Kwatera (-y) w Bakczysaraju

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Kwatera (-y) w Bakczysaraju

Post autor: roberT/TANAIS » sob 20 cze, 2009 16:01

Zdecydowany NR 1

Pomimo postów w których jest mowa o możliwości noclegu w Bakczysaraju sądzę , że wymaga ono osobnego tematu. Wielokrotnie bywam tu na pewnej kwaterze u gościnnej rodziny tatarskiej. Adres do nich znajduje się w jednym z przewodników , co potwierdza renomę miejsca. Dostępnych jest kilka pokoi wieloosobowych ( 3 - 8 ) skromnie urządzonych ale miłych i czyściutkich. Osobne toalety i prysznice. Polecam również wypieki, obiadki Pani domu. Dostępna jest kuchnia gazowa. Kwatera położona jest niedaleko Pałacu Chanów , a obok mauzoleum Eski -Djurbe - patrz foto:
Obrazek

Cisza, spokój , warzywa z ogródka, winogrona , powidła z morwy , blincziki ... długo bym mógł wymieniać .

adres: Komsomolcow Podpolszczikow 12/3
telefon : 00 380 655444114 ( z Polski )
8-655444114

Niektórzy mieszkańcy nie wiedzą gdzie jest ta ulica :) Spod dworca jedziemy marszrutką pod pałac Chanów, tu wysiadamy i idziemy za znakami na bazę Priwał. Gospodarze umieścili tabliczkę.

Obrazek

Widok z ogródka na pokoiki:
Obrazek

Obrazek

Widok z pokoju na ogródek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proponuję zobaczyć stronkę , którą przygotował forumowicz:
http://krym_bakczysaraj.republika.pl/page4.html

Jeżeli będziecie nocować w Bakczysaraju to proszę dawajcie namiar na kwatery i fotki też się przydadzą.
Ostatnio zmieniony śr 01 cze, 2011 22:14 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 19 razy.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » sob 20 cze, 2009 18:40

Baza turystyczna "Privał"

Obrazek

г. Бахчисарай, ул. Шмидта, 43
Телефон: (06554) 478-46
Факс: (06554) 472-35
prival@tavria.net

Duża baza dla turystów , którzy zjadą do Bakczsaraju. W ofercie wybór od : domków z wszelkim luksusami po ekonomiczne pokoje czy letnie domki. Na stronie : http://prival.crimea.com/index.htm znajdziecie wszelkie potrzebne informacje. Można zarezerwować nocleg przez internet. Opcja wyżywienia na miejscu. Dużo turystów również z Polski. Im wcześniej zarezerwujecie nocleg tym lepiej.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » sob 20 cze, 2009 21:09

„Meraba”. Bachczysaraj, 100 metrow od Pałacu Chanów.Pokoje 2- i 3- osobowe z pełnym węzłem sanitaryjnym (toaleta, prysznic w każdym pokoju, gorąca woda całodobowo).Widok z okon balkonu na Pałac Chanów. Telefon: 38 64816620 e-mail: villameraba@mail.ru

Przykładowy pokój:
Obrazek

cena : około 40/45 usd za pokój
Ostatnio zmieniony pn 22 cze, 2009 12:35 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » sob 20 cze, 2009 21:26

" Dilara-Hanum"
http://bahchisaray.net/node
43, Ostrovskogo str., Bahchisaray (Bakhchisaray), Crimea, Ukraine * +380 6554 47111 * +38 050 930 4163 * +38 063 227 3120 * +38 063 227 0990

Obrazek

Pokoje ekonomiczne - 20 usd, duży ekonom a 4 osób - 60 usd
pozdrawiam robert

dispar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: dispar » ndz 21 cze, 2009 14:24

Właśnie wczoraj wróciłem z Krymu. Na szybkiego podam namiary na 2 kwatery w domach tatarskich w Bakczysaraju.
1 - u Fiodora (p.Sława Żółkiewska ze Lwowa z nim współpracuje), ul. Basenko 53, tel.: +380955105386 (żona), +380956819758 (Fiodor), do dyspozycji 5 pokoi 3 os. i jeden 3-4 os.(wersalka), toalety w podwórku, gorąca woda, cena 40hrw/os., można gospodarza "zatrudnić" do przygotowania płowa (25hrw/os., taniej niż w sąsiedniej knajpie o 10 hrw) no i w ofercie przepyszne wino gronowe domowej roboty za 25hrw/l, dom tuż przy pętli marszrutek (dojazd bezpośredni z dworca autobusowego na Stare Miasto, cena 1,50hrw), w promieniu 100m od domu dwa sklepy spożywcze i 3 knajpy oraz do monastyru 500m i na Czufut-Kale 1,5 km, do pałacu chana trzeba się cofnąć do "centrum" marszrutką" (5min.) lub z "kapcia" ok. 2 km,
2 - u Ziny, ul. Szmidta 30/1 (w sąsiedztwie bazy "Privał"), tel.: +380952248688, cena 40hrw/os. (nie widziałem osobiście, ale Zina zapewnia, że warunki takie same, a nawet jeszcze lepsze niż u Fiodora :wink: )
Ceny w bazie Privał ponoć od 80-130hrw/os., a jak widzą turystów zagranicznych, to nagle zostają do dyspozycji tylko te droższe... kto chce niech sprawdzi sam czy to prawda, mnie się nie chciało :lol:
powodzki

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » czw 30 lip, 2009 20:54

Tani i przyjemny nocleg:
ul. Wostocznaya 11 , tel. 27740 . Około 10 miejsc w domu - muzeum Romma.
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » sob 01 sie, 2009 12:35

Tani nocleg w Bakczysaraju ul. Suworowa 4 (15 UAH) u pani Aliewy dojazd marszrutką do końca ulicy Krymskiej, i zaraz obok jest ul. Suworowa. Pani Aliewa mieszka pod nr 4.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » sob 01 sie, 2009 17:13

Polecam nocleg u Pani Nataszy w Bakczysaraju ul. Suworowa 42, tel. +380662496974

20 UAH za dobę /os.

petunia3@o2.pl
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: petunia3@o2.pl » sob 29 sie, 2009 22:05

Witam,
Właśnie wróciliśmy z Bakczysaraju i nie polecamy noclegów u wspomnianej wyżej Ziny, ul. Szmidta 30/1 (w sąsiedztwie bazy "Privał"). Pod Pałacem Chanów Pani Zina mówiła że ma noclegi za 25-35 UAH. Wszytko na miejscu gorąca woda, toaleta itp. Jak tylko pojechaliśmy na miejsce okazało się że wody gorącej nie ma, tylko ewentualnie ciepła z beczki jak nagrzeje ją słońce, a toaleta to zwyczajny wychodek (w domu ma normalną toaletę ale jej nie udostepnia!). A cena za nocleg w pokoju 8 osobowym to 50-60 UAH.
Za 25 UAH to możemy rozbić namiot no podwórku lub spać na dworze pod domem.
Nie można korzystać z kuchenki gazowej wiec nawet zrobienie herbaty to problem!
Pani Zina nie zmienia równiez pościeli. Nigdy nie wiadomo ile ludzi wczeniej spało pod ta samą, wiec jeśli jedziecie bez śpiworów to uważajcie.
Aha i koniecznie do godz. 9 rano następnego dnia trzeba się wynieść z "pokoju", bo Pani Zina musi znaleźć kolejnych naiwnych. Jako ze przyjechaliśmy do Bakczysaraju późno, zwiedzanie okolicy zostawiliśmy sobie na kolejny dzień. Zina i jej zięć zgodzili się abyśmy zostawili bagaże i nie musieli ich nosić cały dzień ze sobą (ale na dworze, nigdzie nie zamknięte) i odebrali je później jak skończymy zwiedzać. Jak wróciliśmy, to zięć powiedział nam ze cały dzień pilnował naszych bagaży i chce za to dodatkowe pieniądze, o czym wcześniej nie wspominał!!!!
Najbardziej nie podobało nam się jej podejście do nas jako gości. Na początku miła, a jak tylko dostała pieniądze, to dopiero wyjaśniła ze tego nie wolno używać, tego nie wolno ruszać, itp.
Powiem szczerze ze za takie pieniądze mieliśmy w Ałupce i Sudaku oddzielne mieszkanie z super warunkami, nie wspominając o miłych gospodarzach. Dlatego jak nie musicie, to nie korzystajcie z noclegu u Pani Ziny.
NOCLEG U ZINY ZDECYDOWANIE ODRADZAM!!!

Basia Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Basia Z. » ndz 06 wrz, 2009 16:45

dispar pisze: 1 - u Fiodora (p.Sława Żółkiewska ze Lwowa z nim współpracuje), ul. Basenko 53, tel.: +380955105386 (żona), +380956819758 (Fiodor), do dyspozycji 5 pokoi 3 os. i jeden 3-4 os.(wersalka), toalety w podwórku, gorąca woda, cena 40hrw/os.,
Witam !

Nie dawno wróciłam z Krymu.
Byłam z bardzo dużą grupą, było nas 19 osób.
Ja również polecam nocleg u p. Fiodora (załatwiony za pośrednictwem p. Sławy, która go mi w ubiegłym roku poleciła).

Miejsce jest przepiękne. Cena 40 UAH była aktualna również w tym sezonie.
Trzeba jednak zaznaczyć, ze nie jest to miejsce dla bardzo wymagających. Jest jeden prysznic ciepły (co na 19 osób było trochę mało) i dwa zimne, z których korzystać można w czasie upału, ale nie jak się wraca z wycieczek codziennie około 22, tak jak nasza grupa.
Toaleta "kucana" ale czysta i oświetlona.

Niektórzy narzekali też na niezbyt wygodne łóżka, a na spanie w ogrodzie w zwykłym śpiworze przez cały czas (niektórzy w tym ja próbowali tego na początku) było jednak za zimno (temperatura w nocy do ok 15 stopni).
Pod tym względem sierpień był raczej wyjątkowy. Ale za to dało się z powodzeniem chodzić po górach.

Pan Fiodor bardzo nam pomógł w załatwieniu biletów powrotnych z Bakczysaraju do Odessy i z Odessy do Lwowa co w terminie końca sierpnia, kiedy dzieci wracają do szkół nie było takie proste.
Za rezerwację zapłaciliśmy oficjalnie po 12 UAH od osoby/bilet + normalne ceny biletów "kupe".
Jak się to zrobi odpowiednio wcześnie to po prostu doczepiają do pociągu dodatkowy wagon :-)
Rezerwację zrobiliśmy na stacji w Bakczysaraju przy pomocy p. Fiodora.

Dodatkowo pan Fiodor podał namiary na swojego kolegę - kierowcę busa, który nas odpłatnie woził wszędzie tam, gdzie chcieliśmy (zrobiliśmy sobie np. wycieczkę ze zwiedzaniem do Sewastopola, Inkermanu itd. oraz drugą na południowe wybrzeże, trzecią do jaskini, czwartą na Mangup-Kale, dwie kolejne w góry).
Przy tak dużej grupie było to jedyne sensowne a przy tym niezbyt drugie rozwiązanie, bo te wszystkie (prawie codzienne) przejazdy kosztowały po około 400 UAH na osobę.

Jednym słowem jestem bardzo zadowolona i polecam :-)

Krym jest przepiękny. Jeszcze tam wrócę. :-) :-) :-)
Przy okazji zapraszam do obejrzenia swoich zdjęć:

http://picasaweb.google.pl/Torojaga/LwowIKijow

http://picasaweb.google.pl/Torojaga/Krym2009#

http://picasaweb.google.pl/Torojaga/OdessaILwow#

Pozdrowienia

Basia Z.

PrzemG
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Re: Kwatera (-y) w Bakczysaraju

Post autor: PrzemG » czw 17 wrz, 2009 22:25

roberT/TANAIS pisze: Zdecydowany NR 1

Dostępnych jest kilka pokoi wieloosobowych ( 3 - 8 ) skromnie urządzonych ale miłych i czyściutkich. Osobne toalety i prysznice. Polecam również wypieki, obiadki Pani domu. Dostępna jest kuchnia gazowa.
Cisza, spokój , warzywa z ogródka, winogrona , powidła z morwy , blincziki ... długo bym mógł wymieniać .
Właśnie niedawno powróciłem z Ukrainy i spędziłem także kilka dni na omawianej kwaterze pod adresem Komsomolcow Podpolszczikow 12/3.

W stosunku do tego co opisał powyżej Robert nieco się tam zmieniło.
"Firma" się rozwija - właściciele dobudowali w tym roku nowy budynek przylegający do zewnętrznego muru mieszczący dodatkowe trzy pokoje.
Nie ma tez już widocznego na zdjęciu napisu "Ночлег Pokoje". Teraz zastąpiła go bardziej międzynarodowa tabliczka o treści "Комнаты Rooms".

Wydaje się także, że informacja o możliwości stołowania się u gospodarzy może być nieaktualna. My co prawda o to nie pytaliśmy, ale inna grupa rodaków była taką możliwością zainteresowana. Właścicielka odpowiedziała im, że nie czuje się dobrze i wolałaby nie. Nie wiem, czy tak było naprawdę, choć odniosłem wrażenie, że chyba zbyt wielu gości reflektowało na taką dodatkowa usługę i to mogło być przyczyną odmowy :)

Miejsce zdecydowanie spopularyzowane wśród rodaków. W momencie kiedy przyjechaliśmy razem z nami było 17 Polaków, rosyjskojęzyczni goście stanowili zdecydowaną mniejszość (choć w kolejnych dniach proporcje nieco się zmieniały) :)

Ogólnie miejsce nam się podobało. Czysto, cena przystępna (40 UAH od osoby za dobę). Jedynym minusem w stosunku do innych kwater na Krymie był brak zastawy stołowej dla gości, do czego już przywykłem.

Aha, zapomniałbym, w trakcie naszego pobytu miał także miejsce niemiły zgrzyt. Ktoś w nocy ukradł suszące się w ogródku ubrania i ręczniki. Tragedii nie było, ale gospodarz od tej pory zaczął na noc zamykać furtkę na klucz.

Pozdrawiam
Przemek

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pt 18 wrz, 2009 13:08

PrzemG, taka przebudowa była już w planach 2 lata temu. Nie ma więc o czym pisać. Więcej miejsca to lepiej dla nas. Odnośnie posiłków jakby nie patrzeć gospodyni swoje lata już ma .
pozdrawiam robert

PrzemG
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: PrzemG » ndz 20 wrz, 2009 14:18

roberT/TANAIS pisze: taka przebudowa była już w planach 2 lata temu. Nie ma więc o czym pisać. Więcej miejsca to lepiej dla nas.
No cóż, chyba nie każdy użytkownik forum znał plany rozbudowy sprzed 2 lat, dlatego uznałem że informacja o zwiększeniu liczby miejsc, jest czymś co może kogoś zainteresować. Aktualne zdjęcia wyglądają tak:

Widok od ulicy
Obrazek

Widok w kierunku nowych pokoi, niestety znacznie przysłoniętych roślinnością ogródka :)

Obrazek

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » ndz 20 wrz, 2009 18:17

PrzemG, Byłem kiedy budowano te nowe pokoje. Przy okazji macie pozdrowienia od naszych gospodarzy. Odnośnie samego adresu to najlepszy wg. mnie namiar na nocleg i w samym Baczysaraju i południowej części Krymu. Gospodarze utrzymują ceny na stałym poziomie już od ponad 1.5 roku. Jeżeli ktoś jedzie z dziećmi to ma jeszcze ciekawiej :)
pozdrawiam robert

PrzemG
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: PrzemG » wt 22 wrz, 2009 19:17

roberT/TANAIS pisze:PrzemG, Byłem kiedy budowano te nowe pokoje. Przy okazji macie pozdrowienia od naszych gospodarzy. Odnośnie samego adresu to najlepszy wg. mnie namiar na nocleg i w samym Baczysaraju i południowej części Krymu. Gospodarze utrzymują ceny na stałym poziomie już od ponad 1.5 roku. Jeżeli ktoś jedzie z dziećmi to ma jeszcze ciekawiej :)
Dzięki za pozdrowienia. Zgadzam się, że to pewnie jedno z lepszych miejsc w Bakczysaraju, choć porównania nie mam żadnego, poza opowieściami o rożnych "ciekawych" noclegach na jakie trafili nasi rodacy :) Co do całego południowego Krymu to z autopsji znam tylko Sewastopol. W rejonie Jałty-Ałuszty nawet nie próbowałem szukać noclegu, byłem tam tylko na wycieczce. No ale kończmy te dywagacje, bo odchodzą od tematu :)

kefas2
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: kefas2 » czw 24 wrz, 2009 08:22

Kurcze, rzeczywiście jak pięknie się zmienia na Kom. Podpolszczikow. Byłem pod koniec lipca 2008r. Bardzo miło wspominam te miejsce. Posłużyło mi jako miejsce wypadowe do Sewastopola i Bałakławy. Cudowni gospodarze.

pablooliver
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: pablooliver » ndz 21 lut, 2010 11:58

Witam. ja ze swej strony polecam nocleg u Leny i Rusłana.bez specjalnych wygód, ale czysto i mili gospodarze. niewątpliwym plusem jest umiejscowienie- jakieś 50m od pałacu chanów i 50m do fantastycznej tatarskiej knajpki(niestety nazwy nie pamiętam). ja byłem w Bakczysaraju sam i spałem w pokoju córki gospodarza, ale na miejscu są dwa osbne budynki gospodarcze przerobione na pokoje gościnne. prysznic z beczki( gorąca woda) wc osobno.mały sympatyczny ogródek. cena 50UAH/dzień. Rusłan jak do niego zadzwonic wcześniej wyjedzie samochodem na dworzec.

adres бахчисарай ул. к- либкнехта 2. tel. +3 80502141730 - Rusłan
Ostatnio zmieniony ndz 21 lut, 2010 15:00 przez pablooliver, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pn 20 cze, 2011 11:09

Bakczysaraj:

ul. suworowa 14
tel. +38 0931429133

Cena jak 40UAH za osobę
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pn 20 cze, 2011 11:27

Jak wcześniej już pisano w " kultowym " miejscu na Podpolszczikow właściciele dobudowali pokoje w osobnymi wejściami. Mają one lepszy standard niż pozostałe choć podobnie jak wszystkie mają niewielką powierzchnię . Zdecydowanie wygodniejsze są w nich łóżka a do dysposycji jest własne WC. Niewielki otwór okienny wychodzi na ulicę . Jeżeli bardzo poprosicie gospodynię to przygotuje posiłki. A są one wspaniałe- zapewniam . Do dyspozycji jest ogólnodostępna kuchenka i lodówka.
pozdrawiam robert

rom40
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: rom40 » pt 24 cze, 2011 18:17

Obecnie jestem w Bachczysaraju na kwaterze u Enwera Lenmara ul. Kom.Podpolszczyków 12/3 tel.( 095) 1562733 i (050) 0527202. Obiekt jest odnowiony a atmosfera i życzliwość gospodarzy super :!: .

rom40
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: rom40 » pt 24 cze, 2011 21:51

3 osobowy pokój z łazienką 200 hrywien, bez łazienek są tańsze, nie pytałem o cenę ich.

aisa
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: aisa » pn 04 lip, 2011 09:30

W Bakczyseraju polecam nocleg u Fiodora , ulica Basenko 53, tel: 805 05 105 386
albo 09 568 197 58. warunki skromne ( w pokoju tylko lozka ) ale czysto, zawsze goraca woda a Fiodor to nie tylko gospodarz a wrecz przyjaciel. Lokalizacja tuz przy wejsciu na droge do Uspienskiegi i na Czufut Kale. Cena - 50 UAH od osoby.
Mozna korzystac z kuchni.

tomleo
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: tomleo » pt 08 lip, 2011 11:32

Niedawno wróciliśmy z Bakczysaraju. Na nocleg wybraliśmy Komsomołców 12/3 i z całego serca jest to miejsce godne polecenia. Gospodarze bardzo mili, Pani domu proponowała obiady (niestety nie było okazji skorzystać:-(), a Pan po telefonie odebrał nas spod Pałacu Chanów i po drodze do domu opowiedział wszystko o okolicy.

Na miejscu ogólna lodówka, kuchnia gazowa, a o zastawę stołową zawsze można poprosić gospodarzy ;-)

Jeżeli chodzi o ceny to pokoje tańsze (bez łazienek) są w cenie 50 UAH za osobę, a te bardziej "lux" po 75 UAH.

witek99
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: witek99 » ndz 28 sie, 2011 13:15

pablooliver pisze:Witam. ja ze swej strony polecam nocleg u Leny i Rusłana.bez specjalnych wygód, ale czysto i mili gospodarze. niewątpliwym plusem jest umiejscowienie- jakieś 50m od pałacu chanów i 50m do fantastycznej tatarskiej knajpki(niestety nazwy nie pamiętam). ja byłem w Bakczysaraju sam i spałem w pokoju córki gospodarza, ale na miejscu są dwa osbne budynki gospodarcze przerobione na pokoje gościnne. prysznic z beczki( gorąca woda) wc osobno.mały sympatyczny ogródek. cena 50UAH/dzień. Rusłan jak do niego zadzwonic wcześniej wyjedzie samochodem na dworzec.

adres бахчисарай ул. к- либкнехта 2. tel. +3 80502141730 - Rusłan
Skorzystałem z tej kwatery i chcę powiedzieć że pomimo skromnych warunków zaliczam to
miejsce do "magicznych" !!!.
PS.
Pamiętajcie że córeczka gospodarzy kocha słodycze :lol:

GPS: 44° 44' 60'' N 33° 52' 51'' E

witek99
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: witek99 » ndz 28 sie, 2011 13:33

Kwatery nie sprawdzone ale może ktoś skorzysta:

U Nataszy tel. 0669 960 664 (50 UAH)

U Umara tel. 0957 669 855

gulinka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: gulinka » pn 29 sie, 2011 18:54

Na kilka dni przed przyjazdem do Bakczysaraju rezerwowałam nocleg na ul. Kom.Podpolszczyków 12/3. Kiedy dotarliśmy na miejsce, okazało się, że miejsc wolnych nie ma. Bardzo przejęty gospodarz tłumaczył, że tak to już jest, że na ogół turyści rezerwują i nie przyjeżdżają, więc wynajęli komuś innemu. Ale w ciągu 5 min znalazł nam przyjemną kwaterę u sąsiadki, więc tak czy owak polecam :)

dobrak
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: dobrak » pn 12 wrz, 2011 20:56

Witajcie!
Polecam nocleg u Pani Olgi na ul. Marksa 10. Miejscówka znajduje się bardzo blisko Pałacu Chana. Wyposażenie pokoju oraz sanitariatów bardzo dobre. My płaciliśmy po 55 hrywien od osoby za pokój dwuosobowy. Pani Olga zakręcona kobitka, śmieszka, a przy tym bardzo życzliwa i pomocna.

Tytus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Tytus » śr 14 wrz, 2011 20:35

gulinka pisze:Na kilka dni przed przyjazdem do Bakczysaraju rezerwowałam nocleg na ul. Kom.Podpolszczyków 12/3. Kiedy dotarliśmy na miejsce, okazało się, że miejsc wolnych nie ma. Bardzo przejęty gospodarz tłumaczył, że tak to już jest, że na ogół turyści rezerwują i nie przyjeżdżają, więc wynajęli komuś innemu.
No przemial to tu maja niewaski...jak slychac polski jezyk w Bakczysaraju to prawie na pewno uzywajacy go kieruje sie na Podpolszczikow
Pozdrawiam
Jacek

buchabubucha
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: buchabubucha » pn 19 wrz, 2011 19:33

Szczególnie odradzam kwaterę na ul. Suworowa 11. Większego chamstwa ze strony gospodyni nie doznałam jeszcze nigdy. Jej uprzejmość skończyła się w momencie dostania do łapy gotówki (nie muszę dodawać, że oczywiście z góry płacone). Jest ona mistrzynią w mówieniu półprawdy. Woda łaskawie ledwo podgrzana, niestety słońca nie było zbyt wiele, więc musiała wlać jedno wiaderko do czarnej, sprytnej beczki. Kąpiel umilały wijące się po ścianach ślimaki i inne śliskie stworzenia. Kolejnego dnia, kiedy została poproszona o podgrzanie wody rano przed wyjazdem, usłyszeliśmy, że już nie płacimy, więc nie dostaniemy i mamy się szybko wynosić, bo chce sprzątać. Polegało to na uruchomieniu odkurzacza przez ok. 1,5 minuty. Życzę miłego spania na tych śmierdzących kapach i szarych z brudu poduszkach... Jednym z polskich akcentów było wystawienie kartki "CISZA NOCNA OD 23", mimo wcześniejszego zapewnienia, że takowej nie ma. Nawet wytapetowany wychodek nie złagodził mojego poczucia estetyki.
I to by było na tyle z moich wypocin.. :P

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pn 19 wrz, 2011 20:28

buchabubucha, masz jakieś fotki z kwatery ? Interesuje mnie również cena za nocleg.
pozdrawiam robert

ODPOWIEDZ