Kwatery na Krymie ( Czastnyj sektor ) 2010 - 2014

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
gadzillak
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: gadzillak » śr 04 wrz, 2013 16:17

witam i polecam :D

BAKCZYSARAJ

Komsomolcow Polpolszczikow 12/3

pan Enwer się rozbudował, pokoików jest sporo, my spaliśmy w dwójce bez łazienki 120 hr za 2 osoby, osobne wejście, polecam, bardzo blisko do Pałacu Chanów

SUDAK

Lenina 18

adres wzięliśmy z tego forum, 500 m od dworca, niedaleko głównej drogi,
masa przybudówek w tym przybytku jest :D
ale warunki spoko---łazienka europejska, kuchnie na dworze, spaliśmy w dwójce 150 hr za dwie osoby

gadzillak
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: gadzillak » czw 05 wrz, 2013 17:53

JAŁTA

przewodnik pascala podawał że są 2 turbazy. jedna z nich nie istnieje:
TURBAZA MAGNOLIA.ul Lomonosova, 25

druga turbaza mieśći się przy ulicy. sadowaja, główna ulica, budynek piętrowy koszt 100 hr od osoby, warunki chyba dobre {nie spaliśmy tam z braku miejsc} ale toalety zobaczyliśmy---- europejskie :D

hotelik przy dworcu autobusowym na piętrze: 100 hr od osoby, łóżka w pokojach wieloosobowych

111mirek
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Re: Kwatery na Krymie ( Czastnyj sektor ) 2010 - 2014

Post autor: 111mirek » śr 08 sty, 2014 12:37

Witam
Poszukuję kwatery dla 4 osób ( 3 dorosłe, 1 dziecko) z wygodami, ciepłą wodą itd. Blisko plaży (max do 300-400 metrów), z aneksem kuchennym lub mozliwością korzystania z kuchni. Chcemy wypocząć w spokoju, zatłoczone plaże w sezonie nie bardzo nas interesują.
Byłoby dobrze porozumiewać się z właścicielami po polsku. E-mail może być po ros. Z całym tematem kwater prywatnych jestem zapoznany.

Pozdrawiam
empo@poczta.fm

Jeśli miejsce wpisu jest nieodpowiednie proszę o przeniesienie:)

art72
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: art72 » czw 09 sty, 2014 07:31

No nie wiem.... puste plaże... w sezonie... na Krymie??? Chyba nie znajdziesz tam miejsca takiego jak w opisie. Co do języka... tu też raczej nie licz że będziesz mówił po polsku. Minimalna znajomość języka rosyjskiego pozwoli Ci na spokojną komunikację. No chyba że coś się zmieniło i czegoś nie wiem :)
Ale trzymam kciuki, niech Ci się uda bo można tam fajnie spędzić czas :)

111mirek
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: 111mirek » czw 09 sty, 2014 12:04

Art72 - bardzo dziekuję za szybką reakcję. Co do plaży, to mogłaby być taka jak np. w Sianożętach (co do ilości ludzi):) - ale już nie Władysławowo:). Kiedyś mówiłem po rosyjsku, ale nie wiem czy ktoś zrozumie mój rosyjski... Napiszę do Ciebie na priv.
Pozdrawiam

111mirek
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: 111mirek » czw 09 sty, 2014 20:44

W nawiązaniu do mojego pierwszego posta dodam, że kwatera może byc położona nawet w małej wiosce z 1 sklepem, byle miała klimatyzację, dostep do kuchni i położenie blisko morza.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pt 10 sty, 2014 12:23

no to może Ordzonikidze?,10km od Feodosii.Małe senne miasteczko z ładną małą piaszczystą plażą koło głównej nabiereżnej,drugą plażą kamienistą kawałeczek dalej,ale niestety z pustką na plaży głównej będzie problem.Za to kawałek dalej idąc plażą w stronę Koktebela za górką skalistą już można liczyć na spokój.W samym miasteczku trochę sklepów,bazar,busy do Feodosii(niestety zatłoczone).
W tej chwili nic nie zaproponuję jeżeli chodzi o nocleg ale być może w maju będę w Feo to coś można pomyśleć.Z językiem będzie problem,myślę jednak że jak do maja wytrzymasz to i rozwiązanie się znajdzie.Jak zrealizuję plany związane z pobytem to i zaproponuję pomoc w tym temacie.
Fotki miasteczka mogę znaleźć i podesłać na priv w przyszłym tygodniu w razie zainteresowania,pozdr z Krymu

Małgorzata02
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Małgorzata02 » pt 10 sty, 2014 20:06

Ordżonikidze - też polecam, byłam tam 2 lata temu i dojeżdżałam na tamtejsze plaże aż z Teodozji ponieważ bardzo nam się spodobało. Małe, urokliwe plaże, piękne krajobrazy. Moje ulubione miejsce na plażowanie w tamtych okolicach. Blisko Koktiebiel, Sudak...Poczytaj też sobie o Rybaczie - nie byłam ale wybieram się w tym roku. Ktoś na forum pisał, że parę kilometrów w lewo i jest pusto. No cóż, trzeba pojechać i sprawdzić :) ps jak chcesz to mam parę fotek z Ordżo. Życzę udanego urlopu na pięknym Krymie

111mirek
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: 111mirek » pt 10 sty, 2014 21:34

Witam
Bardzo dziękuję za chęć pomocy. Może coś się uda dzięki Wam znaleźć. Jednym z podstawowych warunków jest bliskość do jakiejś plaży. Na inne plaże zawsze można dojechać - tak robiłem czasem w Chorwacji. Rozważam Rybacze, Teodozję, Ordżonikidze a nawet Mischor. Nie chodzi mi o puste plaże, tylko o miejsce dla mojej rodzinki, niezbyt zatłoczone. Ceny za pośrednictwem Polaków - astronomia, raczej chorwackie - bo w Chorwacji byłem kilka razy i się orientuję. Będę wdzięczny za zdjęcia Ordżonikidze. Mogę się odwdzięczyć chorwackimi:)
Pozdrawiam
Mój adres jest kilka postów wyżej.

art72
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: art72 » sob 11 sty, 2014 10:31

Tak jak już pisałem, na Ukrainie wszystko podrożało więc nie jest to już tak atrakcyjne (finanse) miejsce jak jeszcze 3-4 lata temu. A pośrednicy zawsze kasują:) nie tylko polscy :) Przy odrobinie wysiłku poradzisz sobie bez pośredników, w internecie możesz znaleźć sporo kwater w interesujących Cię miejscach :)
Powodzenia

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » ndz 12 sty, 2014 11:46

nie oferowałem <pośrednictwa> tylko pomoc.
Ale oczywiście wybór jest tak ogromny że tu czy gdzie indziej zawsze się coś znajdzie,powodzenia.

Zbyszek72
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Zbyszek72 » sob 18 sty, 2014 16:28

Witam,
po 2 sezonach przerwy w tym roku znowu myślimy nad Krymem byliśmy w 2011 dokładnie w Sudaku jak dla nas rewelacja jechaliśmy w ciemno kwater do koloru i wyboru płaciłem coś około 80 zł za 3 pokój z klimatyzacją + łazienka,stan idealny do tego obiady gotowane przez właściciela dlatego ocenę za pobyt na Krymie dajemy 6+.
W tym roku start 26.07 + dwa tygodnie.
Pozdrawiam i z ciekawością zaczynam śledzić najnowsze info o Ukrainie.
ps. trochę mnie martwi stan drogi Lwów-Tarnopol w 2011 było OK. :)
Zbyszek

qov
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Re: Kwatery na Krymie ( Czastnyj sektor ) 2010 - 2014

Post autor: qov » pn 22 wrz, 2014 15:49

ODPOWIEDZ