Mało znana piękna plaża w Estonii

Podróże po krajach bałtyckich
Siemion
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Siemion » pt 17 lut, 2017 21:27

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wszystkich jadących do Estonii zapraszam na fajną plażę w miasteczku Rummu (a dokładnie miejsce nazywa się Rummu karjäär - zdjęcia wyżej). Miejsce jest ciche, urokliwe. Woda szczegolnie latem przy ładnej pogodzie ma odcień turkusowy i zielonkawy. Plaża jest z białym piaskiem (czy też kaolinem) otoczona fajną górą na którą można wejść. Miejscowość ta znajduje się tylko około 45 km od Tallinna na zachód.

Na północ od tej atrakcji znajduje się miasto Paldiski oraz Pakri Pank - półwysep z fajnym klifem i starą latarnia morską.

Obrazek
Obrazek

a w drodze powrotnej z Paldiski do Tallinna polecam jechać wzdłuż wybrzeża gdzie napotkacie wodospad Keila Juga:

Obrazek

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » sob 18 lut, 2017 19:43

W Estonii w ogóle mają dużo niesamowitego wybrzeża, i fajnych plaż. Tylko morze trochę zimne...

Awatar użytkownika
redakta RUDY
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Kontakt:

Post autor: redakta RUDY » wt 14 mar, 2017 11:49

Ta plaża faktycznie jest świetna, do tego trzeba tam się niejako włamać, poszukać dziury w płocie, tajnego przejścia.
Obok jest lotnisko wojskowe i ja trafiłem na startujacy polski F16.

Najlepsze w Estoni są darmowe kempingi RMK z drewnem, kiblem (CZYSTYM) ze srajtaśmą, czy szałasami.
Znajdziecie je tu: http://loodusegakoos.ee/en

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 03 kwie, 2017 09:12

Dzieki za super informacje! Po przeczytaniu tego watku moja ochota na odwiedzenie Estonii znacznie wzrosla! Ta plaza z ruinami i lesne chatki ze strony! Musze tam pojechac!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

DobryDuch
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: DobryDuch » sob 13 maja, 2017 22:33

Skorzystam z okazji i sobie powspominam... Jak parę lat temu byłem w Tallinie, widziałem wycieczki zorganizowane do Paldiski bodaj za 50eu. Miejsce mnie pociągało, więc wybrałem się sam i wyszło mnie to wielokrotnie taniej. Z Tallina jedzie bezpośredni pociąg. Żałowałem, że nie wynająłem roweru w Tallinie, bo przewóz roweru pociągiem w Estonii nie kosztuje nic (jak w PLN - trzeba 7 zyla dopłacić) - można by tym rowerem więcej zjeździć, zobaczyć w Paldiski, nad ten klif też spokojnie da się dojechać, a na nogach trzeba kawałek dreptać. Z tego co pamiętam, to miasteczko powstało jako baza wojskowa (radziecka). Bodaj budowali tam w stoczni bojowe łodzie podwodne. W miasteczku rzuca się w oczy wiele ruin po budynkach. Bije po oczach, że kiedyś było tutaj co innego, a normalne życie mieszkańców to nowa, dość świeża epoka. Rozsiane tu i tam słupy z pozostałościami drutu kolczastego, którym miasteczko było bodaj otoczone. Do tego wieże, posterunki. W Tallinie jest bodaj 30% Rosjan, a już samo Paldiski to rosyjska enklawa. Byłem tam jeden dzień, ale spotkałem się tylko z rosyjskim językiem. Nie byłem jeszcze w Rosji, a w Paldiski pamiętam uczucie, że tak prawdopodobnie ta Rosja (prowinjonalna) będzie wyglądać...
Nie wiem czy w Łotwie też, ale w Estonii ciekawe jest, że nie tylko jest w niej dużo z radzieckiej epoki, ale jeszcze z carskiej Rosji. W Tallinie z całej architektury najbardziej podobała mi się cerkiew Aleksandra Newskiego (z tych, które do tej pory widziałem, konkuruje pięknem tylko z Andrijewską w Kijowie)... śmiać mi się chciało jak przewodniczka jakiejś grupy biadoliła do podopiecznych, że oto rosyjscy nieprzyjaciele mają tak okazały znak swojej bytności tuż obok siedziby parlamentu estońskiego :P

Sonia
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Sonia » wt 16 maja, 2017 21:41

Super plaża.Aż chce się tam jechać. :D

seba691
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: seba691 » sob 08 lip, 2017 20:30

W zeszłym roku udało mi się zobaczyć tą plaże w Rummu, fajne miejsce. W tym roku będąc ponownie w Estonii niestety się zdziwiłem ponieważ brak dostępu, nowa brama wstawiona, dziury w murach zamurowane :(

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » czw 23 lis, 2017 22:23

DobryDuch pisze:
sob 13 maja, 2017 22:33
można by tym rowerem więcej zjeździć, zobaczyć w Paldiski, nad ten klif też spokojnie da się dojechać, a na nogach trzeba kawałek dreptać. Z tego co pamiętam, to miasteczko powstało jako baza wojskowa (radziecka). Bodaj budowali tam w stoczni bojowe łodzie podwodne. W miasteczku rzuca się w oczy wiele ruin po budynkach. Bije po oczach, że kiedyś było tutaj co innego, a normalne życie mieszkańców to nowa, dość świeża epoka. Rozsiane tu i tam słupy z pozostałościami drutu kolczastego, którym miasteczko było bodaj otoczone. Do tego wieże, posterunki. W Tallinie jest bodaj 30% Rosjan, a już samo Paldiski to rosyjska enklawa. Byłem tam jeden dzień, ale spotkałem się tylko z rosyjskim językiem. Nie byłem jeszcze w Rosji, a w Paldiski pamiętam uczucie, że tak prawdopodobnie ta Rosja (prowinjonalna) będzie wyglądać...
Paldiski to bedzie jeden z glownych punktow na trasie naszej wycieczki! :)

A ktos moze kojarzy inne podobne miejsca w Estonii tzn. miasteczka czy wioski po dawnych nieczynnych juz bazach wojskowych, z klimatem "prowincjonalna Rosja" :P

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » czw 23 lis, 2017 22:24

seba691 pisze:
sob 08 lip, 2017 20:30
W zeszłym roku udało mi się zobaczyć tą plaże w Rummu, fajne miejsce. W tym roku będąc ponownie w Estonii niestety się zdziwiłem ponieważ brak dostępu, nowa brama wstawiona, dziury w murach zamurowane :(
Moze jakies dziury wypadna do przyszlego roku... acz ta nowa brama to nie rokuje dobrze... :x
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

ODPOWIEDZ