Łotwa

Podróże po krajach bałtyckich
juliśka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Re: Łotwa

Post autor: juliśka » pt 23 maja, 2014 08:24

oczywiście polecam Rygę, to bardzo ciekawe miasto, sporo zabytków, piękna Starówka, no ale też trzeba pamiętać, że to miasto tonie w zieleni - parki, ogrody skwery, można w takich miejscach odpoczywać.

Buprenorfina
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Łotwa

Post autor: Buprenorfina » sob 30 lip, 2016 18:45

Chciałam się dowiedzieć jak jest na Łotwie CZy jest jakiś kurort dla ludzi co lubią wodę,pływanie i jacuzii. Czy Bałtyk jest zimniejszy niż w PL?? I czy są aqaparki takie na wysokim poziomie :) ale bez przepłacania.
Z jaką miłością patrzy na nas Jezus! Z jaką miłością uzdrawia nasze grzeszne serca! Nigdy nie przerażają Go nasze grzechy.Papież Franciszek

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Łotwa

Post autor: pietia » wt 02 sie, 2016 21:13

Główny łotewski kurort nad Bałtykiem to Jurmala. Woda nieco zmimniejsza, choć w drugiej połowie lipca i pierwszej sierpnia spokojnie da się kąpać

Tissol
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Łotwa

Post autor: Tissol » ndz 23 lip, 2017 16:02

Cześć. Odkopuję temat, bo we wrześniu wybieram się na Łotwę - z tym, że busem i z noclegiem w Rydze w hostelu. Na jaką pogodę się nastawić ? Podobną do polskiej ?
I czy poza Rygą dogada się po angielsku ? Rosyjskiego w ogóle nie znam, z łotewskiego może parę słów.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Łotwa

Post autor: pietia » ndz 23 lip, 2017 22:16

We wrześniu może być różnie. Czasem na początku miesiąca bywa prawie-lato, a czasem w drugiej połowie już potrafią być przymrozki
"Poza Rygą" - to tez zależy gdzie. W miastach typu Daugavpils (zwłaszcza), Ventspils czy Liepaja pewnie najpredzej po rosyjsku, a z młodymi pewnie jakoś tam po angielsku. Mniejsze miasteczka i wioski (poza Łatgalią) są raczej łotewskojęzyczne

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Łotwa

Post autor: buba » pn 07 sie, 2017 10:06

pietia pisze: W miastach typu Daugavpils (zwłaszcza), Ventspils czy Liepaja pewnie najpredzej po rosyjsku,
W Liepaji to moze byc problem dogadac sie po łotewsku ;)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

ODPOWIEDZ