Pomoc dla dzieciaków w ZK

Idealne miejsce do wszelkich rozmów na tematy nie związane z Rosją, Ukrainą i pozostałymi krajami ZSRR. Jest to tzw. "Off-topic".
boorek
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Pomoc dla dzieciaków w ZK

Post autor: boorek »

Witam! jako że idą mikołajki razem z forum na którym też jestem zarejestrowany postanowiliśmy zająć się taką oto inicjatywą pomożecie :?:

miszax123 z forum Lancia Klub Polska pisze:Wszyscy zainteresowani chyba wiedzą w jakie instytucji przyszło mi pracować, ale do rzeczy.
Jednym z oddziałów jakie znajdują się na terenie jednostki jest Dom Matki i Dziecka, gdzie przebywają skazane kobiety wraz z dzieciakami do 3 lat (w wyjątkowych przypadkach do 4), niestety nadeszły ciężkie czasy i może byśmy przekazali jakieś drobne upominki dla dzieciaków powiedzmy w okolicach 6 grudnia. Co do potrzeb to pomału brakuje wszystkiego, ale w poniedziałek porozmawiam z Kierownikiem DMiDz oraz Dyrektorem Jednostki co do potrzeb naszych podopiecznych :!:

POTRZEBA
1. Książki dla dzieci
2. Książki na temat wychowania dzieci (niestety zbiór biblioteczny znajdujący się w ZK wymaga stałej aktualizacji a to ze względu na koszty nie jest trudne do wykonania)
3. Zabawki - tylko nowe
4. Ciuszki - tylko nowe
5. kredki, farbki, zeszyty, bloki, malowanki, papiery kolorowe itp. rzeczy które znajdują się w przedszkolu jakie znajduje się w DMiDz
6. pampersy oraz pieluchy tetrowe,
7. słodycze
8. produkt spożywcze dla dzieci typu zupki gerbera itp (wiadomo o co chodzi)
9. płyty z piosenkami dla dzieci
10. wyposażenie przedszkola np. jakaś jedna huśtawka czy cuś podobnego.
11. środki higieny - oliwki, kremy, szampony, husteczki itp
12. nosidełka - nie mamy na zakładzie ani jednego
13. krzesełka do karmienia - nowe
14. kojce - nowe
15. podgrzewacze - nowe
16. żelazko
17. tablice korkowe
18. kocyki

Jeżeli ktoś chce porozmawiać co jeszcze to prosze się kontaktować z kierownikiem DMiDz p. Magdaleną Wawrzyk tel. 0-68/327 65 64 lub 63 wew 245

Lista chętnych
1. Nat + Natka
2. Romlen
3. Sebastian
4. Duch Dziadka
5. Miszax123
6. D1
7. Michał Kappa
8. Marzena i Topcio1
9. Robston
10. Rafako
11. Karolcia + Przemas81
12. Roni660 (LanciaKlub)
13. Adamc (LanciaKlub + LKP)
14. Aras
15. Endriu
16. tomek
17. Sebol
18. ekipa Muzeum Motoryzacji & przyjaciele
19. Solarzmr
20. mcendrju
21. DAMIAN_S
22. Bufi
23. Maryjan i Torell007
24. Samael
25. Bomal23
27. Boorek
28. CiociaE
29. Mikee
30. Stanisław
31. Zygmunt1
32....

A teraz kilka zasad, którymi prosimy się kierować:

A. Żadnych pieniędzy, tylko dary rzeczowe
B. Postaramy się opisać dzieci tak, byście przekazywali prezenty KONKRETNEMU DZIECKU. Opis pojawi się niebawem.
C. Prezenty zapakuj w paczkę i wyślij na adres naszego Stowarzyszenia:
ul. Rembielińska 4/70
03-343 Warszawa
D. Jeśli możesz - popakuj je już u siebie jak to prezenty, jeśli nie - my to zrobimy
E. Prócz zbiórki planujemy dla dzieciaków małą uroczystość "Mikołajki". Szczegóły podamy niebawem.

link do tematu, niestety trzeba sie rejestrować
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Bardzo szczytny cel pomocy. Mam tylko jedno pytanie odnośnie ciuszków. Ciuszki i zabawki mają być tylko nowe ? Odnoszę wrażenie że to jakaś fanaberia. A używane w bardzo dobrym stanie - nie mogą być. Co do reszty nie mam zastrzeżeń.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

boorek
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

roberT/TANAIS pisze:Bardzo szczytny cel pomocy. Mam tylko jedno pytanie odnośnie ciuszków. Ciuszki i zabawki mają być tylko nowe ? Odnoszę wrażenie że to jakaś fanaberia. A używane w bardzo dobrym stanie - nie mogą być. Co do reszty nie mam zastrzeżeń.
z tego co się orientuję to niestety muszą być nowe ze względu że przy ewidencjonowaniu i jest problem z określeniem wartości... ale organizatorzy całej akcji próbują coś wymyślić- najprawdopodobniej rzeczy używane będą przekazane bezpośrednio poszczególnym dzieciom, a nie zakładowi karnemu. Generalnie rzeczy używane też zbieramy- na pewno się nie zmarnują. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

sorry ale ja tu czegos nie rozumiem?

Najpierw w/w Pensjonariuszki "wsadzamy za kratki" zapewne slusznie? i za to placimy!
a potem jeszcze mamy sponsorowac im dzieci?

a czemuż to mojej cory ktos nie zasponsoruje? w czym jest gorsza od cora ktorej mama siedzi?

ja osobioscie mam dosc wszelkiej masci: zasponsorujecie? pomozecie? moze cos dacie?...

Są zaklady karne ktore umieja zapracowac na siebie! czemu ten Zebra?
tuliusz1971
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: tuliusz1971 »

Eh Artur,co maluch winny,że matka coś nawywijała.To bardzo zdrowe,iż ci zamożniejsi dzielą się czasem z tymi mniej zamożnymi.Przyznam jednak,iż również mnie drażni fakt,że wszelakiej maści problemy usiłuje sie u nas załatwić za pomocą kwest,akcji,czy innej formy grania na ludzkich uczuciach,tymczasem państwo niczym Piłat umywa ręce.
boorek
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

nie będę tutaj roztrząsał sprawy... chcesz pomóż nie po co się odzywasz? Mnie też wkurzają kwesty jestem zdania że to Państwo jesli już zbiera podatki powinno się tym zająć, ale jak jest każdy widzi i czyja to jest wina? rządu? oczywiście że nie! to jest NASZA wina bo my go wybraliśmy! A wracając do dzieci nie jest to jakiś poprawczak czy coś w tym rodzaju, tylko Dom Matki i dziecka przy zakładzie karnym, powiedz mi Artur co półroczne dziecko jest winne temu że jego matka nie ma mózgu? Może ma samo sobie kupić pieluszki, czy może ta matka ma mu zafundować? Jeśli boli Cię to że nikt nie pomaga Twojemu dziecku podaj numer konta, albo adres- kupię mu czekoladki.

P.S. Sorry za mój ton ale drażni mnie postawa "czemu on ma mieć a ja nie"
Ostatnio zmieniony czw 22 paź, 2009 12:33 przez boorek, łącznie zmieniany 1 raz.
alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: alainen »

W moim mieście jest Dom Samotnej Matki gdzie mieszkają kobiety z dziećmi. Moja znajoma mająca gospodarstwo rolne kiedyś w przypływie serca poszła tam i powiedziała że da im ziemniaki na zimę tylko muszą prztjechać i je z ziemi zebrać. Myslicie że się która ruszyła? Żadna. I ziemniaków nie było bo ta znajoma powiedziała że sama nie będzie dla nich kopała skoro im nie zalezy. One uważają że im się wszystko należy. I tak to wyglada. Trudno tez je w sumie winić skoro państwo samo tego je nauczyło
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

boorek

czekoladki córa respektuje ... jak najchetniej ;-)

Ale to prawda ze Zaklady Karne UMIEJĄ!!! zarabiac na siebie!
przyklad?
prosze Bardzo:

Lubliniec ZK kobiet, Panie sprzatają wokól zakladu i targowisko miejskie... cos tam z tego jest.
HERBY Panowie pracowali przy torach i prace porzadkowe na PKP...
Da sie? ano trzeba ruszyć GŁOWĄ... da SIe!

Ale najlatwiej: DAJCIE? POMÓŻCIE?

powiedziała że da im ziemniaki na zimę tylko muszą prztjechać i je z ziemi zebrać. Myslicie że się która ruszyła? Żadna. I ziemniaków nie było...

Dla mnie takie DAJN+CIE? to zwykle darmozjadztwo!
Bylo myśleć? - to by Dziewczyn NIE ZAMKNĘLI...

Soryy....
ja PLACE ZUSy, PITy, I jakos mnie nikt nie chce za sponsorować...
Tez mam dziecko!
I co ono jest winne ze ja Musze Płacić ZUS?
I wkurza mnie to ze w tym Miesiącu dziecku nic nie kupie,... bo Ważniejszy jest ZUS!

Moze za sponsoruje mi ktoś zusa za 6 miesięcy? ;)
abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: abacil »

Zgadzam się z przemówcami !
Słusznie prawi Arturinga, że jego dzieci musi utrzymać on sam - i nikt go nie pyta, czy ma za co.
Nie jest "winą" naszych dzieci, że mają normalne matki !
Aby osiągnąć tę wspaniałą "równość" dzieci, należałoby zrobić jedną z dwóch rzeczy :
1. albo wypuścić wszystkie te kryminalistki z dziećmi na wolność,
2. albo pozamykać nas wszystkich z naszymi dziećmi za kraty.
Innego rozwiązania nie ma.

Jeszcze jedno :
mylicie się, Drodzy Forumowicze, że pomagając w taki czy inny sposób tym dzieciom (albo komukolwiek innemu), jesteście bezinteresowni.
To, że nie dostajecie niczego wymiernego za to, nie oznacza bezinteresowności.
W zamian za taką pomoc macie uspokojone lub ucieszone sumienia, za to, że "komuś tam pomogłem".
A takie cóś nazywa się "interesowność oświecona".
I nie ma to nic wspólnego z rzeczywistą, bezinteresowną pomocą.
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem
ODPOWIEDZ