10 lat minęło...

Rozmowy na tematy związane ze stroną www.RosjaPL.info oraz z forum. Informacje o aktualizacjach, problemy techniczne, propozycje tematów.
Szulik
Administrator

10 lat minęło...

Post autor: Szulik »

... jak jeden dzień :)

Dzisiaj mija 10 lat od uruchomienia naszego forum. Wprawdzie wcześniej, przed 2005 rokiem istniała "tablica dyskusyjna" rodem z lat 90-tych, jednak trudno było ją nazwać forum z prawdziwego zdarzenia.

Przez te 10 lat na forum działo się wiele. Jestem pewien, że przez ten czas tysiące osób (zarejestrowanych i niezarejestrowanych) znalazły informacje, jakich szukały: bezcenne porady dotyczące podróżowania, którymi się dzielicie; informacje o kulturze, języku, czy wreszcie o polityce.

W 10-cio letniej historii forum były lata chude i tłuste. Pamiętamy boom na wyjazdy na Wschód gdy wydawało się, że każdy już był na Krymie, czy we Lwowie. Świeżo w pamięci mamy też zejście tematów turystycznych w cień wydarzeń politycznych. Mimo to, pytanie o sens istnienia forum nigdy nie było rozpatrywane.

W tym miejscu chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego funkcjonowania forum. Mam na myśli byłych i obecnych moderatorów, a przede wszystkim tych z was, którzy poświęcają swój czas na merytoryczne wymiany doświadczeń i poglądów. DZIĘKUJĘ

Pragnę was jednocześnie zapewnić, iż dopóki istnieje zainteresowanie - forum będzie istniało. Kolejny okrągły jubileusz nie wydaje się fikcją :)

Bebej
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

10 lat minęło...

Post autor: Bebej »

Forum jest potrzebne. To fakt nie podlegający dyskusji. AMEN! ;)
Z kolei ja chcę podziękować tym którzy tu piszą. Dla mnie to kopalnia wiedzy :)
Dziękuję!

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

10 lat minęło...

Post autor: sprat »

Świetne miejsce - zaglądam regularnie od 10 lat i pamiętam jeszcze dawne czasy - początki wycieczek do Lwowa w 2004 i ten stary wygląd Forum :D

Forum musi istnieć - robi świetną robotę choćby w uświadamianiu Rodaków, że nie ma co się bać wyjazdów na Ukrainę :)

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

10 lat minęło...

Post autor: buba »

Fajna sprawa takie forum! Kupe ciekawych rzeczy sie stad dowiedzialam, ktore potem okazaly sie bardzo przydatne podczas wyjazdow.
A chyba najwieksza zasluga tego forum jak dla mnie- to sugestia jakiegos goscia (juz nie pamietam kto to byl) zeby pojechac elektriczkami na Krym :mrgreen: Gdyby nie to forum to zapewne tamtem wyjazd by sie nie odbyl , bo sama bym na ten pomysl nie wpadla... Z forum chyba tez sie dowiedzialam ze delta Dunaju to nie tylko Rumunia a i ten malutki ukrainski skrawek jest wart odwiedzenia. Pamietam wrzucony tu gdzies artykul o naddunajskich wioskach gdzie mozna dotrzec tylko lodzia, a mieszkajacy tam staruszkowie nawet nie zdaja sobie sprawy ze sajuz juz nie istnieje.. No i tak dalej... :mrgreen:
Mam nadzieje ze kolejne dziesieciolecia tez okaza sie tak samo owocne w ciekawe pomysly!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

10 lat minęło...

Post autor: LordSlimak »

Wielkie dzięki Szulik za to forum. Znalazłem je w 2008 kiedy zaraz po maturze wybierałem się na Krym (pierwszy taki wyjazd na własną rękę, jednak kawałek od domu). Dzięki ludziom na forum jednak się zdecydowałem i to był strzał w 10. Jeszcze raz wielkie dzięki

pietia
Kanclerz
Kanclerz

10 lat minęło...

Post autor: pietia »

Ja również na forum trafiłem przed wyjazdem na Krym, było to w 2009 r. Od tamtej pory staram się tu zaglądać codziennie, chyba że akurat jestem poza zasęgiem neta. Życzę temu forum kolejnych dziesięcioleci :)

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

10 lat minęło...

Post autor: micaj »

Dwa lata forum jedynie przeglądałem, bez rejestracji. Jedyne forum, do którego wracam. :D
Niech nie stanie się z nim to co stało się www.http://przegubowiec.pl/ :(
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

10 lat minęło...

Post autor: Simon »

ja zagladam od niedawna, jak zobaczylem, ze to fajne forum z wieloma fajnymi uzytkownikami, to sie od razu zarejestrowalem :) ale dowiaduje sie ciagle b. duzo o Rosji i bylym sajuzie. A rusofilem bylem juz wczesniej, od pierwszej wizyty w Rosji [2013] :D

zreszta [wiem, troche offtop] interesuje mnie jeszcze Jugoslawia+Balkany, zarejestrowalem sie kiedys na forum cro (ktore robi za forum balkanskie) i... malo fajni ludzie, smieja sie z niskobudzetowego podrozowania. rosjapl.info jest zdecydowanie lepszym wyborem pod wzgledem ludzi. I tematyka troche szersza i jest ciekawiej ;)

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

10 lat minęło...

Simon pisze:zarejestrowalem sie kiedys na forum cro
taaaaaa.... mozesz sobie tam podyskutowac ktory hotel jest bardziej wypasiony i ktora plaza jest najbezpieczniejsza :lol:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

10 lat minęło...

buba pisze:
Simon pisze:zarejestrowalem sie kiedys na forum cro
taaaaaa.... mozesz sobie tam podyskutowac ktory hotel jest bardziej wypasiony i ktora plaza jest najbezpieczniejsza :lol:
Dokladnie. "Spanie na dziko jest niebezpieczne" i tylko campy sa OK. Campy z typu kurortowych, za 2 stowy za noc ;) (zapytalem sie na tym forumie o spanie na dziko w Chorwacji). Oczywiscie zaraz, ze "to kradziez" i "stanowie zagrozenie" oraz ze "to niebezpieczne". Efekt byl taki, ze w zasadzie przestalem sie tam udzielac (pozniej bylo ode mnie tylko kilka pytan o rozne tematy, od dawna tam nie zagladam)

No a jak pojechalem tam, to sie przekonalem, ze rzeczywiscie Chorwacja jest malo przyjazna spaniu na dziko. Chyba, ze w glebi ladu i poza sezonem.

(Ostatecznie przygody ze spaniem na dziko w Chorwacji [bylem 2x, 26 i 28.07] zakonczyly sie u mnie tak, ze:

25/26.07 Herceg Novi (Czarnogora)
26/27.07 Capljina (Bosnia)
27/28.07 okolice Banja Luka (Bosnia) [camping 10€]
28/29.07 Kalocsa (Wegry)

Krotko mowiac, nie spalem tam w ogole. Ale mialem za to 4 lepsze noclegi w ciekawszych miejscach. I bylo bez zachodnich turystow :)

(swoja droga spalem kiedys na campie kurortowym nad Balatonem. Pelno Niemcow, cena 80pln/noc, ogolnie komercja. Noclegi na dziko sa zdecydowanie fajniejsze).

A tutaj przynajmniej nikt nie wysmiewa taniego podrozowania i spania w namiocie. I to jest super! :)

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

10 lat minęło...

Simon pisze:Chorwacja jest malo przyjazna spaniu na dziko. Chyba, ze w glebi ladu i poza sezonem.
Nie powiedzialabym ze w glebi lądu tylko- moze to tylko kwestia poza sezonem. Mysmy w Chorwacji spali 8 noclegow, z czego 6 na samym wybrzezu (na tyle blisko morza ze z rana i z wieczora kapiel) i wszystkie na dziko- nikt sie nie czepial (kwiecien/maj). Napisy na scianach tych roznych obiektow tez sugerowaly ze masowo nocuja tam turysci, glownie autostopowicze

- dawna willa Tito- ukryta w lasach nad Plitvickimi Jeziorami

Obrazek
Obrazek

- Makarska - Hotel Haludowo

Obrazek
Obrazek

- Petrova Gora- zabudowania pod wieza

Obrazek
Obrazek

- Kupari

Obrazek
Obrazek

-nad zatoczkami niedaleko od Opuzen, dziwne miejsce, cos jak opuszczony kemping, jak miejsce wykorzystywane przez miejscowych na minidacze, miejsce sluzace glownie polawiaczom ostryg

Obrazek

- Tucepi, hotel Jadran ( tu malo sie wyspalismy, cala noc nas cos straszylo ;)

Obrazek
Obrazek

- Primorsten

Obrazek
Obrazek

- przydrozna zatoczka gdzies miedzy Kruscica a Kozjaca (sluzaca miejscowym za wysypisko smieci, acz takich nieinwazyjnych typu opony, garnki, stare lodowki)

Obrazek

Co do nocowania na dziko bardziej wedlug mnie jest to utrudniowe w Bośni. Widzisz ladna łączke albo ruiny gdzies w gorach i nie wiesz czy nie sa zaminowane...

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

10 lat minęło...

Znaczy chodzilo mi o to, ze na wybrzezu to tylko poza sezonem. W glebi ladu caly rok ;) zreszta w Chorwacji tez sa miny.

Jak kiedys jechalem przez Slavonie (okolice Osijeka), to krajobrazy i ogolna przyjaznosc spaniu na dziko wydaja mi sie zblizone do wegierskich. B. fajnie spi sie na dziko w Serbii i w Czarnogorze :) Albania i Macedonia tez sa dobre. My w Bosni na dziko spalismy tylko 1x (nad Neretwa) i bylo super! Tylko trzeba zwracac uwage na tabliczki ostrzegajace o minach... my ani jednej nie widzielismy, bo chyba Bosnie zaczeli odminowywac ;)

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

10 lat minęło...

Simon pisze:ylko trzeba zwracac uwage na tabliczki ostrzegajace o minach... my ani jednej nie widzielismy, bo chyba Bosnie zaczeli odminowywac
Predzej turysci zabieraja na pamiatke.. :roll: Kilkakrotnie czytalam o takich debilach.. :evil:

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

10 lat minęło...

buba pisze:
Simon pisze:ylko trzeba zwracac uwage na tabliczki ostrzegajace o minach... my ani jednej nie widzielismy, bo chyba Bosnie zaczeli odminowywac
Predzej turysci zabieraja na pamiatke.. :roll: Kilkakrotnie czytalam o takich debilach.. :evil:
Normalnie kretynstwo! :evil: to juz zdjecia nie mozna zrobic tylko od razu trzeba brac tabliczke? A pozniej ktos w to wejdzie... :x

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

10 lat minęło...

Post autor: pwlzeb »

Dzięki za zajmowanie się tym dziełem.
Gratulacje :) Fajnie być częścią tego forum już 6 lat.

Szulik
Administrator

10 lat minęło...

Teraz to już mówimy o 11-tu latach istnienia forum...

pwlzeb, chyba ci się czas zatrzymał bo jak dla mnie to jesteś z nami już 8 lat!

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

10 lat minęło...

Post autor: pwlzeb »

Napisałem to, po tym, jak zauwazyłem jakiegoś maila rejestrującego sprzed 6 lat, a nie poparzyłem, że data rejestracji jest po prawej stronie. 8 lat, prawda... Przybyło postów, ilości pieczątek w paszporcie, dzieci :)

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

10 lat minęło...

Post autor: mlody78 »

Wszystkiego NAJ!!! Dla forum, forumowiczów i Twórcy :wink:
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

Szulik
Administrator

10 lat minęło...

mlody78,

Cieszę się, że jeszcze o nas pamiętasz! Tyle lat Cię nie było, że myślałem, że całkiem przepadłeś. Tym, którzy forum odwiedzają od kilku lat przypomnę, że to dzięki mlodemu78 przez lata forum istniało.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

10 lat minęło...

Post autor: fijalkowski »

Szulik, 15 lat minelo juz teraz :) w 2020

ODPOWIEDZ