...

Rozmowy na tematy związane ze stroną www.RosjaPL.info oraz z forum. Informacje o aktualizacjach, problemy techniczne, propozycje tematów.
Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » czw 05 lis, 2009 17:21

Informuję, że to co nazywasz awarią było tak naprawdę przeprowadzką na inny serwer. Forum było niedostępne dosłownie przez kilkanaście minut, jednak propagacja DNSów trwa kilkanaście godzin. Dlatego w zależności od operatora internetowego jedni mogli się łączyć z forum zaraz po zmianie serwera, inni dopiero po kilkunastu godzinach. Dal tych, którzy dostęp do nowego serwera mieli opóźniony stare forum zostało wyłączone by nie doszło do sytuacji, że jedni piszą na starym forum, a później na nowym nie ma ich postów.

Obecnie proces przeprowadzki można uznać za zakończony. Poza kilkoma detalami wszystko powinno działać dobrze. Każdy z użytkowników utracił historię czytanych postów - to jedyna strata.

Forum na nowym serwerze działa zauważalnie szybciej. Zmiana serwera to mam nadzieję, początek większych zmian na stronie i być może na forum.

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » czw 05 lis, 2009 17:47

bez jaj :) nie jesteśmy pogotowiem ratunkowym :) nie ma chyba jeszcze uzależnionych od forum osob... No, moze poza tobą. Kilka godzin przerwy dobrze zrobi

kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 » czw 05 lis, 2009 20:36

Ja jestem uzależniony od Ukrainy i Wschodu, a najważniejsze źródło to te forum ;-)

Człowiek przeżyje te kilka godzin, ale można było o tym powiadomić wcześniej.

Ale ważne, że już działa.

Dzięki Artur za informacje dziś na gg.

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » czw 05 lis, 2009 20:43

przepraszam w takim razie wszystkich poszkodowanych.

pierwsza próba została podjęta 01.11, gdy wszyscy byli na grobach, jednak niestety nie udało się wszystkiego przeprowadzić bezboleśnie. Kolejna próba została podjęta gdy okazało się, że mogę na ten cel poświęcić kilka godzin. Dlatego odbyło się bez uprzedzenia...

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » czw 05 lis, 2009 23:43

moze to zabrzmi glupio, ale jak zobaczylem, ze domena jest na sprzedaz, myslalem, ze Was wiecej "nie zobacze".
:)

ODPOWIEDZ