Kazachstan bez wizy do 30 dni (podobno)

Podróże po Azji Centralnej
barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: barciur » pt 27 sty, 2017 15:49

Dracid pisze:Nie wszędzie otrzyma się dwie pieczątki. Czasem jedną, ale dla Polski jest też przewidziane 30 dni bez registracji niezależnie od liczby pieczątek.
O, to super. Ja z amerykańskim paszportem wjeżdżałem kolejowo i mogłem być 15 dni max. Pieczątki dostałem dwie na przejściu kolejowym, co uratowało mi połowę dnia. :)

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » pt 27 sty, 2017 17:56

Wszyscy wjeżdżający bez wizy są automatycznie rejestrowani na granicy na okres dozwolonego przebywania. Zakładam, że wjeżdżałeś przez Nowym Rokiem (swoją drogą, przez które przejście?), więc miałeś 15 dni dozwolonego przebywania, czyli nawet gdybyś otrzymał jedną pieczątkę, byłbyś zarejestrowany na 15 dni.

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: barciur » pt 27 sty, 2017 21:56

Dracid pisze:Wszyscy wjeżdżający bez wizy są automatycznie rejestrowani na granicy na okres dozwolonego przebywania. Zakładam, że wjeżdżałeś przez Nowym Rokiem (swoją drogą, przez które przejście?), więc miałeś 15 dni dozwolonego przebywania, czyli nawet gdybyś otrzymał jedną pieczątkę, byłbyś zarejestrowany na 15 dni.
Wjeżdżałem przed nowym rokiem, dokładnie w sierpniu. Ostrzegano mnie, zarówno na stronie ambasady USA jak i portalu turystycznym departamentu stanu USA, że jeśli dostane jedną pieczątkę, to po 5 dniach muszę się rejestrować. Nie wiem, kto ma rację, ale dostałem dwie pieczątki więc na szczęście nie musiałem sprawdzać. ;)
Dracid pisze:(swoją drogą, przez które przejście?)
Po stronie rosyjskiej Isilkul, po stronie Kazachskiej nie wiem ;) ale był to pociąg rel. Omsk - Karagandy

stelmach33
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: stelmach33 » śr 05 kwie, 2017 00:00

ODPOWIEDZ