Cena Hrywny co się opłaca

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
saltver
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Cena Hrywny co się™ opł‚aca

Post autor: saltver » sob 01 cze, 2013 12:27

Witam za miesiąc wybieram się z rodziną na Krym pociągiem i mam mały dylemat gdzie zakupić hrywny w Polsce czy wymienić euro na miejscu czy złotówki we Lwowie.Ceny w Polsce w kantorach idą w górę nie wiem co robić.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » ndz 02 cze, 2013 00:09

Najtaniej w w-wiem widziałem po 0.42. Część zawsze biorę w gotówce, część w usd. Resztę wypłacam na miejscu . Wg mojego banku zawsze byłem ok .
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » ndz 02 cze, 2013 11:17

Jeśli masz konto w banku, który współpracuje z którąś siecią banków ukraińskich (np. Pekao SA), to zdecydowanie najlepiej wypłacać po prostu gotówkę z ich bankomatów. Jeśli chcesz wymieniać złotówki, to zdecydowanie najlepszy kurs jest z reguły w kantorach przy granicy po ukraińskiej stronie. Wymienianie euro jest wg mnie nieopłacalne, traci się na tym podwójnie (u nas na cenie kupna, tam na cenie sprzedaży).

elcolonello
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: elcolonello » ndz 02 cze, 2013 11:45

My używamy tylko karty KB na UA.

saltver
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: saltver » ndz 02 cze, 2013 14:44

Posiadam konto i karte kredytową w pekao s.a czy spotkam na krymie bankomaty grupy UniCredit Bank z tego co czytam to wypłata gotówki bez prowizji.

gtb
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: gtb » ndz 02 cze, 2013 18:57

Z bankomatami nie ma problemu - wypłacałem we Lwowie, Odessie w Jałcie i Kijowie...

Wypłacając z bankomatu po kursie 0,385 i tak dra porównania kursy - w KRK po 0,44, Przemyśl - 0,4, Lwów i Medyka - 0,39

homocorvidens
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: homocorvidens » ndz 02 cze, 2013 19:39

saltver pisze:Posiadam konto i karte kredytową w pekao s.a czy spotkam na krymie bankomaty grupy UniCredit Bank z tego co czytam to wypłata gotówki bez prowizji.
Całkowicie prawidłowo! W bankomatach sieci Euronet, Укрсоцбанк i UniCreditBank (nie mylić z ProCreditBank, bo nazwa i logo jest podobne) otrzymasz gotówkę bez prowizji.
Najbliższy bankomat Укрсоцбанк znajdziesz w hali głównej Lwowskiego dworcu (koło wyjścia do pociągów z prawej strony).

saltver
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: saltver » ndz 02 cze, 2013 20:48

Dzięki za pomoc tylko zostało czekać na wyjazd.

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » pn 03 cze, 2013 12:42

Ja jeszcze tylko podpowiem, że adresy wszystkich bankomatów UniCredit na Krymie można sprawdzić na ich stronie internetowej http://ru.unicredit.com.ua/branch/# . Ten bankomat na lwowskim dworcu ma już logo UniCredit, a nie Укрсоцбанк, do tego jest mocno oblegany i zdarzyła mi się sytuacja, że był z braku gotówki nieczynny. Wtedy niestety pozostaje wypłata z innych które są na dworcu. Na Krymie korzystałem z bankomatów UniCreditu w Symferopolu, Eupatorii, Sewastopolu, Bakczysaraju i Jałcie bez problemów. Natomiast sieci Euronet na Ukrainie nie uświadczyłem.

homocorvidens
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: homocorvidens » pn 03 cze, 2013 14:42

Sieć Euronet na Ukrainie na razie tylko zaczyna rozwijać się. Bankomaty tej firmy są we wszystkich dużych miastach, ale, niestety, jeszcze ich mało.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » sob 08 cze, 2013 08:32

najbardziej opłacalny jest zakup hrv przy granicy,ew po dobrym kursie zl/hrv już w UA.Tu polecam śledzić przed wyjazdem np stronkę z bieżącymi kursami:
http://kantorbolek.pl/
http://valuta.online.ua/
co się tyczy kart.masz do wyboru kilka gdzie wypłata gotówki bedzie bez prowizji.Niestety w większości odbija się to trochę na wyzszym kursie.Znam tylko jedną kartę Polbanku gdzie z waluty innej przeliczano bezpośrednio na dolara a nie standardowo do euro i potem na $,ale to operacji bezgotówkowych.Natomiast wiele razy analizowałem czy karta lub gotówka.Problem polega na tym że trudno zaplanować tak do końca potrzebną ilość hrv,i tak potem płacisz za różnicę <kupno-sprzedaż>.Posiadanie karty to na pewno bezpieczeństwo,choć tego akurat specjalnie nie jest mało ale licho nie śpi.
Jak we wszystkim wnioski sam powinieneś dla siebie odpowiednie wyciągnąć.

Kajot
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki
Kontakt:

Post autor: Kajot » wt 25 cze, 2013 14:53

ja zawsze jadę z dolarami, zawsze i wszędzie da się wymienić lub nimi zapłacić, jeżeli zabraknie miejscowej waluty. Jedynie ważne wymieniać dolary w kantorach na krymie niż u koników przy bazarach lub dworcach, szczególnie uważajcie na czarnych i jak juz wymieniacie po "lepszym" kursie o 5 kopejek to lepiej przeliczyć dokładnie kasę jak bierzesz do ręki:)))

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 25 cze, 2013 18:22

Wymiany gotówki poza kantorami w ogóle nie praktykuję i nie polecam. Akurat na Ukrainie i w Rosji obmienników jest całkiem sporo, więc nie ma problemów z wymianą. To nie Chiny, gdzie nawet w centrum Pekinu straciłem kiedyś pół niedzieli na znalezienie czynnego banku, bo tylko tam można oficjalnie wymienić walutę

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » wt 25 cze, 2013 20:40

Ja chciałbym tylko dodać, że na Chreszczatyku w Kijowie znalazłem kantor przyjmujący złotówki o doskonałym w porównaniu z granicą kursie. Po polskiej stronie w Dorohusku hrywna kosztowała 0,46 PLN, w Kijowie wyszło 0,4166666... PLN. Z kolei zaraz za granicą kantoru nie zanotowałem, choć rozglądałem się bardzo uważnie.

zoon
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: zoon » pn 01 lip, 2013 12:12

W sierpniu 2012 zarówno wypłaty z bankomatów jak i sprzedaż w kantorach USD i EUR był po praktycznie tych samych kursach (od 0,4112 PLN/UAH w bankomacie w Wozniesiensku do 0,4186 w bankomacie w Primorskoje; wymiany gotówki wychodziły pomiędzy tymi widełkami). Co ciekawe - nieco mniej korzystne było płacenie kartą w sklepach (kursy od 0,4272 do 0,4334).
--
Suma inteligencji na planecie jest stała. Populacja rośnie.

saltver
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: saltver » sob 20 lip, 2013 21:58

Dziś wróciłem z Krymu płaciłem kartą maestro Pekao s.a w sklepach przelicznik 0,39 hrywna,wypłata z bankomatu Uni Credit Bank 0.41

Dana72
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Dana72 » pt 16 sie, 2013 07:22

Wczoraj wróciliśmy z Krymu, najlepszy kurs jest przy płaceniu kartą - 0,3867, w kantorach około 0,40, przy granicy w Dorohusku 0,39.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Tajny Radca
Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » wt 20 sie, 2013 08:54

W Jagodnym oczywiście bankomat nie działa, kurs wymiany "na ulicy" 1 PLN = 2.55 UAH.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

bialyzibi
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bialyzibi » wt 20 sie, 2013 19:07

Wróciłem z aż 18 dniowego pobytu na Ukrainie i Krymie. Z wymianą to nie ma "o co kopii kruszyć" , wszędzie na Ukrainie przy granicy , we Lwowie , na całym Krymie czy wymienialiśmy dolary czy euro czy kupowaliśmy hrywny za złotówki to kurs oscylował zawsze w granicy 41 groszy. A setne części grosza to żaden zysk czy strata .Natomiast niemiłym zaskoczeniem jest drożyzna na Ukrainie .Czas taniego jedzenia, nawet owoców mamy już za sobą.

ewad
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: ewad » wt 20 sie, 2013 20:42

W tym roku w PKO SA (ten z żubrem) przy wypłatach z bankomatu i za zakupy liczyło po 0,3918. To było całkiem przyjemne.
A zgadzam się z przedmówcą, że czasy dobrych cen na owoce już się kończą.

bialyzibi
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bialyzibi » wt 20 sie, 2013 21:03

Masz na pewno rację z tym bankomatem i kartą z PKO SA
Chciałem winogron czy brzoskwiń pojeść ale droższe niż w Polsce . Wyjątkiem był arbuz który można kupić za 1 hrywnę /kg. Ale spożywcze droższe niż u nas .Tylko informuję bo myśmy nie pojechali dla tanich cen , na Krym się po prostu wraca.

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » czw 29 sie, 2013 09:13

Wróciłem wczoraj w nocy. Wypłacałem kartą PKO SA z bankomatów UniCredit Bank, przy którejś wypłacie policzyło mi nawet poniżej 39 gr za hrywnę. Chyba zdecydowanie najbardziej opłacalna opcja w tej chwili. A temat wzrostu cen, był na tym forum poruszany wielokrotnie, bo poszły one tak bardzo w górę już w zeszłym roku. I jeśli ktoś faktycznie nie ma czasu/chęci/cierpliwości biegać z samego ranka na "rynoki" na których można dostać winogrona lub brzoskwinie o takim smaku jakiego w Polsce nie uświadczy po 4 zł za kg (rzadko nawet odrobinę taniej), to o taniości faktycznie może zapomnieć. Jedyne co jest faktycznie tańsze, to chleb, woda mineralna, piwo, papierosy :lol: . Mocniejszych alkoholi nie kupowałem :wink: . Już nawet wino "na rozliw" nie jest takie tanie, jeśli nie mamy na myśli sikaczy, które ciężko przełknąć. Ze sklepów nadal chyba najtańsza pozostaje sieć "Furshet", choć też nie jest już tak różowo jak kiedyś. Na szczęście ceny kwater nie wzrosły, a w niektórych miejscowościach (Sudak) wręcz odrobinę spadły w porównaniu z ubiegłym rokiem - wg wszystkich miejscowych z którymi rozmawialiśmy turystów jest mniej niż przed rokiem, więc i konkurencja jest większa.

rosjanka123
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: rosjanka123 » wt 10 wrz, 2013 15:38

cena jest znacznie mniejsza niż złotówki, dlatego Polacy bardzo często kupują towary w Rosji, najczęściej alkohol i papierosy ale takze i ubrania.
Zapraszam także odwiedzenia naszych polskich Kaszub

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pt 27 wrz, 2013 13:26

bialyzibi pisze:Wróciłem z aż 18 dniowego pobytu na Ukrainie i Krymie. Z wymianą to nie ma "o co kopii kruszyć" , wszędzie na Ukrainie przy granicy , we Lwowie , na całym Krymie czy wymienialiśmy dolary czy euro czy kupowaliśmy hrywny za złotówki to kurs oscylował zawsze w granicy 41 groszy. A setne części grosza to żaden zysk czy strata .Natomiast niemiłym zaskoczeniem jest drożyzna na Ukrainie .Czas taniego jedzenia, nawet owoców mamy już za sobą.
Wystarczy zobaczyć kolejki mrówek (posiadających karteczki MRG Mały Ruch Graniczny :lol:) noszących polski towar z TIRów na pieszym przejściu żeby zrozumieć że w Polsce żywność jest tańsza... Pomijam już fakt, że sporo osób jeździ do Polski na zakupy ostatnio nawet wprowadzili specjalne shopping wizy :lol:
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » wt 15 paź, 2013 12:27

gorodok pisze:
bialyzibi pisze:Wróciłem z aż 18 dniowego pobytu na Ukrainie i Krymie. Z wymianą to nie ma "o co kopii kruszyć" , wszędzie na Ukrainie przy granicy , we Lwowie , na całym Krymie czy wymienialiśmy dolary czy euro czy kupowaliśmy hrywny za złotówki to kurs oscylował zawsze w granicy 41 groszy. A setne części grosza to żaden zysk czy strata .Natomiast niemiłym zaskoczeniem jest drożyzna na Ukrainie .Czas taniego jedzenia, nawet owoców mamy już za sobą.
Wystarczy zobaczyć kolejki mrówek (posiadających karteczki MRG Mały Ruch Graniczny :lol:) noszących polski towar z TIRów na pieszym przejściu żeby zrozumieć że w Polsce żywność jest tańsza... Pomijam już fakt, że sporo osób jeździ do Polski na zakupy ostatnio nawet wprowadzili specjalne shopping wizy :lol:

Faktycznie, to ukrainska drozyzna byla juz zauwazalna 2 lata temu, co w porownaniu z cenami 5-6 lat temu wywolalo u mnie szok. Poki co dalem sobie spokoj, moje cele na najblizszy okres to Moldawia i Macedonia- tam jesze jest tanio. Tanie linie tez tam lataja i mozna zlozyc fajna podroz. :lol:

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » czw 17 paź, 2013 08:41

Wiecie po ile jest hrywnia w Przemyślu?
0,370 skup 0,377 sprzedaż

Jeśli ktoś lubi chodzić w gotówce, niech się bawi.

ODPOWIEDZ