Pociag(Krym) - bilet OSZD (rodzina pracownika PKP)

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
margaryna
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Pociag(Krym) - bilet OSZD (rodzina pracownika PKP)

Post autor: margaryna » czw 24 maja, 2012 17:21

Witam! W lipcu planuje podoroz na Krym. Z racji ze przysluguje mi znizka OSZD, to chcialbym z niej skorzystac. Czy ktos z forum pracuje na PKP lub ktos z jego rodziny i korzystal juz z tego biletu/znizki?
45dni przed planowanym wyjazdem pojawiaja sie bilety w systemie rezerwacji ukrainskich kolei i co musze tam wpisac/zaznaczyc aby miec taka rezerwacje?
Jak wyglada sprawa ceny? Nic nie place czy tylko za miejscowke?

fik
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: fik » pn 28 maja, 2012 19:29

Płacisz za miejscówkę (to jest jeszcze zależy gdzie, w Gruzji na przykład nie płacisz za nic), musisz ją kupić w kasie.
i suffer the dreams of a world gone mad

Ale w końcu wyruszyliśmy z Telkibánya, ponieważ nic tak nie szkodzi utopii jak nadzieja na jej trwałość.

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Shinzon » pn 23 gru, 2013 21:58

Witam,

Jak to wygląda z tymi miejscówkami. Zaużmy, że mam wykupione ulgi krajowe na 2 klasę. Biorę bilet OSŻD Medyka-Lwów-Odessa-Lwów-Medyka. Czy mogę kupić sobie miejscówkę na LUX czy mogę najwyżej na KUPE (ulgi krajowe 2 klasa). Na tej stronie
http://infokolej.pl/printview.php?t=13047&start=60http://infokolej.pl/printview.php?t=13047&start=60
Jedna osoba pisze ( Sz_mon - 22-07-2011, 09:05 ), że miejscówka na KUPE to cena pełnego biletu na PLACKARTĘ. A jak jest z LUX i czy wogóle mogę na niego kupić miejscówkę ??
Absentem laedit, qui cum ebrio litigat

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » ndz 05 sty, 2014 13:00

Nie do końca rozumiem terminu zniżka oszd . Ale jeżeli chodzi że raz w roku możesz za darmochę pojechać koleją w dowolnie wybranym kierunku to bez przesiadek można np. z W-wy pojechać do Simferopola
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Kar0ol
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Kar0ol » ndz 05 sty, 2014 15:32

roberT/TANAIS pisze: .... możesz za darmochę pojechać koleją w dowolnie wybranym kierunku to bez przesiadek można np. z W-wy pojechać do Simferopola
Chyba nie ma teraz połączenia bezpośredniego W-wa - Simferopol ?
Mogę tylko dodać w temacie że jeszcze jak było to połączenie to szwagier miał taki bilet
dla 5 osób (chyba 5 lat temu). Płacił tylko za miejscówkę w wagonie kupe. W Warszawie
dostał bilet w obie strony i dokupił miejscówkę do Simferopola. Przy powrocie pokazał bilet
i dokupił tylko miejscówkę.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pn 06 sty, 2014 15:06

Miałem na myśli sezonowe połączenie wakacyjne.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 06 sty, 2014 20:28

Tych bezpośrednich wagonów do Symferopola nie ma już od kilku lat. Podobnie jak do Doniecka, Charkowa czy Odessy. Zdaje się, że padły ofiarą pamiętnej rzezi pociągów na Ukrainie latem 2012 r.

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Shinzon » wt 07 sty, 2014 13:16

roberT/TANAIS pisze:Nie do końca rozumiem terminu zniżka oszd . Ale jeżeli chodzi że raz w roku możesz za darmochę pojechać koleją w dowolnie wybranym kierunku to bez przesiadek można np. z W-wy pojechać do Simferopola
Tak naprawdę to jest darmowy bilet na wybraną trasę. Obowiązuje w krajach zrzeszonych w OSŻD. Nie musi być to połączanie bezpośrednie. Taki bilet dostaje się na konkretną trasę np. do Pekinu, Odessy, Moskwy itd.. Na bilecie trzeba wskazać dokładną trasę przejazdu i przejścia graniczne. To jest tylko bilet do niego trzeba dokupić miejscówkę (łóżko) no chyba że się jedzie pociągiem gdzie nie ma miejscówek.

Tak wygląda takie bilet
http://coders.cba.pl/icinfo/wp-content/ ... azdowy.pdf
Absentem laedit, qui cum ebrio litigat

ODPOWIEDZ