Mentalnosc mlodych Rosjan

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
misia199000
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: misia199000 » sob 08 lut, 2014 19:28

Witam!!
Jestem nowa na forum . Jestem Polka a na to forum sprowadzil mnie moj chlopak Rosjanin. Chcialabym zadac pytanie: jaka jest wlasciwie mentalnosc mlodych Rosjan? Jestem w zwiazku z Rosjaninem (ojciec tatar, matka Rosjanka, ale wychowany i urodzony w Rosji, od razu zaznaczam ateista, mamy po 24 lata). Nie rozumiem paru jego zachowan , a pytajac sie o mentalnosc mlodych Rosjan i uzyskujac odpowiedzi mysle ze umozliwiloby miszybsze jego zrozumienie. z Gory dziekuje za pomoc!!!!!!

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » sob 08 lut, 2014 22:20

tatarzy maja trochę inne tradycję niz rosjanie, inny system wartościowania i tatarzy są patriotami swojej nacji i republiki Tatarstan.
W jakim mieście się wychował, gdzie uczył , gdzie studiował ?

Mozę prościej będzie o czymś poklikac, jeśli napiszesz czego nie rozumiesz ?

misia199000
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: misia199000 » sob 08 lut, 2014 22:48

o ironio losu widze ze masz napisane Chelm na profilu tez pochodze z Chelma:)
Moj Rosjanin pochodzi z Czelabinska. Co do ojca Tatara - on mi mowi ze czuje sietylko Rosjaninem. Moje problemy sa nastepujace: np. rzuca slowa na wiatri np. zadzownie do Ciebe, a nie dzowni, czasem jest drobnostkowy, czepia sie o szczegoly, oraz poglad iz kobieta ma siedziec w domu, no to nie wypada zeby szla do pracy i dziwi sie ze nie chce od niego prezentow itd, tylko wole zeby ta kase zainwestowal w siebie. Generalnie wkurza sie ze nie chce go sluchac. Odczuwam tez zazdrosc z jego strony tzn nie wypada mi sie nigdzie wybrac samej bez niego. Chce po prostu widziec czy to normalne bo on twierdzize wszyscy Rosjanie maja tak samo.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » ndz 09 lut, 2014 08:27

to lepiej spotkać sie przy kawie i pogadać albo chwile na skype...

Rosjanie generalnie często mówią "zadzwonię" i nie dzwonią i dla nich to jest normalne. Ale w przypadku relacji damsko-męskich, trzeba to inaczej odbierać.
Pogląd , ze kobieta ma przed wszystkim zająć domem jest powszechny wśród wielu nacji RF. To naturalne dla wielu religii i nacji, że kobieta zajmuje się domowym ogniskiem a mężczyzna zdobywaniem "mięsa".
Jedno z najważniejszych "zadań" kobiety: urodzić i wychować potomstwo, jak tez u innych ssaków.

Nie wszyscy Rosjanie mają tak samo. Wpływ ma kultura regionalna, tradycje domu rodzinnego, wiek..

Awatar użytkownika
Cotka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Sł‚ownoł›ę‡ to rzecz umowna. trudne charaktery i terminy

Post autor: Cotka » ndz 09 lut, 2014 10:05

BARTixR pisze:to lepiej spotkać sie przy kawie i pogadać albo chwile na skype...

Rosjanie generalnie często mówią "zadzwonię" i nie dzwonią i dla nich to jest normalne. Ale w przypadku relacji damsko-męskich, trzeba to inaczej odbierać.
Pogląd , ze kobieta ma przed wszystkim zająć domem jest powszechny wśród wielu nacji RF. To naturalne dla wielu religii i nacji, że kobieta zajmuje się domowym ogniskiem a mężczyzna zdobywaniem "mięsa".
Jedno z najważniejszych "zadań" kobiety: urodzić i wychować potomstwo, jak tez u innych ssaków.

Nie wszyscy Rosjanie mają tak samo. Wpływ ma kultura regionalna, tradycje domu rodzinnego, wiek..
Dokładnie, jednak w Rosji spotkanie na czas i miejsce to ulotne. Samemu się tak przekonać już nie raz, nie dwa. To on musi mieć interes by być w terminie to wtedy jeszcze coś utargujesz :mrgreen:

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb » ndz 09 lut, 2014 11:46

misia199000 pisze:Odczuwam tez zazdrosc z jego strony tzn nie wypada mi sie nigdzie wybrac samej bez niego.
Na ten aspekt uważaj, bo pod tym względem, zdarzają się na Wschodzie ludzie wręcz szaleni ;) Znam masę wręcz patologicznych przypadków kontrolowania kobiety przez mężczyznę i zakazy na wychodzenie bez partnera ;)

Koszyczka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Koszyczka » czw 13 lut, 2014 01:00

iekawy temat, moje doświadczenia z chłopakiem z Rosji:
1. drobiazgowy,dużo się o wszystko pytał :) zwłaszcza na początku. Potem jak doszło do zacieśnienia więzi. Było nam razem bardzo dobrze. Dobry chłopak,strasznie ale to strasznie opiekuńczy. Mało takich rodzynków i w w RUS i w PL. Mój Losza. Niestety związek rozpadł się tylko i wyłącznie z mojej winy, z głupoty zrobiłam rzecz bardzo niemoralną i ten człowiek nie chce już mnie znać. Żałuje po to była moja druga połówka a więcej życie nie da mi takiego człowieka.

''czepia sie o szczegoly''
na czym to polega?

''poglad iz kobieta ma siedziec w domu, no to nie wypada zeby szla do pracy''
to dużo Rosjan tak ma ale nie 100%

''dziwi sie ze nie chce od niego prezentow itd, tylko wole zeby ta kase zainwestowal w siebie''
jak daje prezenty to bierz będzie mu miło

''Generalnie wkurza sie ze nie chce go sluchac. Odczuwam tez zazdrosc z jego strony tzn nie wypada mi sie nigdzie wybrac samej bez niego.''
to tatarskie geny i chce rządzić myśli że ty jego własność.

nrb- w jakim kraju te zakazy,chyba w kaukaskich i muzułmańskich regionach.

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb » czw 13 lut, 2014 10:23

Koszyczka pisze: nrb- w jakim kraju te zakazy,chyba w kaukaskich i muzułmańskich regionach.
W moim przypadku Białoruś... nie chcę wywlekać osobistych przeżyć tu na forum, ale wystarczy gdy mi moja dziewczyna opowiada o swoim byłym i jak jej koleżanki mają z chłopakami. Ale to nie jest jedyne źródło mojej opinii, wystarczy chociażby wiadomości posłuchać rosyjskich to powtarzają się zachowania typu jak gdzieś koło listopada zazdrosny Rosjanin wjechał samochodem w dom domniemanego kochanka...

Ja nie mówię, że wszyscy tacy są bo znam Rosjan, Ukraińców, Białorusinów którzy są bardzo w porządku i oddałbym im swój ostatni grosz by im pomóc, ale chciałem autorkę uczulić, że można trafić na niezłego psychola, zwłaszcza, że w opisanym przypadku widzę identyczne symptomy o których ja słyszałem w niejednej opowieści. Posiadanie dziewczyny na własność i zazdrość... nawet jakby on był boskim Armando z Hiszpanii to nie wiem czy takie zachowania to dobra podstawa pod związek, ale co kto lubi... :roll: Ja przez takiego człowieka straciłem w obawie o dziewczynę porządną ilość nerwów, a finał sprawy był taki że sam prawie nie przypłacił tego życiem...

Jeszcze raz podkreślę, ja nie odradzam, nie zniechęcam, bo ja może mam szczęście trafiania na skrajne przypadki... Dzielę się tylko tym z czym miałem do czynienia i po prostu polecam trzymać rękę na pulsie :wink: I życzę z całego serca wszystkiego dobrego i by takich przypadków było jak najmniej.

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kielecki » czw 13 lut, 2014 13:21

Dziewczyny!Zadnych zwiazkow z Tatarami,Kaukazcami itp. To zupelnie inna mentalnosc i kultura. Jestes przedmiotem

Koszyczka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Koszyczka » czw 13 lut, 2014 16:48

nrb- Białoruś być może ale ten kraj jest inny mentalnie i w dużej mierze odizolowany.
ale wystarczy gdy mi moja dziewczyna opowiada o swoim byłym i jak jej koleżanki mają z chłopakami.
Mam pytanie to po co te dziewczyny są z tymi chłopakami., jak zaczęło się ograniczanie mogły ograniczyć lub przestać się spotykać.
Osobiście znam 3 Polki bardzo ograniczane przez rodaków. Jedna nie może z koleżanką przez telefon rozmawiać,druga ma o określonej godzinie być w domu,trzecia też na smyczy :( .
A moim zdaniem Rosjanki a zwłaszcza Moskwiczanki są bardzo pewne siebie i wiele kobiet z Polski powinno się od nich uczyć.
Nie jestem adwokatem Rosjan ja sama Polka i polska patriotka ale ja nie spotkałam się z ograniczaniem kobiet, może to kwestia środowiska.

misia199000
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: misia199000 » śr 19 lut, 2014 17:09

Dziekuje Kochani za takie zainteresowanie tematem otoz o co sie czepia:
spoznilam sie na spotkanie 15 minut, on na drugi dzien spoznil sie 40 min i mial pretensje z esie czepiam przy czym on o tym nie uprzedzil, a ja uprzedzilam go dzien wczesniej wiem ze zrobil to specjalnie. Czesto tak robi, np. ja go upomne o cos ze jest nie fair, on na drugi dzien robi to samo zebym ja go przepraszala jak on mnie dzien wczesniej co mnie wkurza. Co do zazdrosci raz szlam na impreze firmowa bez niego to przezywal to jak kura znoszaca zlote jajko. Pisal mi ze zabije wszystkim facetow na tej imprezie, niby w zartach ale czy to normlane?

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » śr 19 lut, 2014 17:23

Moja jedna rada: nie rozpatrywać indywidualnych przypadków jako cech ogółu. Generalizowanie często prowadzi do błędnych wniosków.

Koszyczka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Koszyczka » czw 20 lut, 2014 19:15

spoznilam sie na spotkanie 15 minut, on na drugi dzien spoznil sie 40 min i mial pretensje z esie czepiam przy czym on o tym nie uprzedzil, a ja uprzedzilam go dzien wczesniej wiem ze zrobil to specjalnie. Czesto tak robi, np. ja go upomne o cos ze jest nie fair, on na drugi dzien robi to samo zebym ja go przepraszala jak on mnie dzien wczesniej co mnie wkurza
to już czysta złośliwość i narodowość tutaj nie ma nic do rzeczy. Ty spóźniłaś się 15 min i to wbrew woli a on 40 min i to specjalnie. Osobiście nie wiem czy bym spotkała się kolejny raz.

Co do zazdrości to proste:tatarskie geny mimo że uważa się za rosjanina to ma geny tatarskie po tacie.

emma
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: emma » czw 20 lut, 2014 19:38

Autorko nie chce straszyć ale
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=5685096

mruzieva32
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mruzieva32 » śr 27 wrz, 2017 01:03

jestem szoku sama żyje wiele lat z Uzbekiem i nigdy nie miałam chorych zakazów robie co chce-musi być wolność w związku.
http://zaszczepsiewiedza.pl/aktualnosci/szczepienia-hpv-prawdy-i-mity/

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pt 29 wrz, 2017 09:02

moje spostrzeżenia oparte na praktyce, wśród bliskich osób, mówi, że wiązać się można z sukcesem z analogicznymi sobie kulturowo narodami.
przede wszystkim religia, na przykład prawosławie- katolicyzm.
Historia narodu.. na przykład słowianie.
Nacjonalność.

mruzieva32
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mruzieva32 » pt 29 wrz, 2017 12:49

Może u mnie tak bo mój mąż wiele lat żył w Rosji i widział inne kultury. Albo elastyczność,w zasadzie nie czuje różnic mentalności. Czasami zapominam skąd jest mój mąż :lol: :lol: przypominam jak ludzie patrzą za jego karnacją :lol:
http://zaszczepsiewiedza.pl/aktualnosci/szczepienia-hpv-prawdy-i-mity/

ODPOWIEDZ