Poziom działu "polityka, gospodarka, historia"

Rozmowy na tematy związane ze stroną www.RosjaPL.info oraz z forum. Informacje o aktualizacjach, problemy techniczne, propozycje tematów.
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » śr 29 wrz, 2010 22:52

jak dla mnie to powinien zostac- inaczej ludziska beda sobie skakac do gardel w innych dzialach ;) a tak to tam jest glowne miejsce na klotnie i przynajmniej wiadomo gdzie nie zagladac ;)

troche tu jest takich ludzi ktorzy wogole sie nie interesuja wschodem, nie czuja klimatu (a wrecz pogardzaja wszystkim co z nim zwiazane) tylko lubia sie zwyzywac nawzajem - tam to robia, czuja sie spelnieni i nie robia smrodu gdzie indziej...

czy jak usuniecie ten dzial to polityka i agresja nie wlezie do offtopa czy co gorsze do dzialu turystycznego, relacji?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » czw 30 wrz, 2010 06:14

Popieram przedmówczynię :D
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

Jakub83

Post autor: Jakub83 » czw 30 wrz, 2010 10:08

Dział powinien zostać, ale powinien zostać jakoś przebudowany, bo wrzucanie do jednego wora polityki, gospodarki, historii i spraw doczesnych typu kuchnia czy jakieś porady praktyczne nie ma sensu.
Dział językowy czy kulturalny prawie w ogóle "śpi", w porównaniu do politycznego.
Ja bym w zasadzie to politykę i gospodarkę wywalił bo to są rzeczy obiektywne, na które się nie dyskutuje, albo kraj jest wolny, albo jest dyktaturą, albo jest bieda i brak perspektyw albo trwały rozwój. Historię natomiast można bardziej, wbrew pozorom interpretować w zależności od "punktu siedzenia".
Ja dałem jednego dużego posta z rzeczami podstawowymi i źródłami potrzebnych informacji, ale nikt tam nawet nie raczył wpisać czegoś od siebie.

Większość wypowiadających się jednak nie stosuje podstawowej zasady, jaką jest popiera swoich wypowiedzi źródłami, tj. linkami do filmów, stron, artykułów, programów, itd. Powstają wtedy takie temat jak "Prawda o Ukrainie", gdzie bzdura niedouczonego politycznie, budowlańca goni bzdurę innych, o wypowiedziach w stylu "Janukowycz - ojciec narodu" w ogóle zapominając bo to się do kabaretu bardziej nadaje.

Ale co do "wentylu bezpieczeństwa" zgodzę się, nie rozumiem, czemu nikt nie wpadł na pomysł stworzenia działu "Bez cenzury". Taki dział nie miałby oznaczać miejsca, gdzie można by sobie ubliżać wzajemnie ale można by bardziej szastać przekleństwami (dział wymagałby 18 lat, chociaż i tak nie można by tego sprawdzić, ale tak dla zasady) używać sformułowań bardziej bliskich sercu typu KGB", "Tuskaszenka, sługus ", itd. Takie działy funkcjonują na bardzo wielu forach, wiadomo, że nie wolno by nikomu grozić wyzywać się wzajemnie, obrażać czyichś matek, sióstr, braci, ojców czy dziadków", ale Wschodnia Europa ma to do siebie, że wyzwala wiele skrajnych emocji. Ja sam gdy widzę w telewizji jakiegoś z Rosji lub innego kraju (nie tylko ex-ZSRR) najczęściej polityka lub kogoś innego, to pluję na telewizor i mu wygrażam, ot tak dla "zasady".
Ostatnio zmieniony czw 30 wrz, 2010 10:37 przez Jakub83, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » czw 30 wrz, 2010 10:40

Jakub83, a skoro nie ma działu " bez cenzury " to uprzejmie Ciebie proszę o przestrzeganie zasad forum i pisanie bez wulgaryzmów. To jest naprawdę męczące. Okaż wszystkich forumowiczom kulturę w wypowiedzi nawet jeżeli stosujesz literackie środki stylistyczne. Można przecież powiedzieć coś dosadnie ale grzecznie :)
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Jakub83

Post autor: Jakub83 » czw 30 wrz, 2010 13:47

Nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek użył wulgarnego słowa na k..., sk...., pie....., je...,dlatego, że uważam, że internet to nie chlew i też mnie denerwuje bluzganie. Napisałem wyraźnie, że nie chodzi o łatwość w przeklinaniu czyli nazywaniu kogoś sk....em czy czyjejś matki k...., tylko o nazywanie rzeczy po imieniu, tak jak to normalnie wygląda w życiu publicznym. Normalne forum mogłoby się odbywać tak jak w telewizji, czyli szacunek dla drugiej osoby, nazywanie potwornych łajdaków poczciwymi ludźmi, którym zdarzają się wybryki, np. tak jak robi to jeden (nazwiska nie pamiętam bo polityki polskiej nie oglądam i się kompletnie nie interesuje)z częściej pokazywanych ludzi od Kaczyńskiego. Człowiek ten, w wielce kulturalny sposób przedstawia sytuację w Rosji, mówiąc "pamiętamy przypadek....., nie wszystko jest w porządku". Tak właśnie powinno być i tutaj, w normalnym dziale można by mówić, zamiast zbrodniarze wojenni np. "poczciwy rycersko zachowujący się dżentelmeni, dobrzy ojcowie i synowie, który troszeczkę nerwy puściły". W dziale "bez cenzury" można by ich normalnie nazywać.
Zmiana nazwisk na co bardziej oddające charakter danego człowieka, nie uważam za przekleństwo, co mają powiedzieć ludzie, którzy normalnie noszą takie nazwiska jak: Kutas, kutasiński, fjutowiec, dupszczak, itd. Przecież takich nazwisk nie powinno się w ogóle wypowiadać, nie mowiąc o puszczaniu ich wypowiedzi w telewizji.

ODPOWIEDZ