Historia narodów słowiańskich.

Idealne miejsce do wszelkich rozmów na tematy nie związane z Rosją, Ukrainą i pozostałymi krajami ZSRR. Jest to tzw. "Off-topic".
Starowier
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Posty: 1
Rejestracja: ndz 08 maja, 2011 14:26
Lokalizacja: Warszawa Polska

Historia narodów sł‚owiał„skich.

Post autor: Starowier »

Sprawa dziwna w szkołach uczą religji,kultury,tradycji,Zydów,Greków,Rzymian,Chińczyków,Egipcjan,itd.O historji narodów słowiańskich ani słowa.Tak jakby udowodnione, chociażby odkrycia w mieście ARAIM 40 tysięcy lat.Słowianom skradziono historię[choc to złe słowo,ono znaczy "iz tory",wymordowano nauczycieli narodu i tych którzy dalej przekazywali wiadomości tzn.Wołchwów,Wiedzmy.Zniszczono posągi bogów słowiańskich spalono skrypty.I teraz wychodzi na to że słowianie pojawili się po chrzcie Rusi na zamiach od dziesiątków tysięcy lat przez nich zamieszkałych.Każą nam słowianom wierzyc w żydowskiego boga.Ciekawych zgłębienia tematu odsyłam do wykładów Trehlebov`a na YT z napisami PL.Pozdrawiam serdecznie braci i siostry słowiańskie.Ryszard Szafraniec W-wa
Starowier W-wa Polska

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 2953
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 21:54
Lokalizacja: TANAIS -Rosja

Post autor: roberT/TANAIS »

A ja od siebie odsyłam wszystkich zainteresowanych do literatury archeologicznej . Proponuje rozpocząć lekturę od okresu wędrówek ludów do wczesnegośredniowiecza. Autor tematu oraz wykładów - Trehlebow posiada duże braki w zakresie dziejów.

ps Nikt Panu nie każe wyznawać jakąkolwiek religię.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

SKYPE: robert.tanais

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu
Posty: 390
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 14:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: micaj »

Każdy podręcznik akademicki dużo o tym mówi. Poza tym polecam lekturę Aleksandra Gieysztora czy Jerzego Strzelczyka. Myślę, że pozycje napisane przez tych dwóch panów rozjaśnią nieco mroki dziejów...
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

kacapofob
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Posty: 2
Rejestracja: czw 19 maja, 2011 22:01

Post autor: kacapofob »

Każdy, kto choć trochę zna historię starożytnę i pierwotną wie kilka podstawoych rzeczy:
1. Słowianie jako odzielna grupa etniczna nie istnieje, ponieważ rasa biała dzieli się wg. innych kryteriów, tj. podziału na grupę nordycką, alpejską, śródziemnomorską oraz pośrednie.
Słowianie to grupa językowo-kulturowa, część ludów Indoeuropejskich, do której należą: Celtowie, Germanowie, Słowianie, Italikowie(Włosi), Grecy, Ilyrowie(Słoweńcy, Chorwaci,Albańczycy, Bośniacy, Serbowie) Trakowie(Bułgarzy, Rumuni, Macedończycy), Indoirańczycy(Irańczycy, Afgańczycy, po części Kurdowie), Indoariowie(prawie wymarli, dzisiaj ostali się jako biali mieszkańcy Indii i Pakistanu), Tocharianie(wymarli, pierwsi Chińczycy), Hetyci (oficjalnie wymarli, dzisiaj to po części Turcy), Ormianie.
2. Słowiańska mitologia i religijność to de facto, kalka panteony bóstw germańskich, celtyckich, italickich, greckich, itd.
3. Polacy, wg. ostatnich badań genetycznych są najbliżej spokrewnienie z Niemcami, Węgrami i Ukraińcami, do Rosjan nam tak daleko jak do Hiszpanów czy Irlandczyków.
4. Historia ludów słowiańskojęzycznych (kulturowych) jest bardzo dobrze znana, głównie dzięki polskim i ukraińskim badaczom. W profesjonalnej nauce, uważa się, że ludy posługujące się językami słowiańskimi zamieszkiwały ok. 1500 lat temu (a nie tak jak twierdzi autor wątku dziesiątki tysięcy lat) obszar, dzisiejszego pogranicza Ukrainy i Białorusi. Co ciekawe ten obszar jest obecnie najbardziej skażony przez kataklizm czernobylski. Ludy słowiańskojęzyczne ruszyły ok. 600 r. n.e. na zachód (na terytorium Polski, Czech, Słowacji) oraz na Bałkany, poprzez Węgry, gdzie się osiedlili, chociaż Madziarowie ich podbili ok. IX-X wieku n.e. Dzisiejsze Bałkany to bardziej kultura tracko-ilyrjska, bliska greckiej i rzymskiej (italickiej) niż słowiańskiej. Każdy kto choć raz, był w Bułgarii czy krajach byłej Jugosławii od razu zauważy różnicę.

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu
Posty: 390
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 14:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: micaj »

kacapofob pisze: 2. Słowiańska mitologia i religijność to de facto, kalka panteony bóstw germańskich, celtyckich, italickich, greckich, itd.
Nie rozpędzałbym się. Opisy Kadłubka już od dawna trącą myszką. Jak już, to można mówić o wzorcach indoeuropejskich wg klasyfikacji Dumezila.
kacapofob pisze: 4. Historia ludów słowiańskojęzycznych (kulturowych) jest bardzo dobrze znana, głównie dzięki polskim i ukraińskim badaczom. W profesjonalnej nauce, uważa się, że ludy posługujące się językami słowiańskimi zamieszkiwały ok. 1500 lat temu (a nie tak jak twierdzi autor wątku dziesiątki tysięcy lat) obszar, dzisiejszego pogranicza Ukrainy i Białorusi. Co ciekawe ten obszar jest obecnie najbardziej skażony przez kataklizm czernobylski. Ludy słowiańskojęzyczne ruszyły ok. 600 r. n.e. na zachód (na terytorium Polski, Czech, Słowacji) oraz na Bałkany, poprzez Węgry, gdzie się osiedlili, chociaż Madziarowie ich podbili ok. IX-X wieku n.e. Dzisiejsze Bałkany to bardziej kultura tracko-ilyrjska, bliska greckiej i rzymskiej (italickiej) niż słowiańskiej. Każdy kto choć raz, był w Bułgarii czy krajach byłej Jugosławii od razu zauważy różnicę.
Czy Węgrzy podbili Słowian Południowych? Na pewno wdarcie się Węgrów do Europy w VIII-IX wieku rozbiło terytorialną łączność świata słowiańskiego, to fakt. Idąc dalej wiek X w części zachodniej przyniósł powstanie i krzepnięcie Chorwacji, Czech i Polski. W części wschodniej umocniła się Bułgaria i Ruś Kijowska. Więc gdzie to ujarzmienie przez Węgrów skoro zalążki państw krzepną? Dostali Węgrzy od Ottona pod Lechowym Polem i już nie hasali po Europie (połowa X wieku). Do tego jak Słowianie mogli przejść przez ziemie Węgrów, jeżeli Węgrów tam jeszcze nie było?

Bałkany nie Słowiańskie, a grecko - rzymskie? A co zrobimy z kilkoma wiekami Turka na tych terenach? Wyprzemy się Allaha tak jak to aktualnie robi Hiszpania? :)

Czarnobyla i obszarów zamieszkiwania Słowian nie łączyłbym z jakąkolwiek teorią spiskową.

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu
Posty: 390
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 14:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: micaj »

A tak o Słowianach pozwalano sobie pisać na początku XX wieku:

http://www.pbi.edu.pl/book_reader.php?p=44516&s=1

Dawni Słowianie byli charakteru łagodnego, kochali życie ciche, pracę domową, byli bardzo pobożni. Napadnięci, bronili się odważnie; rośli krzepcy, mieli ciało zdrowe, zahartowane prostem życiem, jakie wiedli, i trudami łowiectwa, jakiemu się oddawali; siłę też mieli wielką: złamać podkowę, rozerwać powróz — przychodziło im z taką łatwością, jakby gałązkę łamali, lub zrywali nitkę.
:mrgreen:

Alicja2011
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Posty: 3
Rejestracja: śr 11 maja, 2011 01:03

Re: Historia narodów sł‚owiał„skich.

Post autor: Alicja2011 »

Starowier pisze:Sprawa dziwna w szkołach uczą religji,kultury,tradycji,Zydów,Greków,Rzymian,Chińczyków,Egipcjan,itd.O historji narodów słowiańskich ani słowa.Tak jakby udowodnione, chociażby odkrycia w mieście ARAIM 40 tysięcy lat.Słowianom skradziono historię[choc to złe słowo,ono znaczy "iz tory",wymordowano nauczycieli narodu i tych którzy dalej przekazywali wiadomości tzn.Wołchwów,Wiedzmy.Zniszczono posągi bogów słowiańskich spalono skrypty.I teraz wychodzi na to że słowianie pojawili się po chrzcie Rusi na zamiach od dziesiątków tysięcy lat przez nich zamieszkałych.Każą nam słowianom wierzyc w żydowskiego boga.Ciekawych zgłębienia tematu odsyłam do wykładów Trehlebov`a na YT z napisami PL.Pozdrawiam serdecznie braci i siostry słowiańskie.Ryszard Szafraniec W-wa
A'popos ARKAIM - proponuję wpisać tę nazwę na YOU TUBE, pokaże się mnóstwo filmów na temat tego odkrycia. Są po rosyjsku, ale też po angielsku, zdaje się, że to też NASZA kolebka;)
Polecam. Była tam już słynna brytyjska archeolożka, która robi filmy dok. dla PLANETE. Tylko, że to na Uralu, 10 godzin samochodem przez step od Czelabińska. Daleko, szkoda...

Dobrogost
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Posty: 2
Rejestracja: czw 15 gru, 2011 16:10

Post autor: Dobrogost »

kacapofob pisze:Każdy, kto choć trochę zna historię starożytnę i pierwotną wie kilka podstawoych rzeczy:
Słusznie napisane "trochę" czyli bardzo mało - wie, że dzwonią ale nie wie w którym kościele :D
Fakty zaś są zupełnie inne a mianowicie takie, że Słowianie są najstarszym ludem europy i teoria kurchanów została nie tylko potwierdzona, ale dowiedziono znacznie więcej - nie wnikając w szczegóły wszystkie ludy europy co najmniej od kultury Vinča były kulturami Słowiańskimi zaś język praindoeuropejski był językiem Słowiańskim i większość dawnych podziałów okazuje się sztuczna i nieprawdziwa. Ludy Słowiańskie zamieszkiwały nasze tereny ciągle od 12 tys lat podczas gdy np. ludy Germańskie wyewoluowały dopiero ok 4 tys lat temu tak więc ludność Słowiańska to pierwotni mieszkańcy europy twórcy wszystkich kultur.

Dobrogost
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Posty: 2
Rejestracja: czw 15 gru, 2011 16:10

Post autor: Dobrogost »

kacapofob pisze: Polacy, wg. ostatnich badań genetycznych są najbliżej spokrewnienie z Niemcami, Węgrami i Ukraińcami, do Rosjan nam tak daleko jak do Hiszpanów czy Irlandczyków.
Chyba folskdojcze :D To zupełne i bezczelne kłamstwo w rzeczywistości Polacy są identyczni genetycznie z Węgrami co bardzo łatwo sprawdzić oczywiście jako lud Słowiański jesteśmy bardzo blisko spokrewnieni z Rosjanami jak i innymi ludami Słowiańskimi jednak jedność genetyczna z Węgrami jest zaskakująca i wskazuje, że w niezbyt odległej przeszłości Lahici i Wegrzy byli jednym ludem. Najbardziej prawdopodobna jest teoria, że w wyniku najazdów Awarskich pierwotni Lahici zostali rozbici na dwie grupy z których druga czyli Węgrzy musieli wycofac się na północ i przyjąc język Ugorofiński zapewne byli tam gośćmi zachowując odrębność genetyczną po około 150 latach powrócili na dawne ziemie wypierając ostatecznie Awarów na zachód.

Vexatus
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Posty: 161
Rejestracja: wt 03 paź, 2006 16:35

Post autor: Vexatus »

Ponad 100 lat obowiązkowej edukacji w Europie a ludzie nadal są w stanie wierzyć i wypisywać takie głupoty. To smutne...

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 2953
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 21:54
Lokalizacja: TANAIS -Rosja

Post autor: roberT/TANAIS »

w/w teorie są tak śmieszne że aż tragicznie śmieszne :)
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

SKYPE: robert.tanais

ODPOWIEDZ