Wilno

Podróże po krajach bałtyckich
Zubek
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Wilno

Post autor: Zubek » wt 26 cze, 2007 15:04

Witam
W lipcu wybieram sie samochodem z Gdańska do Wilna odwiedzić groby przodków. Będę jechał w tamte strony pierwszy raz więc prosiłbym o jakieś cenne wskazówki na temat taniego noclegu, walut, granicy, paliwa, ubezpieczenia itp.
Może ktoś z Was przebywał w tamtych stronach i się coś orientuje?
Pozdrawiam

Rafal75
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Rafal75 » czw 08 maja, 2008 20:49

Witam
Szukam kwatery dla swojej rodzinki (2+1) w okresie lipca w przystępnej cenie. :lol:

Rafal75
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Rafal75 » pt 09 maja, 2008 10:34

Rafal75 pisze:Witam
Szukam kwatery dla swojej rodzinki (2+1) w okresie lipca w przystępnej cenie. :lol:
Oczywiście w Wilnie

Awatar użytkownika
CarlosRu
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: CarlosRu » ndz 11 maja, 2008 18:57

Akurat od Wilna rozpoczęły się moje podróże po Wschodzie. Szczególnie zapadł mi w pamięci wielokulturowy klimat tego miasta. Mogę polecić sprawdzone miejsce, w którym sam się zatrzymywałem, i zresztą właściciel jest moim dobrym znajomym, więc mogę ręczyć osobiście. Jest to jednopokojowy apartament (max. dla 4 osób) w świetnej lokalizacji, bo przy ul. Świętostefańskiej. Szczegóły na stronie: http://www.wilno.ten.lt/

micza
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Kwatery

Post autor: micza » sob 17 maja, 2008 09:18

Kwater jest duzo, łatwo znaleźć np. przy dworcu autobusowym na Sodu gatve są tanie tak ok.30 litów za noc z TV i prysznicem. Wchodzi się z ulicy, są ogłoszenia na ścianach budynków. W Wilnie jest jeszcze hostel, nie pamietam ulicy ale tanio choć z dworca trzeba dojechać autobusem, wolę kwatery przy dworcu, blisko do Ostrej Bramy i zabytków.

floe1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: floe1 » wt 20 maja, 2008 13:23

Oto namiary na klasztor franciszkanski. maja pokoje z lazienkami, niezla lokalizacja 0037068758124 br. Mirek.
do tego zapraszam na strone: www.fotowilno.com i zakładkę noclegi
poza tym łatwo znalesc i zarezewrwowac pokoje przez internet
ja osdobiscie przetestowałam:http://www.wilnonoclegi.net/ - kwatera blisko centrum i jeszcze blizej rossy
jesli chodzi o wymiane złotówek nie ma problemu ale tych kioseczków do wymiany walut w samym wilnie nie ma duzo - jedna przy dworcu kolejowym jest na pewno
ubezpieczenie - kartą otrzymane z NFZ
natomiast ceny takie jak w polsxce +/-10-15%, choc benzyna wydawała mi sie ciut tansza
ja podróżowałam coprawda środkami lokomocji publicznej i byłam zadowolona:)
tylko uwaga dokładnie sprawdzajcie rozkłady bo moze sie okazac ze np ostatni kurs jest o 17, a nastepny dopiero rano - kierowcy wczesnie tam koncza prace:)
ogólnie bardzo pozytywne wspomnienia!
boskie jedzenie i kwas chlebowy!
ach na wspomnienie mam ślinotok
polecan wszystkim serdecznie:)

Vilkas
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Vilkas » śr 28 maja, 2008 21:38

czesc, mieszkam w rejonie wilenskim, w miasteczku polsko jezycznym Mickunai, jest to 18 km od centrum Wilna, jak co to moglbym pomoc z znalezieniem noclegu czy tak w jakiej sprawie: Tel.+37060104444 Robert

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » pt 04 lip, 2008 16:59

na www.litwa.pl znajdziesz tanie noclegi w Wilnie i inne informacje praktyczne

donkali
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: donkali » ndz 20 lip, 2008 00:33

W Wilnie jest wiele tanich hosteli. Ja w zeszłym roku mieszkałem w Old Town Hostel, było wolne miejsce w nocy z piątku na sobotę w lipcu bez rezerwacji! w pokoju wieloosobowym za 10 euro. http://www.lithuanianhostels.org/vilniu ... /index.htm
Zaletą hostelu jest lokalizacja: 2 minuty do Ostrej Bramy i 20 minut na Cmentarz na Rossie, wadą hałas wydawany przez pociągi na rozjazdach (tylko w jednym z budynków hostelu, mieszczącym się zaraz przy torach).
Lipiec 2007 Mysłowice-Przemyśl-Lwów-Kijów-Moskwa-Petersburg-Helsinki-Tallinn-Ryga-Wilno-Marianpole-Suwałki-Katowice
11-28.09.2008 - Krymskie wakacje

Awatar użytkownika
dubaj
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: dubaj » sob 07 mar, 2009 00:13

Nie przesadzaj... hostel całkiem miły i jak się pochodzi po knajpach to można twardo spać.
Byłem tam trzy tygodnie temu i cena ta sama.
Co ciekawe - po 22:00 zakaz sprzedaży alkoholu poza zamkniętymi drogimi lokalami :?
RTS Widzew Łódź!

tomeeek07
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Wilno

Post autor: tomeeek07 » czw 10 sie, 2017 14:47

Cześć, wybieram się pierwszy raz do Wilna. Znacie jakieś dobre knajpki typu "Puzata Chata", lub inne z jakimś regionalnym jedzeniem? Ewentualnie gdzie podają dobre Czebureki (żeby nie były zbyt tłuste)? Mile widziane ewentualne wskazówki i porady dotyczące miasta.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Wilno

Post autor: pietia » czw 10 sie, 2017 20:24

Knajpek dobrych jest sporo, ale na odpowiedniki Puzatej nie natrafiłem. W Rydze i Tallinie jest Lido, ale na Litwę chyba jeszcze nie weszli
W ogóle w Wilnie polecałbym bardziej zeppeliny (cepelinai) niż czebureki

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Wilno

Post autor: pietia » sob 12 sie, 2017 07:19

Dość tanio i smacznie można zjeść w dwóch położonych obok siebie knajpkach kuchni litewskiej na Baziliano gatve, mniej więcej naprzeciwko hali targowej i marketu Maxima, po drodze z dworca do Ostrej Bramy i starówki. Bistro z czeburekami jest z kolei na Chopina (Sopeno gatve) 3, parę minut od dworca

ODPOWIEDZ