Estonia - promy na Hiume i Saareme

Podróże po krajach bałtyckich
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 27 lis, 2017 16:57

Mam pytanie o promy wożace ludzi i auta na wyspy - Hiume i Saareme.

- skad one odplywają
- jak czesto pływaja
- czy jest gdzies w necie dostepny jakis rozklad jazdy tych promow.

Bede wdzieczna z jakas pomoc! :)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 27 lis, 2017 20:06

seba691
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: seba691 » pn 11 gru, 2017 14:45

Tutaj jest podany rozkład jak pływają oraz cennik.
https://www.praamid.ee/wp/?lang=en

mianczik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mianczik » czw 11 sty, 2018 12:53

@buba

Żeby nie zaśmiecać forum to zapytam w tym wątku.
Planuje (o ile nic się nie zmieni) wyjazd pod koniec czerwca lub początkiem lipca z żoną i Mały Szkrabem: Litwa-Łotwa-Estonia. Widzę, że podobny kierunek. Posiadasz już jakiś plan, listę (must see), szukałaś kempingów, pól namiotowych itp.?

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » czw 11 sty, 2018 17:52

mianczik pisze:
czw 11 sty, 2018 12:53
szukałaś kempingów, pól namiotowych itp.?
Tak, na tej stronce jest sporo opisanych darmowych miejsc biwakowych
http://loodusegakoos.ee/en
mianczik pisze:
czw 11 sty, 2018 12:53
Posiadasz już jakiś plan, listę (must see
Troche juz mamy, acz nie wiem czy lubicie takie rzeczy - ruiny, miejsca opuszczone, poradzieckie klimaty itp
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

mianczik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mianczik » sob 13 sty, 2018 17:17

Dzięki za stronę, przyda się!
W sumie to chcemy trochę czasu spędzić w "zielonym", czyli las, jakiś szlak, zamki, ciekawa wieś, folklor, ognisko i te sprawy. Może nawet jakiś krótki spływ canoe jak się uda. Dopiero zaczynam robić jakiś rekonesans.
W jakim terminie się wybieracie?

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 15 sty, 2018 12:33

Chyba na poczatku czerwca i 3 tygodnie, taki wstepny plan..

Mała
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Mała » pn 15 sty, 2018 14:30

mianczik pisze:
sob 13 sty, 2018 17:17
Dzięki za stronę, przyda się!
W sumie to chcemy trochę czasu spędzić w "zielonym", czyli las, jakiś szlak, zamki, ciekawa wieś, folklor, ognisko i te sprawy. Może nawet jakiś krótki spływ canoe jak się uda. Dopiero zaczynam robić jakiś rekonesans.
W jakim terminie się wybieracie?
Byliśmy parę lat temu 2 tygodnie samochodem na Litwie, Łotwie i w Estonii. W przeciwieństwie do buby raczej standardowa trasa, choć wiadomo, że pewien wybór, bo przez tak krótki czas wszystkiego się nie da. Jeśli chcesz, spojrzę i wypiszę miejsca, w których byliśmy (zamki, trochę spacerów, skansen, miasta i miasteczka). Mam zdjęcia na starej picasie, ale nie wiem, czy tutejsze forum zezwala na wklejanie linków.

mianczik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mianczik » wt 23 sty, 2018 15:03

hej,
Z miłą chęcią! Jeżeli masz chwilę to z chęcią zapoznam się z miejscami, w których byliście.
Jak spaliście? Z racji tego, że syn będzie miał dopiero rok to oprócz namiotu myślałem o CS i AirBB. W sumie to w nosidełku go jeszcze nie testowaliśmy, a w namiocie tym bardziej więc muszę mieć coś w rezerwie.

Mała
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Mała » wt 23 sty, 2018 19:28

Z noclegami Ci niestety nie pomogę, bo przez całe dwa tygodnie spaliśmy w samochodzie, co zresztą praktykujemy już od lat. Co do miejsc, które zwiedziliśmy, wypiszę Ci je państwami:

Litwa
Druskienniki, Park Grūtas, Troki, Zatrocze, Wilno, Kiernów (bardzo przyjemne miejsce z grodziskami wpisanymi na UNESCO), dąbrowa w Duksztach, Rumszyszki (skansen), Kowno, Kiejdany, Szetejnie (miejsce po rodzinnym dworze Miłosza), Sventybrastis, Baisogala, Góra Krzyży, Szawle

Łotwa
Pałac Rundāle, Bauska, pałac Mežotne, Jelgava, Dobele, Jurmala, Ķemeru nacionālais parks (tylko przejazdem), Ryga, Salaspils, Park Narodowy Gauja (Krimulda, Sigulda, Turaida, groty), Cēsis

Estonia
Rakvere, Park Narodowy Lahemaa (Palmse, Sagadi, Vihula, Esku, Oanda, Altja, Vergi, Käsmu), okoliczne miejsca z głazami (Kasispea, głaz Tammispea, Painuva), Viinistu, Pärispea, Kolga, bagna Viru, Kadriorg, Tallin, Haapsalu, wyspa Hiiumaa (Pühalepa, Kukka Kivi, Ristimagi - Wzgórze Krzyży, latarnia Kõpu, Ristna nina, Orjaku, półwysep Saaretirp i wysepka Kassari, Soru), wyspa Saaremaa (Angla, klify Panga, klify w Ninase, Tagaranna, Undva Nina, Tehumardi, półwysep Sorve, Kuressaare, jeziorko Kaali, wysepka Muhu, Linnuse, Koguva, Liiva), Pärnu

W powrotnej drodze mieliśmy w planach przejechać przez nadmorskie miejscowości na Litwie, ale musieliśmy wcześniej wracać do Polski z powodu ukąszenia żmii (na wyspie Saaremaa). Ogólnie, mimo mojego dość sceptycznego nastawienia do tych stron, bardzo mi się podobało.

ODPOWIEDZ