Połączenia tranzytowe FR-PL

Podróże po krajach bałtyckich
mateusz1234
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: mateusz1234 » pt 11 mar, 2016 20:17

Siemano! Zwracam się do Was z pytaniem jak w republikach nadbałtyckich wyglądają połączenia międzynarodowe: tzn. czy bez wcześniejszych rezerwacji biletów tudzież przedpłat jest realne czasowo i cenowo przedostanie się z Petersburga gdziekolwiek do Polski lub blisko Polski na zasadzie "o stoi jakiś autokar do miasta 200km dalej, zapytam czy ma wolne miejsce i się zabiorę". Chodzi głównie o częstotliwość komunikacji międzymiastowej, jej ceny i szansę na to że kierowca "panimajet pa russkij". Ktoś próbował takiej przejażdżki?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » sob 12 mar, 2016 19:25

Podróżowałem tam trochę krajowymi autobusami, głównie po Estonii. Między większymi miastami kursują one dość często (średnio co godzinę), bilety zawsze kupowałem w ostatniej chwili u kierowcy, nie było z tym żadnych problemów. Jeśli jednak chodzi o połączenia między poszczególnymi republikami (np. Tallin-Ryga czy Ryga-Wilno) to zawsze kupowałem bilety trochę wcześniej (w kasie, później już on-line), u kierowcy nie wiem, czy by się dało.
Latem ub. r. korzystałem też z połączeń na Litwie. Autobus Palanga-Kłajpeda-Kowno kosztował ok. 15 EUR, z Wilna do Pałangi 17-19 euro w zależności od rejsu. Jechałem też z Kłajpedy do Nidy i z powrotem, jednak ceny nie pamiętam. W każdym razie tu również z kupnem u kierowcy nie było problemów

mateusz1234
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: mateusz1234 » wt 15 mar, 2016 18:57

Dzięki ;)

ODPOWIEDZ