Felieton o Rosji

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Felieton o Rosji

Post autor: Simon » pn 23 lis, 2015 18:22

Hej,
wreszcie (od roku) napisałem u siebie pierwszy tekst o Rosji, a dokładniej felieton "Dlaczego lubię Rosję?".

Jeśli ktoś byłby zainteresowany - http://zamiedzaidalej.blogspot.com/2015 ... rosje.html :)

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Felieton o Rosji

Post autor: Simon » czw 17 gru, 2015 19:38

Felieton #2, tym razem przeciwwaga do wczesniejszego: http://zamiedzaidalej.blogspot.com/2015 ... rosji.html

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Felieton o Rosji

Post autor: Elwood » śr 20 kwie, 2016 23:37

Ile masz lat kolego?
Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Felieton o Rosji

Post autor: Simon » czw 21 kwie, 2016 10:06

Elwood pisze:Ile masz lat kolego?
parenascie

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Felieton o Rosji

Post autor: Elwood » czw 21 kwie, 2016 20:12

No właśnie.
Trochę to, co piszesz, zalatuje grafomanią. Twoja strona przypomina mi:
http://kompas.travel.pl/ w wydaniu soft.
"Kompasa" nie chce mi się komentować, ale Ty jesteś młodym gościem i zastanawiam się, co to za "inwestycja", ten Szymon Król.
Rosja jest fascynująca... również z wielu innych powodów, o których nie wspominasz. To pierwsze spostrzeżenie.
Na początek podejrzyj mistrzów reportażu, którzy zajęli się tematem Rosji. Otworzą się dla Ciebie nowe przestrzenie. Widzę, że aspirujesz do takiej roli, ale pokora, to na każdym etapie rozwoju cenna zaleta. Pozwala się lepiej uczyć.

W kilku żołnierskich słowach:
Treści.
- przede wszystkim warsztat. WARSZTAT! W górę - przedostatnie zadanie.
- temat. Nie powielaj sieczki i stereotypów. Zacząłem czytać Twoją Albanię i od razu wymiękłem.
- treść. Sranie w pieluchy, to też treść. Unikaj tego.

Porady.
Wybacz Kolego Młodszy, ale na to jest jeszcze za wcześnie! Zdecydowanie za wcześnie. Zwierzaj się, bloguj, ale nie radź!
Podobnie z tymi koloniami... Dlaczego każdy nie ma mieć tych swoich pierwszych...? Ty swoje przeszedłeś i co...? Podsumuj i zostaw decyzje młodszym.

Obejrzyj:

i wyciągnij wnioski.

Mazeno (taki jeden lanser tutaj - jak ja) lubi epatować hasłem w dupie byłeś i gówno widziałeś. Ostatnio mnie często tym hasłem raczy, ale mimo wszystko, nad samym hasłem pochylam się. Pochylam się w kontekście tego, co ja widziałem, ale nie byłem odosobniony. Nie wyróżniłem się, jednym słowem.
Na razie nie wyróżniasz się.

P.S.
http://www.zamiedzaidalej.pl/p/wspopraca.html
Szymon... Jaką masz ocenę z w-fu?

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Felieton o Rosji

Post autor: Simon » czw 21 kwie, 2016 23:09

Dzieki za opinie i za czas poswiecony na udzielenie mi kilku wskazowek. Pozwol, ze sie odniose do tresci Twojego wpisu:
Elwood pisze:Trochę to, co piszesz, zalatuje grafomanią
w czym, bo nie do konca rozumiem?
Elwood pisze:Rosja jest fascynująca... również z wielu innych powodów, o których nie wspominasz. To pierwsze spostrzeżenie.
Na początek podejrzyj mistrzów reportażu, którzy zajęli się tematem Rosji. Otworzą się dla Ciebie nowe przestrzenie. Widzę, że aspirujesz do takiej roli, ale pokora, to na każdym etapie rozwoju cenna zaleta. Pozwala się lepiej uczyć.

majac dopiero 14 lat, trudno, zebym byl mistrzem reportazu. Dobra, dla kogos, kto sie zna na FR, Ameryki tym tekstem nie odkrywam, ale zwroc uwage, ze wiekszosc moich czytelnikow to ludzie, ktorzy nie sa ekspertami w dziedzinie Rosji.
Elwood pisze:W kilku żołnierskich słowach:
Treści.
- przede wszystkim warsztat. WARSZTAT! W górę - przedostatnie zadanie.
- temat. Nie powielaj sieczki i stereotypów. Zacząłem czytać Twoją Albanię i od razu wymiękłem.
- treść. Sranie w pieluchy, to też treść. Unikaj tego.
warsztat caly czas staram sie poprawiac. Co do Albanii - to byl moze troche szok kulturowy (chociaz zauwaz, ze w 2 ostatnich czesciach relacji juz troche oswoilem Albanie). Poza tym zaczelismy od chyba najbardziej "hardkorowej" czesci Albanii [polnoc/wschod, ktora faktycznie jest biedna; jak jest biedna, to przeciez nie bede pisac, ze to kraina mlekiem i miodem plynaca].
Elwood pisze:Porady.
Wybacz Kolego Młodszy, ale na to jest jeszcze za wcześnie! Zdecydowanie za wcześnie. Zwierzaj się, bloguj, ale nie radź!
Podobnie z tymi koloniami... Dlaczego każdy nie ma mieć tych swoich pierwszych...? Ty swoje przeszedłeś i co...? Podsumuj i zostaw decyzje młodszym.
tak, wiem, moze nie mam ogromnego doswiadczenia zyciowego i wyjazdowego. Tyle ze jestem organizatorem wszystkich naszych wyjazdow od 2 lat (ja planuje, wyszukuje miejsca, ja sie przygotowuje... rowniez np. apteczke), a nie jakims "ksieciem", ktory nawet nie wie, gdzie jedzie... poza tym nie ma obowiazku sluchania moich rad, a blog z natury rzeczy jest miejscem zamieszczania subiektywnych tresci, to nie wikipedia.
Elwood pisze:Mazeno (taki jeden lanser tutaj - jak ja) lubi epatować hasłem w dupie byłeś i gówno widziałeś. Ostatnio mnie często tym hasłem raczy, ale mimo wszystko, nad samym hasłem pochylam się. Pochylam się w kontekście tego, co ja widziałem, ale nie byłem odosobniony. Nie wyróżniłem się, jednym słowem.
Na razie nie wyróżniasz się.
no tak... jakby pomyslec, to w zasadzie o kazdym czlowieku na swiecie mozna powiedziec "w d... byles, g... widziales". Dobra, nie jestem jakims super-podroznikiem, ale ile znasz osob, ktore majac 12 lat [tyle mialem, kiedy zaczelismy gdzies jezdzic], ciagaja doroslych chociazby i po Europie?

a co do filmiku - na blogu nie opisuje miejsc, w ktorych nie bylem (bo to nie ma sensu), nie jestem tym gosciem z filmiku, ktory cytuje teksty z biblioteki, tak naprawde nie majac pojecia o tym, co mowi. Opisuje po prostu swoje doswiadczenia.
Elwood pisze:P.S.
http://www.zamiedzaidalej.pl/p/wspopraca.html
Szymon... Jaką masz ocenę z w-fu?
a co to ma do rzeczy? nie pisze bloga o balecie.
Ale jak juz musisz wiedziec, to bez trudu pokonuje 50-kilometrowe trasy rowerem, podczas ostatnich ferii jeździłem na nartach po 7h dziennie czy potrafie przeplynac kilometr... naprawde istnieja ludzie w gorszej kondycji ode mnie

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Felieton o Rosji

Post autor: Elwood » pt 22 kwie, 2016 09:24

No, jak na współczesnego 14-latka, to nieźle sobie poczynasz.

Zapewne na tle rówieśników (przychodzi mi tu Jodorowski: ptaki urodzone w klatce myślą, że latanie to choroba) jesteś na etapie ptaszka, który wypadł właśnie z klatki.
Wypadł i ... zobaczymy, co będzie dalej.

P.S.
Trochę się upieram: jaką ocenę masz z WF-u?

mazeno
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Felieton o Rosji

Post autor: mazeno » pn 25 kwie, 2016 11:28

> Mazeno (taki jeden lanser tutaj
elwood, zdecydowanie masz kompleks mazeniaka.

Obrazek
pzdr -
mazeno
megaprzygoda.pl

msvklr
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Felieton o Rosji

Post autor: msvklr » pn 25 kwie, 2016 21:22

Spoko, ważne, że chłopak pisze i jeździ, to dobry pierwszy krok :) Aby przyszedł warsztat trzeba czytać i pisać, inaczej się nie da.

Według mnie najważniejsze to unikać nadęcia i zachować pokorę. Wtedy czytelnicy się znajdą :)

Powo w podróżach i blogowaniu.
http://okrokdalej.pl

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Felieton o Rosji

Post autor: Elwood » wt 26 kwie, 2016 08:44

Widziałbym chłopca w kategorii - blogi młodzieżowe, a tutaj czuję się dziwnie, jak mi brzdąc autorytatywnie daje rady w stylu Kasi Tusk.
Do tego grozi konsekwencjami na stronie (materiały autorskie etc...)

Słusznie mu mazeno zwrócił uwagę gdzieś tam, że "rozśmiecił" się na forum.

P.S.
Na zdjęciu, widzę młodego chłopaka w fazie otyłości. Owa przystoi statecznym 50-ciolatkom.

mazeno
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Felieton o Rosji

Post autor: mazeno » wt 26 kwie, 2016 16:31

> Słusznie mu mazeno zwrócił uwagę
nie badz taka wyrocznia.
tobie tez zwrocil uwage, i co?
znowu u ciebie w poscie ten mazeno.
oj, chlopie, ogarnij sie.
pzdr -
mazeno
megaprzygoda.pl

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Felieton o Rosji

Post autor: Simon » wt 26 kwie, 2016 17:03

Elwood pisze:Widziałbym chłopca w kategorii - blogi młodzieżowe, a tutaj czuję się dziwnie, jak mi brzdąc autorytatywnie daje rady w stylu Kasi Tusk.
Do tego grozi konsekwencjami na stronie (materiały autorskie etc...)

Słusznie mu mazeno zwrócił uwagę gdzieś tam, że "rozśmiecił" się na forum.

P.S.
Na zdjęciu, widzę młodego chłopaka w fazie otyłości. Owa przystoi statecznym 50-ciolatkom.
ad 1. rady w stylu Kasi Tusk? Na dobra sprawe kazdy blog, gdzie sa informacje praktyczne, zawiera "rady w stylu Kasi Tusk", jak to okresliles.
ad 2. prawo autorskie to prawo autorskie. Tworczosc niepelnoletnich rowniez jest nim objeta.
ad 3. tak, mazeno zwrocil mi uwage. Tyle ze zauwaz, ze jak juz wyzej napisal, tobie tez zwrocil. I co? Ja z perspektywy czasu uwazam, ze rzeczywiscie to moje wrzucanie samych linkow bez opisow (czasem nawet niezwiazanych z bylym ZSRR) nie bylo dobra rzecza [wyciagnalem wnioski]. A poza tym w tej chwili to ty wypowiadasz sie autorytatywnie.
ad 4. w ogole nie wiem, co ma do rzeczy to, jak wygladam.
I jeszcze jednej rzeczy nie rozumiem - nie odpowiada ci to, co pisze? To po prostu tego nie czytaj, jak ci sie nie podoba; nie ma przymusu.

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Felieton o Rosji

Post autor: Elwood » wt 26 kwie, 2016 18:54

ad 1. rady w stylu Kasi Tusk? Na dobra sprawe kazdy blog, gdzie sa informacje praktyczne, zawiera "rady w stylu Kasi Tusk", jak to okresliles.
A rozumiesz, co to znaczy...?
ad 2. prawo autorskie to prawo autorskie. Tworczosc niepelnoletnich rowniez jest nim objeta.
3-latka bazgrolącego również?
ad 3. tak, mazeno zwrocil mi uwage. Tyle ze zauwaz, ze jak juz wyzej napisal, tobie tez zwrocil. I co? Ja z perspektywy czasu uwazam, ze rzeczywiscie to moje wrzucanie samych linkow bez opisow (czasem nawet niezwiazanych z bylym ZSRR) nie bylo dobra rzecza [wyciagnalem wnioski]. A poza tym w tej chwili to ty wypowiadasz sie autorytatywnie.
Tak, wypowiadam się autorytatywnie, bo dzieli nas przepaść doświadczenia, nie wspomnę o wieku.
ad 4. w ogole nie wiem, co ma do rzeczy to, jak wygladam.
Wyglądasz źle. Źle się odżywiasz, nie zażywasz ruchu. To taki wyraz troski, o młodego podróżnika.
I jeszcze jednej rzeczy nie rozumiem - nie odpowiada ci to, co pisze? To po prostu tego nie czytaj, jak ci sie nie podoba; nie ma przymusu.
To"ci" powinieneś pisać z dużej litery, chyba, że w ten sposób chcesz wyrazić brak szacunku wobec mojej osoby.
I nie Ty będziesz decydował, co ja chcę czytać, czy nie. O tym decyduję ja.
Skoro jednak piszesz publicznie, to licz się z publiczną krytyką. Z racji doświadczenia dodam - uzasadnioną

Na koniec małe podsumowanie jeszcze.
Nie chodzi o wrzucanie linków. Chodzi o wrzucanie treści. Ty spamujesz małowartościową treścią, na dorosłym forum.
Mało tego, chcesz koniecznie wypromować w ten sposób swój blog a siebie, jako dorosłego niemal. Czy w ten sposób jakość jego treści wzrośnie...?
Absolutnie nie. Dostajesz ode mnie paskiem po dupie po prostu.

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Felieton o Rosji

Post autor: Elwood » śr 27 kwie, 2016 12:28

Z dedykacją dla autora wątku, też coś podlinkuję:
http://travelbit.pl/forum/viewtopic.php?f=19&t=35073

ODPOWIEDZ