Jaka książka na poziomie B2~C1, samouczek?

Na tym forum możesz liczyć na pomoc językową. Oprócz rozwiązywania problemów językowych zajmujemy się tu także innymi kwestiami związanymi z językami.
Grisha
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Grisha » czw 19 sty, 2017 11:45

Uczę się samodzielnie od jakiegoś czasu j.rosyjskiego i przerobiłem dotychczas takie książki:

Rosyjski w 4 tygodnie
Rosyjski Superkurs (Lingo)
j.rosyjski dla początkujących (Czyrko)
Rosyjski Net Problem - dla średniozaawansowanych (SuperMemo)
Rosyjski Net Problem - dla zaawansowanych (SuperMemo)
Repetytorium gramatyczne j.rosyjskiego (Fidyk Studnis)

Przerobienie oznacza zakucie wszystkich słówek oraz zrobienie (pisemnie) wszystkich ćwiczeń.
Wszystko (oprócz Czyrka) z wielokrotnym słuchaniem nagrań, do tego pokatowałem jeszcze trochę innych nagrań rosyjskiego (podkasty, radio i in.). Obstawiam, że znam jakieś 5 tysięcy słówek. Niestety, ciągle mam wrażenie, że mój poziom zrozumienia języka jest generalnie dość nędzny...

Jaki podręcznik doradzilibyście jako następny?
Wydaje mi się, że powinienem szukać teraz czegoś na poziomie B2, ewentualnie C1 (choć to chyba za wysoko).
Najbardziej odpowiadają mi podręczniki w typie dawnych wydawnictw Wiedzy Powszechnej (kolejne lekcje w układzie czytanka-słówka-gramatyka-ćwiczenia, a na końcu klucz), ale nie kojarzę żadnej takiej książki. Nowoczesnych książek z większą ilością obrazków niż tekstu za to alergicznie nie lubię.
Mam książkę "Pobesedujte s nami" za którą pewnie zaraz się zabiorę, ale może jest coś lepszego i aktualniejszego?
"Pobesedujcie...", jakby nie patrzeć, ma już ponad pół wieku...

Grisha
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Grisha » sob 18 mar, 2017 02:40

Nikt, nic...? :?

Grisha
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Grisha » pt 26 maja, 2017 00:01

:(

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » wt 04 lip, 2017 17:11

Grisha pisze::(
Jeżeli lubisz interaktywne metody, to spróbuj duolingo. Uczę się na tej platformie kilku języków i jest bardzo spoko.
pieniądzewpodróży.pl

ODPOWIEDZ