sport

Idealne miejsce do wszelkich rozmów na tematy nie związane z Rosją, Ukrainą i pozostałymi krajami ZSRR. Jest to tzw. "Off-topic".
spartakus
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

sport

Post autor: spartakus » pn 05 maja, 2014 14:38

Czy ktoś interesuje się sportem,kibicuje rosyjskim drużynom,zwłaszcza piłkarskim?

Szulik
Administrator

Re: sport

Post autor: Szulik » wt 06 maja, 2014 08:03

popatrz w dziale z relacjami z podróży na niektóre relacje dubaja - jest tam parę opisów wizyt na rosyjskich stadionach.

sam staram się śledzić rozgrywki w Rosji ale kibicem rosyjskich drużyn bym się nie nazwał :)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 06 maja, 2014 21:10

Obecnie daje się zauważyć pewne zainteresowanie hokejem wśród miłośników podróży na Białoruś :wink:

Kubek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Kubek » pn 12 maja, 2014 16:03

Ja bardzo lubię piłkę i dopowiem,że jestem zwolennikiem słowiańskiej jedności ,więc jak grają zespoły z takich państw(plus Bułgaria,Węgry) to z reguły za nie trzymam kciuki.Na pierwszym miejscu jest rzecz jasna Polska,a z Rosji najbliżej mi chyba do Spartaka Moskwa.Teraz mamy w lidze rosyjskiej wręcz zatrzęsienie polskich zawodników,więc to dodatkowy smaczek.Szczególnie trener Stanisław Czerczesow gustuje w naszych rodakach,a właściwie legionistach bo do drużyn które prowadził ściągnął chyba z pół podstawowej jedenastki Legii Warszawa

spartakus
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: spartakus » pn 12 maja, 2014 18:51

Ciekawe jest to,że polscy piłkarze grający w Rosji cieszą się raczej dobrą opinią,a i sami dobrze wspominają Rosję np.Wojciech Kowalewski. Wyjątkiem był Gorawski,który ciągle narzekał,nic dziwnego,że nic nie osiągnął. A co do Spartaka to przeżywa najgorsze dni w ostatniej dekadzie,w niczym nie przypomina wielkiej drużyny sprzed lat.

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » pn 12 maja, 2014 20:44

Kubek pisze:Ja bardzo lubię piłkę i dopowiem,że jestem zwolennikiem słowiańskiej jedności ,więc jak grają zespoły z takich państw(plus Bułgaria,Węgry) to z reguły za nie trzymam kciuki.Na pierwszym miejscu jest rzecz jasna Polska,a z Rosji najbliżej mi chyba do Spartaka Moskwa.Teraz mamy w lidze rosyjskiej wręcz zatrzęsienie polskich zawodników,więc to dodatkowy smaczek.Szczególnie trener Stanisław Czerczesow gustuje w naszych rodakach,a właściwie legionistach bo do drużyn które prowadził ściągnął chyba z pół podstawowej jedenastki Legii Warszawa
Ja tam poza Kowalewskim Lewandowskim, nie znam zadnego innego polskiego pilkarza, ktory grajac w klubach rosyjskich, ukrainskich rozwinal sie sportowo.
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

Kubek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Kubek » pn 12 maja, 2014 21:38

Zależy co rozumieć pod pojęciem rozwinął,Kowalewski i Lewandowski to były osobowości,wielkie postaci swoich zespołów,kapitanowie przez jakiś czas o ile pamiętam.Inni to po prostu lepsi lub gorsi piłkarze i tyle,a ligi rosyjska,ukraińska są sporo lepsze od polskiej, więc jak są za słabi to wypadają,a jak grywają regularnie na niezłym poziomie to szacun.Na pewno można też wymienić Seweryna Garncarczyka który z Zamościa poszedł na Ukrainę i ostatecznie był podporą Metalista Charków ,zostając nawet wybranym najlepszym obrońcą ligi ukraińskiej w którymś sezonie,a potem wrócił do Polski i w końcu zadebiutował w Ekstraklasie .Rybus na początku znakomity tak jak cały Terek w tamtym czasie,ale to zawodnik kontuzjogenny więc się leczy co chwila,a jak odszedł trener Czerczesow to wyniki się posypały i Czeczeńcy "zdziadzieli".Janusz Gol bardzo ładnie się wprowadził i jest regularnie grającą podporą Amkara,tak samo jak Artur Jędrzejczyk w FK Krasnodar

Przy okazji: z ligi spadły Anży Machaczkała i mająca w składzie kilku Polaków Wołga Niżny Nowgorod,a do elity awansowały Mordowija Sarańsk oraz Arsenał Tuła + po dwa zespoły z obu głównych lig stoczą baraże o utrzymanie/awans.Do rozegrania została jedna kolejka i będzie bardzo ciekawa bo teraz to CSKA wyszło na prowadzenie dzięki znakomitej serii zwycięstw,a zaraz za nimi są Zenit i Lokomotiw również walczące o tytuł.Nie wiem jak z meczem Zenit-Dynamo w którym wygrywali goście,ale po ataku kiboli na piłkarza go przerwano,anulowano.Wychodziło by,że albo zaliczona wygrana Dynama Moskwa albo walkower również dla nich bo kibole Zenita doprowadzili do zakończenia meczu(ewentualnie dogranie go do końca w innym terminie albo powtórka od początku co byłoby jednak niesprawiedliwe)

Tutaj można zobaczyć aktualne tabele Premier Ligi http://www.livesports.pl/tabela/ITC1yoV ... le;overall oraz 1 Dywizji (czyli drugiej w kolejności klasy rozgrywkowej) http://www.livesports.pl/pilka-nozna/ro ... -1/tabela/

Mamy tam spotkania Baltika Kaliningrad-Łucz Energia Władywostok czyli chyba najdłuższą drogę do pokonania dla ligowych zespołów na świecie.Prawie jak z np.Olsztyna do Korei,Japonii ;)

Biedroneczka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

sport

Post autor: Biedroneczka » pn 09 lut, 2015 00:22

Sport w każdej postaci,ale nie piłka :) Chyba jakąś trauma ze szkoły :D

Lindana
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

sport

Post autor: Lindana » sob 14 lut, 2015 20:45

Ja przez szkołę i KOSZMARNE lekcje wuefu bardzo długo musiałam się uczyć, że sport to nie jest to samo co upokorzenia i nieme błaganie o śmierć. Niestety, ale byłam grubym (więc pogardzanym) dzieckiem i przed każdym wuefem miałam ochotę wpełznąć pod kamień i umrzeć. A teraz biegam, chodzę na fitness i jestem szczęśliwa.

ewela90
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

sport

Post autor: ewela90 » pn 02 mar, 2015 10:51

Ja się interesuję troszkę. Mam dwóch starszych braci, więc od dziecka był to trochę przymus :D Ktos ogląda tegoroczną edycję LM? :)

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

sport

Post autor: gorodok » wt 03 mar, 2015 13:10

Piękna bramka Łukasza Teodorczyka, który obecnie gra w Dynamo Kijów, w meczu Dynamo Kijów -- Guingamp 1/16 finału Ligi Europy - proszę posłuchać ukraińskiego komentatora :D
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

spartakus
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

sport

Post autor: spartakus » sob 28 mar, 2015 07:03

Eliminacyjny mecz Czarnogóra-Rosja został przerwany już w 1 minucie po tym,jak bramkarz Akinfiejew został trafiony racą i musiał opuścić boisko. Ku zdumieniu wielu po 30 minutach niemiecki sędzia i angielski delegat UEFA[prawdopodobnie po konsultacji z Platinim] zdecydowali o wznowieniu spotkania. W 68 minucie po niewykorzystaniu przez Rosjan karnego znów zaczęły być rzucane przedmioty i tym razem sędzia na dobre przerwał mecz. Na polskich forach internetowych dominują komentarze typu-"szkoda,że ruskiego nie zabili".

avatek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

sport

Post autor: avatek » wt 31 mar, 2015 16:02

ktos z Was moze interesuje się Rosyjską koszykówką jestem wielkim fanem Polskiej Hiszpańskiej jak i Amerykańskiej. w Wielu Ligach Europejskich są Rosjanie na najwyższych szczebalch obecni, jak np CSKA w Eurolidze :).

marek35
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

sport

Post autor: marek35 » wt 31 mar, 2015 23:43

ja jestem wielbicielem CSKA. nie zapomnę meczy gdy grali jeszcze z ówczesnym Prokom Trefl Sopot w fazie grupowej euroligii :)

spartakus
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

sport

Post autor: spartakus » sob 27 sty, 2018 11:31

Zaczęło się od dyskwalifikacji lekkoatletów. Później wykluczono wszystkich paraolimpijczyków z igrzysk w Rio. Następnie odebrano mnóstwo medali igrzysk w Soczi. W grudniu zdecydowano,że na zimowych igrzyskach w Korei Rosjanie wystąpią bez flagi i hymnu i tylko ci,którzy zostaną przez MKOl zaproszeni. Kilka dni temu ogłoszono,że wśród zaproszonych nie ma największych gwiazd rosyjskiego sportu,nawet tych,którzy nigdy nie byli zamieszani w doping. Przyczyn niezaproszenia nie podano. Wczoraj podjęto decyzję,że podczas trwania igrzysk Rosjanie nie mają prawa przyznawać się do tego,że są Rosjanami,a flagi mogą trzymać tylko w sypialni i to pod warunkiem,że nikt ich nie zobaczy[to dosłowny cytat]. Co będzie jutro? Czy to ma jeszcze cokolwiek wspólnego ze sportem?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

sport

Post autor: pietia » ndz 28 sty, 2018 21:17

Gorzej będzie, jeśli podobnie potraktują rosyjską reprezentację piłkarską na Mundialu :D

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

sport

Post autor: kielecki » pn 29 sty, 2018 04:36

W prawie nie ma czegos takiego jak zbiorowa odpowiedzialnosc. Wiec wszystkie sady,ktore odrzucaja wnioski sportowcow dzialaja niezgodnie z prawem. Za to koksiarze z USA spokojnie moga startowac. Jakby co to sprzataczka probowki rozbila.

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

sport

Post autor: kielecki » pn 29 sty, 2018 04:38

Moim zdaniem Rosjanie powinni wyjsc na odkrycie igrzysk w narodowych strojach i z flagami i dac sie zdyskwalifikowac. Byloby honorowo.

spartakus
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

sport

Post autor: spartakus » pn 29 sty, 2018 09:53

Rosjanie naiwnie liczyli na to,że jeśli będą godzić się na różne sankcje,to w końcu MOK się odczepi i uda się wystartować w Korei z niezłym składem i szansami na medale. Ale ostatni tydzień całkowicie załamał te nadzieje. Wykluczono nawet całkowicie czystych. Upokorzono sportowców i kibiców,co widać po dyskusjach na forach internetowych. A co się tyczy mundialu,to były pogłoski o tym,że piłkarze też znajdowali się na czarnej liście Rodczenkowa. Na razie sprawa przycichła,ale możliwe,że to jeszcze nie koniec.

spartakus
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

sport

Post autor: spartakus » czw 01 lut, 2018 13:31

Zaskakujący zwrot akcji. Trybunał Arbitrażowy unieważnił odebranie przez MKOl medali rosyjskim sportowcom i ich dyskwalifikację. Oznacza to,że do Rosjan wraca aż 9 medali. Kompromitacja MKOl i WADA osiągnęła szczyt. A może jeszcze nie? Może będą brnąć dalej i mimo wszystko nie zaproszą Rosjan do Korei?

spartakus
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

sport

Post autor: spartakus » pt 09 lut, 2018 16:40

Ostatecznie MKOl nie dopuścił do igrzysk kilkudziesięciu rosyjskich sportowców.

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

sport

Post autor: stelmach33 » śr 14 lut, 2018 13:54

spartakus
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

sport

Post autor: spartakus » śr 14 lut, 2018 20:19

Justyna Kowalczyk zawsze wypowiadała się pozytywnie o Rosji i Rosjanach.

ODPOWIEDZ