Wiza do Polski dla żony z Rosji

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
shake90
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wiza do Polski dla żony z Rosji

Postautor: shake90 » śr 30 sie, 2017 18:51

Witam Państwa . Zanim przejdę do głównego wątku chciałem przeprosić za miejsce w którym tworzę ten temat bo może to nie jest ten dział . Nie chciałem pisać na temat tego typu wizy w dziale " podróże po Rosji". Dotyczy to raczej całej turystyki jak i wiz turystycznych a ja zwracam się do Was o informacje na temat innego typu wizy . Po drugie zdaje sobie sprawę , że takie tematy już były tu na forum . Widziałem tematy z 2012 roku , 2013. Nie blokujcie mi tego tematu ponieważ zależy mi na pomocy osób które mają pojęcie i doświadczenie w tej sprawie. Wiem , że można to znaleźć w Internecie , ale to wszystko jest pisane takim dziwnym językiem , że ciężko mi to zrozumieć . Przedstawię teraz swoją sprawę .

W kwietniu odbył się mój ślub cywilny z obywatelką Rosji . Ślub był w Polsce. Żona przyleciała do Polski na podstawie zaproszenia , które oczywiście przygotowałem wcześniej . Kilka dni po ślubie wiza ( na podstawie zaproszenia) termin wizy dobiegał końca i moja żona musiała wylecieć. Pochodzi z regionu Irkucka z Syberii . Następnie ja poleciałem do niej 1 sierpnia i wróciłem kilka dni temu. Zdecydowaliśmy , że od Grudnia chcielibyśmy razem zamieszkać w Polsce. Doczytałem się , że wiza dla mojej żony jest bezpłatna. Moje pytanie brzmi. Jak ją uzyskać ? Co żona musi przedstawić ? Czy znowu muszę pisać jakieś zaproszenie ? Czy Akt małżeństwa żony z naklejoną pieczątką APOSTILLE nie wystarczy do tego aby wizę uzyskać na wjazd do Polski ? Co musimy po kolei zrobić i jakie dokumenty przygotować aby mogła przyjechać do Naszego kraju i ze mną zamieszkać. Chciałbym zaznaczyć , że tu na miejscu chcemy się starać o kartę tymczasowego pobytu dla mojej żony , aby mogła ze mną zostać. Nie ma tu żadnego "wałka". Ślub odbył się w legalny sposób w Polsce. Nie mamy nic do ukrycia. Ja będę wdzięczny Wam za każdą uwagę i wskazówkę . Pozdrawiam.

Marcin.