Brak informacji o wywozie pojazdu poza granicę Unii Celnej

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Molu
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Molu » pn 09 lip, 2018 19:12

Witam,
Dostałem dzisiaj następujący email:
Szanowny, ***********.
Przypominam, że 20.07.2018 roku upływa ustalony przez organ celny okres czasowego przywozu na obszar celny Euroazjatyckiej unii gospodarczej samochodu marki "TOYOTA", przywożonego przez Was 20.07.2017.
Przed upływem rocznego okresu czasowego przywozu osoba, осуществившее tymczasowy wwóz pojazdu, ma obowiązek zwrócić się do urzędu celnego w celu zgłoszenia celnego pojazdu organom celnym w celu dopuszczenia do swobodnego obrotu, pomieszczenia pod ustanowione Przepisami kodeksu procedury celne lub w celu wywozu pojazdu z obszaru celnego ЕАЭС.

Jeżeli przed upływem rocznego okresu czasowego przywozu w odniesieniu do pojazdów przeznaczonych do użytku osobistego nie popełnione powyższe działania, takie pojazdy są zatrzymywane przez organy celne państwa członkowskiego ЕАЭС, na terenie którego znajdują się te pojazdy.

NIE WYWÓZ OSOBĄ FIZYCZNĄ POJAZDU LUB WYWÓZ Z NARUSZENIEM TERMINU TWORZY SKŁAD WYKROCZENIE ADMINISTRACYJNE ZGODNIE Z CZĘŚCIĄ 1 ARTYKUŁU 16.18 KODEKSU POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO FEDERACJI ROSYJSKIEJ.

W PRZYPADKU NARUSZENIA TERMINU POWROTNEGO WYWOZU POJAZDU Z TERYTORIUM EUROAZJATYCKIEJ UNII GOSPODARCZEJ WYSTĘPUJE OBOWIĄZEK UISZCZENIA NALEŻNOŚCI CELNYCH.

W sprawie czasowego przywozu na obszar celny Euroazjatyckiej unii gospodarczej samochodu marki " TOYOTA ", należy skontaktować się z przepisami postem MAPP Крупец na telefon/faks w federacji ROSYJSKIEJ (47152)2-63-12 (dyżurna służba urzędu celnego MAPP Крупец) zaprosić inspektora Selezneva Aleksandra.
Lub podaj Swój numer telefonu w celu kontaktu zwrotnego, tak jak podany przez Ciebie numer w wyjaśnianiu nie jest dostępny
Nie był to mój pierwszy raz samochodem w Rosji, i nigdy takiej wiadomości nie otrzymałem.
Odpisałem pytając jakie dokumenty powinienem dosłać, ale póki co cisza.
Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc w temacie.
Z góry dzięki !

toba3
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: toba3 » wt 10 lip, 2018 21:40

Czyżby nie zamknięty Wremiennyj Wwoz?

Molu
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Molu » wt 17 lip, 2018 22:22

Tak to wygląda.
Chociaż sprawa nie jest taka prosta bo z Rosji pojechaliśmy do Kazachstanu i dalej do Kirgistanu. Póki co tam utknęły poszukiwania jakichkolwiek dokumentów. Wczoraj dostałem informację, że strona kirgiska nie odpowiada na zapytanie ze strony rosyjskiej. Ja wysłałem im skan deklaracji celnej z przejścia Kirgistan - Tadżykistan, oraz skan papierka dokumentującego wjazd auta do Tadżykistanu.
Osobiście myśle, że wszystko jest ok, i mam na to jakiś papier. A to co powinni mieć oni, zwyczajnie gdzieś zgubili. Biorąc pod uwagę jak ta granica wyglądała to jestem tego nawet pewny.
Nie chciał bym tylko w przyszłości mieć problemu z kolejnym wjazdem.
Pozostaje czekać na dalsze informacje.

toba3
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: toba3 » śr 18 lip, 2018 20:39

Chciałeś bajkę,to masz bajkę.W 2016 roku jechałem swoim autem do Armenii.Na granicy UA-RUS zrobiłem wremiennyj wwoz.Dojechałem szczęśliwie do Armenii,pogulalem i wracam.Na granicy w Wierchnym Larsie wjeżdżam pod wiatę i pogranicznik mówi-idź otwórz wremiennyj wwoz.-Jak to otwórz,mówię?Ja mam otwarty,ważny 1 rok.Pokaż.No tak,jest ważny przez rok,podrapał się w głowę pogranicznik.Zawołał Starszego.Dumali z 15 minut.Jak to się stało że ty masz nie zamknięty Wremiennyj Wwoz-pytają.Nie wiem jak to się stało-odpowiadam.Gdy wyjeżdżałem 10 dni temu z RUS do Gruzji(tym samym przejściem),dałem waszemu inspektorowi te dokumenty,a on mi je oddał.Ja nie wiem co do niego należy-mówię.Mam pieczątki w paszporcie i gruzińskie i armeńskie.Mam nawet armeński wremiennyj wwoz i jego zamknięcie-czyli od was auto wyjechało.No dobrze-to Ty teraz zamknij wremiennyj wwoz,wyjedź na stronę gruzińską i z powrotem wjedziesz i otworzysz wremiennyj wwoz.Patrzę na nich i oczy mam szeroko otwarte ze zdziwienia-czy to oni są debilami czy mają mnie za takiego.Miałem na ten wyjazd turystyczna wizę DWUKROTNĄ.Raz wykorzystałem gdy wjeżdżałem i wyjeżdżałem z Rosji do Gruzji i na tą chwilę miałem pieczątkę drugiego wjazdu do FR.Mówię tym cymbałom,że jak teraz wyjadę to mnie nie wpuszcza pograniczniki bo już mam dwa wjazdy wykorzystane.To my będziemy patrzeć-mówią.I co mi to da-mówię?Nie,na pewno się stad nie ruszę.Zlecieli się naczelnicy,dumali,dumali i komendant przejścia nakazał żeby celnik zamknął mi ten wwoz,a drugi otworzył.Zajęło mi to wszystko ok.3 godzin.Myślałem że na dłużej tam zakoczuję.Gdybym nie znał trochę jęz.rosyjskiego i miał z urzędnikami pierwszy raz do czynienia-byłby duży problem.Bo gdybym wyjechał z powrotem z granicy,tak jak sugerowali,musiałbym wracać do Tbilisi,wyrabiać wizę rosyjską(o ile jest taka możliwość),lub lecieć do Polski i tu robić wizę,wracać do Gruzji i dopiero wtedy przekroczyć granice z Rosją.Tak że w tym kraju różne sztuczki są możliwe.Oczywiście życzę pozytywnego zakończenia Twojej sprawy.Grunt to się nie dać.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ