Gdzie warzą najlepsze piwo?

Idealne miejsce do wszelkich rozmów na tematy nie związane z Rosją, Ukrainą i pozostałymi krajami ZSRR. Jest to tzw. "Off-topic".

Jakie piwo smakuje Ci najlepiej (oprócz polskiego)

ukraińskie
1
17%
białoruskie
0
Brak głosów
czeskie
3
50%
rosyjskie
0
Brak głosów
niemieckie
1
17%
słowackie
0
Brak głosów
azjatyckie
0
Brak głosów
angielskie
1
17%
inne
0
Brak głosów

Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb »

Postanowiłem założyć temat trochę bardziej na luzie :)

Ostatnimi czasy zauważam, że Polska trochę się przekształca albo już się przekształciła pod względem konsumowanych alkoholi. Mam wrażenie, że piwo zaczyna wygrywać z napojami wysokoprocentowymi. Co więcej świadomość tego co się pije bardzo mocno wzrasta. Kiedyś taki przeciętny, przyjmiemy Lublinianin wybierał między mocną a chmielową Perłą i mało kto wiedział o bogactwie gatunków piw. Teraz cała masa gatunków piwa i to wszystko dostępne, może nie w każdym sklepie, ale nie jest problemem nabyć coś bardziej wyszukanego. Niektórzy zaczęli wręcz trochę się popisywać, zwykła Perła już nie pasuje, musi być IPA, stout albo jakieś tam inne wędzone :D Trochę próbowałem tych bardziej wyszukanych piw, ale mimo wszystko zostaję przy jasnych ogólnodostępnych piwach. A Wy jakie preferujecie?

Temat ma też inny cel, z racji że forum o tematyce podróżniczej, ciekaw jestem jakie poza polskimi piwami Wam smakują? :) Jeśli komuś nie zechce się pisać, niech kliknie chociażby w ankiecie ;) można wybrać 2 opcje :)

Ja mam niemały problem, bo lubię zarówno ukraińskie, białoruskie oraz czeskie. Ostatecznie postawię na czeskie, ale zdecydowanie to pite tam na miejscu, nie wiem dlaczego, czeskie piwo w Polsce smakuje jakoś gorzej. Czeskie lane piwa, które dotychczas próbowałem w Polsce były wręcz odrzucające, nie wiem czy to kwestia świeżości czy na export robią gorsze... butelkowe natomiast spotkałem tylko 5% i 5%+ a mi zdecydowanie bardziej smakują te ich lżejsze pomiędzy 4% a 5%. Druga opcja to ukraińskie, nie wiem czy to czar wspomnień, które wyzwalają bardzo pozytywne emocje po podróżach na Ukrainę, czy ukraińskie piwo jest naprawdę całkiem przyzwoite.

Co do naszych polskich piw, mimo że butelkowe odpowiadają mi średnio, to lane, szczególnie moja rodzima Perła potrafi wszystkie inne zastąpić :) Oczywiście w wybranych lokalach. Czasami potrafi mieć jakiś niezbyt przyjemny posmak, ale wydaje mi się, że to też kwestia świeżości czy czystości przyrządów do nalewania.

Dla kontrastu wskażę kraj z którego piwa moim zdaniem są mega kiepskie w smaku, a mianowicie - Węgry. Kraj raczej niepiwny, ale ten smak moim zdaniem już zahacza o granicę nieprzyzwoitości :D

Zapraszam do komentowania i głosowania :)
Przystojny
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Przystojny »

Węgierskie piwa faktycznie są jakby to opisać....''mało interesujące''. Niestety nie wiem,nie kosztowałem :P ale mój znajomy był ostatnio nad Balatonem w jednej z lepszych restauracji i zaserwowano mu piwo,które było jakby to ująć ''takie sobie''- słabe i bez smaku :? . Może dlatego ponieważ nie ma szans znaleźć mocniejszego niż 4,5% lub max 5%
Jeśli chodzi o piwa z naszego regionu Europy środkowo-wschodniej,to faktycznie czeskie są wyśmienite.... Ale?! Bo zawsze musi być jakieś ''ale''. Muszą to być piwa w butelce :D
ODPOWIEDZ