Rozszyfrowanie aktów urodzenia

Na tym forum możesz liczyć na pomoc językową. Oprócz rozwiązywania problemów językowych zajmujemy się tu także innymi kwestiami związanymi z językami.
barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: barciur » ndz 20 sie, 2017 15:41

Witam serdecznie

Przekopuję trochę historię rodziny i natrafiłem na akty urodzenia swoich pradziadków - niestety, są napisane po rosyjsku. Czy byłby ktoś w stanie z obu tych dokumentów wyciągnąć najważniejsze dane, czyli datę urodzenia itp.? Bardzo bym był wdzięczny

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb » ndz 20 sie, 2017 22:54

Z pierwszego aktu wynika, że akt zapisany 27.06.1904 (9.07), dziecko płci żeńskiej urodziło się dzień wcześniej o 7 rano we wsi Turka czyli 26.07.1904 według naszego kalendarza

Drugi akt rozumiem, że pradziadek - 6 czerwca 1891 (18.06) o 6 rano też we wsi Turka.

Mozna też co nie co o rodzicach wynaleźć i chrzestnych ale nazwiska trochę pokracznie mogę przetłumaczyć :P

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: barciur » pn 21 sie, 2017 01:19

Dziękuje bardzo za te informacje. Jeśli to nie problem, to prosiłbym o tych rodzicach i chrzestnych też coś wynaleźć - a że będzie pokracznie to już trudno ;) Jeśli to problematyczne to trudno - bardzo doceniam w ogóle jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb » pn 21 sie, 2017 10:12

W pierwszym akcie dziecko zgłaszał Teofil Mazur i jest to prawdopodobnie ojciec, dalej widnieje zapis ze dziecko urodziła jego prawna żona Józefa z Patyraków. Pojawiają sie jeszcze 2 nazwiska ale sa to prawdopodobnie tylko świadkowie. Chrzestni tutaj wyczytałem tylko Barbara Gołębiowska

W kolejnym akcie dziecko zgłaszał Józef Szewczyk i to tez jest prawdopodobnie ojciec, matka jego żona - Feliksa z Kowalczyków czyli te nazwiska które sa i łacinką. Tutaj tylko chrzestny był dla mnie czytelny Władysław Zawadzki.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: barciur » pn 21 sie, 2017 15:59

Dziękuję bardzo za pomoc. :)

ODPOWIEDZ