W sprawie regulaminu

Rozmowy na tematy związane ze stroną www.RosjaPL.info oraz z forum. Informacje o aktualizacjach, problemy techniczne, propozycje tematów.
Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Horpyna » ndz 18 paź, 2009 00:22

Z regulaminu forum:

2.Kategorycznie zabronione jest:
- używanie wulgaryzmów (za wyjątkiem sytuacji, gdy poddawane są one tłumaczeniu lub ich zastosowanie jest konieczne)
- obrażanie innych użytkowników forum oraz osób trzecich, w szczególności ze względu na narodowość, wyznanie, kolor skóry etc.

P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: P. » ndz 18 paź, 2009 02:09

To chyba regulamin jakiegoś innego forum.

Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Horpyna » ndz 18 paź, 2009 12:24

Niestety nie. Właśnie tego. Zastanawiam się, czy byłoby możliwe, narzucenie obowiązku zapoznania się z regulaminem przed rejestracją?
Ostatnio zmieniony ndz 18 paź, 2009 19:10 przez Horpyna, łącznie zmieniany 1 raz.

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: abacil » ndz 18 paź, 2009 12:33

A czy mogłabyś powiedzieć, co to da ?
Bo ja - osobiście - nie widzę najmniejszego związku między "zapoznaniem się z regulaminem przed rejestracją" a treścią niektórych postów, ergo : jego późniejszym przestrzeganiem.
Myślę że dość naiwności - tylko ciąć i banować.
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem

Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Horpyna » ndz 18 paź, 2009 12:45

Znam zasadę, że nieznajomość prawa nie zwalnia przed konsekwencjami. Ale znajomość pozwala uniknąć zachowań bezprawnych. Znajomość regulaminu ustrzegłaby nas przed mnożącymi się prośbami o napisanie prac domowych, pytaniami, na które już wiele razy uzyskały odpowiedź, przed niechlujstwem językowym. A naruszających godność innych i posługujących się wulgaryzmami można by "karać" bez szczegółowego wyjaśniania za co.
W każdej społeczności obowiązują jakieś reguły. W tej też. Zanim się do niej przyłączy, należy poznać warunki. To nie boli. :)

P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: P. » ndz 18 paź, 2009 17:59

Niestety nie. Właśnie tego. Zastanawiam się, czy nie byłoby możliwe, narzucenie obowiązku zapoznania się z regulaminem przed rejestracją?
To była ironia z mojej strony... Obowiązek zapoznania się z regulaminem będzie działał tak, jak warunki licencji przy instalowaniu programów - nikt nie czyta, tylko zaznacza że przeczytał i dalej...

Niektórym po prostu potrzebna jeszcze kindersztuba najwyraźniej.

Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Horpyna » ndz 18 paź, 2009 19:13

P. pisze:Obowiązek zapoznania się z regulaminem będzie działał tak, jak warunki licencji przy instalowaniu programów - nikt nie czyta, tylko zaznacza że przeczytał i dalej...
Ja przeczytałam. Licencje też się staram przynajmniej przejrzeć. Raz się wpakowałam i nie mam zamiaru popełniać tego samego błędu.
Ale zgadzam się, większość nie czytała regulaminu i czyta licencji.

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA » ndz 18 paź, 2009 20:47

moze to nie jest takie glupie?
zaznaczyles -przeczytales.
Czy zrobiles to faktycznie czy nie... inna sprawa zaznaczyles i wszytko!
nikt nie pyta czy po przeczytaniu zrozumiesz co pisze... a wielu na forum czyta a i tak NIE ROZUMIE.... wielu postow.

P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: P. » pn 19 paź, 2009 08:25

Tylko po co się "ceregielić"? Każdy ma obowiązek przestrzegać regulaminu, a jak tego nie robi to się go powinno sekować. Nie ma znaczenia, czy przeczytał czy nie. Podobnie człowiek, który jedzie bez biletu tramwajem nie może się tłumaczyć w ten sposób, że nie przeczytał regulaminu albo nie wiedział, że trzeba kupić bilet. W pewnych sytuacjach brak pewnej wiedzy jest wykroczeniem.

P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: P. » pn 19 paź, 2009 08:26

Ale zgadzam się, większość nie czytała regulaminu i czyta licencji.
No, ja się przyznam, że regulamin "przekartkowałem" a licencji nigdy nie czytam :oops:

jasnezenie
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: jasnezenie » pn 19 paź, 2009 12:54

Ignorantia iuris nocet i na tym sie opierajmy; jak ktos jest odrobine inteligentniejszy od malpy to zda sobie sprawe, ze na forach tego typu nie obraza sie ludzi i nie uzywa wulgaryzmow oraz, ze jest ktos taki jak moderator, ktory prostakow i chamow banuje.
Znam 94-letniego starca, który całe życie pił, dziś jeszcze pije i jest zdrów jak ryba. Brat jego natomiast nie brał nigdy kropli do ust i umarł, mając 2 lata. (Julian Tuwim)

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » pn 19 paź, 2009 13:56

no widzisz, jak widac w jednym z sasiednich (do niedawna) watkow, najwyrazniej wielu uzytkownikow nie grzeszy ta skromna przewaga nad naczelnymi :) do tego stopnia, ze watek musial zostac zamkniety :) ten z kolei nie byl poswiecony tematowi regulaminu, wiec proponuje przeniesc dyskusje w odpowiedniejsz miejsce :) i zapraszam do kontynuowania :)

Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Horpyna » pn 19 paź, 2009 15:02

Słusznie, że rozdzielono wątki. I słusznie, że zamknięto ten wątek, który wywołał tyle zamieszania. Przekroczono w nim wszelkie dopuszczalne normy. W końcu anonimowość nie powinna zwalniać z odpowiedzialności za słowo.

P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: P. » pn 19 paź, 2009 16:04

A mnie się nie podoba zamykanie wątków! Dlaczego przez chamstwo użytkowników zamyka się komuś wątek? Nie jestem entuzjastą tego, co wypisuje Bvnor, niejednokrotnie dawałem temu wyraz, ale on nikogo nie obrażał. A teraz przez Jubusa nie może kontynuować. Dlaczego nie można po prostu konsekwentnie karać KAŻDEGO bluzgającego zamiast stosować zbiorową odpowiedzialność? Są ostrzeżenia, jest możliwość czasowego zablokowania dostępu do forum, więc istnieją narzędzia, za pomocą których można egzekwować przestrzeganie regulaminu i zasad kulturalnej rozmowy bez szkody dla tych, którzy być może chcą kontynuować watek w cywilizowany sposób.

Tymczasem odnoszę wrażenie, że ostrzeżenia rozdawane są w pewnej mierze losowo, czyli gdy ktoś już naprawdę mocno przegnie kilka razy z rzędu, co kończy się także zamknięciem wątku. A przecież ta historia za jakiś czas znów się powtórzy wedle tego samego scenariusza.

Po pierwszym wyskoku z lżeniem nacji Jubus powinien zgarnąć ostrzeżenie. A że nie dostał mimo wielokrotnych powtórek, to się rozbrykał i to bardzo poważnie. Nie było żadnej reakcji na rozmyślne pisanie nazw narodowości z małej litery i tym podobne sprawy. Ze szkodą dla wszystkich, bo jednak zaglądają tu różne osoby, także takie, które w oparciu o forum mogą wyrobić sobie jakieś zdanie o nas wszystkich.

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » pn 19 paź, 2009 17:45

widzisz, co czlowiek, to opinia :) jednym sie podoba, innym nie :) dogodzic wszystkim nie sposob...

watek zostal zamkniety przede wszystkim po to, zeby dac niektorym troche czasu na 'ostygniecie' i zdystansowanie sie do poprzednich wypowiedzi (rowniez swoich). niewykluczone, ze zostanie odblokowany za jakis (byc moze niedlugi) czas.

zgodze sie z toba, ze sa inne narzedzia. czasem trzeba jednak po prostu troche... no wlasnie - czasu :) np. na przemyslenie pewnych kwestii. ciezko jest tez nieraz w inny powstrzymac lawine wzajemnych (bezsensownych zwykle) oskarzen i chamskich pyskowek.

pewnie masz racje, ze trzeba bylo wczesniej reagowac, ale granica miedzy odpowiednia reakcja a cenzura jest dosc cienka i czasami trudno ocenic, gdzie sie znajduje. dlatego staramy sie (jesli moge pisac w imieniu innych modow) zbytnio nie ingerowac w wasze wypowiedzi.

poza tym nieraz najzwyczajniej nie mamy na to czasu. nikt nam nie placi za siedzenie na forum i sledzenie dyskusji, robimy to calkowicie spolecznie, dla przyjemnosci (o zgrozo!) i miewamy tez inne zajecia w zyciu :) pamietaj tez o tym.

pamietaj tez, ze kazdy uzytkownik ma mozliwosc zgloszenia niewlasciwych tresci, sprawy tego typu sa zwykle dosc szybko zalatwiane.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pn 19 paź, 2009 18:45

- Informuję , że kontrowersyjny wątek został zamknięty aby pewne gorące głowy ostygły z nadmiaru wrażeń.

- Osoby które nadużyły cierpliwości łagodnego admina dostały ostrzeżenie.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Horpyna » pn 19 paź, 2009 19:01

bvnr poradził sobie - otworzył podobny watek.
Ja na wszelki wypadek nie zamierzam więcej zabierać głosu w podobnych dyskusjach. Dają się krótko spointować: Gadał chłop do obrazu. :mrgreen:

jubus83

Post autor: jubus83 » pn 19 paź, 2009 21:57

Sypiąc sobie popiół na główę(choć jestem niewierzący) zapytam tak KTO TOLEROWAŁ PRZEZ CZTERY LATA OBECNOŚĆ AGENTA SŁUŻBY WYWIADU ZAGRANICZNEGO FEDERACJI ROSYJSKIEJ NIEJAKIEGO RUSSIAN którego MUSIAŁEM BRUTALNIE OCHRZANIĆ I ZWYZYWAĆ czy potrzeba było czterech lat by tacy łajdacy dostali opinię taką na jaką zasługują??!?!?
W jaki sposób działają tutaj moderatorzy - czy nie można zwyczajnie banować opinii użytkowników nadających z Rosji kierujących antypolskie opinie, czy potrzeba faktycznie walnąć pieścią w stół by taka sytuacja wyszła na jaw. To forum dla ludzi cywilizowanych a nie kolejne forum typu gazeta.pl czy rosjanie.pl gdzie roi się od pracowników- prowokatorów Ambasady Rosyjskiej którzy jedyne co robią to piszą " Polska to dziwka a Rosja to super kraj"??

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » pn 19 paź, 2009 22:20

jubus83, chamuj sie troche, raz jeszcze cie prosze grzecznie :) naprawde uwazasz, ze 'brutalne ochrzanienie i zwyzywanie' jest sposobem dyskutowania na forum...? zreszta w ogole jakiejkolwie dyskusji...? i naprawde uwazasz, ze musiales...?

nie wiem skad bierzesz te rewelacje nt. rzekomych agentow, ale jesli wiesz cos wiecej niz my, moze sie tym po prostu podziel zamiast chlapac bluzgi na lewo i prawo. ja chetnie poznam jakies ciekawe fakty w kazdym razie.

nie podoba ci sie glos jakiegos 'pacana' z tamtej strony? to moze udowodnij mu, ze jestes ponad to, ze umiesz rozmawiac, a nie tylko krzyczec. albo go olej, co zreszta bylo tu - jak teraz widze - wielokrotnie proponowane, ba, co nawet zadzialalo raz i drugi. sam napisales slowo 'prowokator', teraz zastanow sie, komu udalo sie osiagnac cel: tobie czy jemu...? :]

uwierz mi, ze ignorowanie to duzo gorsza kara niz pieklenie sie. o czym bedziesz - jak sadze - z pewnoscia mial szanse sie przekonac, kontynuujac 'dyskusje' na tym 'poziomie'.

jubus83

Post autor: jubus83 » pn 19 paź, 2009 22:29

Proponowałbym przejrzenie postów tego jegomościa i porównanie ich ze statutem ww Służby działającego tak jak w przypadku każdego totalitarnego reżimu jako zbrojne ramię partii, wodza itd. Trochę to dziwne że 4 lata temu gdy ten osobnik wypisywał swoje bzdury nikt nie reagował, może ludzie byli nieświadomi zagrożenia?? Może co poniektórzy tęsknili za ZSRR?? Kto wie??
Poza tym uważam że OCHRZANIENIE i brutalne zwyzywanie jest jedynym możliwym środkiem co do Rosjan czy Sowietów, którzy jedyne co znają to język siły, akurat tak się składa że mam w rodzinie trenera psów a w przypadku treningu psów cisza oznacza słabość trzeba pokazać kto jest panem, tak samo jest ze zwierzętami pokroju agentów FSB, SWZ czy wychowanków KGB - to są zwykłe zwierzęta, nie ludzie podobnie jak członkowie Waffen SS i innych łajdakich organizacji z natury zbrodniczych.

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » pn 19 paź, 2009 22:45

rozbiles mnie stary, po prostu zmiazdzyles :) brak mi slow, wiec z mojej strony koniec.

Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Horpyna » wt 20 paź, 2009 00:25

Jubus, ty naprawdę wierzysz w to, co napisałeś?

tuliusz1971
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: tuliusz1971 » wt 20 paź, 2009 01:47

Ręce opadają-bez dalszego komentarza

jubus83

Post autor: jubus83 » wt 20 paź, 2009 08:23

Źle się wyraziłem, zamiast zwierząt myślałem o psach gończych reżimu - agentach, bojówka itp.
Nie oszukujmy się, myślę że co raz na forum wchodził jakiś prowokator pisał parę postów wychwalających obecną władze w Rosji czy ZSRR(choćby takie osobniki jak putin, czy człowiek nie jedzący mięsa, który spotykał się z Rosjanami w Indiach)i generalnie sytuację tam.
Taki Russian patrząc na jego posty albo jest członkiem tamtejszej partii władzy, albo jest agentem(za zagranicę jak wiadomo odpowiada SWZ, nie FSB)albo kimś straszliwie chorym psychicznie, chorym z nienawiści do Polski i wszystkiego co normalne. Gloryfikacja zbrodniarzy komunistycznych(jego posty o Afganistanie i armii sowieckiej tam walczącej)to czyste przestępstwo, więc dziwne dla mnie to że akurat tyle tu przesiedział i nagle wypłynął gdy sytuacja nagle zaczęła wymykać się spod kontroli(nie pochlebne opinie nt. Armii Czerwonej, ZSRR czy obecnej sytuacji w Rosji).Skoro we wrześniu atak na Polskę przypuścili rosyjscy, rządowi hakerzy to może i w ruch poszli prowokatorzy i agenci. Może ta teoria jest z natury śmieszna i idiotyczna ale bardzo możliwa.

P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: P. » wt 20 paź, 2009 13:52

Lusac: To, co napisałem nie jest zarzutem do pracy administracji - wyrażam jedynie swój pogląd na przyczyny powstawania notorycznie powracającego problemu i na sposoby jego ewentualnej eliminacji. Nie zgodzę się, że między odpowiednią reakcją a cenzurą granica jest cienka - takie przypadki są rzadkie i zawsze można je rozwiązać inaczej, np. poprosić użytkownika o redakcję stylistyczną. Postów chamskich i obelżywych, czyli takich, odnośnie do których nie będzie zachodzić podejrzenie o cenzurę, jest dużo więcej.

Jeżeli chodzi o Wasz czas, to oczywiście rozumiem, że nikt Wam nie płaci i - jak my wszyscy - macie ważniejsze sprawy niż forum. Ale nie chodzi o to, żeby reagować nie wiadomo jak szybko. Aktywność w działach jest na tyle mała, że krótka wizyta co drugi dzień powinna wystarczyć. Ale niechby i raz na tydzień. Nie chodzi przecież o pośpiech.

Jeżeli chodzi o zgłaszanie niewłaściwych treści przez użytkowników, to przyznam się, że osobiście nie korzystałem z tej możliwości i może był to błąd. Jednak nie najlepiej kojarzy mi się takie zgłaszanie, zapewne wiesz z czym.

Dodam na koniec, że nie wierzę, aby zamykanie tematu i obdzielanie kłócących się ostrzeżeniami wtedy, gdy wszelkie normy przyzwoitości zostały przekroczone, zmieniło cokolwiek w szerszej perspektywie. Na razie widzę, że spora część użytkowników, która może mieć coś interesującego do powiedzenia w kontrowersyjnych wątkach po prostu rezygnuje z udziału. Szkoda, żeby poziom forum szedł w dół.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA » czw 22 paź, 2009 00:17

hmmm

na naszym forum jest kilku konsuli, przynajmniej z 3 krajów ;-) jak nie więcej?
Wiadomo wszyscy są ANONIMOWI! i to ich sprawa, ze względów oczywistych! nikt sie do tego nie przyzna! ;-)
jedni są Czytaczami inni nawet cos napiszą ;-) ale napewno nikogo nie obrazają bo to NIE TEN POZIOM!!!

Agentow (tu do JUBUSA) jest pewnie wiecej!...
Duze forum, tematyczne to i czytają ci co czytac powinni ;-)

ps.. Wszelkiej masci Gluptaków, spamiarzy, swirów i wariatów? pewnie jest znacznie wiecej ale to juz wiedza Adminow.

DEMOKRACJA cenzura i inne takie....
ja oosbiscie mysle ze niektorym to sie poprzestawialo w glowach... czasem to ja jestem nawet za cenzurą jak czytam bzdury.
Demokracja niestey ale chyba tez powinna miec ograniczenia na faorum? skoro nie ma dobrego wychowani i kultury ;-)

A wogole pozdrowienia z MOŁDAWII ;-)
AGENT WINNY - KAGOR :lol:

ODPOWIEDZ