Ślub z imigrantką z Ukrainy

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
temperator
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: temperator » wt 16 maja, 2017 21:48

Witam,
Pytanie mam dość nie typowe. jestem Polakiem i mieszkam w Niemczech tu też poznałem Rosjankę która mieszkała całe życie na Ukrainie jest ona imigrantką. Wiem że posiada 2 paszporty jeden zabrali jej w Polsce a drugi w Holandii w ośrodku dla imigrantów. Z polski musiała uciekać do Holandii bo chcieli ją deportować na Ukrainę gdzie boi się wracać - wtedy musiała zostawić paszport. W Holandii nie miała gdzie iść więc poszła do ośrodka dla imigrantów gdzie też zostawiła paszport oczywiście też musiała uciekać i tez zostawiła paszport. W końcu trafiła do niemieckiego ośrodka gdzie nie miała żadnego paszportu. W ośrodku same araby a między nimi gwałty i morderstwa o których nikt nie mówi w Niemczech. Ukraińcy i Rosjanie którzy dostali deportację do swojego kraju rano odnajdywano ich powieszonych - popełniali samobójstwo. Zupełnie przypadkiem poznałem Rosjankę z którą się zaprzyjaźniłem od samego początku mówiła mi gdzie mieszka i co się dzieje w campie więc jedna myśl mi przychodziła do głowy, żeby ją stamtąd wyciągnąć bo to nie są dla niej normalne warunki. Udało mi się ją dosłownie wyprowadzić z tego ośrodka i obecnie mieszka na terenie Niemiec oczywiście mieszkając i pracując na czarno. Kochamy się i chcemy się pobrać.
Jak można odzyskać jej paszporty oraz jak można się pobrać na terenie Polski w takiej sytuacji jakiej jesteśmy?
Nie posiada żadnej karty pobytu.
Czy jest ktoś na forum co się zna na takich przypadkach?
pozdrawiam.

lukaszb1986
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: lukaszb1986 » wt 16 maja, 2017 23:02

Żeby wziąć ślub potrzebuje dokumentów ze swojego kraju jak chociażby akt urodzenia. Musi wrócić. Paszport może wyrobić w konsulacie swojego kraju. Trudna sprawa... Ślub w Rosji lub na Ukrainie...

temperator
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: temperator » wt 16 maja, 2017 23:17

wrócenie nie wchodzi w grę bo dostaje automatycznie zakaz na 5 lat wjazdu do uni. akt urodzenia można załatwić ale problem jest z paszportem bo jeden w Polsce a 2-gi w Holandii.

lukaszb1986
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: lukaszb1986 » śr 17 maja, 2017 09:17

Nie da rady inaczej.Aby wziąć ślub na tereenie UE musi być legalnie. Ona nie ma żadnych podstaw do ubiegania o legalny pobyt. Co by nie kombinować musi wrócić do własnego kraju... Tam weźcie ślub i wtedy można starać się o anulowanie deportacji

temperator
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: temperator » śr 17 maja, 2017 12:57

to anulowanie deportacji może nie wyjść bo dostanie 5 lat zakazu wjazdu do UE.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » śr 21 cze, 2017 07:58

Iść do konsulatu Ukrainy i zrobić paszport. Potem powrót na Ukrainę, ślub i wycieczka do konsulatu Niemiec.

ODPOWIEDZ