Nasza strona powoli UMIERA www.Rosjapl.info

Rozmowy na tematy związane ze stroną www.RosjaPL.info oraz z forum. Informacje o aktualizacjach, problemy techniczne, propozycje tematów.
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Nasza strona powoli UMIERA www.Rosjapl.info

Post autor: fijalkowski » ndz 04 paź, 2009 09:49

Nasza strona powoli umiera tak mi się wydaje brak tu nowych atykułów o Ukrainie czy też aktulizacji starych a ostatnia akualizacja miała miejsce 28 stycznia 2007 roku, i nie był to żeden artykuł o podróżach tylko o Zespole Muzycznym Zverii. Chętnie bym pomógł przy ponewnej reaktywacji tegoż serwisu. Z forum jest zanacznie lepiej mamy już 5325 zarejstrowanych urzytkowników, wczoraj zarejstrowało sie newat kilka osób pod rząd. Wielokrotnie pisałem w tej sprawie do admina ale nie doczekałem się odpowiedzi :D

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » ndz 04 paź, 2009 14:20

Forum zamiera ? Myślę , że jednak nie . Odnośnie aktualizacji to leży ona w gesti admina. Myślę jednak że oprócz sprawy technicznej w grę wchodzą również pieniądze. Każda modrnizacja to koszty o czym zaświadczyć może Arturinga. Za bardzo prostą stronkę cena wywoławcza zaczyna się od 1500 netto.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » ndz 04 paź, 2009 15:05

roberT/TANAIS, Nie forum nie zamiera forum ma się jak najbardziej dobrze ostatnio nawet powstał sklepik z fotum wszystko jest ok, wszystko jak w najlepszym porządku, tylko przez stronę nie mogę spać :D , no poprstu przydało by się w artykułach zrobić małe poprawki i można też by było dodać jakieś nowe artykuły nie muszą być przecierz ze zdjęciami bo one dużo miejsca zajmują nic nie trzeba modernizować od ,,strony" technicznej tylko jakieś poprawki i nowe opisy ciekawych miejsc :D

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » ndz 11 paź, 2009 20:18

aby uciąć spekulacje: strona nie umiera ale też się nie rozwija. powód bardzo prozaiczny: brak czasu. Tym bardziej, że dalszy rozwój strony w obecnej konwencji nie ma prawa bytu. Zmieniły się czasy, zmienił się Internet. Bez codziennych aktualizacji strona nie zawojuje swiata :)
forum rozwija się dzięki wam, a ja mam w tym minimalny udział.

nie zamierzam likwidować strony ani forum, poczekam na lepsze czasu gdy może będę miec wiecej czasu i możliwości by zająć się rozwojem strony. Mam nadzieję, ze kiedyś przyjdzie na to czas.

PS. w kwestii finansowej: google i sklep ledwie pokrywają koszty utrzymania strony... To przedsięwzięcie ma charakter czysto hobbystyczny

Wojtek71
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Wojtek71 » pt 16 paź, 2009 23:20

słuchajcie, skoro jest nas zarejestrowanych ponad 5000 a by zrobić fajną stronkę trzeba zapłacić to może byśmy się zrzucili po parę zł (dosłownie) i będzie kasa na stronę ;) co Wy na to ?

Wojtek71
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Wojtek71 » sob 17 paź, 2009 11:49

trzeba by było rozesłać maile do wszystkich tu zalogowanych z nr konta my będziemy wpłacać z dopiskiem na przelewie...WPŁATA NA STRONĘ ROSJAINFOPL.... i już. ;)
myślę że warto

na pewno nikt nie zdefrauduje, wiara w ludzi to podstawa :)

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » ndz 03 sty, 2010 13:44

ja też jestem za tym żeby każdy po te kilka złoty dał na strone i będziemy mieć wypasioną strone

Wojtek71
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Wojtek71 » ndz 03 sty, 2010 17:47

no tak ale parę miesięcy minęło a nr konta jak nie podano tak nie podano :/ parafrazując...jak w polskim filmie...nic się nie dzieje..... ;)

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » ndz 03 sty, 2010 18:49

problem braku rozwoju strony nie wynika z braku funduszy, a jedynie braku czasu. Owszem za pieniądze można kupić ładny i funkcjonalny szkielet portalu, jeśli jednak nie będzie miał kto pisać artykułów, newsów to nawet najlepsza wizualnie i funkcjonalnie strona pogrąży się w marazmie.

nie ma w planach przeprowadzenia zbiórki na stronę. możemy ew. podyskutować o możliwościach rozwoju strony.

PS. Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że została zakupiona bardziej funkcjonalna domena, podpięty system CMS i powoli następuje przenoszenie materiałów, idzie to jednak bardzo mozolnie.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Szulik, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojtek71
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Wojtek71 » ndz 03 sty, 2010 19:05

aaaaaa to w takim razie przepraszam i czapka w dłoń i głęboki ukłon :)

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: abacil » pn 04 sty, 2010 19:56

Szulik pisze:jeśli jednak nie będzie miał kto pisać artykułów, newsów (...).
Gdyby było coś takiego bardziej dynamicznego, coś na kształt zrobionego np. w joomli, to pewnie znalazłoby się parę osób tu piszących.
Podzielić portal na działy - podróże, kulinaria, język, historia, polityka, ekonomia - i już. Sam zobacz, ile osób się tu udziela. Przecież nie chodzi o potężne teksty, tylko o coś bardziej syntetycznego.
Takie jest moje zdanie.
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » wt 05 sty, 2010 14:11

A jak wielu osobom to forum i ta strona pomogła ? Osobiście nie zgadzam się z tą opinią . Zwyżkę odwiedzin ja obserwuje od maja do października. Zresztą myślę że każda osoba która myśli o spędzeniu urlopu na wschodzie znajdzie bez problemu naszą stronę. Z całą pewnością admin też myśli nad tym jak ulepszyć to co się tu dzieje.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi » pt 08 sty, 2010 19:38

Lepiej chyba gdyby każdy wziął na siebie jakiś artykuł i postanowił go zaktualizować i rozszerzyć, potem wystarczyłoby to wysłać Szulikowi, a on mógłby to po prostu wkleić. Jak myślicie?

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » czw 06 maja, 2010 16:08

Przypominam wszystkim zainteresowanym iż w dniu dzisiejszym spotykamy się na co czwartkowym czacie. Godzina 20.00 - 06.05.2010 .
pozdrawiam robert

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » czw 06 maja, 2010 19:18

Bardzo dobrze zauwazyles,ze chat powinien odbywac sie na wczesniej zadany temat.Na poczatku wstep moderatora-dobrowolca,potem dyskusja,zagadki,kawaly,ale wszystko wokol tematu.Moze zacznijmy od tematu:"Moj pierszy raz w ZSRRR/WNP"? :wink:
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » czw 06 maja, 2010 19:21

To po co sie pytasz,skoro znasz odpowiedz?

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » czw 06 maja, 2010 19:31

Kilka razy probowalem podlaczyc sie pod dyskusje na tym czacie,ale wybacz,ze Ci powiem,ze byl on,jak dla mnie malo konstruktywny.Jesli wszyscy sa zaproszeni to jakis savoire vivre obowiazuje.Jesli to tylko dla wybrancow,to nie ma co tego naglasniac.Zreszta przy duzej liczbie odwiedzajacych mozna by bylo czatowac codziennie 24h?:

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » pt 07 maja, 2010 21:36

O muzyce. :lol:

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: alainen » sob 08 maja, 2010 12:20

i były baaaardzo konstruktywne... :):):) Piosenki podesłane przez jednego z forumowiczów (ukłon w jego str bo wie że to o nim) rozeszły sie jak ciepłe bułeczki po wszystkich moich znajomych...

Gollum
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gollum » pn 07 cze, 2010 12:39

Nie zaniedbał ze złej woli, ale z braku czasu. Parę dni temu wysłałem mu swoje propozycje co do artykułów, jeszcze nie odpowiedział. Bo nie miał czasu. Admin też człowiek, musi utrzymać rodzinę, a na hobby zostaje tyle czasu, ule ma wolnego.
Jest wszakże na to sposób. Swego czasu udzielałem się na innej stronie o innej tematyce. Gdy admin nie miał czasu, scedował część obowiązków na innych, awansując ich do roli tzw. junior adminów. Jeden z nich jest już adminem właściwym, a ten pierwszy tytularnym, bo zaglada rzadko. Mona coś takiego wprowadzić i u nas.

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » wt 08 cze, 2010 13:56

Faktycznie,chyba cala administracja na urlopie,a radosna tworczosc kwitnie.Ot chociazby blyskotliwe posty i przemyslenia/niedawno zarejestrowanego forumowicza/,po naszych prosbach o stosowanie sie do regulaminu,jak i elementarnej kultury dialogowania.Gdzie?Chyba to widac golym okiem. :!:

[/quote]

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » wt 08 cze, 2010 21:40

Szanowny kolego Kwiatkowski11, zapewniam ciebie że administracja nie jest na urlopie. Osobiście jestem na forum obecny codziennie. Jeżeli masz uwagi to pisz bezpośrednio do mnie np. na pw .
pozdrawiam robert

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » wt 08 cze, 2010 23:02

Jesli to Ty opowiadasz,ze moderowanie dyskusji politycznych i nie widzisz problemu mowi sie trudno ale ja,poki co powstrzymam sie od czynnego uczestnictwa,bo to nie ma sensu.Prywatnych donosow nie mam zamiaru robic bo przeciez po to jest forum.

Gollum
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gollum » czw 10 cze, 2010 10:16

A ja doniosę prywatnie :mrgreen:

Gollum
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gollum » ndz 20 cze, 2010 13:38

Doniosłem ponad tydzień temu. I żadnej odpowiedzi, nawet odpieprz się, idź w cholerę, czy daj sobie z tym spokój. To już może lepiej niech forum umrze. przyroda pustki nie znosi, powstanie nowe

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » ndz 20 cze, 2010 21:42

Gollum pisze:Doniosłem ponad tydzień temu. I żadnej odpowiedzi, nawet odpieprz się, idź w cholerę, czy daj sobie z tym spokój. To już może lepiej niech forum umrze. przyroda pustki nie znosi, powstanie nowe
bardzo bym prosil o szczegółowe informacje co zostalo zgloszone, najlepiej na PW. Szczerze mowiac nie dostalem żadnego zgłoszenia

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » ndz 20 cze, 2010 21:52

Ja mogę zostać modem.
Nie jestem dzieckiem neostrady.
Mogę pomóc -w razie czego możecie mnie wywalić :d
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek » pt 25 cze, 2010 12:41

ja wyslalem swoje zdjecia z zytomierza to tez nawet nikt nic nie odpisal ani nie umiescil ich,a podstrona o zytomierzu jest uboga a zdjecia nie byly wcale takie zle.szkoda ze to sie porobilo cos w stylu ze ktos gdzies jedzie i sie pyta o droge albo o tlumacznie tekstu

ODPOWIEDZ