zlot forum??? :)

Rozmowy na tematy związane ze stroną www.RosjaPL.info oraz z forum. Informacje o aktualizacjach, problemy techniczne, propozycje tematów.
SławeK-ce
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: SławeK-ce » wt 11 wrz, 2012 22:41

No właśnie, jeżeli miejsce się nie zmieni to chyba nic z tego nie będzie, bo jak widać nie ma chętnych żeby jechać taki kawał drogi celem spotkania w Mościskach. Poza tym do tego działu forum chyba mało osób zagląda, lepiej wrzucić do działu Podróże po Ukrainie.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » śr 12 wrz, 2012 08:30

Też uważam, że Mosciska to takie srednie miejsce na zlot. IMHO więcej chętnych byłoby na Lwów, który jest po pierwsze dobrze skomunikowany (bezpśrednio) z wieloma miastami Polski, nie tylko południowej, a po drugie potencjalnych miejsc do integrowania się jest tam znacznie więcej niż tylko te komnaty na dworcu

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » śr 12 wrz, 2012 16:27

Lwów byłby w porządku ale coś mi się wydaję, że na tegoroczne mityng to już lekko za późno...
temin majówkowy byłby dobry, ale wtedy dużó osób ma inne plany i tak kółka się zamyka.. jak ktoś wcześniej napisał trzeba narzucić datę i tyle, kto przyjedzie ten będzie a w następnym roku jak się rozejdzie jaka to wspaniała imreza ludzie już będą umieszczać w kalendarzu..

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » ndz 23 wrz, 2012 20:06

organizatorka (buba) jest w Gruzji, wiec wszcznijmy dyskuje i cos ustalmy jak wroci :D

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 01 paź, 2012 10:22

kunek pisze:termin to jedno a też niektórym z np z trójmiasta czy szczecina albo Poznania nei chce się jechac dobę w jedną stronę.. takie to realia pozdróżowania w naszym kraju.. do tego bez plackartniaków:(
No właśnie, jeżeli miejsce się nie zmieni to chyba nic z tego nie będzie, bo jak widać nie ma chętnych żeby jechać taki kawał drogi celem spotkania w Mościskach
wiecie- jak dla mnie to zlot nie musi byc wcale na Ukrainie jak ludziom to nie pasuje z racji odleglosci ( mnie tez daleko :P - moze byc np. w jakis ruinach poradzieckiego osiedla na Dolnym Slasku (zeby choc troche mialo jakis zwiazek z tematyka forum ;) :lol: )

Mozna by namioty postawic, zrobic ognicho i zaopatrzyc sie wcaly kontener ukrainskich browarow :lol:

kunek pisze:że na tegoroczne mityng to już lekko za późno...
latem faktycznie przyjemniej :)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 01 paź, 2012 18:44

buba pisze: wiecie- jak dla mnie to zlot nie musi byc wcale na Ukrainie jak ludziom to nie pasuje z racji odleglosci ( mnie tez daleko - moze byc np. w jakis ruinach poradzieckiego osiedla na Dolnym Slasku (zeby choc troche mialo jakis zwiazek z tematyka forum )

Mozna by namioty postawic, zrobic ognicho i zaopatrzyc sie wcaly kontener ukrainskich browarow
Tylko tu też byłby pewnie problem z dojazdem, bo o ile dojazd do Lwowa czy nawet Szehyni nie stanowi specjalnego problemu (poza odległością i czasem), o tyle do takiego np. Świętoszowa (to pewnie ten poradziecki garnizon miałaś na myśli) z dojazdem mogą być kłopoty, bo większość PKS-ów mocno pocięła ostatnio weekendowe kursy lokalne (choć być może w tym akurat rejonie jest inaczej, nie wiem), zaś nie każdy jest zmotoryzowany. Zresztą na taką popijawę to lepiej może bez samochodu :wink:
W sumie możnaby się spotkać w "małej Moskwie" czyli Legnicy, nigdy właściwie tam nie byłem. Tyle że to miasto, z ogniskiem i piciem pod chmurka może być kłopot
Generalnie jeszcze trochę czasu jest, ale lepiej już wcześniej zgłaszać i dogrywać pomysły, to może tym rzaem w końcu się uda :D

Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI » pn 01 paź, 2012 21:15

Jeśli miałaby przejść opcja z ogniskiem i "pod chmurką"(oczywiście latem) to może warto rozważyć jednak Mościska II-oprócz osławionych już tutaj komnat na dworcu(30 uah /os) jest tam całkiem przytulny bar(niedawno otwarty) w centrum wioski.

Poza tym, jak już pisałem miejscowi bardzo przyjaźnie nastawieni :D
Dojazd też nie najgorszy(elektryczką).

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 01 paź, 2012 21:56

pietia pisze:o tyle do takiego np. Świętoszowa (to pewnie ten poradziecki garnizon miałaś na myśli) z dojazdem mogą być kłopoty,
W Świetoszowie to albo na terenie poligonu albo wsrod zamieszkanych budynkow wiec moglyby byc jakies problemy przy wiekszym biwaku (przynajmniej ja nie kojarze dogodnych miejsc..)

Akurat mialam na mysli Raszówke, bo i tak od marca planuje tam biwak z ognichem zrobic :lol: Dogodne miejsce, ciche, w lesie.. Do wyboru sporo budynkow.

Acz to prawda ze z dojazdem poza samochodowym moglby byc problem- jakies 10 km od kolei z Małej Moskwy trzeba by przedeptac pieszo lub pokonac stopem... (nie mam pojecia czy PKSy tam jezdza...) Choc przypuszczam ze trasa Legnica- Lubin glowna droga nr 3 jakies PKSy pomykaja - trzeba by wysiasc w Karczowiskach i stamtad 2 km

Tu krotka relacja z tego miejsca:
http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t=3170

Nie ze ladnie by wygladalo zdjecie naszych forumowiczow na tle tego napisu? :lol: :lol: :lol:

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin » wt 02 paź, 2012 11:52

a moze by tak na probe sprobowac sie spotkac jakos regionalnie? nie bedzie tak fajnie i spektakularnie, ale moze byliby jacys chetni poznac sie osobiscie?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 02 paź, 2012 18:58

A kakie konkretnie regiony wchodzą w grę? Gdyby była koncepcja jakiegoś spotkanka w Moskwie, to nie mówię "nie", tym bardziej, że być może i tak będę tam około 23 listopada

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin » wt 02 paź, 2012 20:13

to juz kwestia gdzie sie chetni ludzie znajda ;)
ja bede w moskwie pod koniec pazdziernika na mniej wiecej miesiac

tatanka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: tatanka » pt 05 paź, 2012 12:46

Zoya Nikitin pisze:a moze by tak na probe sprobowac sie spotkac jakos regionalnie? nie bedzie tak fajnie i spektakularnie, ale moze byliby jacys chetni poznac sie osobiscie?
W sumie byłoby fajnie. Chyba by musiał jakiś oddzielny temat powstać (tak roboczo: Spotkania regionalne - np. małopolskie, wielkopolskie, inne - nie wiem co prawda, czy tak dalece posunięta regionizacja byłaby w ogóle potrzebna:). Jestem z Poznania i chętnie bym się spotkała, bo czemu by nie:)

Na zlot tez bym chętnie przyjechała, kompletnie nie wiem jednak jak to będzie w przyszłym roku - mogę sie ostrożnie zdeklarować (chyba bym dygneła rowerem...)

Rację ma Zoya z miejscem i datą - trezba narzucić żelazny termin i trudno, komu zależy i kto będzie mógł to przyjedzie - zawsze komuś nie będzie pasowało; ewentualnie dać do wyboru ze 3 propozycje miejcówek i zrobić głosowanie-ankietę. Podobnie robimy na innym forum: termin jest jeden, nieprzesuwalny a miejscówkę corocznie wybieramy głosowaniem z propozycji. System sie całkiem dobrze sprawdza, i zloty są z roku na rok coraz to liczniejsze (w tym roku jesczez setki nie przekroczyliśmy ale już było blisko:D )

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

zlot forum-wspomnienia z przyszlosci

Post autor: Kwiatkowski11 » pt 05 paź, 2012 19:03

Jest rok 2022,wreszcie po dlugotrwalych dyskusjach ,odbyl sie pierwszy zlot naszego forum w Moskwie.Byl to ogromny sukces organizatorow, zwazywszy ze mozna bylo tam pojechac legitymujac sie wylacznie dowodem osobistym, a polaczenia lotnicze w cenie PLN 1 sa dostepne ze wszystkich duzych miast w Polsce. Dodatkowa atrakcja byly tzw. moskowskije ceny, co jest synonimem tanizny gdyz sa one o 50% nizsze niz w Polsce. Z porozumieniem sie z miejscowymi tez nie bylo problemu zwazywszy na fakt, ze 3 lata wczesniej rosyjski zostal oficjalnym jezykiem Unii..... :wink:
Kto pociagnie ten watek?
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

krymka
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: krymka » pt 05 paź, 2012 21:49

Kwiatkowski11: od dłuższego czasu żaden tekst mnie nie ubawił tak jak Twój. Święta racja. Ten pomysł przewija się już od dawna. I co? Nic! Onegdaj, gdy komórki i internet nie były jeszcze tak popularne jak dziś drogą pocztową i pantoflową trzykrotnie umówiliśmy się na pomaturalne spotkanie. A teraz? Od 10 lat nam się jeszcze nie udało. Nawet "Nasza Klasa" nie dała rady.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » ndz 07 paź, 2012 08:51

krymka pisze:Onegdaj, gdy komórki i internet nie były jeszcze tak popularne jak dziś drogą pocztową i pantoflową trzykrotnie umówiliśmy się na pomaturalne spotkanie. A teraz? Od 10 lat nam się jeszcze nie udało. Nawet "Nasza Klasa" nie dała rady.
To fakt, kiedyś taego typu spotkania były jakoś bardziej regularne, moze dlatego, że łatwiej było ustalić z góry, dużo wcześniej, jeden termin, do którego wszyscy się dostosowywali. A jeśli ktoś nie mógł-to juz trudno, miał szansę pojawić się na kolejnym spotkaniu.
A dziś, kiedy wszyscy są w wirtualnym kontakcie na bieżąco, nawet po ustaleniu jakiegoś miejsca/terminu, co i raz pojawiają się uwagi w rodzaju: "a może jednak gdzie indziej, a może tydzień wcześniej/później, a wtedy to nie mogę" itp. W rezultacie nic nie ustalamy
Może dobrym wyjściem byłoby umieszczenie tu ankiety, właściwie dwóch ankiet. Jednej z propozycjami miejsca spotkania, drugiej z propozycjami terminu. Opcje, które dostaną najwiecej głosów, będą potraktowane jako ostateczne i na nie będziemy się orientować. Ze swej strony jako propozycję miejsca mogę zgłosić wspominany już wcześniej Lwów, a termin to któryś z majowych lub czerwcowych weekendów (ale nie z tych "długich", bo wtedy większość będzie pewnie miała inne plany)

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » czw 11 paź, 2012 20:22

ale jak znów wykluczysz majowe i czerwcowe długie to mniej zostanie tzw zwykłych... to może już lepszy wrześniowy jakiś? ciepło jeszcze i dość długi dzień:)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 12 paź, 2012 17:23

Stąd moja propozycja ankiety, jeśli jakiś termin uzyska w niej największe poparcie, będziemy się do niego dostosowywać. Co do maja-czerwca, to trzeba pamiętać, że na Ukrainie długie weekendy bywają w okolicach 9 maja i 24 czerwca (Dzień Konsytucji), gdzyby zwyciężyła opcja spotkania we Lwowie czy Mościskach, trzeba będzie pamietać, że w tych akurat terminach może być trudniej o tańszy nocleg. Ale i tak tych "zwykłych" weekendów trochę zostaje

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » pt 19 paź, 2012 19:44

słuchajcie a okolice Szacka i jeziora Świtaź? toż to wspaniały koniec świata i piękne miejsce...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » sob 20 paź, 2012 17:35

To fakt, tylko że ów "koniec świata" sprawia, że dość trudno tam dojechać, z Polski nic bezpośrednio tam nie jedzie. A właśnie dostępność miejsca zlotu (zwłaszcza gdyby miało ono być za wschodnią granicą) powinna być jednym z głównych kryteriów

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » ndz 21 paź, 2012 16:17

pietia pisze:A właśnie dostępność miejsca zlotu (zwłaszcza gdyby miało ono być za wschodnią granicą) powinna być jednym z głównych kryteriów
Mościska 2!

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » ndz 21 paź, 2012 22:31

no gdyby wybudowano to (obiecywane od lat) potrójne przejście PL/BY/UA to Szack byłby jak najbardziej...

a własnie czy ktoś wie co z przejściem do Niżakowiczi? cos się w temacie dzieje? bo może jak otworzą to tam byłoby moze fajnie też?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 22 paź, 2012 19:15

kunek pisze:no gdyby wybudowano to (obiecywane od lat) potrójne przejście PL/BY/UA to Szack byłby jak najbardziej...
A rzeczywiście istnieją takie plany? Ja słyszałem tylko o powracających co jakiś czas (najczęściej przed wyborami) pomysłach odbudowy mostów we Włodawie i przywrócenia połączenia kolejowego Chełm-Brześć
Gdyby te plany, zwłaszcza z tym potrójnym przejściem, zrealizowano, byłoby rzeczywiście super. Zdecydowanie zyskałaby Włodawa, która ma świetne położenie (trójstyk PL/BY/UA), ale jednocześnie dość daleko do istniejących przejść granicznych (odpowiedniow Sławatyczach i Dorohusku). A i owo Pojezierze Szackie rzeczywiście stanęłoby otworem dla polskich turystów

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » wt 23 paź, 2012 11:47

Ja tam osobiscie wole aby Pojezierze Szackie nie stawalo otworem dla polskich turystow.. Jak komus zalezy to nie ma problemu tam dojechac przez istniejace przejscia a kazde tworzenie udogodnien powoduje totalne zadeptanie miejsca... A zadeptanych jezior to mamy juz w samej Polsce pod dostatkiem...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 23 paź, 2012 19:06

Nie sądzę, żeby Polacy nagle masowo rzucili się na Pojerze Szackie, nawet w przypadku uruchomienia tam przejścia. Wielu do dziś uważa, że za wschodnią granicą to juz tylko dzicz, innych z kolei odstraszą kolejki na granicy. Zauważmy, ze nawet nad litewskie pojezierze czy np. na Mierzeję Kurońską Polacy zbytnio nie jeżdżą,choć tam można dojechać bez żadnych paszportów i granic.
Natomiast byłoby to pewne ułatwienie dla prawdziwych turystów i fascynatów Wschodem (takich jak my :wink: ). Choć też się zgodzę, że jak ktoś naprawdę chce tam dotrzeć, to i tak dotrze, choćby z przesiadką w Kowlu

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » czw 25 paź, 2012 13:35

a ja właśnie wróciłem stamtąd i niezbyt zadowolony jestem, że musiałem poświęcić na dojazd tam kupę czasu, zamiast delektować się miejscem siedziałem w środkach komunikacji czy na granicy

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » czw 25 paź, 2012 13:37

no na mierzeję Kurońska dojazd tam samo łatwy jak do Szacka --> tutaj stoi na drodze Obłaść Kaliningradzka...

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » ndz 28 paź, 2012 16:18

kunek pisze:a ja właśnie wróciłem stamtąd i niezbyt zadowolony jestem, że musiałem poświęcić na dojazd tam kupę czasu, zamiast delektować się miejscem siedziałem w środkach komunikacji czy na granicy

Serdecznie zapraszamy na Mazury, tam nie ma żadnych granic i kolejek

kunek pisze:no na mierzeję Kurońska dojazd tam samo łatwy jak do Szacka --> tutaj stoi na drodze Obłaść Kaliningradzka...

a jaki prblem pojechć na A1 Kowno i Klajpede

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

mam pretensje do Admina

Post autor: Kwiatkowski11 » pt 02 lis, 2012 20:30

Tak sie zastanawiam gdzie jest Admin? Chlopie nie spij tylko zacznij cos dzialac. Mam porownanie z innymi portalami: tam wlasciciele sa bardzo zaangazowani! Wynajduja tematy, okazje (np. fora podroznicze) i sami prokuruja rozne eventy. Jak juz pisalem kiedys juz, na tutejszym forum glowne tematy to: ile UAH daja za PLN , ile mozna przywiezc wodki i z UKR i czy droga jest prosta czy krzywa, za Lwowem w strone Krymu. Zdarzaja sie takie rodzynki jak Buba, ale jak sadze tylko do czasu ! Nie moze tak byc ze bedziemy dyskutowac w nieskonczonosc o naszym zlocie. Tak naprawde to Ty powinienies byc glownym organizatorem! Przykro patrzec jak nikt a szczegolnie zainteresowany nie umie podjac decyzji?
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » ndz 04 lis, 2012 06:48

Nic dodać, nic ująć. A wystarczyłoby, żeby Admin zapodał w końcu tę ankietę, o której wspominiałem już kilka tygodni temu, tak, żeby każdy mógł oddać głos na preferowane miejsce i termin. Wtedy przynajmniej byłoby wiadomo, do czego się odnosić

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin » czw 08 lis, 2012 22:38

pietia pisze:Gdyby była koncepcja jakiegoś spotkanka w Moskwie, to nie mówię "nie", tym bardziej, że być może i tak będę tam około 23 listopada
ja jestem w Moskwie do 26 listopada (tzn 27 z samego rana wylatuje) - ktos chetny?

ODPOWIEDZ