jak pomóc siostrze prosze uzbecki mężczyzna

Idealne miejsce do wszelkich rozmów na tematy nie związane z Rosją, Ukrainą i pozostałymi krajami ZSRR. Jest to tzw. "Off-topic".
siostra od uzbeka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: siostra od uzbeka » wt 18 paź, 2016 22:51

Bardzo proszę mi doradzić odnośnie Uzbeków przedstawię problem: moja siostra 1 mąż alkoholik bilans 2 dzieci, rak piersi (miała amputacje prawej z węzłami ale chemii uniknęła.Poznała Uzbeka o imieniu Abbos żył z nią 4 lata, traktował jak księżniczkę kupował ładne ubrania. Sam dał kase rekonstrucję piersi będzie w styczniu( dlatego tak odległy termin bo musiała mieć histerektomie z ovarektomią -bo babskie hormony to jedzenie dla raka(100% hormonozależność) i dużo kobiet w kolejce a lekarz dobry).Mówił na nią Aslanka moa albo Milaja moa . Pomagał jej Pomagał sprzątać (kobieta z wyciętymi węzłami nie może wysilać się). Jej dzieci traktował jak swoje u niej córcia 9 synek 6 oprócz odrabiania lekcji-język. Pomagał przy dzieciach, łożył na dzieci, kąpał, na rowerek, na spacery, na plac zabaw- on kochał jak swoje nawet mówiły tato.

I 2 tyg temu pojechał do mamy pojechał do Uzbekistanu i koniec kontaktu-rozpłynął się
ą 3 opcje
-porzucenie jej albo i tam żona
- albo krzywda od państwa lub jest w więzieniu nie tajemnica że to państwo totalitarne.
- albo rodzice chcą go ożenić.
Nie jestem znawcą uzbeckiej kultury ale słyszałam że wiele Uzbeków ma Rosjanki Ukrainki
Nie chodzi mi o tego Abbasa tylko muszę znaleźć przyczynę a podróżnicy znają realia.. Dodam że wszystkie służby typy policja są zawiadomione.
Wybaczcie że zawracam głowe ale boję się o siostrę która i tak po raku zażywa silne antyderesanty a od 2 tyg nie wyszła z ciągu. Wiek jej 29 jego 34 . Nawet do mnie mówi abbasku Shocked Shocked

Dzieci ona zostawiła na mojej głowie a ja mam prace podyplomówkę. Nie chce zawracać głowy ale muszę ją podratować. Dodam że wszystkie służby zawiadomione. Policja,straż graniczna itp.
sorki za zawracanie głowy ale co robić dziewczyny.
Ona miesza alkohol z psychotropami i np do mnie mówi Abbasku do wszystkich mówi Abbasku.

Dziękuje za każdą radę....

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » śr 19 paź, 2016 08:25

Moim skromnym zdaniem "zniknięcie" na 2 tygodnie w kraju Azji Centralnej to jeszcze nie powód do poszukiwań, a co najwyżej niepokoju. Nie wiem skąd pochodzi ten człowiek, czy z miasta czy z prowincji, bo jeśli jest gdzieś w jakimś oddalonym kiszlaku to nawet gdyby chciał to może nie mieć kontaktu.
Pierwsze co ludzie robią po przylocie do tak odległego kraju to zamieniają karty sim w telefonie, wiec nie dziwi mnie to, że numer używany w PL jest nieaktywny. Na wszystkie pozostałe poruszone przez ciebie wątpliwości odpowiedzi nie mam, bo jakie faktycznie ma on zamiary i w jakich okolicznościach się nie znalazł.

PS. Jeśli nic poważnego nie przeskrobał to do więzienia nie ląduje się tak po prostu, nawet w Uzbekistanie czy innych stanach.

siostra od uzbeka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: siostra od uzbeka » śr 19 paź, 2016 13:02

Miasto życia Taszkient, ksero dokumentów jego siostra ma. Nie interesuje się uzbekami i tym krajem ale z gazet wiem że jest on 2 czy 3 po koreii względem represji. Radykalny muslim nie był, nie modlił, golił, czasem pił na imprezach.Ale 1 telefon do osoby którą się niby kocha i chorej to się należy :wróce za 3 tyg nie mogę dzwonić bo drogo. Niestety siostra po tej chorobie ma tak słabą psyche że musi się leczyć a ja opiekę nad jej dziećmi. Niestety nie znam ani jednej pary polka-uzbek czy polak-uzbeczka. Może uciekł na zachód mieszkamy w Gliwicach.

ODPOWIEDZ