Aneksja Krymu, a numery telefonów

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » pt 19 gru, 2014 06:00

Witam.

Ostatnio po dłuższym czasie chciałem zadzwonić do znajomych na Krymie z życzeniami i dopiero zorientowałem się, że stare ukraińskie numery nie działają. Czy ktoś wie jak została rozwiązana ta kwestia? Bo w internecie można znaleźć niepotwierdzone informacje, że numery pozostały te same, tylko wymagają rosyjskiego prefiksu (jeśli tak to jakiego?). Czy też może mieszkańcy zostali zmuszeni do przejścia do sieci rosyjskich i numery są zupełnie inne, i trzeba szukać innych form kontaktu? W takim przypadku może ktos się orientuje jak poprawnie zaadresować list do Bakczysaraju (kod pocztowy/państwo), tak żeby przeszedł przez pocztę naszą/ukraińską/rosyjską (nie wiem jaką teraz drogą wędrują przesyłki).

Pozdrawiam
Yakin

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » pt 19 gru, 2014 07:58

Wiele zależy od tego na jaki telefon dzwonisz: komórkowy czy stacjonarny? Jeśli komórkowy to zależy u jakiego operatora był zarejestrowany numer, jeśli np. w Kievstarze to się nie dodzwonisz. Lepiej wygląda sytuacja ze stacjonarnymi bo tu wystarczy wymienić kierunkowe do kraju i miasta.

Podaj pierwszych 5 cyfr starego numeru: +380XX to zobaczymy co się da zrobić.

Poniżej masz trochę świeżych informacji o sposobie dzwonienia na stacjonarne:
Как позвонить в Крым на городской (стационарный) телефон?

Ранее города Крыма имели украинские телефонные коды: 652 — Симферополь, 692 - Севастополь, 6560 - Алушта, 654 — Ялта. Теперь же жители Севастополя и Республики Крым получили новые российские коды городской телефонной связи. Так Крым получил код 365, а Севастополь 869. Например, старый севастопольский номер: +38 0692 12 34 56, теперь стал +7 869 2 12 34 56. Набирая номер в таком формате можно дозвониться на него из любой страны. Заметьте, городские номера в Крыму и Севастополе были пяти и шестизначные, а станут семизначными.
za portalem Suntime

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » pt 19 gru, 2014 09:26

Szulik pisze:Wiele zależy od tego na jaki telefon dzwonisz: komórkowy czy stacjonarny?
No niestety to komórka, ale przyznam szczerze, że nie mam pojęcia jakiego to operatora były numery. Numery mam dwa: +380667388509 i +380507002260.

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » pt 19 gru, 2014 10:49

nie jest całkiem źle. Oba to numery MTS-Ukraina czyli rosyjskiego operatora, który nadal działa na terenie Krymu jako K-telekom(WinMobile).

Tutaj jest więcej danych: http://suntime.com.ua/note.php?id=193

Мобильный код МТС Россия +7 978 7xx xx xx, +7 978 8xx xx xx
Мобильный код К-Телеком (WinMobile) +7 978 9xx xx xx

Problem w tym, że w ostatnich miesiącach co chwilę coś się zmieniało i ludzie sami mogli zrezygnować z numerów i się przenieść do nowych operatorów. Mimo to spróbuj zadzwonić na numery z powyższymi prefiksami. Z tym, że np. z Ukrainy nie zadzwonisz na te numery gdyż zostały zablokowane, możliwe, że z Polski również się nie uda i to nie dlatego, że numer się zmienił, ale że zablokowano go w PL.

Powyższe schematy mają 6 cyfr wyiksowanych. Twoje numery mają siedem. Możliwe, że trzeba pominąć 7-kę, która jest w obu numerach po prefiksie.

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » pt 19 gru, 2014 12:38

Wielkie dzięki, popróbuję :).

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » wt 24 lut, 2015 10:19

Ja też mam znajomych na Krymie. Od siebie mogę jedynie prosić nie kontaktujcie się z nimi. Będą mieli problemy.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » czw 05 mar, 2015 19:46

Aż tak tam jest źle? Są monitorowane połączenia, ktoś prześladuje ludzi kontaktujących się ze światem zewnętrznym? Bardzo mnie zaciekawiłeś, ale i zmartwiłeś...
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pn 16 mar, 2015 19:51

ludzie,Wy SCIENCE FICTION tu piszecie?skype działa-choć z małymi przerwami.A dzwonić od końca lata 2014 tylko na nowe rosyjskie numery telefonów.Jako ostatni wyszedł z Krymu LIFE na jesieni 2014r.
Podziwiam za wyobraźnię,ale czegoż to ludzie w @ nie piszą

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » sob 02 maja, 2015 11:34

ROAMING na Krymie nie działa(kwiecień 2015).Miejscowi operatorzy:K-Telekom(WIN MOBILE) I MTC rosyjski działający jakoby w roamingu WIN Mobile.SIM karty tylko na paszporty rosyjskie(rejestracja),możliwość połączeń do PL istnieje,w drugą stronę też.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » sob 02 maja, 2015 11:36

Dodam jeszcze:internet działa,skype też,pozdr

ODPOWIEDZ