Poziom działu "polityka, gospodarka, historia"

Rozmowy na tematy związane ze stroną www.RosjaPL.info oraz z forum. Informacje o aktualizacjach, problemy techniczne, propozycje tematów.
P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Poziom dział‚u "polityka, gospodarka, historia"

Post autor: P. » pt 20 sie, 2010 13:48

Chciałbym podzielić się z Wami dość smutną refleksją dotyczącą poziomu postów w dziale "Polityka, gospodarka, historia". Otóż każdy zgodzi się chyba, że od pewnego czasu jest to rynsztok w pełnym tego słowa znaczeniu. Praktycznie nie odzywają się osoby, które jeszcze rok, dwa lata temu zawsze miały do powiedzenia coś ciekawego. Ja też ograniczyłem swoją aktywność prawie całkowicie. Przypuszczałem, że tak właśnie się stanie, gdy jakiś czas temu wyraziłem swoją opinię na temat strategii administracji, która wolała nie stosować dość naturalnej chyba zasady odpowiedzialności indywidualnej.

Kropką nad "i" jest obecna sytuacja w temacie dot. katastrofy samolotu prezydenckiego. Garstka fanatycznych antyfanatyków zaczęła wypisywać agresywne teksty dotyczące innych fanatyków mieniących się "obrońcami krzyża". Cała sprawa zakończyła się tym, że jeden z użytkowników - nowa inkarnacja znanego na forum niezbyt zrównoważonego pieniacza - wyraził żal z powodu tego, że J. Kaczyński nie zginął w katastrofie. Przyklasnął mu inny użytkownik, po czym temat został po prostu zamknięty.

To są niestety konsekwencje permanentnego tolerowania chamstwa i braku przyzwoitości na forum. Nie wiem, czy to już poziom szamba z Onetu, czy jeszcze nie. Ale od dawna nie przeczytałem w dziale prawie żadnej wyważonej, mądrej opinii, z którą można byłoby się zgodzić bądź nie, ale która sprowokowałaby jakiś ruch myśli. A przecież sytuacja była zupełnie inna jakiś czas temu. Być może tak i powinno być, może powinny tu zaglądać tylko osoby szukające kwatery albo informacji o połączeniach czy innych formalnościach związanych z wyjazdem za wschodnią granicę. Być może wymiana opinii wcale nie jest ważna.

Mogę sobie tylko wyobrazić reakcję osób, które trafiają tu pierwszy raz... Sam zaglądam tu jedynie z przyzwyczajenia, choć zdecydowanie coraz rzadziej. I nie bardzo widzę sposób na wyjście z tej sytuacji w tym momencie.

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

100% poparcia dla P.

Post autor: Kwiatkowski11 » pt 20 sie, 2010 15:07

Zgadzam sie w 100% z tym postem gdyż sam tak czuje i robie(tzn.przestalem sie angazowac) gdyz stracilem juz nadzieje,ze cos sie zmieni,bo administracja portalu zdaje sie tego problemu nie dostrzegać !
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

Jakub83

Post autor: Jakub83 » pt 20 sie, 2010 15:30

Ja bym radził przeczytać mój post sprzed kilku tygodni, gdzie wyraźnie napisałem o potrzebie usunięcia działu polityka, historia, gospodarka. W to miejsce miało by się znaleźć coś w stylu "Dział Praktyczny", czyli to co najważniejsze z punktu widzenia każdego człowieka, a nie kontrowersyjne.

Politykę zostawmy politologom i specjalistom z ośrodków w stylu OSW, historię należy zostawić historykom zawodowym, gospodarkę ekonomistom. Jak ktoś szuka jakichś informacji politycznych czy gospodarczych to te informacje znajdzie bez problemu, wystarczy poszukać.

Dział praktyczny, który zaproponowałem mógłby dotyczyć:
-kulinariów (mój ulubiony temat)
-przedmiotów dnia codziennego, ktoś coś gdzieś widział, kupił, albo chce kupić, a się zastanawia czy warto.
-kultura materialna, czyli książki filmy, komiksy radio i telewizja, dyskusje mogłbyby dotyczyć nawet programów, które przecież ludzie tu i tam oglądają. 99 procent telewizji z WNP można oglądać w Polsce, również przez internet więc jest baza do dyskusji.
-porady prawne albo porady praktyczne

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » pt 20 sie, 2010 16:53

Najdziwniejsze i bardzo niepokojące jest to, iż na forum o turystyce znajduje sie tak wielu "ludzi" o tak skrajnych i nacjonalistycznych poglądach co budzi prawdziwe przerażenie. :oops:

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA » pt 20 sie, 2010 17:59

stąd wiele osób po prostu przestało się w ogóle na forum wypowiadać i wypisywać ;-)
co najmniej 3-4 osoby ...

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » pt 20 sie, 2010 23:12

Przeczytałem te ostatnie posty. O zgrozo! Usuncie wszystkie agresywne i skrajne wypowiedzi, bo wstyd.

Jakub83

Post autor: Jakub83 » sob 21 sie, 2010 00:03

Usunięcie całej części polityczno-historycznej forum byłoby tak naprawdę najlepszym rozwiązaniem. Skoro ktoś nie akceptuje, różnorodności poglądów, nawet tych skrajnych (ja jestem gorącym zwolennikiem pełnej demokracji i z chęcią kłócę się, a czasami zgadzam z komunistami, lewakami czy neo-nazistami), najgorszej co jest to kneblowanie ust.
To nie jest forum turystyczne, a przynajmniej nie powstało, tak jak i strona w tym celu.
Jak wiadomo polityka i historia od zawsze, w każdym przypadku powodowała skrajne opinie. Im bardziej niestabilny region, o którym mowa, tym te opinie będą bardziej skrajne.

Ja osobiście żałuję tylko że dałem się wciągnąć w te tematy, które nie były związane merytorycznie, z tym co mnie interesuje. Jaki związek ma jakiś durny samolot czy durni psychopaci siedzący w przy władzy lub chcący takiej władzy w Polsce czy krajach sąsiednich do turystyki czy ciekawości co do tego, co jest za "przysłowiową miedzą".
Ktoś jadący do danego kraju interesuje się raczej tym co może tam spotkać, czego się spodziewać, co może zjeść, co kupić, co przywieźć, a nie to czy jest to kraj bogaty, skrajnie biedny, niestabilny, czy ludzie tam rządzący są normalni czy to jacyś chorzy psychicznie, zakompleksieni złodzieje. Tak samo mało kogo interesuje czy historycznie dany kraj był agresorem czy ofiarą, bo historia jest historią i jej już się nie zmieni.

Kraj i ludzie tam mieszkający mogą się jednemu podobać, a drugiemu nie, to jest normalne. Opinie może każdy mieć, nawet najbardziej skrajne, nie każdy musi lubić i akceptować tego, że w sąsiednim kraju tak się dzieje, a nie inaczej.
Ciekawi mnie tylko czemu nikt nie podjął jeszcze tak ciekawych tematów jak: "Goło i Wesoło", wschodnia motoryzacja, postradziecka broń, ochrona środowiska w krajach WNP, problemy komunikacyjne, gry komputerowe związane z regionem, książki o tematyce wschodniej i wiele wiele innych, ciekawych tematów, które nie powodują takich idiotycznych zachowań jak szambo zwane "polityką, historią i gospodarką".

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » sob 21 sie, 2010 09:04

"durny samolot"- gdybym policzył liczbę osób, które by przyszły na mój pogrzeb, wyszłoby jakieś 200. Nijak się to ma, do tych 96 osób, którzy poprzez funkcje jakie sprawowali mieli mnóstwo znajomych, współpracowników, ludzi z rodziny. Myślę, że ta tragedia w sposób bezpośredni dotknęła 50 000 osób, do tego jakieś 15 mln Polaków. A Ty piszesz "durny samolot".

Jakub83

Post autor: Jakub83 » sob 21 sie, 2010 09:32

I kto tu robi problemy? Jak ktoś uważa, że coś jest dla niego ważne to nie coś tam robi, ale niech nie narzuca innym swojego zdania, to nie komuna, nie nazizm, nie IV RP. Są stokroć ciekawsze rzeczy za wschodnią granicą niż jacyś psychopaci przy władzy i debile, których ze świecą można szukać w cywilizowanym świecie, jedynie pośmiać się można z tego całego burdelu, który tam jest, a wręcz każdy powinien się śmiać.

Mnie interesują np. rosyjskie/wschodnie produkty spożywcze, przepisy, piwa i inne alkohole, rosyjskie/wschodnie filmy, książki, życie codzienne, jakie mają sklepy, jakie stacje benzynowe, gdzie i jak chodzi się do kina, jakie samochody są teraz popularne i ile kosztują, jak wyglada edukacja, kiedy i na jakich zasadach odchodzi się na emeryturę, jakie są gazety i czasopisma, jakie są najpopularniejsze kanały telewizyjne, jak się spędza wolny czas, czym można pohandlować z nimi, itd.To są ważne rzeczy, praktyczne zarazem nad którymi warto dyskutować, a nie to czy Putin ukradł parę milionów, czy parę miliardów, czy Ukraina zbankrutuje za 2 lata czy 10, czy Łukaszenka jest tylko psychopatą i mordercą czy tylko psychopatą i złodziejem, itd. Te rzeczy są niepodważalne i nie podlegające nawet dyskusji, a niestety spora część pustych ludzi myśli, że jest kompletnie inaczej, stąd się potem biorą problemy, pieniactwo, rynsztok, itd.

Przykładem ultraciekawego tematu, którego i tak nikt nie podejmie bo "jemu lub jej się nie chce" jest coś takiego:
http://guzei.com/live/tv/
To link do ponad OŚMIUSET telewizji (videostreamów)z obszaru byłego ZSRR i nie tylko. Są tu praktycznie wszystkie lub 99 procent telewizji regionalnych z każdego regionu Ukrainy i Rosji. Zamiast nudzić o jakichś kaczorach, banderach, putinach, łukaszenkach, janukowyczach i całej tej ogólnopaństwowej hołocie lepiej obejrzeć sobie program lokalny z Baszkirii czy Kamczatki, tudzież Doniecka lub Symferopola i napisać o czym ciekawym mówili.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » sob 21 sie, 2010 13:44

Jestes w stanie ignorowac wszystkie polityczne tematy a pisac o tym co Cie interesuje?

Jakub83

Post autor: Jakub83 » sob 21 sie, 2010 14:51

Oczywiście, tylko jest pytanie GDZIE??
Tak jak już powiedziałem, całą część polityczno-historyczną należy wywalić, dlatego, że jest ona kompletnie nie potrzebna. Jest to tylko niepotrzebne powielanie forów i miejsc gdzie o takich rzeczach się dyskutuje i tak jak tam, tak i tu, wiedza większości osób jest zerowa, co powoduje że sprowadza się to do skrajnych poglądów typu bohater-zdrajca, mądry-głupi, itd.
Od tego są odpowiednie instytucje, które publikują swoje materiały, żeby taki jeden z drugim sobie poczytał jak jest, a nie wypisywał bzdur, że tu czy tam się dobrze dzieje, że w mediach to propaganda, itd. Niech pacjent nie wypowiada się na temat swojej choroby tylko spyta się lekarza.
Lekarz - specjalista od chorób
Górnik - specjalista od wydobywania węgla
Historyk - specjalista od historii, jej badania i interpretacji faktów
Politolog - specjalista od polityki, mechanizmów władzy, itd
Finansista - specjalista od finansów, rynków finansowych, walutowych itd.

Niestety w Polsce każdy myśli, że się zna na polityce lub historii, a gówno wie jeden z drugim. Takich przykładów tutaj na forum było multum, stąd ten cały poziom rynsztoka, nie po to są odpowiedni specjaliści i nie po to piszą oni książki, żeby taki jeden z drugim "domorosły specjalista od polityki" wypisywał bzdury, nie mające pokrycia w rzeczywistości.

Albo w tej części polityczno-historycznej zaczną odzywać się prawdziwi historycy i specjaliści od polityki albo tą część należy wywalić. Większość tematów, o których mówił autor wątku pochodzących sprzed roku czy dwóch dotyczy SPRAW PRAKTYCZNYCH. Tak więc cała ta część powinna być wymieniona na część poświęconą rzeczom praktycznym - bankom, rodzajom ubezpieczeń, sieciom komórkowym i telefonicznym , wszystkiemu temu co jest związane z codziennym, praktycznym życiem.
Politykę i historię zostawmy specjalistom, którzy dostają za to pieniądze.
Ostatnio zmieniony ndz 22 sie, 2010 07:28 przez Jakub83, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » sob 21 sie, 2010 16:51

Zapytam jeszcze raz, bo nie otrzymalem odpowiedzi na pierwsza czesc pytania... "Jestes w stanie ignorowac wszystkie polityczne tematy?"

Jakub83

Post autor: Jakub83 » ndz 22 sie, 2010 07:34

Spójrz w górną część mojego poprzedniego postu, a ujrzysz swoją odpowiedź.

To samo pytanie jednak należałoby zadać 99 procentom innych użytkowników wypisujących niesamowite wręcz bzdury, niepoparte żadnymi dowodami, żadnymi linkami, żadnymi danymi, żadnymi raportami, żadnymi książkami. Jednym słowem jak wejdę na forum astronomiczne i zacznę wypisywać bzdury, że Ziemia jest płaska i podtrzymuje ją Atlas, albo że do najbliższej Galatyki można dotrzeć w ciągu roku na piechotę to też mam prawo?!?

Powtórzę to jeszcze raz, dowody proszę Państwa, dowody. Jak piszę ktoś o czymś, w stylu "na Ukrainie lepiej" - dowody, raporty, wyliczenia, linki do stron. Jak ktoś pisze "Putin wcale nie jest zły" - dowody, osiągnięcia poparte linkami, badania opinii publicznej (ostatnie pokazują dokładnie odwrotność tej tezy), raporty niezależnych ekspertów, itd.

Skończmy w końcu z dziecinadą, bo to jest najbardziej denerwujące, a nie poziom językowy.
Nie traktujmy polityki, historii, gospodarki jak tematu innego niż astronomia czy medycyna, to są kwestia "jak tak uważam", takie rzeczy badają uczeni i można się z tego śmiać, ale w najbardziej rozwiniętych krajach świata tacy specjaliści od badania ekonomii czy polityki mają podobny autorytet i honoraria jak najlepsi lekarze czy astronomowie.
W dziadowskiej, postkomunistycznej Polsce niestety do tego jeszcze nie dorośliśmy.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pn 23 sie, 2010 10:02

Staram się byc bardzo obiektywny ale osobiście najchętniej bym zamknął ten dział na dobre. Im mam radę dla zainteresowanych : masz obiekcje to nie pisz.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: P. » pn 23 sie, 2010 10:04

Czyli sprawa jasna. Do rady oczywiście się zastosuję.

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » pn 23 sie, 2010 10:44

[quote="roberT/TANAIS"]...mam radę dla zainteresowanych : masz obiekcje to nie pisz.
Zalosne,chyba wcale nie zrozumiales o co w tym wszystkim chodzilo.
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

Jakub83

Post autor: Jakub83 » pn 23 sie, 2010 12:06

roberT/TANAIS pisze:Staram się byc bardzo obiektywny ale osobiście najchętniej bym zamknął ten dział na dobre.
Wyjąłeś mi to z ust. Zamiast gadać o pierdołach (typu kto wiecej nakradł Tymoszenko czy Łukaszenko, kto jest wiekszym bandytą: Putin czy Saakaszwili) które nikogo nie interesują(ja to akurat czasami czytam takie rzeczy bo mam ubaw po pachy), jednocześnie plotąc niemiłosierne wręcz bzdury lepiej wprowadzić 2 nowe działy:
1.Praktyczny (tutaj można by wsadzić także wątki o winach krymskich czy piwach, czy jedzeniu czy innych rzeczach z WNP, ludzie w końcu takie rzeczy przywożą, jak jadą to też są ciekawi co kupić, czego się wystrzegać) oraz
2. FOTO/Video (w odróżnieniu od prywatnych zdjęć z podróży można by zamieszczać tutaj ciekawe/śmieszne/niewiarygodne zdjęcia i filmy, ot tak dla ciekawości, żeby ludzie mogli popatrzeć sobie na ciekawe widoki, pooglądać jakieś programy, itd.). Kilku użytkowników lubi zaśmiecać wątki jakimiś linkami do zjęć czy filmów, zupełnie nie powiązanych z tematem, więc takie coś miałoby sens.

Awatar użytkownika
khan.tengri
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: khan.tengri » ndz 05 wrz, 2010 11:30

Ja do tego działu w zasadzie nie zaglądam i przez to nie muszę się niczym denerwować. Dział turystyczno-podróżniczy mamy na dobrym poziomie i to najważniejsze.

Jakub83

Post autor: Jakub83 » pn 06 wrz, 2010 09:43

Zgadza się, ale można by przynajmniej zostawić jeden temat, w stylu takim jak ja podałem - podsumowanie działu, gdzie po prostu każdy mógłby szybko wyszukiwać interesujące go informacje, a nie licytować się gdzie jest większy polityczny i ekonomiczny bałagan.
Ostatnio zmieniony pn 06 wrz, 2010 18:46 przez Jakub83, łącznie zmieniany 1 raz.

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: abacil » pn 06 wrz, 2010 10:44

Jakub83 pisze:Zgadza się, ale można by przynajmniej zostawić jeden temat, w stylu takim jak ja podałem - podsumowanie działu, gdzie po prostu każdy mógłby szybko wyszukiwać interesujące go informacje, a nie licytować się gdzie jest większy polityczny i ekonomiczny syf i burdel
... w czym zdecydowanie jesteś na prowadzeniu.
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem

Jakub83

Post autor: Jakub83 » wt 07 wrz, 2010 00:06

Może i masz rację przedmówco, ale w odróżnieniu od "znawców", którzy zajmują się budową dróg czy organizacją wycieczek, wiem czym się różni system prezydencki od półprezydenckiego czym się różni PKB od PNB, czym się charakteryzuje system mafijno-autorytarny w aspekcie korupcji i poszanowanie prawa gospodarczego i jakie to ma skutki dla perspektyw rozwoju danego kraju.
Może dobrym pomysłem byłby obowiązkowy test politologiczno-ekonomiczny dotyczący teorii i praktyki politycznej i ekonomicznej, na przykładzie krajów WNP. NP. Kto rozpił Jelcyna? A: Sam się rozpił, bo lubiał "chlać" B: Rozpiło go FSB z Putinem na czele C: Rozpiła go jego żona, bo wolała go widywać pijanego niż trzeźwego D: Jelcyn był absytentem, a objawy upicia się spowodowane były choroba filipińską
ZAMKNIJCIE W KOŃCU TEN DZIAŁ!!!!!!

Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Horpyna » sob 11 wrz, 2010 00:03

Zgadzam się w pełni z wypowiedzią "P". Właśnie z powodu poziomu dyskusji przestałam odwiedzać ten dział. Poco? Skoro, nie wiedzieć czemu, niektórzy "dyskutanci" obrażali mnie ostatnio dosyć często. Tak wcześniej nie było. Zdarzali się różni radykałowie, ale przynajmniej język postów i argumentacja była na poziomie.
Szkoda byłoby go jednak zamykać, bo warto wiedzieć coś więcej o danym kraju niż tylko znać adresy knajp i ceny towarów. Jedynym ratunkiem jest ostra moderacja i karanie. Trzeba by jednak asno ustalić reguły zabierania głosu na tematy polityczne i historyczne.

Jakub83

Post autor: Jakub83 » sob 11 wrz, 2010 10:01

Horpyna pisze:Trzeba by jednak asno ustalić reguły zabierania głosu na tematy polityczne i historyczne.
W pełni się zgadzam. Przykładowe reguły:
1. Okazanie skanu dyplomu ukończenia szkoły wyższej na takich kierunkach jak: ekonomia, nauki polityczne, historia, stosunki międzynarodowe, finanse i bankowość i parę innych. Do tego przedstawienie tematu/ów prac związanych z obszarem tematycznym np. "system bankowy na Ukrainie", albo "polityka ekonomiczna Białorusi w zakresie rolnictwa".
2. Ewentualnie, jeśli powyższego ktoś nie posiada - okazanie przykładów prac naukowych lub jakichś dokumentów potwierdzających pracę związaną z tematyką np. kilkuletni staż pracy w Departamencie Wschodnim MSZ albo w OSW, albo w PISM albo w jakimś innym specjalistycznym miejscu.
3. Ewentualnie jeśli ktoś nie posiada ani pierwszego,ani drugiego (większość osób pewnie zalicza się do nich) wypełnienie specjalnego testu on-line związanego z tematyką zawierającego pytania w stylu "czym rózni się PKB od PNB, jak można walczyć z inflacją, jakie są warunki przystąpienia danego państwa do WTO, czym różni się system półprezydencki we Francji od tego w Rosji, jaki charakter ma organizacja nazywająca się Szanghajską Organizacja Współpracy (tutaj nawiązanie do pewnego użytkownika uznającego ją za jakieś drugie NATO/UE) i parę innych.
:wink: :wink: :wink:

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: abacil » sob 11 wrz, 2010 22:54

Chciałbym zauważyć, że P. sam się wplątał w dysputę na onetowym poziomie .... po co więc te żale, że poziom sięgnął szamba ? Bo większość dyskutantów przepędziłaby te warty honorowe spod Pałacu Namiestnikowskiego na cztery wiatry ? To chyba nieco za mało.
A swoją drogą - skoro od jakiegoś czasu poziom zaślepienia, agresji i wściekłego parcia do anarchii wydaje się pokonywać kolejne poziomy, to czemu zwykli forumowicze mają unikać bieżących tematów ? Przecież temat krzyża, o którym była mowa, jest blisko (choć pośrednio) związany z Rosją i współczesnością relacji polsko - rosyjskich.
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem

Jakub83

Post autor: Jakub83 » ndz 12 wrz, 2010 11:02

Ostatnio patrzyłem sobie z ciekawości tematy z tego działu, z początku istnienia tego forum, z lat 2005-2006, czyli w przypadku Rosji i krajów byłego ZSRR ZUPEŁNIE INNA ERA I EPOKA.
Owszem użytkownik P. ma rację, że kiedyś odzywało się tutaj więcej osób i dyskusje były ciekawsze, ale też inne były realia, nikt nie wiedział co będzie, wszystko podążało w pewnym kierunku, teraz wszystko totalnie się zmieniło, a co więcej sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Kryzys gospodarczy wywrócił cały były ZSRR do góry nogami.
Wystarczy porównać taki temat do dzisiejszej rzeczywistości:
viewtopic.php?t=26&postdays=0&postorder=asc&start=0

Te wszystkie rozpływania sprzed 5 lat nad polepszającą się sytuacją w Rosji może i miały pokrycie w rzeczywistości, teraz wszystko to, co w tamtym temacie napisano jest zupełnie na odwrót. Nie wiem doprawdy ile można wbijać co poniektórym tempakom , że Rosja to trup, która bez totalnej politycznej rewolucji będzie staczać się na samo dno i będzie cały czas dzikim krajem typu "Górna Wolta z rakietami". Nie wiem ile można tempakom i debilom tłumaczyć, że obecny sukces Brazylii czy Turcji, które pod każdym względem przewyższają Rosję i Ukrainę wynika tylko i wyłącznie z modelu, który Rosja i Ukraina mogły wybrać, ale nie wybrały i bez radykalnych, nierealnych obecnie zmian, tego sukcesu na pewno nie powtórzą.

Niech każdy przestudiuje sobie tematy sprzed 4-5 lat i porówna to z obecną sytuacją, teraz po prostu nie ma czego komentować, bo na komentowanie badziewia, marazmu, biedy i głupoty szkoda po prostu słów. Do tego myślę, że ludziom, nie tylko w Polsce, Rosja i Ukraina oraz reszta tych pseudo-państw, kopiujących bezmyślnie wzorce rosyjskie tak naprawdę zbrzydło.
Ludzie wiedzą swoje i prawdę mówią, że "tam jest syf, był i będzie".
Ludzie zamiast wchodzić na jakieś forum o Rosji i byłym ZSRR wolą podyskutować sobie nawet o Arabach, Indiach czy Chinach, gdzie cały czas widać jakieś zmiany na lepsze (liberalizacja obyczajowa w krajach arabskich, szybki wzrost ekonomiczny w Indiach i Chinach, itd.).
Ostatnio zmieniony ndz 12 wrz, 2010 19:20 przez Jakub83, łącznie zmieniany 1 raz.

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: abacil » ndz 12 wrz, 2010 12:44

Jakub83 pisze:Niech każdy przestudiuje sobie tematy sprzed 4-5 lat i porówna to z obecną sytuacją, teraz po prostu nie ma czego komentować, bo na komentowanie badziewia, marazmu, biedy i głupoty szkoda po prostu słów.
To sam daj dobry przykład i po prostu przestań w końcu wypisywać dziesiątki linijek męczących w odbiorze tekstów.
Tak przy okazji, nie ma w języku polskim takiego słowa jak "tempak". Przyjrzyj się, co ci firefox podkreśla i popraw błędy ortograficzne. Przynajmniej tyle zrób dla tego forum, skoro mimo wszystko masz parcie na klawiaturę.

Jakub83

Post autor: Jakub83 » ndz 12 wrz, 2010 22:04

Dziekuję za poradę, tak myśałem, ze Firefox dobrze mi podpowiada, ale z racji, że obecnie obcuję niemal na równi z językiem polskim jak też i angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim, francuskim i czasami ukraińskim trudno mi się już połapać jak się dany wyraz w danym języku pisze.
A co do parcia na klawiaturę to faktycznie przyznam się, że mam to zboczenie, ale to bardziej wynika z racji wykonywanego zawodu, zainteresowań i innych rzeczy, które wręcz nie pozwalają obcować z podobnymi bluźnierstwami, jakie można czasami spotkać na tutejszym forum.

P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: P. » pn 13 wrz, 2010 21:22

Chciałbym zauważyć, że P. sam się wplątał w dysputę na onetowym poziomie .... po co więc te żale, że poziom sięgnął szamba ? Bo większość dyskutantów przepędziłaby te warty honorowe spod Pałacu Namiestnikowskiego na cztery wiatry ? To chyba nieco za mało.
Na kilka uszczypliwych acz nie chamskich uwag rzuconych w stronę źle wychowanych osób uprawiających po części coś, co można chyba nazwać "mową nienawiści", pozwoliłem sobie dlatego, że byłem mimo wszystko zdziwiony brakiem moderacji. Ale chyba rozumiesz, że właśnie nie chodzi tu o ten jednostkowy przypadek, tylko o ogólną tendencję na forum, o czym pisałem już dużo wcześniej, jeszcze za czasów bytności Antona. Ja widać nie jestem w swoich odczuciach osamotniony. Teraz jest już jasne, że administracji totalnie zwisa poziom forum. Możliwe że chodzi tu po prostu o brak czasu moderatorów, i jestem w stanie to zrozumieć. Ale wtedy trzeba sprawę postawić jasno, podjąć męską decyzję, zamknąć dział i tyle. Przydałoby się też kilka słów wyjaśnienia użytkownikom, którzy poświęcali swój czas i współtworzyli to miejsce. Ale zamiast tego mamy:
mam radę dla zainteresowanych : masz obiekcje to nie pisz.
Wobec tego, ponieważ kwestie wizowo-połączeniowo-graniczne nigdy nie były głównym powodem mojej bytności na forum, wypada zabrać swoje zabawki. Ze swojej strony dziękuję tym, z którymi miałem okazję wymienić opinie - choćby ostro, ale w cywilizowany sposób. Obcokrajowców zaś bardzo proszę, aby nie wyrabiali sobie opinii o naszym kraju na podstawie wpisów z tego forum.

Все, пока!

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: abacil » wt 14 wrz, 2010 21:32

Cóż.
Anton był tolerowany mimo przerażającej bezczelności jego tekstów. Ale to był to przypadek sam w sobie. Też się dziwiłem moderatorom. Bo ja za jedno wulgarne słowo w dniu katastrofy pod Smoleńskiem dostałem od razu ostrzeżenie. Widać komuś się zachciało mi je dać. Masz szczęście, że za jedno swoje też nie dostałeś. Ale widać tak miało być.
Poziom tego forum jest taki, że jest gadka ile można przewieźć wódki i którędy, jak dojechać tu czy tam, gdzie kupić bilety i na co, ewentualnie jak się ożenić z Rosjanką albo jak odrobić pracę domową. Mnie to też nudzi, obecnie również zaglądam z rzadka. Ale rozumiem, że sprawy pragmatyczne mają pierwszeństwo - w końcu co może kogoś obchodzić historia ? Prowadzenie forum w części historyczno - politycznej istotnie mija się z celem.
Ja się na razie nie żegnam, chociaż pisać też mi się nie chce.
Zresztą się okaże.
Również dziękuję za liczne dysputy.

Jakub83

Post autor: Jakub83 » śr 15 wrz, 2010 08:42

Abacil, a nie pomyślałeś na takimi forami jak "historycy.org", gdzie w przeciwieństwie do tego przesiadują pasjnonaci historii, którzy się faktycznie tym interesują i na tym znają?
Ja historię znam tyle, co z książek i programów, ale czasy współczesne dużo bardziej mi pasują, co więcej akurat na polityce i sprawach ekonomicznym to ja się znam a i kiedyś nawet bardzo interesowałem (wykształcenie, praca z tym związana). Myślę, że po prostu polityka to taka rzecz, która jest tylko dla wybranych i pasjonatów, nie wystarczy mieć 6tki z WOSu z Gimanzjum czy ukończonych jakiś marnych studiów licencjackich z nauk politycznych czy stos. międz. na "wyższej uczelni z zapizdowa" żeby uważać się za kogoś kto się na tym zna.

Akurat Szulik widać że znał się na tych sprawach jak pisał artykuły na głównej stronie a i zabierał głos kilka lat temu, jednak z racji tego, że artykuły są przestarzałe a sytuacja kompletnie jest inna niż była kilka lat temu, przydałoby się, żeby inne osoby, które się na tych sprawach znają i je ciekawiązabierały głos. Nie chce rzucać tutaj nickami, ale mnie po prostu śmieszy, jak ktoś kto buduje drogi lub inna osoba, która zajmuje się turystyką, zabiera głos na tematy, o których kompletnie nia ma pojęcia.
"Ale on tam jeździ więc się zna"....To tak jakby mówić, że tylko ten lekarz-onkolog, który sam chorował na kilka nowotworów, wiedział jak je leczyć. Dziwna logika myślenia...
Trzeba zrobić w końcu ankietę w sprawie tego działu i w ogóle całego forum czy aby nie warto przestawić je na ten sposób w jaki zrobiła to konkurencja z RKW (chodzi o taką gazetę i jej forum).

ODPOWIEDZ