10 lat minęło...

Rozmowy na tematy związane ze stroną www.RosjaPL.info oraz z forum. Informacje o aktualizacjach, problemy techniczne, propozycje tematów.
Szulik
Administrator

10 lat minęło...

Post autor: Szulik » śr 04 mar, 2015 08:02

... jak jeden dzień :)

Dzisiaj mija 10 lat od uruchomienia naszego forum. Wprawdzie wcześniej, przed 2005 rokiem istniała "tablica dyskusyjna" rodem z lat 90-tych, jednak trudno było ją nazwać forum z prawdziwego zdarzenia.

Przez te 10 lat na forum działo się wiele. Jestem pewien, że przez ten czas tysiące osób (zarejestrowanych i niezarejestrowanych) znalazły informacje, jakich szukały: bezcenne porady dotyczące podróżowania, którymi się dzielicie; informacje o kulturze, języku, czy wreszcie o polityce.

W 10-cio letniej historii forum były lata chude i tłuste. Pamiętamy boom na wyjazdy na Wschód gdy wydawało się, że każdy już był na Krymie, czy we Lwowie. Świeżo w pamięci mamy też zejście tematów turystycznych w cień wydarzeń politycznych. Mimo to, pytanie o sens istnienia forum nigdy nie było rozpatrywane.

W tym miejscu chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego funkcjonowania forum. Mam na myśli byłych i obecnych moderatorów, a przede wszystkim tych z was, którzy poświęcają swój czas na merytoryczne wymiany doświadczeń i poglądów. DZIĘKUJĘ

Pragnę was jednocześnie zapewnić, iż dopóki istnieje zainteresowanie - forum będzie istniało. Kolejny okrągły jubileusz nie wydaje się fikcją :)

Bebej
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

10 lat minęło...

Post autor: Bebej » śr 04 mar, 2015 20:09

Forum jest potrzebne. To fakt nie podlegający dyskusji. AMEN! ;)
Z kolei ja chcę podziękować tym którzy tu piszą. Dla mnie to kopalnia wiedzy :)
Dziękuję!

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

10 lat minęło...

Post autor: sprat » czw 05 mar, 2015 09:05

Świetne miejsce - zaglądam regularnie od 10 lat i pamiętam jeszcze dawne czasy - początki wycieczek do Lwowa w 2004 i ten stary wygląd Forum :D

Forum musi istnieć - robi świetną robotę choćby w uświadamianiu Rodaków, że nie ma co się bać wyjazdów na Ukrainę :)

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

10 lat minęło...

Post autor: buba » czw 05 mar, 2015 13:19

Fajna sprawa takie forum! Kupe ciekawych rzeczy sie stad dowiedzialam, ktore potem okazaly sie bardzo przydatne podczas wyjazdow.
A chyba najwieksza zasluga tego forum jak dla mnie- to sugestia jakiegos goscia (juz nie pamietam kto to byl) zeby pojechac elektriczkami na Krym :mrgreen: Gdyby nie to forum to zapewne tamtem wyjazd by sie nie odbyl , bo sama bym na ten pomysl nie wpadla... Z forum chyba tez sie dowiedzialam ze delta Dunaju to nie tylko Rumunia a i ten malutki ukrainski skrawek jest wart odwiedzenia. Pamietam wrzucony tu gdzies artykul o naddunajskich wioskach gdzie mozna dotrzec tylko lodzia, a mieszkajacy tam staruszkowie nawet nie zdaja sobie sprawy ze sajuz juz nie istnieje.. No i tak dalej... :mrgreen:
Mam nadzieje ze kolejne dziesieciolecia tez okaza sie tak samo owocne w ciekawe pomysly!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

10 lat minęło...

Post autor: LordSlimak » pt 06 mar, 2015 15:09

Wielkie dzięki Szulik za to forum. Znalazłem je w 2008 kiedy zaraz po maturze wybierałem się na Krym (pierwszy taki wyjazd na własną rękę, jednak kawałek od domu). Dzięki ludziom na forum jednak się zdecydowałem i to był strzał w 10. Jeszcze raz wielkie dzięki

pietia
Kanclerz
Kanclerz

10 lat minęło...

Post autor: pietia » pt 06 mar, 2015 19:43

Ja również na forum trafiłem przed wyjazdem na Krym, było to w 2009 r. Od tamtej pory staram się tu zaglądać codziennie, chyba że akurat jestem poza zasęgiem neta. Życzę temu forum kolejnych dziesięcioleci :)

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

10 lat minęło...

Post autor: micaj » śr 06 sty, 2016 22:06

Dwa lata forum jedynie przeglądałem, bez rejestracji. Jedyne forum, do którego wracam. :D
Niech nie stanie się z nim to co stało się www.http://przegubowiec.pl/ :(
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

10 lat minęło...

Post autor: Simon » czw 07 sty, 2016 11:36

ja zagladam od niedawna, jak zobaczylem, ze to fajne forum z wieloma fajnymi uzytkownikami, to sie od razu zarejestrowalem :) ale dowiaduje sie ciagle b. duzo o Rosji i bylym sajuzie. A rusofilem bylem juz wczesniej, od pierwszej wizyty w Rosji [2013] :D

zreszta [wiem, troche offtop] interesuje mnie jeszcze Jugoslawia+Balkany, zarejestrowalem sie kiedys na forum cro (ktore robi za forum balkanskie) i... malo fajni ludzie, smieja sie z niskobudzetowego podrozowania. rosjapl.info jest zdecydowanie lepszym wyborem pod wzgledem ludzi. I tematyka troche szersza i jest ciekawiej ;)

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

10 lat minęło...

Post autor: buba » ndz 17 sty, 2016 22:51

Simon pisze:zarejestrowalem sie kiedys na forum cro
taaaaaa.... mozesz sobie tam podyskutowac ktory hotel jest bardziej wypasiony i ktora plaza jest najbezpieczniejsza :lol:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

10 lat minęło...

Post autor: Simon » pn 18 sty, 2016 00:59

buba pisze:
Simon pisze:zarejestrowalem sie kiedys na forum cro
taaaaaa.... mozesz sobie tam podyskutowac ktory hotel jest bardziej wypasiony i ktora plaza jest najbezpieczniejsza :lol:
Dokladnie. "Spanie na dziko jest niebezpieczne" i tylko campy sa OK. Campy z typu kurortowych, za 2 stowy za noc ;) (zapytalem sie na tym forumie o spanie na dziko w Chorwacji). Oczywiscie zaraz, ze "to kradziez" i "stanowie zagrozenie" oraz ze "to niebezpieczne". Efekt byl taki, ze w zasadzie przestalem sie tam udzielac (pozniej bylo ode mnie tylko kilka pytan o rozne tematy, od dawna tam nie zagladam)

No a jak pojechalem tam, to sie przekonalem, ze rzeczywiscie Chorwacja jest malo przyjazna spaniu na dziko. Chyba, ze w glebi ladu i poza sezonem.

(Ostatecznie przygody ze spaniem na dziko w Chorwacji [bylem 2x, 26 i 28.07] zakonczyly sie u mnie tak, ze:

25/26.07 Herceg Novi (Czarnogora)
26/27.07 Capljina (Bosnia)
27/28.07 okolice Banja Luka (Bosnia) [camping 10€]
28/29.07 Kalocsa (Wegry)

Krotko mowiac, nie spalem tam w ogole. Ale mialem za to 4 lepsze noclegi w ciekawszych miejscach. I bylo bez zachodnich turystow :)

(swoja droga spalem kiedys na campie kurortowym nad Balatonem. Pelno Niemcow, cena 80pln/noc, ogolnie komercja. Noclegi na dziko sa zdecydowanie fajniejsze).

A tutaj przynajmniej nikt nie wysmiewa taniego podrozowania i spania w namiocie. I to jest super! :)

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

10 lat minęło...

Post autor: buba » wt 19 sty, 2016 11:08

Simon pisze:Chorwacja jest malo przyjazna spaniu na dziko. Chyba, ze w glebi ladu i poza sezonem.
Nie powiedzialabym ze w glebi lądu tylko- moze to tylko kwestia poza sezonem. Mysmy w Chorwacji spali 8 noclegow, z czego 6 na samym wybrzezu (na tyle blisko morza ze z rana i z wieczora kapiel) i wszystkie na dziko- nikt sie nie czepial (kwiecien/maj). Napisy na scianach tych roznych obiektow tez sugerowaly ze masowo nocuja tam turysci, glownie autostopowicze

- dawna willa Tito- ukryta w lasach nad Plitvickimi Jeziorami

Obrazek
Obrazek

- Makarska - Hotel Haludowo

Obrazek
Obrazek

- Petrova Gora- zabudowania pod wieza

Obrazek
Obrazek

- Kupari

Obrazek
Obrazek

-nad zatoczkami niedaleko od Opuzen, dziwne miejsce, cos jak opuszczony kemping, jak miejsce wykorzystywane przez miejscowych na minidacze, miejsce sluzace glownie polawiaczom ostryg

Obrazek

- Tucepi, hotel Jadran ( tu malo sie wyspalismy, cala noc nas cos straszylo ;)

Obrazek
Obrazek

- Primorsten

Obrazek
Obrazek

- przydrozna zatoczka gdzies miedzy Kruscica a Kozjaca (sluzaca miejscowym za wysypisko smieci, acz takich nieinwazyjnych typu opony, garnki, stare lodowki)

Obrazek

Co do nocowania na dziko bardziej wedlug mnie jest to utrudniowe w Bośni. Widzisz ladna łączke albo ruiny gdzies w gorach i nie wiesz czy nie sa zaminowane...

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

10 lat minęło...

Post autor: Simon » wt 19 sty, 2016 11:59

Znaczy chodzilo mi o to, ze na wybrzezu to tylko poza sezonem. W glebi ladu caly rok ;) zreszta w Chorwacji tez sa miny.

Jak kiedys jechalem przez Slavonie (okolice Osijeka), to krajobrazy i ogolna przyjaznosc spaniu na dziko wydaja mi sie zblizone do wegierskich. B. fajnie spi sie na dziko w Serbii i w Czarnogorze :) Albania i Macedonia tez sa dobre. My w Bosni na dziko spalismy tylko 1x (nad Neretwa) i bylo super! Tylko trzeba zwracac uwage na tabliczki ostrzegajace o minach... my ani jednej nie widzielismy, bo chyba Bosnie zaczeli odminowywac ;)

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

10 lat minęło...

Post autor: buba » wt 19 sty, 2016 12:06

Simon pisze:ylko trzeba zwracac uwage na tabliczki ostrzegajace o minach... my ani jednej nie widzielismy, bo chyba Bosnie zaczeli odminowywac
Predzej turysci zabieraja na pamiatke.. :roll: Kilkakrotnie czytalam o takich debilach.. :evil:

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

10 lat minęło...

Post autor: Simon » wt 19 sty, 2016 12:12

buba pisze:
Simon pisze:ylko trzeba zwracac uwage na tabliczki ostrzegajace o minach... my ani jednej nie widzielismy, bo chyba Bosnie zaczeli odminowywac
Predzej turysci zabieraja na pamiatke.. :roll: Kilkakrotnie czytalam o takich debilach.. :evil:
Normalnie kretynstwo! :evil: to juz zdjecia nie mozna zrobic tylko od razu trzeba brac tabliczke? A pozniej ktos w to wejdzie... :x

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

10 lat minęło...

Post autor: pwlzeb » pt 04 mar, 2016 09:28

Dzięki za zajmowanie się tym dziełem.
Gratulacje :) Fajnie być częścią tego forum już 6 lat.

Szulik
Administrator

10 lat minęło...

Post autor: Szulik » pt 04 mar, 2016 12:54

Teraz to już mówimy o 11-tu latach istnienia forum...

pwlzeb, chyba ci się czas zatrzymał bo jak dla mnie to jesteś z nami już 8 lat!

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

10 lat minęło...

Post autor: pwlzeb » czw 10 mar, 2016 13:58

Napisałem to, po tym, jak zauwazyłem jakiegoś maila rejestrującego sprzed 6 lat, a nie poparzyłem, że data rejestracji jest po prawej stronie. 8 lat, prawda... Przybyło postów, ilości pieczątek w paszporcie, dzieci :)

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

10 lat minęło...

Post autor: mlody78 » śr 13 kwie, 2016 10:46

Wszystkiego NAJ!!! Dla forum, forumowiczów i Twórcy :wink:
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

Szulik
Administrator

10 lat minęło...

Post autor: Szulik » czw 14 kwie, 2016 20:18

mlody78,

Cieszę się, że jeszcze o nas pamiętasz! Tyle lat Cię nie było, że myślałem, że całkiem przepadłeś. Tym, którzy forum odwiedzają od kilku lat przypomnę, że to dzięki mlodemu78 przez lata forum istniało.

ODPOWIEDZ