KRYM 2014-FAKTY

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

KRYM 2014-FAKTY

Post autor: zeneczek » pt 18 lip, 2014 18:15

zaczne od drogi przez UA:zmian na drogach zero-najgorzej jak bylo tak i zostalo.Droga Lvov-Tarnopol,szczegolnie miejscowosc Zolocziv,bylo fatalnie i tak zostalo.Reszta drogi duzo lepsza ale i tak jechac trzeba z wielka uwaga.
Benzyna 95 od 14,65-16hrv.Bardzo malo kontroli na drogach,ruch samochodowy tez ogolnie mniejszy.
Granica Armiansk:natezenie ruchu duzo mniejsze,Mikolajev i blizej Armianska widac armie-bez zadnych ingerencji w ruch drogowy.
Sama granica po stronie UA:warunki polowe.Dojazd zastawiony ciezarowkami,osobowki czekaja na lewym poboczu.Wjazd przez prowizoryczny szlaban pod kontrole w mobilnym samochodzie.Celnik i rejestracja sluzby granicznej jak na normalnym przejsciu.Roznica jednak taka ze to raczej rejestracja,bez zadnych pieczatek.Podjedzie raptem 3-4 auta,procedura opieszala-wrecz utrudniajaca przejazd.
Jadac dalej mozna zjechac jak sie znajdzie luke miedzy Tirami na stacje benzynowa.Nawet nie wiem czy czynna-pojechalem dalej.
Granica FR jest w miejscu dawnego postu milicji,kulturalnie-zadaszenie,kontenery socjalne kilka pasow na formalnposci.
Po zapelnieniu karteczek imigracyjnych,posiadajac wize zalatwiasz formalnosci-w zasadzie bez uwag,jedziesz dalej.
Wyjazd z przejscia po stronie FR zaladowany ciezarowkami oczekujacymi na przejazd.
Generalnie widac ze Ukraincy nie wyrabiaja,lub nie chca.
Sporo patroli policji,benzyna 95- 36,60-37 rubli.
Meldunek,przynajmniej na Krymie nie wymagany,na podstawie kartki imigracyjnej mozna przebywac do 90dni i okazywac wraz z paszportem na zadanie.Choc sa biura meldunkowe dla turystow i to robia-to zwykle naciaganie za 100 rubli.
Turystow mniej choc pustych plaz nie widzialem,ruch samochodowy duzy.Waluta obowiazujaca to rubel,dawne banki zlikwidowane a w nowych mozna gotowke wyciagnac tylko na podstawie wewnetrzych kart bankomatowych.Choc miejscowi mowia ze sa takie z ktorych mozna wyplacic to ja nie szukalem.Nie probowalem tez placic karta wiec na chwile obecna nie wiem czy taka operacja jest mozliwa.
Niewielu obcokrajowcow z zachodu,Ukraincow sie widzi,reszta kiedys obecna-teraz w znacznej mniejszosci.Spokojnie-bez negatywnych nastrojow.No moze oprocz tego ze Krymczanie martwia sie tym ze sa znienawidzeni przez reszte UA za krok na wschod.
Dla planujacych wjazd od FR napisze ze jest to mozliwe,i to na podstawie wizy wydanej na inna czesc FR.
Problem jednak jest szerszy-dotyczy braku mozliwosci przeprawy w Kerczu i to mimo zwiekszenia ilosci promow.Generalnie i turystow byloby wiecej-niestety czas oczekiwania to 30-40godzin.
Z Anapy plywa prom do Feo i dalej do Jalty,ale tylko dla piechurow.
Mysle ze przyblizylem stan obecny na bazie wlasnego doswiadecznia,informacji nie zaczerpnalem od baby a ta od innej.Jak zdaze dodam jeszcze wnioski z dalszego pobytu.
Przepraszam za brak polskiej pisowni-brak na sprzecie z ktorego korzystam,pozdrawiam

Szulik
Administrator

Re: KRYM 2014-FAKTY

Post autor: Szulik » pt 18 lip, 2014 18:29

Wielkie dzięki za relację. Rozumiem, ze jechałeś autem na polskich numerach?

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pt 18 lip, 2014 18:34

auto na polskich nr.,oczywiscie dokumenty wraz z ZK na FR ,ja na paszporcie PL z wiza.
Dodam jeszcze dwa slowa o telefonach.Korzystam z Life,dziala tak jak i inne sieci UA ale czesto z problemami,komunikacje jednak z PL mam a stawki sa zblizone do tych z 2013r.
Roaming na tel z PL-siec Plusa nie dziala wogole,T-mobile bez problemu.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 18 lip, 2014 21:06

Dzięki. Więc jednak ten rosyjski Krym nie taki straszny, jak niektórzy malują :)

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pt 18 lip, 2014 21:17

sprostuje jeszcze kwestie meldunku,jest na Krymie okres przejsciowy i dlatego nie wszystkiego i od wszystkich wymagaja.W zasadzie wszystko zalezy na jakich dokumentach kto wjechal,kategoria wizy itp.W tych kwestiach prosze czytac stosowne przepisy w odniesieniu do swojej sytuacji wjazdowej.

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » pt 18 lip, 2014 22:28

Zeneczek, a jak rozwiązałeś kwestię specjalnego pozwolenia na wjazd do Krymu, które ponoć jest niezbędne do uzyskania od służb ukraińskich?

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » sob 19 lip, 2014 06:11

projekt ktorego nie wcielono w zycie.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pn 21 lip, 2014 18:20

kolejna garsc informacji:
-placic kartami platniczymi w sklepach nie mozna
-wyplacac gotowki w bankomatach tez nie(ponoc w Symferepolu ale to poczta pantoflowa),pracuja w obrocie bezgotowkowym i wyplaty tylko karty wydane przez miejscowe nowe banki rosyjskie
-deficytu na towary w sklepach czy bazarach nie zauwazylem,jedynie mieso wieprzowe bardzo podrozalo,w zastepstwie biale mieso i ryby
-kilka przykladowych cen:papryka zolta:20-25 rubli
ziemniaki male 10r.
pozostale 20-25r.
brzoskwinie 60r.
pomidory od 10r.
woda gazowana 2l od 12r.
Drogowe przejscia graniczne:Armiansk droga M17 od Chersona
Czongar M18 od Melitopola
Czaplinka-Perekop droga T2202 od Nowej Kachowki-ponoc mniej uczeszczana (nie sprawdzalem)

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » wt 22 lip, 2014 19:09

Prom kursujacy z Anapy to katamaran-Soczi 1 i Soczi 2,ceny:Anapa-Feodosija-1500rubli
Feo-Jalta-1200rubli
Anapa-Jalta 2700r.,od wszystkich cen bilety za 50% dla dzieci 6-12lat,czas przeplywu Anapa-Feo,ok. 3godz,oczywiscie bez odpraw paszportowych.
Ponoc wojsko pomaga rozladowac korki na przeprawie kerczenskiej i czas odprawy spadl do kilku godzin,info pozyskane od przyjeznych-nie potwierdzone.
Generalnie dla sympatykow Krymu napisze ze wjazd od strony Rosji na wize turystyczna w zasadzie powinien byc bezproblemowy,na miejscu spokojnie i brak patroli legitymujacych turystow.
Poki co w okresie przejsciowym nawet dla kontroli wystarczy paszport z wiza i karteczka migracyjna.Miejscowe sluzby stoja na stanowisku ze taki komplet stanowi podstawe do pobytu do 90dni bez rejestracji lub oczywiscie do waznosci wizy.Co prawda mam co do tego watpliwosci prawne lecz nikt taka rejestracja poki co sie nie zajmuje,istniejace biura rejestracji to wyrzucona kasa.

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » czw 24 lip, 2014 21:17

Zeneczek, pisałeś, że po stronie ukraińskiej pseudogranicy pieczątek nie ma. A jak po rosyjskiej? Dają stempel czy nie? Czy jedynie na migracjonce? I nie zapomnij napisać, czy przy wyjeździe nie było żadnych kłopotów. Aha, wwóz auta na podstawie standardowej deklaracji celnej się odbywa? Dzięki z góry za odpowiedzi.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pt 25 lip, 2014 08:06

pieczatke wjazdowa dostalem na granicy PL-UA,innej mi nie wbito po stronie UA-Krym przy wyjezdzie.
Po stronie FR pieczatka na wizie i na karteczce migracyjnej,przy czy czesc wjazdowa oczywiscie zabrano na wjezdzie a czesc wyjazdowa mam do czasu wyjazdu z FR.
Wyjazd?,hmm.Troche to jeszcze potrwa.
Deklaracja na auto?,raczej rejestracja bez zadnych papierow.
Nie nalezy zapominac ze moj wjazd na Krym jest na podstawie wizy prywatnej i dlatego pisalem wyzej ze kazdy wjezdzajacy musi sam dopasowac typ wjazdu do potencjalnych rejestracji lub innych-choc piszac to mam na mysli raczej perspektywe czasowa bo dzisiaj wszystko jest w powijakach i mysla tylko o dokumentach dla Krymczan w zwiazku ze zmianami.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » wt 29 lip, 2014 22:34

Z ludźmi rozmawiasz? Jak nastroje? Tęsknią za Ukrainą?

Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex » śr 30 lip, 2014 03:35

Z początku emeryci byli zachwyceni, bo dostali wyższe emerytury. Ale potem okazało się, że ceny w krymskich sklepach rosną (m.in. przez spadek kursu grzywny i rubla wobec euro i dolara) i nastroje pogorszyły się. Tym niemniej emeryci wciąż jeszcze wierzą w Putina. Kolejna grupę proputinowską stanowią emerytowani wojskowi. Oni również skorzystali na przemianach, dostali wyższe świadczenia, wielu z nich ponownie powołano do służby czynnej. Rosja planuje odbudowę przemysłu zbrojeniowego na Krymie, więc trochę mogą skorzystać też niektórzy robotnicy.
Co innego młodzi ludzie. Oni na ogół nie są wielkimi entuzjastami nowych porządków, wielu młodych chłopaków kombinuje, żeby nie pójść do wojska, np. znajomy mieszka na Krymie na paszporcie ukraińskim, bo unika wojska ukraińskiego, nie bierze paszportu rosyjskiego, bo nie chce iśc do wojska rosyjskiego. Nie wiadomo jak długo to potrwa. Podobno do 1 grudnia krymczanie mają się ostatecznie zdecydować czy biorą obywatelstwo rosyjskie czy nie. :udzie w średnim wieku raczej narzekają: na bałagan w urzędach i prawie, np. bardzo trudno sprzedać nieruchomość, kłopoty z wypłaceniem pieniędzy z banku.
W wielu miejscach nie można już oglądać ukraińskiej TV naziemnej. A w rosyjskiej, piorącej mózgi TV i innych mediach rosyjskich króluje nachalna, wręcz śmieszna proputinowska propaganda, oto mała próbka:

http://youtu.be/zKav3p2q4jw

:mrgreen: :mrgreen: :oops: :roll: :mrgreen:
Podsumowując: rozsądniejsi krymczanie, zwłaszcza ci młodsi i w sile wieku tęsknią do ukraińskich czasów, nawet jeśli są Rosjanami.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » śr 30 lip, 2014 07:58

ja zaprezentuje jednak inne stanowisko.Z reguly europejczycy,w tym polacy,oczywiscie i ukraincy pietnuja aneksje Krymu.Nie zapominajmy jednak ze odwrotnie do sytuacji w okolicach Doniecka gdzie malo ludzi chcialo scalic sie z Rosja to jednak Krymczanie w wiekszosci taka decyzje podjeli.Rozne wersje sie podaje,w tym sfalszowane wyniki referendum.Jednak zbyt duzo ludzi znam na miejscu i jedno moge napisac:jakiekolwiek by nie byly wyniki referendum to i tak wiecej jak 50% mniejscowych chcialo takiego rozwoju sytuacji jak zapanowala.Tylko jakos europa-zreszta nie tylko tego nie zauwazyla.
Narzekania na banki????-przeciez to wszechmogaca ameryka zgotowala krymczanom i innym brak dostepu do bankomatow.Nie rosjanie.
Brak mozliwosci sprzedazy nieruchomosci???? TAK-bo przeciez bedzie prywatyzacja-nowe dokumenty w/g rosyjskiego prawa-ot przyczyna.
Balagan w urzedach-dokladnie taki sam jak za UA-nic na lepsze ani gorsze-na wlasnej skorze doswiadczam tego teraz i w przeszlosci.
Sluzba wojskowa????-ciezka ale w Rosji swietnie platna.Nie mylic z dobrze platna bo tyle to niektorzy polacy zarabiaja i ciezko im sie utrzymac bez kredytu.
Propaganda??????smiechu warta.ONA Z OBU STRON DZIALA JEDNAKOWO.Rosja nie jest ani lepsza ani gorsza pod tym wzgledem od PL czy europy,przyklad?<kandydat na prezydenta UA podczas wizyty w PL do premiera T.-Krymczanie to kartki na zywnosc dostana bo tam braki i spekulacja w sklapach jest>---bez dalszego komentarza.
Rosja planuje duze inwestycje na Krymie-w tym i zbrojeniowe.
Zyskali wojenni,policja,urzednicy,emeryci.
Zywnosc rzeczywiscie zdrozala,niektore produkty jak mieso czy nabial nawet sporo,wiele innych nieznacznie-bynajmniej poki co.
Gaz jest,woda tez<nawet ta w kanale krymskim plynie choc pisali ze nie>,pradu tez nie brakuje.
Inwestycje rozpoczete wczesniej sa kontynuowane.
Turystow mniej,plaze pustsze,choc ostatnio na dzien miasta Feo rzeka ludzi w centrum,trUdno bylo noge wstawic.
Nastroje???????chyba mam pecha w stosunku do innych ale otaczaja mnie <rusofoby>.Wiekszosc jest pozytywnie nastawiona do przyszlosci,to raczej ja pruboje te nastroje ich hamowac no ale w koncu to ja tu tylko gosc jestem.
Generalnie Krymczanie chca pozytywnego stosunku z ukraincami,pod warunkiem nie rozliczania ich z tego co sie stalo.Jakos negatywnego stosunku nie zauwazylem nigdzie do mnie,do auta na PL numerach czy ukrainskich ktorych tez wbrew pozorom nie malo.
I zeby ktos nie pomyslal ze jestem ZA.Nie-staram sie trzymac neutralne stanowisko-bo tak jest i bedzie najlepiej.
Pozdrawiam wszystkich entuzjastow Krymu i zachecam w miare mozliwosci do przyjazdu.
Tesknota?NIE

art72
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: art72 » śr 30 lip, 2014 08:36

:D ubawiłem się do łez :mrgreen: porównujesz ich propagandę z naszą??? Nie osłabiaj mnie. Oglądam Wiesti i to mi wystarczy. Porównanie co najmniej nie trafione. Zadowoleni owszem może i są, ale jak sam pisałeś wojskowi, urzędnicy i emeryci. 50% ludzi głosowało za?? Widziałeś na oficjalnej rządowej stronie FR info o wynikach referendum na Krymie. Jak szybko się tam znalazło tak też szybko zostało usunięte. Głosowało raptem 40% uprawnionych do głosowania. Więc trudno tu mówić o tym że połowa populacji Krymu chciała przyłączenia. Oczywiście można się spierać o cyfry, należy jednak pamiętać że statystyka jest doskonałym narzędziem do manipulacji, no i trzeba pamiętać kto te głosy liczył :) Nie zapominaj jednak, że prawdziwymi gospodarzami tych ziem są jednak Tatarzy, a o tych jakoś cicho. Ukraina potrafiła się z nimi dogadać i żyli w symbiozie i zgodzie. Ruscy tego nie potrafią. Piszesz, że w Teodozji rzeka ludzi, nastroje dobre. A spytałeś się może o to jak żyje się tam teraz Ormianom, byłeś w ormiańskiej dzielnicy? Twoja opinia starająca się być obiektywną w moim przekonaniu nie jest.
Ja też staram się być obiektywny, choć od kilku miesięcy jest mi co raz trudniej. Jak lubiłem Rosjan tak teraz zaczynam powątpiewać w ich dobre intencje. Jest takie powiedzenie o tym narodzie, że oddadzą Ci ostatnią koszulę bo to słowiańska dusza, ale też bez zmrużenia okiem strzelą Ci w tył głowy jak padnie rozkaz.
Pozdrawiam

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » śr 30 lip, 2014 14:26

ogladac i czytac to nie znaczy wszystko rozumiec.Nie uwazam sie za eksperta.Pisze to co zobaczylem na miejscu i rozmawialem z miejscowymi.To mi wystarczy i o tym pisze.
Zachod z ameryka wlacznie szanujacy prawa i wolnosc obywateli dostatecznie sie zemscil na krymczanach za ich wybor.Tylko na tej podstawie kolejne wnioski mozna wyciagnac.Bo przeciez decydenci w Rosji na tym nie ucierpia.Jawnym przykladem jest rozpad Balkanow za zezwoleniem Ameryki przy biernym rosyjskim.Tam im pozwolono a dlaczego nie Krymczanom???????
Wyniki glosowania????tak-znam doskonale liczby.Zadne mnie nie przekonaly.Ale za to mam tu rodzine i setke znajomych z ktorymi w wiekszosci rozmawialem i wyrobilem sobie zdanie na temat opisywany wyzej.
Rozumiem ze Ty rowniez masz podstawy,oprocz ogladanych Wiesti do bezposredniej konfrontacji tego co sie stalo i publicznego krytykowania sytuacji nie bedac jej mieszkancem i na dodatek wyrazac wprost opinie o wyzszosci praw tatarow.A do cholery gdzie Grecy???????w ten sposob podwazyc mozna historie wiekszosci europy.I do czego to doprowadzi.
Tak naprawde to Tatarzy walcza o swietny kawal tortu w postaci turystow i KASY plynacej z tego.Zajeli bardzo dobre miejsca i walcza grupowo o swoje.
Czego niestetyt wiekszosc narodow nie potrafi.To oczywiscie chwalic nalezy.
Powoli widac dalsza degradacje UA,juz nawet walczyc za integralnosc kraju nie chca bojkotujac pobor do armii.
Rosji moze dzisiaj jeszcze dalej do kompromisu i normalnosci,niestety zachodowi tez zrobilo sie jakby dalej.Ale to trzeba dostrzegac.
Niemniej Krym zostal rosyjski i nic nie wskazuje na to aby mialo byc inaczej.Dlatego ze mieszkancy tak chca a kilka procent na nie(nie wliczajac Tatarow)jest neutralna lub na nie.
Ormianie???swietne szaszlyki robia.I oby zyli dlugo i spokojnie jak wszyscy pozostali.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » śr 30 lip, 2014 18:54

c.d. poprzedniej wypowiedzi:
odniose sie tak:powiedziala baba babie a ta nastepnej.Na tym polega powielanie cudzych wnioskow-nie koniecznie wlasciwych.Czy to Wiadomosci,euro news czy wiesti wszyscy na swoj sposob manipuluja informacjami.Najbardziej mnie boli kiedy ktos powtarza powielajac cudze.
Najwlasciwszym bedzie przyjechac samemu,spojrzec,porozmawiac i wyciagnac swoje wnioski i je publikowac.
Strzela ci w tyl glowy????-a lepszym rozwiazaniem jest demokratyczne doprowadzenie obywatela do bankructwa i samobójstwa???? w statystykach na pewno tak, a i jak to swietnie wyglada propagandowo.
Ormianie-Tatarzy-dla mnie tacy sami ludzie jak i ruscy czy ukraincy. A zastanowiles sie jakie ja mam prawo do odwiedzania ich i pytania o to czy tamto.Nie przyjechalem w takich celach a wnioski o ktorych pisze dotycza znajomych i przygodnych przy kawie.Zadnego prawa nie mam do oceny jakie zycie gotuja mniejszosciom rosjanie przez te ostatnich kilka miesiecy a jaki dobrobyt i symbioze dali im ukraincy przez ostatnie dwadziescia kilka lat wolnej Ukrainy na Krymie.

pawulon
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: pawulon » sob 02 sie, 2014 23:56

Kopnął Cię w Jaja ten art 72, co ZENECZEk?
Nic NIGDY NIE USPRAWIEDLIWIA ZIELONYCH LUDZIKÓW

pawulon
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: pawulon » ndz 03 sie, 2014 00:05

zeneczek pisze:.Zadnego prawa nie mam do oceny jakie zycie gotuja mniejszosciom rosjanie
zeneczek- to samo powiedzieli amerykanie i brytyjczycy jak kurier z Polski powiedział, że hitlerowcy stworzyli obozy śmieci dlaq Żydów, POLAKÓW ITD
(znajdź na Ipada bo reszta stada ma ipada i tam znajdziesz jego naziwsko)

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 04 sie, 2014 10:00

zeneczek pisze: Propaganda??????smiechu warta.ONA Z OBU STRON DZIALA JEDNAKOWO
Ja sie z tym stwierdzeniem w pelni zgadzam- propaganda w mediach jest rownie chamska po obu stronach.. nie wiem jak w Rosji, ale u nas ludzie wszystko gladko łykaja jak tuczne gęsi. Moze taka wizja czarno-bialego swiata jest ludziom na reke? wiadomo od razu kto jest dobry, kto zly, nie trzeba myslec za duzo...
Az mnie bierze ochota wyrobic ta wize i pojechac za rok na Krym, zobaczyc jak tam jest teraz naprawde...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 04 sie, 2014 10:53

art72 pisze:Nie zapominaj jednak, że prawdziwymi gospodarzami tych ziem są jednak Tatarzy,
Stwierdzenie ze Tatarzy sa obecnymi prawdziwymi gospodarzami Krymu jest chyba pewnym naduzyciem. To prawda ze sa znaczaca mniejszoscia ktorej prawa powinny byc respektowane. Ale mowiac "Krym jest tatarski" to tak samo mozna powiedziec ze Lwow jest polskim miastem i Polacy powinni miec tam najwiecej do powiedzenia a Dolny Slask jest niemiecki. A w kazdym z tych przypadkow przetoczyly sie fale historii ktore przyniosly zmiany i czy one sie nam podobaja czy nie to te zmiany sa faktem.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » ndz 10 sie, 2014 07:44

Czy może ktoś mi wyjaśnić kim są " Krymczanie " bo ja nie znam typów.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » ndz 10 sie, 2014 21:11

W szerszej wersji to wszyscy mieskańcy Krymu, tak określa ich m.in. telewizja ukraińska
Spotkalem się też z węższym określeniem tego słowa, zgodnie z którym Krymczanie to rdzenni mieszkańcy półwyspu, czyli głównie Tatarzy, ale też Grecy, Bułgarzy i inni

art72
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: art72 » pn 11 sie, 2014 19:09

Oj Zeneczek, wszystko idzie po Twojej myśli, zaraz ruskie jełopy wyślą "pomoc humanitarną" na Ukrainę. Obyśmy nie doczekali takiej "pomocy" tego "bratniego kraju" w stosunku do nas. Przecież u nas też jest mniejszość rosyjska i lada moment mogą chcieć obronić swoich obywateli przed polskimi panami. Chyba, że Ty tak chwaląc i usprawiedliwiając działania Rosji czekasz na taki obrót sprawy. Wiem, że może przesadzam, ale historia lubi się powtarzać. Hitler też w Sudetach pomagał mniejszości niemieckiej. Nie obraź się, ale Twoje wpisy, choć starasz się by były wyważone, ciążą jednak w stronę pochwały działań FR. Czytam różne artykuły w internecie i tam widzę wpisy rosyjskich internautów nieudolnie posługujących się językiem polskim. Sens ich podobny jest do Twoich przemyśleń. Przeraża mnie myśl, że jesteś zwykłym ruskim trollem :)
Bez urazy :)
Pozdrawiam

art72
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: art72 » pn 11 sie, 2014 19:16

buba, napisałaś o falach historii.... kurcze, skoro tak to czemu Putin historię zmienia? Nikita podarował Ukrainie Krym pół wieku temu, przetoczyła się fala historii i co???? Lekko się pisze, tylko gdzie tu logika???
Pozdrawiam

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » pn 11 sie, 2014 20:07

art72 pisze: Przeraża mnie myśl, że jesteś zwykłym ruskim trollem
art72, przeraża mnie, że z taką łatwością przychodzi ci rzucanie inwektywami pod adresem osób mających inne zdanie. Dla niewtajemniczonych przypomnę, że i ja zostałem nazwany przez art72, tu cytat:
komuchem, albo głupkiem, albo ignorantem albo jakimś trollem, który został nasłany przez ruskich do wypisywania tych głupot
Gdy próbowałeś obrazić mnie nie zareagowałem by nie być posądzonym o cenzurę czy ograniczanie swobody wypowiedzi. Jednak teraz upominam cię byś zaprzestał obrażania innych, niezależnie od poglądów twoich czy innych forumowiczów. Nie ma tu miejsca na wyzywanie od trolli, głupków itp. Od takich wypowiedzi jest onet i setki innych for, na których wszyscy mają takie poglądy, jakich byś sobie życzył, a Rosję i Ukrainę znają z TVN, GW i bajki Nu Pagadi.

art72
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: art72 » pn 11 sie, 2014 22:16

:) uderz w stół a nożyce się odezwą :)
a tak poważnie, ja rozumiem, że każdy może mieć inne zdanie, ale jak czytam takie bzdury to się we mnie gotuje. Co innego pisanie z sensem, a co innego bezczelna agitka i obrona działań FR. Czy tego nie widać???
Ja to tak widzę jak piszę, część mojej rodziny wycierpiała okropnie od "braci" Rosjan. Tak w skrócie powiem tylko, że żyli sobie w Stanisławowie, aż przyszły zielone ludziki i dziada mojego (oficera) wywieźli i grobu nie wiadomo gdzie szukać. Potem władza sowiecka skutecznie rozdzieliła rodzinę, która już nigdy się nie spotkała. [fragment wypowiedzi usunięta za brak kultury] Też wszystko odbywało się na zasadzie wyzwolenie uciemiężonych narodów sowieckich i też była taka sama propaganda. Wiec jak czytam te Wasze przemyślenia to dochodzę do wniosku, że mało wiecie o mentalności tamtych ludzi (pisałem o koszuli i kuli w łeb), albo słabo u Was z historią.

P.S Rosję i Ukrainę znam nie tylko z TVN, GW i Nu Pagadi.

Pozdrawiam

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » wt 12 sie, 2014 07:41

jako poplecznik Putina i jego najbardziej zagorzały obrońca, a przy okazji cenzor i piąta kolumna w jednym informuję cię, że za kolejną wypowiedź obrażającą kogokolwiek dostaniesz wiekuistego bana (będzie to twój trzeci, a właściwie czwarty wybryk). Twoja historia rodzinna jakkolwiek tragiczna by nie była nie upoważnia cię do łamania netykiety. Możesz pisać co chcesz i wyrażać swoje poglądy jakie chcesz pod warunkiem, że nie obrażasz innych. Ot, tyle!
Jak pisałem już wcześniej nie widzę możliwości do rzeczowej dyskusji na prezentowanym przez ciebie poziomie, zarówno w sferze kultury osobistej jak i merytorycznej.

art72
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: art72 » wt 12 sie, 2014 08:22

Szulik pisze:Jak pisałem już wcześniej nie widzę możliwości do rzeczowej dyskusji na prezentowanym przez ciebie poziomie, zarówno w sferze kultury osobistej jak i merytorycznej.
:D :D :D :D :D :D :D i ban!!!! :D :D :D przepraszam, ale nie wiedziałem, że mamy tu dyskusyjny klub inteligenta. Tak HISTORIA MOJEJ RODZINY BYŁA TRAGICZNA i to upoważnia mnie do stawiania kontry takim bzdurom jakie tu czytam. Ciekawe, że nikt się nie odnosi do merytorycznej części moich wypowiedzi tylko do netykiety. A ban?? no cóż, skoro uważasz, że się należy to trudno, jakoś będę musiał z tym żyć i jeśli będę się znowu wybierał na wschód to skorzystam z innych form informacji.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » wt 12 sie, 2014 11:02

art72 pisze:buba, napisałaś o falach historii.... kurcze, skoro tak to czemu Putin historię zmienia? Nikita podarował Ukrainie Krym pół wieku temu, przetoczyła się fala historii i co???? Lekko się pisze, tylko gdzie tu logika???
Pozdrawiam
Odnosilam sie do fragmentu wypowiedzi "Krym jest tatarski". Idac tym samym tokiem rozumowania mozna tez powiedziec ze jest scytyjski- Scytowie tez tam kiedys gospodarowali.
Wypowiedz o wylacznej tatarskosci Krymu po prostu wydala mi sie lekko naciagana- z racji ze uwazam ze jest to troche nie w porzadku wzgledem zwyklych Ukraincow, Rosjan. Ormian, Zydów ktorzy mieszkaja tam od pokolen- i co oni nie sa u siebie?

A zmiany dokonywane przez kolege Putina mnie sie tez zdecydowanie nie podobaja. Zdecydowanie wolalam Krym bez wizy.

Zablokowany