Większa aktualizacja forum

Rozmowy na tematy związane ze stroną www.RosjaPL.info oraz z forum. Informacje o aktualizacjach, problemy techniczne, propozycje tematów.
Szulik
Administrator

Większa aktualizacja forum

Post autor: Szulik » pt 28 lut, 2014 17:07

W dniu dzisiejszym forum zostało dość mocno zmienione. Każdy zalogowany użytkownik musi wygenerować nowe hasło. Po pierwszym zalogowaniu się na nową wersję forum istnieje możliwość zmiany hasła na dowolne (Panel użytkownika -> Profil -> szczegóły rejestracji). Mam nadzieję, ze to jedyna niedogodność związana z upgradem forum.

Teraz trochę o niektórych plusach nowego forum:
- Możliwość korzystania z forum za pomocą urządzeń mobilnych wykorzystując aplikację Tapatalk (wyszukujemy forum poprzez hasło "rosjapl")
- wreszcie można dodawać posty z cyrylicą w temacie. Poprzedni skrypt wywalał krzaki zamiast bukw
- możliwość subskrypcji poprzez kanał rss
- możliwość zachowywania kopii roboczych - pisząc post możemy zapisać bez publikacji kopię roboczą. Do edycji i publikacji możemy wrócić w późniejszym czasie (kopie robocze znajdziecie w swoim panelu użytkownika)
- zwiększone bezpieczeństwo

Wady nowego skryptu tez się pewnie znajdą, choć będziemy dążyć do ich eliminacji. To co zauważyłem do tej pory:
- nowy wygląd wymaga przyzwyczajenia
- niektórych funkcjonalności starego forum nie ma w nowym skrypcie, te najważniejsze postaram się jednak odzyskać.
- w starych wątkach, niektóre polskie znaki w podtytule wyświetlają się nieprawidłowo. Nowo zakładane wątki są wolne od tej wady.

Jeśli macie uwagi dotyczące ew. problemów z forum, błędów lub braków - dajcie znać.

Jeszcze raz przepraszam za uciążliwości przy zmianie haseł.

Awatar użytkownika
M4rcin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Re: Większa aktualizacja forum

Post autor: M4rcin » sob 01 mar, 2014 20:48

Nie ma możliwości zmiany wyglądu? Będzie taka możliwość?

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » sob 01 mar, 2014 21:05

M4rcin pisze:Nie ma możliwości zmiany wyglądu? Będzie taka możliwość?
W chwili obecnej (tj. w czasie konfigurowania forum) nie ma możliwości zmiany skórki. W nieodległej przyszłości nie wykluczam dodania możliwości wyboru skórki.
Jeśli chodzi o przyzwyczajenie do starego wyglądu to łatwo mogę doinstalować coś podobnego:
http://www.awesomestyles.com/phpbb3-sty ... subsilver2

Awatar użytkownika
M4rcin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: M4rcin » sob 01 mar, 2014 23:04

Super mi to pasi :) Znana skórka :)

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » ndz 02 mar, 2014 08:54

M4rcin pisze:Super mi to pasi :) Znana skórka :)
Specjalnie dla ciebie doinstalowałem starą skórkę. Każdy może ją ustawić jako domyślą wchodząc do swojego Panelu użytkownika -> Ustawienia i w polu "Styl forum" wybrać odpowiadającą mu skórkę.
Prosilver to domyślna niebieska skórka
Subsilver2 przypomina skórkę starego forum

Mimo wszystko zalecam korzystanie z domyślnej skórki - w przyszłości niektóre funkcje forum mogą być dostępne tylko na domyślnej skórce.

Awatar użytkownika
M4rcin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: M4rcin » ndz 02 mar, 2014 11:33

Wielkie dzięki, teraz to wygląda jak za dawnych czasów.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 04 mar, 2014 08:35

Po zmianie szaty graficznej forum coś zamarło. Nieraz odnoszę wrażenie, że poza mną i Szulikiem nikt tu nie zagląda. Czyżby niektórzy "starzy" uzytkownicy mieli problemy z zalogowaniem się?

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » wt 04 mar, 2014 08:54

No niektórzy poza wami też zaglądają ;).

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » wt 04 mar, 2014 09:01

Pietia,

Nie jest chyba tak całkiem źle. Porównując 3 pierwsze dni lutego i marca (te same dni tygodnia, forum zmieniło się 28.02) okazuje się, że w marcu ilość nowych postów była 2,5 raza większa.

Liczyłem się z tym, że konieczność zmiany forum i co za tym idzie hasła zniechęci niektórych użytkowników ale krok ten był naprawdę konieczny - poprzedni skrypt miał już prawie 9 lat i dalszy rozwój był mocno ograniczony. Wolałem zmiany wprowadzić teraz, w "martwym sezonie". Myślę, że w lecie będzie zdecydowanie gwarniej na forum.

A swoją drogą od zawsze było tak, że więcej było czytających niż piszących - ale tak jest chyba na każdym forum.

ODPOWIEDZ