Stan dróg na Ukrainie - dyskusja

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Stan dróg na Ukrainie - dyskusja

Post autor: pwlzeb » śr 20 lip, 2011 17:42

Oceny dróg dostępne pod linkiem.

viewtopic.php?t=9432

Natomiast tutaj pomagamy w wyborze właściwej drogi.
Ostatnio zmieniony ndz 02 gru, 2012 19:56 przez pwlzeb, łącznie zmieniany 11 razy.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » śr 20 lip, 2011 21:56

fajny pomysł,chcę jednak wtrącić swoje 5groszy.Uważam że powinno się rozpowszechniać informacje zgodne z prawem,w tym wypadku Ukraińskim.
Przypomnę:teren zabudowany 60km/h
poza 90km/h
ekspresówka 110km/h
autostrada 130km/h,których brak bo przecież Kijów-Odessa takowego
statusu nie posiada,
więc ***** i 2 pasy jak najbardziej ale publikowanie info o prędkościach wyższych jak dozwolone i <więcej> to ..........
Owszem,ostatnio naczytałem się o polakach mknących w czarnych MB i nie tylko ekspresówką nawet 160km,wierzcie-na odcinku 40km między Umaniem a zjazdem na Mikolaiw nie widziałem nigdy mniej jak dwóch-trzech "suszarek","zarąbali" by ich wysokością mandatu a potrafią się świetnie maskować i nawet wprawne oko ma trudność wyłuskać radar a noga nawet nie zdąży musnąć pedału hamulca jak zobaczysz pałkę DAI.
Owszem,zdarzają się kilkukilometrowe odcinki(też polują)gdzie zdarzyło mi się mknąć szybko a nawet bardzo ale dzielenie się takimi informacjami to jak wystawianie kogoś na odstrzał w pustym terenie lub co gorsze(jak ktoś trafi na dziurę)testowanie sztywności dachu w swoim samochodzie.A ten portal to nie science fiction,tak myślę.
POPIERAM wątek,ale przede wszystkim rozsądek.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » śr 20 lip, 2011 22:15

zeneczek, OK, masz racje, zapedzilem sie... Nieznaczenie poprawilem tresc... ale...

nie chcac daleko polemizowac, pamietaj, ze droga z Borispola do Kijowa to 130 km/h na skrajnych lewych pasach, bodaj 80 na prawych. Mozna? A jednak!

Zbyszek72
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Zbyszek72 » czw 21 lip, 2011 18:37

Podoba mi sie ten watek a to dlatego ze po wakacjach naprawde bedziemy mieli dobra informacje o stanie drog na Ukrainie , napewno beda sie powtarzac tutaj opinie poniewaz jesli idzie o kierunek na Krym to zbyt wielu wariantow tu nie ma ale z drugiej strony Ukraina to nie tylko Krym.
Widze tez ze II post to chyba o mnie wiec zrobie lekka korekte nie czarny ale srebny MB i nic na to nie poradze iz 23/24.06 i 7/8.07 jadac i wracajac z Krymu praktycznie nie bylo policji no chyba ze leniwie stojacych w Simferopolu na rondzie do takich zlych ukrainskich policjantow zaliczyc ? A co do 160km nikogo nie namawiam ale tez nikt swietym nie jest i sam niech decyduje z Umania do Odessy da sie tyle jechac spokojnie co wiecej przed Odessa sa juz trzy pasy i jadac tyle nie badzcie pewni ze nikt was nie wyprzedzi i bedzie to samochod na UA tablicach uwazam jak wszedzie trzeba uwazac i tyle ...
Ale do konkretow oto moja ocena wg skali zaproponowana przez pwlzeb:
Korczowa-Lwow ****
Lwow-Uman ***/**** (spokojnie wiecej niz 90km)
Uman-do zjazdu na Pierwomansk (lub dalej na Odesse kto chce) *****
Pierwomansk-Mikolajew ***/**** (spokojnie wiecej niz 90km)
Mikolajew-Simferopol-Bilohirsk-Sudak ****
To moja ocena i wrazenia z powrotu z UA , osobiscie duzo sie tu naczytalem na temat drog na UA przed wyjazdem i aby obrazowo naswietlic tym ktorzy pierwszy raz(zawodowo pracuje jako kierowca) a z obawy o samochod rezygnuja z wyjazdu do UA to np. Lwow-Tarnopol-Chmielnicki-Winnica-Uman to odpowiednik jakosci drogi do naszej 86 Sosnowiec-Podwarpie,783 Olkusz-Wolbrom,408 Sosnicowice-Kedzierzyn Kozle lub 487 Olesno-Praszka zawieszenie pracuje ale bez obaw...
Oczywiscie sa momenty gdy trzeba noge z gazu np. koncowka obwodnicy Tarnopola ser szwajcarski ale to tylko na dlugosci okolo 300m !!! Ale czy u nas jest lepiej ? I kto wie moze po mnie ktos pojedzie i nie bedzie juz sladu po tych 300m...
Pozdrawiam
Zbyszek

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » pt 22 lip, 2011 09:32

Zbyszek72, Dzieki za uwagi.
Na zachete link do naszej mapy:
http://maps.google.com/maps/ms?msa=0&ms ... 0e7e0dced1

Zaznaczyłem mniej więcej jak powiedziałeś, sprawdź, czy dobre warianty wybrałem. Doprecyzuj "białe plamy" pomiędzy odcinkami.

Jeżeli ktoś zna bardzo dobrze inne odcinki, a ma duży staż na forum (dwudziestu najaktywniejszych + dwudziestu pomocnych), chętnie udostępnię mapę do współredagowania.
Resztę proszę o aktywne komentarze. Może z tego wyjść na prawdę coś fajnego.

Proszę, aby podawać prócz miejscowości granicznych, miejscowości pośrednie lub numery dróg (abym nie musiał się zastanawiać, jaki obraliście wariant drogi). Jeśli nie jesteście pewni odcinka, pomińcie go.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » pt 22 lip, 2011 11:32

pwlzeb, ja chętnie się przyłącze za 10 dni zrobię ze 2 tys. km po Ukrainie

piotr6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: piotr6 » pt 22 lip, 2011 17:22

Bardzo fajny pomysł z przyjemnością się przyłącze.

W/w odcinki przejechałem czerwiec/lipiec Zosin-Łuck-Równe-Kijów-Odessa-Mikołajes-Sudak i trochę po Krymie.

Droga nr H-22 odcinek od granicy Zosin – Włodimir Wołyński ***
Obwodnica Włodimira dalej na Łuck **
Włodimir przez miasto *** i nic więcej
Włodimir Wołyński –Łuck ( H-22) *** z plusem --są lepsze i gorsze odcinki są odcinki gdzie się leci 70-80, ale są też odcinki gdzie lecisz 120km/h ---droga częściowo w remoncie. Łuck przejazd przez miasto w kierunku na Równe też *** z plusem ---uwaga na oznaczenie w mieście( bardzo słabe)
Obwodnica Łucka odcinek M-19 na Kovel ( 9 km) *** , dalsza część obwodnicy odcinek E-85 do wjazdu na H-22 na **** chociaż jest tylko jeden pas
Droga H-22 Łuck –Równe miejscami *** z plusem -- ale są też odcinki spokojnie na ****- dotyczy to odcinków o dwóch pasach.
Równe przejazd przez miasto ***
Odcinek M-06 Równe – Nowograd Wołyński ***** mimo że są zwężki związane z Euro.
Nowograd Wołynśki –Żytomierz ***** też są zwężki ale leci się bardzo fajnie. Oznaczenie w/w 2 odcinków bardzo dobre asfalt cichy.
Obwodnica Żytomierza **** oznaczana na mapach jako E-40 lub też jako M-06 tylko dla tego **** że nie ma dwóch pasów na całości.
Wjazd i wyjazd z Żytomierza na **** mimo że są dwa pasy. Samo miasto też na ****--jechałem tak i tak
Żytomierz – Kijów **** mimo że są dwa pasy, ale odczuwalne łączenia asfaltu.
Obwodnica Kijowa ( chociaż biegnie przez miasto ) od wjazdu M-06 do zjazdu na M-05 oceniam na ****.
Skrót na Białą Cerkiew przed Kijowem droga numer 1019 ** z plusem i nic więcej. Droga dalej na Białą Cerkiew numer P-04 *** z minusem jeszcze nie do remontu ale szaleństwa nie ma -słabe oznaczenie.
M-05 od Kijowa do Umania **** mimo że czuć łączenia ale te 100-130 km/h każdy poleci.
M-05 od Umania do Odessy (dokładnie do zjazdu na M-14 lub też drugie oznaczenia na E-58) dałbym 5 z dużym plusem , ale można tylko *****więc daję . Długie proste, dobre oznaczenie, miejscami 3 pasy- szkoda tylko że są te lewo skręty wtedy prawie jak autostrada.
Odcinek przed Odessą drogi numer M-14 ( właściwie mija się Odessę bokiem na Mikołaiw) droga numer M-14 oceniam *** na wyrost bo widać było iż zaczynają to remontować.
Dalej droga M-14 na Mikołaiw ****. Nowy asfalt, dobre oznaczenie, mi przypomina odcinek Kraków-Brzesko- Tarnów.
Mokołaiw- M-14 –Cheron do zjazdu na H-05 Krasnopierekopsk ***/****
Obwodnica Mikołajewa **** asfalt nowy-szkoda tylko że jeden pas
M-14 od Krasnopierekosk –Dzankoj- Foedozja max ***z dużym minusem . A ktoś pisał gdzieś tu na forum (czytałem wiosna ) że jest bardzo dobra i że w dwie godziny leci się ten odcinek -chyba Jeepem- albo helikopterem. Są odcinki na tej drodze do kapitalnego remontu.
Droga H-05 Krasnopierekopsk-Symferopol **** 90-120 km/h bez problemu.
Droga P-29 od Feo do Aluszty przez Koktebel,Sudak ***/**** dziur brak.
Droga M-18 Symferopol-Aluszta- Jałta ****
Droga H-19 Jałta- Sewastopol **** z plusem
Obwodnica Sewastopola droga numer P-27 **** z plusem.
Droga numer H-06 Sewastopol-Bakczysaraj- Symferopol **** z plusem
Droga numer 0117 Liwadia- Bakczysaraj ***przez Aj Petri.- tylko trochę zakrętów trochę znaczy 100 i więcej
Droga numer 0106 Symferopol- Nikołajewka ****.
Obwodnica Symforopola **** M-18 dobre oznaczenia, asfalt ok.
Obwodnica Symferopola. Nowy odcinek łączy drogę M-18 z drogą 0106 (kierunek na Sewastopol-Nikołajewka) *****. Droga bardzo dobra. Niestety nie mam jej numeru na mapie.
Droga P-35 długości ok. 20-22 km Sudak- do drogi P-23 (Feodozja- Symferopol) *** plusem.
Droga p-23 Symferopol-Feodozja ****
Strejłka –Arabacka droga szutrowa od samego początku na mapie wygląda jakby te 10 km pierwszych było wyasfaltowane ale tak nie jest.. Jedziesz 20 km/h czujesz zawieszenie jedziesz 90-100km/h na 5 czy też 6 i zawieszenie nawet nie zdąży dobić i tylko kusz za tobą. Droga do kapitalnego remontu.
Droga ze Striełki do drogi numer M-17 **/*** niestety nie mam numeru.
Droga numer 0113 skrót na Stary Krym przed Foe z drogi M-17***
Droga numer 2703 ( równoległa do H-19 Sewastopol-Jałta) ***
Droga numer 0106 łączy obwodnicę Sewastopola z drogą numer 0117 ( przez Mangut Kale) ***
Droga numer 0104 Nikołajewka –Sewastopol ( jechałem do wjazdu na H-06) ***

Może warto na tej mapce zaznaczyć też sprawdzone moteliki na trasie czy też sprawdzone restaurację. Co ty na to pwlzub ?- sam mam kilka namiarów z chęcią podam. Oczywiście tylko trasa –może się przydać wszystkim.

Nie wiem czy się da wkleić fotki na mapę którą przygotowujesz, ale gdyby co to mam każdą drogę, którą wymieniłem dobrze obfotografowaną i chęcią się podzielę.

A na koniec chciałbym się odnieść do Zeneczka bo chyba cytuje mój wpis-no chyba że ktoś jeszcze inny pisał o czarnym MB i prędkościach 160 km/h to sorki.

………..Owszem,ostatnio naczytałem się o polakach mknących w czarnych MB i nie tylko ekspresówką nawet 160km,wierzcie-na odcinku 40km między Umaniem a zjazdem na Mikolaiw nie widziałem nigdy mniej jak dwóch-trzech "suszarek","zarąbali" by ich wysokością mandatu a potrafią się świetnie maskować i nawet wprawne oko ma trudność wyłuskać radar a noga nawet nie zdąży musnąć pedału hamulca jak zobaczysz pałkę DAI.
Owszem,zdarzają się kilkukilometrowe odcinki(też polują)gdzie zdarzyło mi się mknąć szybko a nawet bardzo ale dzielenie się takimi informacjami to jak wystawianie kogoś na odstrzał w pustym terenie lub co gorsze(jak ktoś trafi na dziurę)testowanie sztywności dachu w swoim samochodzie.A ten portal to nie science fiction,tak myślę.
POPIERAM wątek,ale przede wszystkim rozsądek.................

Zenku jestem zawodowym kierowcą z 20 letnim stażem, codziennie przemierzam po naszych polskich i nie tylko drogach od 100 do 800 km po za tym mieszkam w terenie górzystym i tu prawie każdy błąd jest niewybaczalny. Zjechałem prawie całą UE plus "demoludy", kilkanaście tysięcy mil po Ameryce Północnej i Południowej, na Krym jechałem 3 razy i nigdy nie miałem problemów- oprócz tego co roku na samym tylko Krymie robiłem ok. 1500-2000km. Nie wiem czym ty jeździsz a nawet mnie to nie interesuje ale uwierz że prędkość 130-160 km/h w miarę dobrym samochodem na dobrej drodze jest nieodczuwalna . Poza tym ja na wakacje jadę z rodziną i nie mam zamiaru się zabić ani testować sztywności dachu, kultura jazdy i pomoc na drodze innym kierowcą obowiązuje mnie zawsze i wszędzie po za tym mam zasadę …lepiej godzinę później , niż 50 lat za wcześniej. Może Ci się to wydaje dziwne ale DAI w tym roku jak jechaliśmy na Krym- z powrotem i tak samo na Krymie jak na lekarstwo- chyba stali przed Łuckiem jak dobrze pamiętam i chyba gdzieś koło Symferopola. Po za tym jechaliśmy w kolumnie dobrych i solidnych kierowców zawodowych, wszystkim życzę jechać z takimi kierowcami poznanymi kilka dni przed wyjazdem. A jeżeli chodzi o Science fiction to polecam Ci iść do kina albo do mnie skoczyć na Łącką 80 %- wtedy po 1 literku będziemy mieli obydwoje Science fiction a od Ciebie do mnie rzut beretem. Pozdrawiam, zapraszam, i życzę takiej samej szerokości jaką my mieliśmy.
Ostatnio zmieniony sob 23 lip, 2011 05:20 przez piotr6, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » pt 22 lip, 2011 19:46

piotr6, Dzieki, postaram sie to naniesc na mape.

Bardzo Was prosze, nie odbiegajmy od tematu.

Co do hoteli, zajmiemy sie tym jak bedzie pokolorowana mapa.

piotr6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: piotr6 » pt 22 lip, 2011 20:58

Ok już żadnych wycieczek w bok- ale ja tego nie zacząłem.
Jechałem jeszcze innymi drogami lepszymi/gorszymi niestety nie ma na mapie ich numerów.

Pokoloruj mapkę, bo pomysł naprawdę bardzo fajny- myślę że wiele osób skorzysta z chęcią z twojej mapki

Pozdrawiam i czekam na efekty.

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi » pt 22 lip, 2011 21:06

Droga z jedna gwiazdką *, to droga dojazdowa do miejscowości Kurortne nad morzem Azowskim. Dramat.

Droga w samej miejscowości - minus 5 gwiazdek dziury na głębokość 0, 5 metra, praktycznie bez sznas ominięcia. Gruntowa. Będą zdjęcia w naszej relacji.

piotr6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: piotr6 » pt 22 lip, 2011 21:54

Dorzucę jeszcze kilka dróg bocznych na samym Krymie- niestety nie ma ich numerów na mojej mapie, ale myślę że bez problemów je odnajdziesz pwlzep.

Droga do Ordżonikidze zjazd z drogi numer P-29 o długości ok. 10 km co prawda wąziutka, dużo zakrętów, ale bez dziur oceniam na *** tak samo odcinek z drogi P-29 do Kurortnoje ok. 5 km aż prawie po bio stancje.

Droga Sudak- Nowy Świat tak samo jw dziur brak, ale droga typowo górzysta o długości ok. 7-8 km. Droga Sudak -Słoneczna Dolina przez zatokę Kaspel też *** mimo dużej ilości zakrętów.Bez problemów 60-80 km/h.

Skrót drogi przez dolinę przywidzeń przez Łuczistoje między drogą P-29 (ok 10 km przed Alusztą a drogą M-18 Symferopol-Aluszta )wąska, kreta ale ok. na ***. Długość ok. 6-7 km.

Droga P-34 między Alusztą a Masandrą nie przejezdna , trzeba wykupić specjalne zezwolenie na wjazd do parku w Aluszce, albo pozwolenie z ministerstwa na badania. Proponuję zaznaczyć że nie przejezdna.

Awatar użytkownika
kwasniak74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: kwasniak74 » pn 25 lip, 2011 07:49

Panowie w piątek jadę i zastanawiam się nad trasa przez Mołdawie może ktoś jechał ? Wszelkie informacje mile widziane (jakość dróg ,przekraczanie granicy, obiekty do zwiedzania).

pioter77
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: pioter77 » pn 25 lip, 2011 19:18

Co do drogi przez Mołdawię to jechałem 4 lata temu wjeżdżając od Rumunii tylko nie pamiętam którym przejściem. Z tego co pamiętam nie było najgorzej. Bodajże (jechałem w nocy) droga M14 była dobra. Nie polecam jechać w nocy. Ciemno, że aż strach, a oznaczenia słabe. W Kiszyniowie widzieliśmy jeden kierunkowskaz a dalej trzeba było się dopytywać ludzi. A najlepszą promocję kraju zrobił Mołdawianin stojący za nami na granicy który spytał się nas po co jedziemy do Mołdawii i sam od razu odpowiedział, że tam nic nie ma :)

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » śr 27 lip, 2011 10:15

ah te google... zniknelo mi kilka tras...
No nic, nie poddajemy sie....

Poki co, mysle, ze ciekawa informacja. Na maps.yandex.ru Jest opcja Панорамы (lornetka). dzieki niej, mozemy zobaczyc, jak wygladaja drogi w miastach. Swietna opcja, mam nadzieje, ze sfotografuja jeszcze wiecej :)

I jeszcze jedena porada... Poki co, jeszcze to nie dziala jak powinno, ale jak wiecie, google puscilo na android nawigacje. Im wiecej osob bedzie z niej korzystac, tym dokladniejsze beda informacje o korkach. Moze to byc przydatne do okreslania czasu stania na granicy. Zobaczyby bez problemu w ktorym miejscu rozpoczyna sie "stanie". Jesli bedzie to bardzo blisko granicy, znaczy, ze odprawiaja na biezaco, jesli dalej... oj, lepiej unikac tego miejsca. Tak wiec androidowcy! Wlaczajcie nawigacje przy granicy (oczywiscie ustawcie sobie manualny wybor sieci!).

hoddog
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: hoddog » pt 29 lip, 2011 23:20

Witam,

To forum pomogło mi wiele razy a właśnie jestem świeżo po podróży do Iwano-Frankowska i myślę, że moje info się przyda. Po kolei (nazwy wg googlemaps):
- Od przejścia w Krościenku do Staryi Sambir przez Khiryv - **, miejscami *, taki pierwszy szok na Ukrainie
- Odcinka Khyriv - Sambir przez Skelivka nie widziałem, ale znajomi Ukraińcy wypowiadają się o nim ze strachem, mówią że nawet dla nich to poniżej krytyki
- Staryi Sambir - Sambir - ***, są dziury ale nie takie w które wpada koło i można trochę przyspieszyć
- Sambir - Drohobych - */**, zdecydowanie najgorszy odcinek, niespodzianki w postaci pojedynczych dziur głębokości 30cm oraz całych odcinków jak po bombardowaniu częste. Sam Drohobych też dramat, szczególnie wyjazd na wiadukt na wylocie na Stryi, gdzie przez ~300m po prostu nie ma drogi..
- Drohobych - Stryi **/***, odcinek remontowany na całej linii, trochę starych dziur i długie odcinki zfrezowanego asfaltu, który jest całkiem OK. Można się spodziewać, że w najbliższym miesiącu droga osiągnie wyższy standard.
- Stryi - Ivano-Frankivsk (H-10) ****, dobry standard na całym odcinku, jeden pas + pasy do wyprzedzania na wzniesieniach, ogólnie jak przeciętna polska krajówka.
Pozdrawiam
hoddog

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » sob 30 lip, 2011 09:43

Dobra, kto z Pan i Panow jechal droga Rozvadiv - Stryj? ****?
Mostyska - Sambir, jechal ktos ostatnio? ***?
Podrozujacych po Zakarpaciu prosze o komentarz o M06? No i dalej, Lwow, Rivne....
jak sie jedzie M7 do Kijowa?
Dalej... M21 Zhytomir - Vinnytsia
A kto po Charkowie podrozowal? Doniecku?

Mapka zaczyna nabierac kolorow. Dziekuje za zaangazowanie. Jesli nie zaznaczylem Waszej trasy, znaczy iz albo przeoczylem, albo nie znalazlem drogi, albo nalezy powiekszyc obszar maps google :) W przypadku dwoch pierwszych mozliwosci - prosze o interwencje.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » wt 02 sie, 2011 18:30

Dorohusk-Kowel-Sarny-Rokitne-Olewsk-Korostień-Malin-Kijów M07(tzw."stara warszawka") Dorohusk-Kowel.Pierwsze kilometry do Kowla to dwupasmówka potem zwężenie, droga remontowana. Kowel-Sarny**** Do Sarn normalna droga czasami jakaś dziura,ale da się normalnie jechać. Sarny-Korostień droga zamknięta bo remontowana i na dzień dzisiejszy to przeciągający się remont(5-6 lat).Można jechać na zakazie lecz trzeba się"dogadać" z DAI,bo pilnują na rondzie w Sarnach(po "rozmowie" można jechać drogą obok przebiegającego remontu)Jest też wytyczony objazd ale dla kogoś kto sporadycznie jeździ po Ukrainie to może być mały szok jak został wytyczony objazd.Praktycznie tylko jedna informacja jak skręcić z głównej drogi-nie polecam). Zostało im jeszcze do zrobienia jakieś 30-40 km.Podobno całkowity remont ma być zakończony do Euro 2012.. Korostień-Malin-Kijów**** Dobra droga o betonowo-asfaltowej nawierzchni po remoncie.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » wt 09 sie, 2011 09:41

Kijów-Czernihów***** M01(E95)-Dobra dwupasmówka(typ "gierkówki")

grzesioj0
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: grzesioj0 » śr 10 sie, 2011 15:28

Dzisiaj wróciłem z Krymu. Jakie wrażenia?

Co do jakości dróg - w większości kiepski, poza odcinkami, świeżo wyremontowanymi. Ale bez przesady - nie jest tak tragicznie aby rezygnować z jazdy. Momentami niewiele się rożni od naszych dróg sprzed kilku lat.

Odrębnym problemem są jednak kierowcy. Gdybym miał ich oceniać (skala od 1 do 5) to wygląda tak:

Umiejętności jazdy - całkiem wysoko - 5
Brawura = głupota na najwyższym poziomie
Zdolność przewidywania zagrożenia na drodze brak skali - 0

Przykłady z mojego doświadczenia:
1. Potrafią wyprzedzać z prawej strony przy włączonym prawym kierunkowskazie!!!
2. Wyprzedzają na wzniesieniach, zakrętach, skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych nawet przy całkowitym braku widoczności - totalna głupota równa debilizmowi na drodze.
3. Idioci jeżdżą bez świateł, nawet po zmroku!!!
4. Parkują za zakrętem, wymuszają pierwszeństwo, wciskają się tam gdzie nie ma miejsca a we Lwowie odradzam jeździć w szczycie - TRAGEDIA do sześcianu!!!

Jak jedziecie lepiej mieć włożone w dowód rejestracyjny 50 hr. Tak będzie ewentualnie lżej dla Waszego portfela. Nie żebym radził łapówki ale oficjalne mandaty są niewiele niższe niż w Polsce (od 50 do 600 zł)

Jak macie więcej pytań - piszcie.
Grzegorz

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » śr 10 sie, 2011 17:32

grzesioj0 pisze:3. Idioci jeżdżą bez świateł, nawet po zmroku!!!
najgorsi sa ci ktorzy po zmroku bez swiatel zjezdzaja na zgaszonym silniku z gorki... ani nie widac ani nie slychac... :evil:
grzesioj0 pisze:a we Lwowie odradzam jeździć w szczycie - TRAGEDIA do sześcianu!!!
ja we lwowie zaobserwowalam jedna zasade ruchu drogowego- pierwszenstwo ma ten kto jest wiekszy i ma glosniejszy klakson ;)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » śr 10 sie, 2011 17:54

grzesioj0, bardzo proszę, aby w tym wątku wypowiadać się tylko i wyłącznie na temat: "Stan dróg na Ukrainie - wspólne podsumowanie!!!"

buba, licze na Twoje uwagi, troche Ukrainy zjezdzilas.

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman » pn 03 paź, 2011 09:34

Z Krościenka do Lwowa lepiej jechać górą do Sambora czy dołem przez Staryj Sambir? Gdzie lepsza droga?
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » wt 04 paź, 2011 16:20

szaman pisze: dołem przez Staryj Sambir?
tak

witas
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: witas » wt 04 paź, 2011 16:47

Witam , zdecydowanie polecam drogę przez Staryj Sambir. Nawet " tubylcy " nie polecają jazdy z Chyrowa bezpośrednio na Sambir , lecz zalecają jechać przez Staryj Sambir.

luti
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: luti » śr 05 paź, 2011 16:26

Witam

Właśnie wróciłem z Krymu. Trochę km przejechałem więc opiszę kilka dróg. Z większością ocen się zgadzam. Od siebie dodam odcinek Kherson - Krasnoperekops. Śmiało można dać mu 3 gwiazdki (żółty), nawet 4 (zielony). Odcinek z przejsćia w Dorohusku na Kovel do zjazdu w Ljubomlu jest bardzo dobry, dwa pasy w każdą stronę, 5 gwiazdek (kolo czarny), nie wiem jak jest dalej, być może taka droga jest aż do Kovla. Dodam też odcinek z Ljubomla do Włodziemierza Wołyńskiego. Można go podzielić na dwa odcinki. Odcinek z Ljubomla do drogi Kovel - Włodziemierz jest fatalny. Nie zapuszczać się tam po zmroku. W dzień najwyżej 50 km/h przy zachowaniu szczególnej uwagi (czerwona/pomarańczowa). Natomiast droga Kovel - Włodziemierz jest w miarę dobra, 3 gwiazdki

Kery2004
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Kery2004 » śr 19 paź, 2011 15:40

Hej :D

Z tym Chyrivem to przesadzacie, nie jest tak źle sa dwie proste zdradliwe gdzie po prostu nie można się rozpędzać bo jest dobra nawierzchnia i nagle jamy, jeden most który bardzo powolutku trzeba przejechać a tak to nie ma dziur głębokich. Tylko 40 km takiej drogi a od Sambora już się elegancko jedzie. A radośc z szybko przekroczonej granicy - bezcenne. Chociaz ostatnio mi książkę z biblioteki sprawdzali czy nie antyk i straciłem godzinę ale tak to stałem 15 min. No i z tego zdenerwowania antykiem zgubiłem zieloną kartę. Musiałem kupic cywilkę ukraińską która wprawdzie jest o wiele tańsza ale tylko do 5000 UAH bodajże wiec jak to mi Pan powiedział "nie bić po mersedesam".
Całe życie z wariatami...

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman » czw 20 paź, 2011 07:43

Za późno mi odpowiedzieliście i pojechałem z Chyrowa bezpośrednio na Sambir. O matko jedyna :D . W każdym miasteczku/wsi na tej drodze dziury takie, że auto się zmieści. W dodatku było po deszczu to nie wiadomo w którą dziurę wjechać. Dobrze że miałem wtedy wybitnie dobry humor bo inaczej to bym się "z lekka" zdenerwował 8)

mariolcia_1
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: mariolcia_1 » czw 20 paź, 2011 11:09

może nie całkiem w temacie
ale jeżeli ktoś teraz wybiera sie do Lwowa - rozkopane cale centrum, tramwaje i trolejbusy okrojone bardzo, wszystkie namiary jak dostać sie spod dworca do rynku legły w gruzach, zrobiliśmy sobie spacerek

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman » czw 20 paź, 2011 11:14

Rozkopany. Marszrutki jeżdżą po innych trasach ale wszystko dość czytelne.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » pt 30 gru, 2011 09:26

Droga M-07("stara warszawka") Kowel-Sarny-Korostień-Kijów -już otwarta po remoncie,bez żadnego objazdu.

ODPOWIEDZ