Agent celny - kto to?

Idealne miejsce do wszelkich rozmów na tematy nie związane z Rosją, Ukrainą i pozostałymi krajami ZSRR. Jest to tzw. "Off-topic".
Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Agent celny - kto to?

Post autor: nrb » śr 18 wrz, 2013 21:45

Nadeszła chwila by człowiek w końcu się ogarnął i zaczął działać w kierunku jakiegoś zawodu. Niestety błąd młodości i wybór interdyscyplinarnego kierunku czyli w zasadzie o wszystkim i o niczym totalnie nie kierunkuje w żaden sposób, poza kasą w Tesco. Chciałoby się jakoś związać ze Wschodem, ale nie bardzo wiem jak to ugryźć.

Korespondentem radiowym raczej nie zostanę, podróżnikiem z zawodu chyba też nie :)

Gdzieś mi się o uszy obił właśnie taki zawód jak agent celny i niby czytam sobie po wikipediach kto to taki ale nadal nie bardzo rozumiem jak bardzo taka osoba jest potrzebna i czy to może być normalny zawód, czy to raczej zajęcie dodatkowe? Widziałem mniej więcej co potrzeba z przepisów znać i w sumie trochę tego miałem na studiach więc nie jestem taki zielony totalnie, ale tu pytanie czy warto sobie tym głowę zawracać? I jeszcze taka kwestia czy to ktoś taki jak np. tłumacz, że sobie sam reguluje ile np. bierze zleceń czy to raczej osoba pracująca pon-pt/sob w jakiejś firmie? Jak ktoś ma jakieś doświadczenia czy wiadomości z tym związane będę wdzięczny za podzielenie się nimi :)

Awatar użytkownika
kruz7
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: kruz7 » sob 21 wrz, 2013 20:23

Pamiętam jeszcze agencje celne, które zaczęły zamykać się po wejściu do Strefy Schengen. Agent celny to była wówczas osoba odpowiedzialna za sporządzanie dokumentów celnych w jakieś właśnie agencji.
Zorientuj się na portalach pracy, czy jest zapotrzebowanie na osoby w takim zawodzie. U mnie w pracy dokumenty takie wypełniają pracownicy logistyki, nie mający uprawnień agenta celnego.

ODPOWIEDZ