Krym 2015 - ceny

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Piotr Janusz
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Krym 2015 - ceny

Post autor: Piotr Janusz » ndz 08 mar, 2015 13:46

https://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2 ... 317_333240

Krótki artykulik w j. rosyjskim o aktualnych cenach kwater na Krymie. W kilku zdaniach chodzi o to, że np. w Sudaku można znaleźć kwaterę już od 150-200 rubli ( 2,5 -3,5dol) od osoby, że w maju "dwójkę można będzie wynająć już za 300-500 rubli ( 3,5-8,5dol), że to jest bardzo tanio, że to nie pokrywa kosztów , ale ludzie nie mają wyjścia bo turystów mało, a żyć z czegoś trzeba, że maksymalną ceną jaką są gotowi płacić turyści z Rosji jest 1500 rubli ( 25 dol) za dobę za 1 osobę. Nie są to liczby przeze mnie sprawdzone. Sezon jeszcze się nie zaczął, ale biorąc pod uwagę aktualną sytuację są to ceny bardzo prawdopodobne. Myślę, że w środku sezonu bardzo, bardzo porządna "dwójka" ( no może bez klimatyzacji) kosztować będzie nie więcej niż 10dol.
Piotr

Piotr Janusz
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Krym 2015 - ceny

Post autor: Piotr Janusz » ndz 08 mar, 2015 18:02

A jak ktoś sam nie lubi liczyć - tydzień na Krymie dla 2 osób za dwie nasze minimalne pensje: dojazd z centrum Polski do Lwowa i dalej na Krym pociągiem - około 350pln, wizy 900pln ( 2 osoby, koszt wizy, pośrednictwa, ubezpieczenia), noclegi ( 7 na Krymie i 2 we Lwowie) około 350pln, wyżywienie 350pln, transport na miejscu, atrakcje, pamiątki - 300pln, powrót z Krymu do Polski 350pln. Razem 2600pln ( za 2 osoby). Można pewnie i taniej, można oczywiście drożej. Czy warto dać 450pln za wizę? Żeby tylko poleżeć na plaży to może i nie warto, ale jak ktoś się interesuje tym co dzieje się za naszą wschodnią granicą to warto. No i będzie się czym pochwalić :) .
Piotr

muniekk
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Krym 2015 - ceny

Post autor: muniekk » czw 12 mar, 2015 16:45

No to nieźle .Cielkawe kto tam teraz bedzie jeździł co.Jeszcze taka atmosfera ... wojenna.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Krym 2015 - ceny

Post autor: zeneczek » pn 16 mar, 2015 20:17

atmosferę .......wojenną na Krymie to kreują media.Nie byłeś to nie pisz.

Piotr Janusz
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Krym 2015 - ceny

Post autor: Piotr Janusz » wt 17 mar, 2015 11:23

"atmosferę .......wojenną na Krymie to kreują media.Nie byłeś to nie pisz."
Ja też się z tym zgadzam. W zeszłym roku byłem kilka razy na Krymie. Trzy razy przejechałem przez Ukrainę z Krymu i na Krym. Córka była na Nowy Rok i zimowe ferie. Owszem, kiedy jechałem autem przez Ukrainę spotkałem kilka razy posterunki wojskowe na drogach i transporty wojskowe, ale ani razu nie byłem przez nikogo zatrzymywany. Nawet przez milicję ( auto na polskich numerach). Na Krymie w ogóle nie ma wojennej atmosfery. Tak jak już wspominałem dla polskich rodzin z dziećmi jako typowo wakacyjny cel Krym może w tej chwili budzić wątpliwości. Osoby ciekawe, interesujące się tematem, szanujące zdanie miejscowych, mogą śmiało planować wyjazd. Jakiekolwiek podróże, nawet w zupełnie wydawałoby się bezpieczne regiony niosą ze sobą zawsze jakieś ryzyko. I Krym wg mnie na chwilę obecną nie jest jakoś bardziej niebezpieczny. Natomiast bezpośredni kontakt z ludźmi, osobista obserwacja historycznych zmian są bezcenne i pozwolą wyrobić sobie swoje własne zdanie w temacie.
Piotr

ODPOWIEDZ