Kwatera (-y) w Bakczysaraju

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
buchabubucha
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: buchabubucha » pn 19 wrz, 2011 21:37

http://imageshack.us/g/7/92644846.jpg/

nocleg wynosił 50 UAH,
dodam jeszcze, że zapach wychodka "zabijał" zapach z pobliskiego kurnika.. ;-)

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » wt 20 wrz, 2011 19:49

buchabubucha, - nauka z tego jest prosta a często już przypominana na forum. Jak się nie podoba nie nocujesz. Przy okazji Bakczysaraju były też inne lokalizacje podawane.

ps Przy okazji za 20 pln to luksusów nie będzie.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

jacmi
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: jacmi » pt 23 wrz, 2011 22:27

buchabubucha pisze:Szczególnie odradzam kwaterę na ul. Suworowa 11. Większego chamstwa ze strony gospodyni nie doznałam jeszcze nigdy. Jej uprzejmość skończyła się w momencie dostania do łapy gotówki (nie muszę dodawać, że oczywiście z góry płacone). Jest ona mistrzynią w mówieniu półprawdy. Woda łaskawie ledwo podgrzana, niestety słońca nie było zbyt wiele, więc musiała wlać jedno wiaderko do czarnej, sprytnej beczki. Kąpiel umilały wijące się po ścianach ślimaki i inne śliskie stworzenia. Kolejnego dnia, kiedy została poproszona o podgrzanie wody rano przed wyjazdem, usłyszeliśmy, że już nie płacimy, więc nie dostaniemy i mamy się szybko wynosić, bo chce sprzątać. Polegało to na uruchomieniu odkurzacza przez ok. 1,5 minuty. Życzę miłego spania na tych śmierdzących kapach i szarych z brudu poduszkach... Jednym z polskich akcentów było wystawienie kartki "CISZA NOCNA OD 23", mimo wcześniejszego zapewnienia, że takowej nie ma. Nawet wytapetowany wychodek nie złagodził mojego poczucia estetyki.
I to by było na tyle z moich wypocin.. :P
:D
Aż miło przeczytać o kartce napisanej na początku wakacji przez moją koleżankę, gdy nas pięcioro tam zawitało :-) Też tam byliśmy - zupełnie przypadkiem, wzieliśmy pierwsze lokum, gdzie nas łada zawiozła, stwierdzając po trudach podróży że na trzy dni nam wystarczy. Ciepła woda - potwierdzam, jest, ale do momentu zapłacenia. Beczka łatwo się nie nagrzewa, a właścicielkę (Nadieżda o ile dobrze pamiętam) to zbytnio nie rusza. Nawiasem, jak oglądaliśmy domek - łazienka właścicielki, wewnątrz domu, była otwarta - po opłacie zamknęła się a w drzwiach stanęła deska do prasowania, dla wszelkiej pewności. Po dyskusji całą grupą łazienka sią otwarła dla kąpiących się - za jedyne 10 UAH od głowy, z zastrzeżeniem by dużo ciepłej wody nie puszczać. Ubikacja w domu tylko dla właścicielki. Pokoje nie pierwszej świeżości - meble i łóżka stare, ale pod koniec czerwca kapy jeszcze nie śmierdziały:-) Kibelki widziałem w życiu gorsze, choć ten też "nie zachęcał" :roll: I rzeczywiście - nie śmierdział za bardzo, bo u sąsiadów obok śmierdział kurnik :D Jeżeli zaś chodzi o ciszę nocną - siedzieliśmy pod domem do północy czy do pierwszej i gospodyni dała nam świeczkę by nie palić światła pod jej oknem. Ale też za głośni nie byliśmy. Podczas pobytu nawet miło z nami rozmawiała i doradzała co i gdzie zobaczyć (choć jej rady nie były przesadnie cenne). A na koniec poprosiła o wspomnianą kartkę :-)
Więc ja mam bardziej wspomnienie jej cwaniactwa niż chamstwa, choć jedno drugiego nie wyklucza (a nawet czasem w parze idzie)... Też płaciliśmy po 50 UAH (+10 UAH na prysznic, ale to tylko męska - delikatniejsza ;-) część grupy)
Bo jeśli piąć się - to tylko szczytem, Jeśli szumieć - to wichrem halnym,
Trwać niebem i granitem, A pić ze źródeł skalnych.

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » ndz 02 paź, 2011 18:22

Jestesmy w Bakczysaraju na ul.Komsomolcew Podpolszczikow 12.Siedzimy z Enwerem i plotkujemy.Enwer wszystkich zaprasza jeszcze w tym roku.Sezon caly czas trwa.Komu zimno dostanie farelke i koce.Maja nawet WI-FI.Uwaga!Sa nowe numery telefonow +38951562733 i +38500527202.Chetnie odpowiem na inne pytania.
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

Tytus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Tytus » ndz 02 paź, 2011 22:38

Kwiatkowski11 pisze:Jestesmy w Bakczysaraju na ul.Komsomolcew Podpolszczikow 12.Siedzimy z Enwerem i plotkujemy.Enwer wszystkich zaprasza jeszcze w tym roku.Sezon caly czas trwa.Komu zimno dostanie farelke i koce.Maja nawet WI-FI.Uwaga!Sa nowe numery telefonow +38951562733 i +38500527202.Chetnie odpowiem na inne pytania.
Pozdrow Panstwa wlascicieli od malzenstwa z mala czarna sobaczka.
Przekaz ze jeszcze tam zajrzymy :)
Pozdrawiam
Jacek

floriusz
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: floriusz » pt 20 lip, 2012 09:59

pablooliver pisze:Witam. ja ze swej strony polecam nocleg u Leny i Rusłana.bez specjalnych wygód, ale czysto i mili gospodarze. niewątpliwym plusem jest umiejscowienie- jakieś 50m od pałacu chanów i 50m do fantastycznej tatarskiej knajpki(niestety nazwy nie pamiętam). ja byłem w Bakczysaraju sam i spałem w pokoju córki gospodarza, ale na miejscu są dwa osbne budynki gospodarcze przerobione na pokoje gościnne. prysznic z beczki( gorąca woda) wc osobno.mały sympatyczny ogródek. cena 50UAH/dzień. Rusłan jak do niego zadzwonic wcześniej wyjedzie samochodem na dworzec.

adres бахчисарай ул. к- либкнехта 2. tel. +3 80502141730 - Rusłan
Polecam. Byłem w zeszłym roku. Bardzo mili ludzie. Z tego co mi wiadomo to Rusłan jest lekarzem i w razie jakiegoś problemu zdrowotnego pomaga. Dodatkowo obok domu idzie ścieżka która prowadzi do Sfinksów. Jak będę jeszcze raz odwiedzał Bakczysaraj to pojadę właśnie tam. A i w razie jakbyście nie mogli się dodzwonić do Rusłana podaje numer do Eleny: +380955646087

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds » pn 23 lip, 2012 10:36

A ja polecę kapitalną rodzinkę, wynajmującą pokoiki na ulicy Tankistów 5. 10 minut piechotką od Pałacu. Trafiliśmy tam całkiem przypadkiem - pani zgarnęła nas prosto z dworca autobusowego. Ciepła woda 24h na dobę, w pełni wyposażona kuchnia. Płaciliśmy 50 UAH za noc. Było tak super, że rozważam odwiedzenie Bachczysaraju jesienią :) Dodatkowo mąż jest taksówkarzem.

Numery kontaktowe:
+38 066 738 85 09 (Elena - noclegi)
+38 050 700 22 60 (Anton - taxi)
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » pn 23 lip, 2012 12:21

Przy ilu osobach was wyszło po 50 UAH za noc? Na ile osób maja miejsca?

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds » pn 23 lip, 2012 13:58

Byliśmy trzy noce, trzy osoby. Miejsca mają sporo, my akurat dostaliśmy pokoik trójkę. Tylko trzeba by było zadzwonić i upewnić się czy nie mają wszystkiego zawalonego.

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds » pn 23 lip, 2012 18:04

Jeszcze jedno - jeśli ktoś będzie dzwonił na Tankistów 5, proszę powołać się na mnie ;) (Marcin z Gliwic)

Drut
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Drut » pn 13 sie, 2012 12:36

Kilka dni temu wróciłem z Krymu. Nocowalismy min. na Komsomolników Podpolszczików 12/3. Ja również zdecydowanie polecam!

oszolom
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Natasza

Post autor: oszolom » sob 18 sie, 2012 22:22

Ja byłem u Pani Nataszy (którą ktoś wcześniej wspominał).
Przemiła kobietka zawsze uśmiechnięta. Pokoje dla każdego, z łazienką, bez, oddzielny domek. W pełni wyposażona kuchnia, spokój, cisza, altanka, grill do dyspozycji.
Polecam.

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » wt 28 sie, 2012 12:05

Odwiedziłem kwaterę na Tankistów 5. Polecam zdecydowanie :D . Do informacji djdsa dodam, że na terenie całej posesji jest darmowe wi-fi (kod do wzięcia od gospodarzy), na przyszły rok mają być oddane dodatkowo 2 lub 3 pokoje lepszej klasy w nowym domu, a te w których spaliśmy obecnie mają zostać odnowione, wymienione łóżka (choć obecne są całkiem niezłe :) , itp.). No i fantastyczni gospodarze, pomocni we wszystkim, a jak ktoś trochę lepiej zna rosyjski to i towarzysko pogadać można :D . Od napotkanych Polaków dowiedzieliśmy się też, że na Kom. Podpolszczików troszkę w górę poszły ceny. Pokoje podstawowe 60 hr/os./doba, a luks 85 hr. Byliśmy od 14 do 20 sierpnia.

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds » wt 28 sie, 2012 12:37

Yakin pisze:Do informacji djdsa dodam, że na terenie całej posesji jest darmowe wi-fi (kod do wzięcia od gospodarzy),
Wiem o tym, sorry, że zapomniałem wspomnieć :) Cieszę się, że mogłem pomóc w wyborze kwatery i przede wszystkim, że wróciliście zadowoleni :)

justynairena
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: justynairena » śr 29 sie, 2012 17:39

27 sierpnia 2012 wrocilam ze znajomymi z podrozy po Krymie:) w Bakczysaraju spalismy u Eleny i Antona. Bardzo polecam! Swietna lokalizacja, przemili i pomocni gospodarze (Anton jest taksowkarzem) noclegi z 60 hrywien utargowalismy na 50. nie bylo trudno jak Pani uslyszala, ze my z Polshy zgodzila sie bez problemu:)

agar72
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: agar72 » pt 14 wrz, 2012 23:19

pablooliver pisze:Witam. ja ze swej strony polecam nocleg u Leny i Rusłana.bez specjalnych wygód, ale czysto i mili gospodarze. niewątpliwym plusem jest umiejscowienie- jakieś 50m od pałacu chanów i 50m do fantastycznej tatarskiej knajpki(niestety nazwy nie pamiętam). ja byłem w Bakczysaraju sam i spałem w pokoju córki gospodarza, ale na miejscu są dwa osbne budynki gospodarcze przerobione na pokoje gościnne. prysznic z beczki( gorąca woda) wc osobno.mały sympatyczny ogródek. cena 50UAH/dzień. Rusłan jak do niego zadzwonic wcześniej wyjedzie samochodem na dworzec.

adres бахчисарай ул. к- либкнехта 2. tel. +3 80502141730 - Rusłan
Potwierdzam, polecam. Rusłan zbudował w ogródku na dole kemping, w którym mieszkaliśmy. Póki co, tylko pokoik jest dostępny. Skromny (2 łóżka i 2 nocne szafki), ale czyściutki. W planach łazienka w kempingu. My korzystaliśmy jeszcze ze starej (bania u góry, dół podzielony na 2 części: prysznic oraz umywalka z lustrem). WC to tzw. sławojka, ale również okafelkowana. Zapach rano i w nocy znośny, jak dla mnie ;), a jestem dość czuła na tym punkcie.
Dużym plusem jest bliskość pałacu chańskiego, gdyby nie drzewa to by było widać z ogródka- jakieś 150m. oraz dostęp do marszrutek w kierunku Czufut Kale i dworca kolejowego.
"Prezes" zamieszania, czyli dziadek- najstarszy członek rodziny jest producentem win winogronowych i można u niego kupić. Nie wiem, czy dobre, bo nie skorzystaliśmy z oferty.
Numery kontaktowe się nie zmieniły, ale podam jeszcze raz:
Rusłan: +38 050 214 17 30
Elena: +38 955 64 60 87
Aga

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Re: Kwatera (-y) w Bakczysaraju

Post autor: Yakin » pt 28 lut, 2014 20:34

Gospodarze kwatery na Tankistów 5 udostępnili banię i jeden pokój "liuks" (wg standardów krymskich oczywiście :)). Cena za "liuks" w zeszłym roku, to było 100 hr/dobę, bania do 5 osób 100 hr/godz. Zdjęcia poniżej.
Pokój:
luks 4.JPG
luks 3.JPG
luks 2.JPG
luks 1.JPG
Bania
bania 1.JPG
bania 2.JPG
bania 3.JPG
bania 4.JPG
bania 5.JPG

qbel
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Re: Kwatera (-y) w Bakczysaraju

Post autor: qbel » sob 01 mar, 2014 21:56

Spalem dwie nocki we wrześniu ub. roku na Czołgistów 5. Świetni , życzliwi ludzie, fajne warunki za niewielkie pieniądze. Polecam.

ODPOWIEDZ