Prom z Tallina do Helsinek

Podróże po krajach bałtyckich
Awatar użytkownika
radziun
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: radziun » wt 06 sty, 2015 19:31

Czy ktoś z forumowiczów płynął promem z Estonii (Tallina) do Finlandii (Helsinek)?

Jeżeli tak to mam pytanie o odprawę celną - czy są kontrolowane paszporty i samochody przez celników, czy działa to tak jak w strefie Schengen czy jak na normalnej granicy?

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » ndz 18 sty, 2015 08:55

Z tego co wiem kontrola na promie wygląda podobnie do rejestracji na samolot wewnątrz strefy Schengen. Czyli nie ma celników i pograniczników, a jedynie rejestracja.
Pamiętaj jednak, że na każdej granicy istnieje możliwość wyrywkowej kontroli dokumentów, choć prawdopodobieństwo jest niewielkie.

bobbi1981
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: bobbi1981 » pt 08 maja, 2015 13:49

Ja płynąłem kiedyś. Jest taka kontrola jak na lotniskach w schengen. Czyli ktoś Ci raz spojrzy w dowód osobisty i tyle.

Awatar użytkownika
radziun
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: radziun » ndz 10 maja, 2015 21:15

Dziękuję za odpowiedzi. Płynąłem i wiem. Kontrola zagląda jedynie w dowód przy wjeździe na prom.

shine321
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: shine321 » sob 30 maja, 2015 16:58

A jaka jest cena takiego promu?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » sob 30 maja, 2015 19:53

Są różni przewoźnicy, np. w Tallink ceny w obie strony zaczynają się od 20 euro za miejsce na pokładzie, najtańsza kabina 58 euro

Kibek
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Kibek » pt 05 cze, 2015 11:10

Z moich doświaczeń mocno zwracają uwagę na ilość alkoholu
NASZA MOŁDAWIA
http://www.mynameisola.com/pl/tag/moldova/

www.mynameisola.com
https://www.facebook.com/mynameisolacom

DobryDuch
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: DobryDuch » pt 19 cze, 2015 14:13

Chcę kupić bilet na prom Tallink 07.07 o 7:30 przez stronę
https://booking.tallink.com/?voyageType ... country=EE
bo na tej stronie jest najlepsza cena - 19eu. Strona jest w języku estońskim lub rosyjskim. Po angielsku nie widzę.
No więc co do rosyjskiego - zastanawia mnie czy przez tą stronę kupuje się tylko posiadając ich kartę ClubOne (na samej górze w kolumnie rezerwacji jest pole na wpisanie numeru karty, aczkolwiek nie zaznaczone gwiazdką ani nie podświetla się na czerwono) - i dlatego cena jest dużo niższa niż np. na aferry.pl (tutaj 32eu).
Drugi problem - wpisuję wszystkie dane do zakupu rezerwacji i ciągle jest problem z numerem karty kredytowej. Kiedyś już miałem z tym problem przy zakupie biletu na prom na tej trasie i nie pamiętam jak go rozwiązałem ;p Raczej nie jest tak, że przez tą stronę nie mogę płacić kartą z Polski, prawda?

Awatar użytkownika
radziun
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: radziun » pn 22 cze, 2015 08:34

Kupowałem bilet na tej stronie 4 lata temu i płaciłem wypukłą kartą VISA z PKO BP - nie było problemu z płatnością. BTW - za rejs w jedną stronę (Tallin-Helsinki) zapłaciłem wtedy 60 euro...

DobryDuch
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: DobryDuch » wt 23 cze, 2015 00:39

60 euro... nieźle :shock: Jak tak się rozeznaję w sytuacji, to wiele osób mówi, że z kartą, którą mam, czyli visa debit ING, są problemy w zakupach przez internet.
Dziwi mnie serio ta sytuacja, że na stronie Tallinka - jak się wejdzie przez banner na rozkładzie "jazdy" na stronie port of tallin i wybierze się język rosyjski - jest cena za podany przeze mnie prom 19eu, a jak się wejdzie na anglojęzyczną stronę Tallinka, to cena za ten sam rejs jest 32eu. Strony takie same, a jakby dwie inne. Wysłałem do ich obsługi klienta zapytanie o co to chodzi ;p może taka cena jest tylko dla obywateli rosyjskich? ;p Dziwna sprawa. Wydawało mi się to ryzykowne, niejasne i nie kupiłem w końcu. Kupiłem na inny prom przez afferyto.pl i... zrobili mnie na szaro, bo przy pierwszym razie podałem złą ważność karty i transakcja się nie powiodła, zaraz poprawiłem dane, wysłałem i otrzymałem potwierdzenie, numer rezerwacji, vsio. Wchodzę na maila i widzę, że mam kupione dwie rezerwacje :x Czyli zrobili mnie w konia fałszywym monitem, że transakcja jedna się nie powiodła, a jednak skasowali mnie dwa razy :x
Ciekawe czy mi cofną pieniądze, wątpliwe :x

DobryDuch
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: DobryDuch » ndz 28 cze, 2015 22:49

Żeby nie psuć marki affery.to.pl - zwrócili mi pieniądze za zdublowanie transakcji kupna biletu na prom przez ich stronę. Na przyszłość warto zauważyć, że aby szybko się z nimi kontaktować, trzeba dzwonić do UK, bo polskiego numeru telefonu nie ma.

ODPOWIEDZ