Berlin i pieczatki

Idealne miejsce do wszelkich rozmów na tematy nie związane z Rosją, Ukrainą i pozostałymi krajami ZSRR. Jest to tzw. "Off-topic".
Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Berlin i pieczatki

Post autor: Zeus » pn 27 lut, 2012 00:08

Czy będąc a Berlinie wbijali wam do paszportu pieczątki (oczywiście te pamiątkowe) z Checkpoint Charlie i wjazdu/wyjazdu do DDR itp.? To jest legalne? To znaczy chodzi mi o to, czy mając takie pieczątki z paszporcie to nie jest on automatycznie nieważny? (tak jak można powiedzieć o Kosowie?) lub, jak będę chciał przedłuzyc paszport, to mi nie uznają tą stronę w paszporcie? Jadę na wycieczkę do Berlina i wolę się upewnić!

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 27 lut, 2012 17:26

Pierwsze słyszę, żeby pieczątki te wbijali do normalnych paszportów. Zwłaszcza, gdyby rzeczywiście ich obecność w takim paszporcie automoatycznie powodować miała jego nieważność. Choć czy tak jest-nie wiem. Nie słyszałem też, zeby obecność w paspzorcie pieczątki z Kosowa unieważniała go, może co najwyżej przysporzyć kłopotów w czasie odwiedzania Serbii. W każdy razie znam osoby, które były w Kosowie z polskim paszportem, i nie musiały go później z tego powodu wymieniać

Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zeus » pn 27 lut, 2012 18:40

ja mialem raz problem, ale z greckim paszportem, bo tam byla pieczatka z Tureckej Republiki Cypru Północnego, i moj paszport stracyl waznosc

http://www.jaunted.com/story/2009/6/16/ ... +Stamps%3F

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 28 lut, 2012 17:24

To może akurat i nie dziwne, TRCP nie jest uznawana przez Grecję (ani żadne inne państwo poza Turcją). Kosowo natomiast Polska oficjalnie uznała, więc tym samym powinna chyba honorować ich pieczątki graniczne

ODPOWIEDZ