Regulamin

0. Forum jest miejscem kulturalnej wymiany poglądów oraz wiedzy. Forum nie jest miejscem awantur, pyskówek czy innych negatywnych zjawisk. Tzw. trollom i spamerom wstęp wzbroniony!

1. Każdy użytkownik forum Rosjapl.info zobowiązany jest do przestrzegania Netykiety oraz wyrażania swoich opinii w zgodzie z prawem. W szczególności uprasza się o:
- korzystanie z wyszukiwarki na forum – wiele tematów było już dyskutowanych
- pisanie zgodnie z zasadami ortografii, interpunkcji
- precyzyjne formułowanie pytań
- pisanie na dany temat - posty nie wnoszące nic do dyskusji mogą być kasowane wedle uznania moderatorów
- nie wysyłanie próśb o napisanie pracy domowej
- używanie zwrotów grzecznościowych,
- wysłanie podziękowania osobie, która pomogła rozwiązać problem

2. Kategorycznie zabronione jest:
- używanie wulgaryzmów (za wyjątkiem sytuacji, gdy poddawane są one tłumaczeniu lub ich zastosowanie jest konieczne)
- obrażanie innych użytkowników forum oraz osób trzecich, w szczególności ze względu na narodowość, wyznanie, kolor skóry etc.
- zamieszczanie linków do stron komercyjnych
- pisanie wyłącznie dużymi literami
- spamowanie (pod każdą postacią).
- zaśmiecanie forum, m.in. poprzez wypowiedzi nie na temat, mające na celu konfrontację itp.

3. Na forum, za wyjątkiem działu "Tablica Ogłoszeń" zabronione jest zamieszczanie reklam usług i produktów – reklamę na forum można zamieścić za pośrednictwem Google Adsense. Wyrażanie opinii, zarówno pozytywnych jak i negatywnych na temat konkretnych usług, produktów, czy firm jest jak najbardziej dozwolone. W przypadku powstania sporu (również prawnego) pomiędzy osobą dyskutującą, a firmą, na temat której prowadzona jest dyskusja – administratorzy oraz moderatorzy forum nie są stroną sporu i nie zajmują się rozstrzyganiem konfliktu.

4. Zamieszczanie linków do innych stron jest dozwolone wyłącznie w sytuacjach gdy wnoszą one merytoryczny wkład do dyskusji. Administracja forum zastrzega sobie prawo do usuwania linków oraz postów zawierających linki w przypadku podejrzenia, iż odnośnik został zamieszczony głównie jako promocja danej strony, produktu lub usługi.

5. Korzystanie przez jednego użytkownika z więcej niż jednego konta jest zabronione.

6. Podpis użytkownika może zawierać maksymalnie 3 linijki. Zabronione jest umieszczanie linków w podpisach.

7. Administracja forum zastrzega sobie prawo do usuwania, edytowania oraz blokowania postów i tematów, które nie spełniają postanowień niniejszego regulaminu, a w przypadku notorycznego łamania przyjętych zasad konta użytkowników będą trwale blokowane lub usuwane.

8. Użytkownicy łamiący postanowienia regulaminu będą ostrzegani punktami karnymi. Po 3 ostrzeżeniu użytkownik będzie miał zakaz pisania na forum. Liczba ostrzeżeń będzie widoczna pod avatarem lub będzie do wglądu po uprzednim kontakcie z Administracją. Ostrzeżenia mogą zostać anulowane decyzją moderatorów.

9. Niniejszy regulamin zaczyna obowiązywać od 02.01.2009. Posty, które pozostają w sprzeczności z regulaminem, a napisane przed datą wprowadzenia regulaminu będą edytowane, kasowane lub blokowane wg uznania moderatorów.

10. Użytkownicy, którzy nie akceptują postanowień niniejszego regulaminu proszeni są o kontakt z administracją w celu skasowania ich kont.

11. Administracja RosjapL.info nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników. W razie podejrzeń o zamieszczenie treści naruszających prawo prosimy o kontakt z administracją.

12. Pierwsze posty nowych użytkowników przed publikacją muszą zostać zaakceptowane przez moderatorów. Ma to na celu ochronę forum przed spamem.

13. Użytkownik zamieszczający swoją wypowiedź na forum wyraża zgodę na jej publikację, a także przyjmuje do wiadomości, iż będzie ona dostępna do wglądu przez innych zarejestrowanych użytkowników oraz niezarejestrowanych gości serwisu.

14. Administracja forum nie wysyła materiałów reklamowych do użytkowników forum. Wszelkie próby rozsyłania niechcianych wiadomości za pomocą systemu prywatnych wiadomości przez użytkowników forum powinny być zgłaszane do administracji.

15. Dane osobowe podane przez użytkowników forum podczas rejestracji i ew. zmieniane w ustawieniach profilu podlegają ochronie. Administracja forum dokłada wszelkich starań by dane te były bezpieczne i nie udostępnia danych osobowych użytkowników innym podmiotom.