Krym - aktualna sytuacja

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Awatar użytkownika
donicea
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: donicea » pn 26 cze, 2017 17:22

Witalij pisze:Gdy by ktoś z Państwa potrzebował przewodnika (szczególnie po Połódniowo -Wschodniej części Krymu- Teodozja, Sudak), jestem do dyspozycji- lipiec- połowa sierpnia 2017. Również mogę udzielić jakiejkolwiek praktycznej informacji w miarę swojej możliwości.
Odezwe sie do Ciebie na dniach

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: buba » śr 12 lip, 2017 00:23

Ostatnio slyszalam od znajomego ze na Krym mozna sie dostac promem z Bulgarii (twierdzi ze widzial na Krymie taki prom i w porcie potwierdzili ze to normalny kursowy prom i ze ponoc z Rumunii tez plywaja takowe). Niestety nigdzie nie moge znalezc w necie jakiegokolwiek potwierdzenia tej informacji.

Ktos cos slyszal??
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: kielecki » śr 12 lip, 2017 04:50

O ile mi wiadomo nie ma takich polaczen.Plywa prom z Burgas do Noworosyjska.Stamtad na Krym juz nie problem

Katohaikara
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: Katohaikara » pt 21 lip, 2017 13:56

Mapy google pokazują że jest połączenie z Warny do Kercza, możesz poszukać dokładnych informacji.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: zeneczek » pn 24 lip, 2017 08:35

planujących przekroczyć przeprawę Rosja kontynentalna-Kercz(Krym) doradzam nie robić tego w jakikolwiek weekend w sezonie.Od piątku do niedzieli są masakryczne korki.I o ile dziwnie turystów w zasadzie nie jest tak wielu to ruch samochodowy jest olbrzymi.Nie dotyczy to tylko samej w sobie przeprawy ale całego odcinka drogi aż do Symferopola.Miejscami płynna jazda bywa za chwilę okupiona przymusowym "żółwiem".

G4m3r3k
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: G4m3r3k » wt 25 lip, 2017 20:32

Witam. W tym roku byłem na Krymie od 17.06 do 17.07. Chciałbym wam napisać jak w mojej opinii wszystko wygląda.
Zaczynając od tego, że przejazd przez Ukrainę graniczy z cudem, więc wybraliśmy drogę przez Rosję. Odległość 2x większa, ale warto :D. Drogi w niektórych momentach są jakościowo jak Polska autostrada, a czasem jak jakaś wiejska droga. Najgorsza była "autostrada" na Łotwie. Nawet asfaltu nie było. Ceny w Rosji są różne. Na stacjach paliwo tanie, bo w okolicach 39 rubli. Ceny żywności w supermarketach są porównywalne do Polski, ale tylko do momentu wjazdu na Krym. Na Krymie za 2 litry wody pitnej płaciłem 45 rubli, a za popularną u nich lemoniadę 80 rubli. Takie rzeczy jak słodycze, mięso i warzywa z owocami mają ceny porównywalne z Polskimi, jednak jakość i smak tej żywności jest o wiele lepszy. Jedzenie tam nie jest traktowane tak chemią jak w Europie. Czuć to dopiero po powrocie do Polski ;) Rosjanie są jedynie ciekawi w momencie zobaczenia Polskich rejestracji, jednak gdy słyszą płynny Rosyjski to wszystkie wątpliwości znikają. Wjazd 17 czerwca trwał około 3 godziny. Nie czekaliśmy w żadnej kolejce, jedynie na ruszenie promu musieliśmy poczekać około 1,5 godziny. Podczas wyjazdu widzieliśmy, że na Krym robi się korek, który miał 10 km. Podsumowując, na Krymie było bardzo przyjemnie, woda ciepła i czysta, Rosjanie bardzo mili i towarzyscy. Bardzo polecam wszystkim, którzy są wstanie przejechać ponad 2,5k w zależności od miejsca zamieszkania w Polsce.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: zeneczek » wt 25 lip, 2017 22:15

ta odległość to raczej jest bliższa 3K jak liczbie podanej przez Ciebie.A tak z ciekawości,co masz na myśli pisząc o cudzie związanym z przejazdem przez UA.Jadąc przez Tarnopol-Winnicę-Uman-Cherson nie doświadczyłem niczego podobnego więc chętnie zapoznam się z internetowym fantazy

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: pietia » śr 26 lip, 2017 20:39

Może chodzi o to, że aby wjechać na Krym z Ukrainy, konieczne jest specjalne zezwolenie

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: zeneczek » śr 26 lip, 2017 21:39

zezwolenie to oczywista oczywistość nie pierwszy ani drugi rok.Cudem określiłbym wyjazd i powrót do Korei Płn. a nie przejazd przez UA.
To raczej próba gloryfikacji heroizmu związane z przejazdem przez terytorium matki Rosji na zakazane terytorium.Takich bohaterów rejestruje się po przynajmniej kilku każdego dnia w każdym miasteczku Krymu gdzie znajduje się służba migracyjna.

G4m3r3k
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: G4m3r3k » czw 27 lip, 2017 14:54

Z tego co właśnie widzę, aby wjechać przez Ukrainę na Krym należy mieć tam rodzinę lub przodków. W innych przypadkach może być problem. Znasz może kogoś, kto w celach turystycznych pojechał na Krym przez Ukrainę nie mając tam przodków lub rodziny? Jeśli tak to podaj nick, chętnie się dowiem jak wyglądało wydanie zezwolenia w tym przypadku.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: zeneczek » czw 27 lip, 2017 19:54

Ukraińska ustawa o terytoriach okupowanych

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: buba » czw 24 sie, 2017 10:41

A nie ma jakiegos czarnego rynku przodkow i krewnych? ;) Bo zwykle jak gdzies wprowadzaja prohibicje to ludzie zaczynają pędzic bimber na potege... Taka natura ludzka ze stara sie ominac glupie prawo i na tym zarobic... Nie ma moze jakiegos pseudo biura gdzie sie placi i wystawiaja ci papiery ze Sasza W. to twoj wujek?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: buba » czw 24 sie, 2017 10:45

G4m3r3k pisze:Najgorsza była "autostrada" na Łotwie.
Z ciekowosci- juz ktoras osoba ktora jechala na Krym przez Rosje- jedzie przez Łotwe. Dlaczego? czy drogi lepsze czy jest jakis problem z przekraczaniem granicy ukrainsko-rosyjskiej? Przez Ukraine chyba blizej do Rosji i Krymu niz przez Łotwe...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: pietia » czw 24 sie, 2017 20:21

Może chodzi o to, że na granicy UA/RUS mogą np. rewidować bagaż, i a nóż-widelec natrafią (w drodze powrotnej) na jakieś pamiątki z Krymu :) Poza tym- omijając Ukrainę omija się też koszmar granicy UA/PL, jadąc z przez Łotwę granicę przekracza się tylko raz

vincent
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: vincent » wt 29 sie, 2017 22:26

zeneczek pisze:Ukraińska ustawa o terytoriach okupowanych
Ja się chyba zgubiłem w tym wątku.
To Rosjanie na Krym nie wpuszczają, czy Ukraińcy nie wypuszczają?
Chodzi mi o granicę Ukraińsko - Ukraińsko-okupowaną czyli Krym.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: pietia » śr 30 sie, 2017 20:23

Przez tę granicę nie przejedziesz, jeśli nie masz specjalnego pozwolenia od odpowiednich władz ukraińskich

ODPOWIEDZ