Dział polityczno-historyczno-ekonomiczny

Rozmowy na tematy związane ze stroną www.RosjaPL.info oraz z forum. Informacje o aktualizacjach, problemy techniczne, propozycje tematów.

Czy jesteś za permanentnym zamknięciem i usunięciem działu polityczno-historyczno-gospodarczego?

Tak
2
14%
Nie, niech zostanie tak jak jest
5
36%
Nie, wystarczy go przebudować i wzmocnić moderację
7
50%
 
Liczba głosów: 14

Jakub83

Dział‚ polityczno-historyczno-ekonomiczny

Post autor: Jakub83 »

Tak jak w temacie, trzeba w końcu rozwiązać ten temat. Ankieta jest bezterminowa.

Jakub83

Post autor: Jakub83 »

Coś na razie słabe zainteresowanie jest, ale jak widzę większość opowiada i opowie się jednak za pozostawieniem tego działu, ale w innej formie. Zasadniczo może to i dobry pomysł, tylko, że nie wiadomo jakby taki "przebudowany" dział wyglądać bo mydło i powidło, wszystko przemieszane nie ma sensu. Może lepiej podzielić by go jeszcze na kategorie np. państw, albo kategorii- polityka, historia, sprawy ekonomiczne, sprawy praktyczne, szukasz pomocy, sprawy krajowe, związane z ex-ZSRR, itd.

Jakub83

Post autor: Jakub83 »

Ponawiam pytanie. Czy faktycznie warto utrzymywać dział:
1. W których nikt prawie nie pisze.
2. W którym 3/4 wypowiedzi opartych jest o brak jakichkolwiek źródeł, tj. ktoś wypowiada opinię, ale uważa, że ma swięta rację i nie przedstawia dowodów na swoją tezę. Na przykład temat ostatni: demograficzny, ja piszę coś, bo opieram coś na faktach, nie na propagandzie tego czy innego autorytarnego reżimu, ktoś inny pisze, że jest zupełnie inaczej i nie przedstawia linków, dowodów, tylko wypowiedzi jakiegoś quasi-dyktatora, który nigdy nie mówił prawdy, a szczerość i uczciwość to ostatnia cecha jakiej można się spodziewać.
3. W którym najgorętsze dyskusje dotyczą naszej nędznej polityki krajowej i spierania się kto jest większym bydlakiem: Tusk i jego partyjka czy Kaczyński i jego partyjka (każdy zdrowo rozsądkowy człowiek wie, że obaj to bydlaki, a obydwa środowiska to kloaka polskiej polityki).

Ponawiam prośbę o rozpatrzenie wniosku przez administratora i moderatorów, aby zamknąć lub przebudować ten dział (zamienić go w dział praktyczny lub dział typu pytanie-odpowiedź).

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca
Posty: 505
Rejestracja: pn 12 paź, 2009 09:41
Lokalizacja: Lubin

Post autor: alainen »

aż tak bym go nie ograniczała... to nie lekcja na której pani wywołuje do odpowiedzi...na własne refleksje i spostrzeżenia (w granicach dobrego smaku i kultury) tez powinno byc miejsce

GruBe
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Posty: 1
Rejestracja: pn 20 paź, 2014 14:21

Re: Dział polityczno-historyczno-ekonomiczny

Post autor: GruBe »

Ponawiam prośbę o rozpatrzenie wniosku przez administratora i moderatorów, aby zamknąć lub przebudować ten dział (zamienić go w dział praktyczny lub dział typu pytanie-odpowiedź).

Szulik
Administrator
Posty: 1886
Rejestracja: czw 03 mar, 2005 23:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Dział polityczno-historyczno-ekonomiczny

Post autor: Szulik »

GruBe pisze:Ponawiam prośbę o rozpatrzenie wniosku przez administratora i moderatorów, aby zamknąć lub przebudować ten dział (zamienić go w dział praktyczny lub dział typu pytanie-odpowiedź).
Szczerze mówiąc nie widzę powodów do zamykania tego forum. Jeśli kogoś nie interesują tamtejsze dyskusje, może po prostu w nich nie uczestniczyć.

Jeśli chodzi o ew. przebudowę to prosiłbym o propozycję bardziej szczegółową. Od samej zmiany regulaminu niewiele się zmieni. Pytanie nadrzędne: jaki jest cel, do którego powinniśmy dążyć? Co przeszkadza?

Pewnie najlepiej byłoby rozdzielić część polityczną od historycznej i gospodarczej. Rzeczywistość jest jednak taka, że w dyskusjach na te tematy na każdym znanym mi forum polityka wmiesza się zawsze.Nie ma tych wątków znowu aż tak dużo by przeprowadzać twardą granicę między kategoriami.

Nie rozumiem idei pytanie-odpowiedz. Jeśli miałoby to wyglądać tak:
pytanie - w którym roku Polacy zjedli bibliotekę na Kremlu? :)
odpowiedź: - w 1612 r. i jeśli na tym zamykamy wątek to nie jest to dobry pomysł. To nie rola forum, a FAQ. Bo nie jeden będzie chciał dodać, że nie bibliotekę, a jedynie skórzane okładki; drugi doda, ze wcale to nie prawda i są to mity itd.

Dlatego proszę o szersze wyjaśnienia.

PS. Od czasu wydarzeń na Ukrainie dyskusje Tusk vs Kaczyński zniknęły całkowicie.

ODPOWIEDZ