję nie do odrzucenia: albo odpowiedzialność karna za naruszenie przepisow albo powrót na Krym... Tak w ogóle podejrzewam że niedługo zostanie wprowadzony stan wojenny przynajmniej w kilku obwodach i wtedy nie ma zmiłuj się...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » sob 14 cze, 2014 19:43

Taka propozycja nie do odrzucenia, to całkiem możliwe. A co do stanu wojennego, to o jego wprowadzeniu "w niedługim czasie" słyszę już od marca

art72
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: art72 » ndz 15 cze, 2014 10:52

forum Krym upada.... te słowne przepychanki niczego nie wnoszą... na Krym i tak nie wjedziemy więc o co chodzi? A Wy się napinacie jak bąki :)

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 15 cze, 2014 13:34

art72 pisze:forum Krym upada.... te słowne przepychanki niczego nie wnoszą... na Krym i tak nie wjedziemy więc o co chodzi? A Wy się napinacie jak bąki :)
Ja tam teoretycznie mogę wjechać ale raczej mi się nie chce... :)
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » pn 16 cze, 2014 20:31

Zasady wjazdu na Krym ze strony ukraińskiej ..........

МИД Украины разъяснил порядок поездок в Крым

Министерство иностранных дел Украины разъяснило порядок относительно поездок на территорию Крыма и Севастополя. Соответствующее сообщение размещено на сайте внешнеполитического ведомства во вторник, 10 июня.

«Законом Украины Об обеспечении прав и свобод граждан и правовой режим на временно оккупированной территории Украины, в редакции от 09.05.2014, в частности, определен порядок въезда лиц на временно оккупированную территорию и выезда из нее», - говорится в сообщении

Так, в соответствии со ст. 10 Закона, граждане Украины имеют право на свободный и беспрепятственный въезд на временно оккупированную территорию и выезд с нее через контрольные пункты въезда-выезда при предъявлении документа, удостоверяющего личность и подтверждающего гражданство Украины.

Одновременно въезд иностранцев и лиц без гражданства на временно оккупированную территорию и выезд с нее допускаются только по специальному разрешению через контрольные пункты въезда-выезда.

Администрация Госпогранслужбы на сегодня разработала соответствующий проект порядка въезда иностранцев и лиц без гражданства на временно оккупированную территорию.

Таким образом, иностранцам из государств с визовым порядком въезда за получением визовых документов следует обращаться в дипломатические представительства или консульские учреждения Украины за рубежом.

Иностранцы из государств с безвизовым порядком въезда могут находиться на территории Крыма и Севастополя с проставлением соответствующих отметок в паспорте или иммиграционных карточках.

Кроме того, как сообщили в МИДе, Законом Об оккупированных территориях внесены изменения в некоторые нормативно-правовые акты в части ответственности лиц за нарушение порядка въезда на временно оккупированную территорию Украины и выезда из нее. http://news.bigmir.net/ukraine/822813-M ... ok-v-Krim-

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » wt 17 cze, 2014 07:05

art72 pisze: na Krym i tak nie wjedziemy więc o co chodzi?
Dlaczego "nie wjedziemy"? z tego co mozna wyczytac i tu i gdzie indziej obecnie wjazd na Krym jest utrudniony (w porownaniu do tego co bylo dawniej) ale nie jest niemozliwy. A tematy takie jak ten moga byc bardzo przydatne dla ludzi ktorzy na Krym sie wybieraja.
Nie napinanie sie ale przydatne informacje np. w ktora strone przekraczac ktore granice aby miec jak najmniej problemow.

A co tobie chodzi to juz calkiem nie wiem... :roll:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 17 cze, 2014 08:41

Dokładnie. Wydaję mi się, że "napinają" się w tej chwili raczej władze ukraińskie. Podejrzewam, że w niedługim czasie będą one jednak tolerować wyjazdy na Krym przez swoje terytorium, bez żadnych "specjalnych zezwoleń". Tak, jak Kiszyniów nie utrudnia wyjazdów do Naddniestrza, a Tbilisi-do Abchazji (o ile odbywają się one od strony Gruzji właściwej)

art72
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: art72 » śr 18 cze, 2014 20:50

buba o nic mi nie chodzi... Ty piszesz, że jest utrudniony, wielu pisze, że wszystko jest możliwe, ale jakoś nikt nie pisze, że był i potrafi wskazać właściwą ścieżkę. Jasne wakacje się dopiero zaczynają, ale wiele osób bywało na Krymie przed sezonem a teraz jakoś cisza. Więc nie rozumiem tęgo mądrowania się tu i teoretyzowania. Scenariuszy jest wiele ale nic z nich na razie nie wynika.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Tajny Radca
Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » śr 18 cze, 2014 22:42

Ja byłem na UA w sezonie i problemów nie było...
Ale teraz inne czasy.
nie jestem tchórzem - ale by być pewnym, że nic mi nie zatrzyma wypadu na Syberię jadę przez Litwę i Łotwę w styczniu ...
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » pt 20 cze, 2014 20:32

Dzis w glownym wydaniu Wiadomosci TVP1 byla krotka relacja z Krymu (korespondent Jacek Gasinski). Pogoda fajna, sezon ruszyl, jest troche ludzi, cudzoziemcow nie ma, czeka sie 18-24h na przeprawe przez ciesnine. W Symferopolu moze ladowac do 25 samolotow z turystami dziennie wiec prognoza, ze bedzie 2,5 mln Rosjan mało realna. Miejscowi z sektora okoloturystycznego narzekali choc nie tragizowali. Myslalem, ze dowiem sie wiecej, szkoda.
Ostatnio zmieniony pt 20 cze, 2014 20:46 przez Kwiatkowski11, łącznie zmieniany 1 raz.

wowi5
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: wowi5 » czw 26 cze, 2014 13:35

http://infosevas.ru/cam/2 Kamerka z portu w Bałakławie .

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » sob 22 lis, 2014 14:17

Rosyjskie żart-porady dla jadacych na Krym pierwszy raz:

http://facet.onet.pl/ostroznie-krym-kon ... irls/nnhld

maxdax
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: maxdax » pn 15 gru, 2014 16:07

http://politikus.ru/v-rossii/36165-s-1- ... konov.html

Taka ciekawostka. Prawdopodobnie w 2015r na Krym będzie można wjechać na wizę zakupioną na przejściu granicznym - wiza ważna 30 dni.

adik91
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: adik91 » czw 18 gru, 2014 19:48

ciekawe jaka cena

ODPOWIEDZ